Література/книги

monsterrr

Почётный Святой
Реєстрація
16.06.17
Місто
Kyiv
Телефон
SGS21+
Sanyok77, на олх может бесплатно кто заберет, предложите. За деньги оно никому щас не нужно.
 
Реєстрація
08.09.10
Місто
Херсон
Телефон
Samsung note 20.
У нас на фейсбуке на днях хотели купить Мастера и Маргариту. По городу видел в продаже аж за 400 грн. Жалко конечно в макулатуру. После войны надо будет восстанавливать библиотеки и книги в том числе где-то искать. У нас в городе такую крутую библиотеку разбомбили...
Кстати за последний год кое чего продал из книг. Например, Бабеля, Веню Ерофеева.
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
Половина книжок зі списку добре підходить СБУ, щоб розкладати на підлозі для повноти картини після затримання зрадника.
Років з 10 тому був на Петрівці у далекому закутку, бачив штабелі старих книг, які лежать просто неба під опадами і нікому не потрібні.
При мені покупець звертався до продавця зі своїми, пропонував взяти хоча б за гривню кожну — нічого не треба.
А 2-3 роки тому хтось виклав у під'їзді на поличку кілька такого штибу, пригодницька класика радянських часів. Я дві прихопив, а коли прочитав, поклав там само і пізніше їх ще хтось забрав.
А зараз реально кудись пристроїти все це? ...
в топку
 
Реєстрація
30.03.10
Місто
тимчасово Київ (раніше Миколаїв)
Телефон
Redmi5Plus,RedmiNote8T
У нас на фейсбуке на днях хотели купить Мастера и Маргариту. По городу видел в продаже аж за 400 грн. Жалко конечно в макулатуру. После войны надо будет восстанавливать библиотеки и книги в том числе где-то искать. У нас в городе такую крутую библиотеку разбомбили...
Кстати за последний год кое чего продал из книг. Например, Бабеля, Веню Ерофеева.
Так давайте у меня заберёте бесплатно, Новой Почтой или Укрпочтой.
А всё остальное похоже придётся в макулатуру сдавать...
 
Реєстрація
08.09.10
Місто
Херсон
Телефон
Samsung note 20.
Да нет, спасибо. Уже бумажные книги давно не читаю. А кому надо уже нашли.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Чогось згадалося, як у першій половині 2000-х масово стали зникати книгарні. Пам'ятаю, була у підвалі універмагу «Україна» біля кас продуктового супермаркету, на другому поверсі Шулявської (там ще продавались бізнес-книжки від UMC), книгарня з букіністичним відділом була на 1 поверсі будинку поруч з «Пиваріумом» на КПІ, де зараз банк, ще книгарня була у житловому будинку біля студмістечка. І все протягом кількох років зачинилось.
Але потім, вже в самому кінці 2000-х раптом почали виникати книжкові вагончики з цінами виду «все по 15 грн». І їх було дуже багато: на автобусній зупинці біля Шулявської, серед кіосків від Нивок в бік Святошина, відділ у переході з ескалатором на Старовокзальній, та й в самому вокзалі посеред зали з касами. Та згодом і все це зникло.
Зараз книжкових магазинів теж вистачає, але переважно у історичному центрі та в великих ТРЦ. Окремо бачив лише «Є» біля Севастопольської.
Особлива ситуація з магазинчиками наукової та технічної літератури, їх лише в КПІ було не менше 5, мабуть більшість досі є, в МАУП теж є свій книжковий з книгами переважно авторства їх викладачів.
А в не такому й малому райцентрі обидві книгарні як зачинились на початку 2000-х, так і досі жодної, лише трохи дитячих книжок на базарі та в канцтоварах.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Випуск в Україні книжкової продукції у порівнянні з минулим роком збільшився на 73% за кількістю видань (друкованих одиниць), за тиражами - на 203%. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики з посиланням на дані Книжкової палати України.
Зазначається, що, згідно даних Державного комітету телебачення і радіомовлення, також зросла кількість зареєстрованих видавців.
Так, до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції цьогоріч уже внесені 302 суб’єкти видавничої справи, 270 з них - нові. Ще 32 суб’єкти переоформили свої свідоцтва.
Натомість у 2021 році до Держреєстру були внесені 293 суб’єкти видавничої справи, у 2022 році - 152.
Також протягом 2023 року анульовані п'ять свідоцтв у зв’язку з припиненням діяльності видавців.
За 23 роки ведення Держреєстру анульовані загалом 1216 свідоцтв.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Російські книжкові видавці досі заробляють гроші в Україні, – розслідування
Російські видавці адаптувалися до нових умов і почали активно відкривати свої дочірні компанії в Україні.



Щоб імпортувати книгу з Росії, на неї спершу потрібно було отримати дозвіл. Проте це не стосувалось російськомовних книг, виданих в Україні. Тобто, заборона мала доволі обмежений ефект, хоч і ускладнила росіянам логістику та постачання.

Натомість російські видавці адаптувалися до нових умов і почали активно відкривати свої дочірні компанії в Україні.

Оскільки прямий імпорт з Росії став незручним, російські видавці часто працювали за таким принципом: додрукарська підготовка відбувалась у Росії, а українська «дочка» купувала права на друк і фактично виступала в ролі принтера на території України, випускаючи книжки через спеціально зареєстровані представництва. Отримувачем прибутків залишалась Росія, ще й із меншими витратами на процес зі свого боку.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
У США визнали книгу В’ятровича та Луцюка про ОУН та УПА "найкращим історичним матеріалом" за 2022-2023 роки
Американська асоціація бібліотек рекомендує цю книгу для наукових бібліотек.




Американська асоціація бібліотек визнала англомовну книгу "Ворожі архіви. Радянські протиповстанські операції та Український націоналістичний рух" одним з "найкращих історичних матеріалів, опублікованих у 2022 та 2023 роках".

Автори праці - український історик, ексголова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович і дослідник історії Другої світової війни та українського визвольного руху, та канадський історик, географ Любомир Луцюк, який досліджує українське питання в зовнішній політиці США та Великої Британії, а також проблеми українських мігрантів після Другої світової війни. Переклала книгу журналістка, редакторка та дослідниця Марта Дарія Олійник.

Американська асоціація бібліотек рекомендує цю книгу для наукових бібліотек.

"Оскільки більшість листів перекладено англійською мовою вперше, це видання є цінним джерелом для дослідників, що вивчають історію відносин між Радянським Союзом та Україною", - зазначається на сайті Асоціації.

Про нагороду авторів повідомив Комітет з найкращих історичних матеріалів Асоціації довідкових і користувацьких послуг, філії Американської асоціації бібліотек.

Співголова Комітету з кращих історичних матеріалів, бібліотекар відділу історії США та афроамериканських досліджень Принстонського університету Стівен А. Ноултон в листі до авторів книжки написав: "Я пишу повідомити вам, що вашу публікацію «Ворожі архіви: радянські протиповстанські операції та український націоналістичний рух – вибране з архівів таємної поліції» було обрано як один із найкращих історичних матеріалів, опублікованих у 2022 та 2023 роках", - поділився у фейсбуці Любомир Луцюк.

Співавтор книги В’ятрович пояснює: "Це – найбільша колекція, яка дає можливість зрозуміти історію повстанського руху 1940–50-х років. Коли я працював у Сполучених Штатах Америки в Гарварді, то побачив як мало первинних джерел з історії Української повстанської армії, Організації українських націоналістів, доступні для західних вчених, як мало вони використовуються. Це – найважливіші документи структур підпілля, а з іншого боку – найголовніші документи радянської каральної системи про боротьбу з повстанським рухом".

Ця книга містить безцінну інформацію про український націоналістичний рух від Другої світової війни до 1955 року. Документи, зібрані совєтськими антиповстанськими групами, створені українським націоналістичним підпіллям, включаючи пропагандистські матеріали та ресурси, які детально описують діяльність і тактику підпілля. Серед тем, які тут висвітлені, є совєтське твердження про те, що українське підпілля пропагує фашизм і співпрацює з нацистами.

"Оскільки більшість матеріалів перекладено англійською мовою вперше, цей том є цінним джерелом для дослідників, які досліджують історію відносин між Советським Союзом та Україною. У вступі на початку тому подано інформацію про архіви совєтських спецслужб та розвиток українського націоналістичного руху. Виноски містяться по всій книзі, щоб забезпечити контекст для документів. Цей ресурс рекомендовано для наукових бібліотек", - описує книгу Дженніфер Бреннок, професорка та кураторка відділу рідкісних книг в Університеті Південного Міссісіпі.

В книзі зібрано 161 документ з архіву Служби безпеки України: документи УПА та ОУН, конфісковані радянськими спецслужбами, та документи самого НКВД-КҐБ, де йдеться про боротьбу із українськими повстанцями. Світлини у книзі теж походять із архівів СБУ та Центру досліджень визвольного руху. Частина з них вже доступна онлайн на сайті Електронного архіву Українського визвольного руху.

Центр досліджень визвольного руху - незалежна наукова громадська організація, що вивчає різноманітні аспекти українського визвольного руху в XX столітті, політику національної пам’яті та процеси подолання наслідків тоталітарного минулого в країнах колишнього СРСР, Центральної та Східної Європи.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Там один файл, більший не знайшов. Ось текстом:
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Сорокин "День опричника" не просто так написал.
Жах, як важко читати. Ця псевдо-дрєвнєросійська мова з "опочивальнями, целовальниками, приказами..."
Ну й сюжет - лютий трешак.
 

Гудзак

Хатуль мелумад - тварина типу кіт, що йде ланцюгом
Реєстрація
29.01.14
Місто
Першотравенськ / Шахтарське (Січеславщина)
Телефон
Moto G9+; Moto G5+

Знайшов в Інеті 2-ге видання (Торонто, 1984). Аутентичне, у форматі djvu (обожнюю оригінальні наклади, не fb2). Звісно, не Швейк - але варте того, щоб прочитати. І дотепно, і є деякі небанальні думки. І ілюстрації класні - особливо більшовицькі мармизи... (Вояк з "Галичини", що сидить дупою на сталінській голові розбитого пам'ятника Йосипу кривавому - це щось!).
 
Останнє редагування:

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
На папері, як діди.
Видане тут:
debugger, якість перекладу норм? Бо читав одну з їхніх книжок, переклад був жахливий. Гірше за Промпт.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
В посиланні є фото кількох сторінок.
Коли читав, очевидних ляпів не запам'яталося (як в деяких інших книжках в цій темі).
У США визнали книгу В’ятровича та Луцюка про ОУН та УПА "найкращим історичним матеріалом" за 2022-2023 роки
Американська асоціація бібліотек рекомендує цю книгу для наукових бібліотек.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
1716759734165.png
Придбав кілька років тому, але лише зараз дочитав, якось мені важко зайшла.
Ідея книги, що автор аналізує кожне століття з XI по XX, як в них змінювалось життя в Європі, поступово у деяких аспектах наближаючись до сучасного. І хто саме підштовхнув зміни в цьому столітті: зазвичай це якийсь правитель, релігійний діяч чи вчений.
А потім намагається визначити, яке з цих століть найбільше все змінило для людства.
А в кінці робить свої прогнози на майбутнє, що буде відкат від західної ліберальної демократії у ієрархічне суспільство та нерівність, суспільство на зразок російського через брак землі та невідновлювальних ресурсів і зростання населення.
І, мені здалося, автор, хоч і прямо не називає, хоче бачити в майбутньому ініціатором змін одну з власниць іменних тем на форумі, але не Безуглу.
Пізнавально, руйнує стереотип про погане Середньовіччя, коли все занепало, а насправді в кожному із середньовічних століть теж був значний поступ.
Шкода, що книга без картинок, напрошується видання з портретами згаданих діячів та ілюстраціями того, про що розповідається.
Автор, до речі, згадує про цю зміну нашого сприйняття в розділі про винайдення фотографії.
 
Зверху