Мова й суспільство

monter

Україна понад усе!
Реєстрація
22.07.09
Місто
Черкаси
Телефон
Redmi Note 11S 6/128
Иначе мы делим граждан на сорта
Так, на сорти ви дійсно ділите і, як і кацапи, це розумієте. Ви розумієте, що англієць (француз, німець, іспанець, китаєць) може вивчити німецьку (французьку, іспанську, китайську, португальську) і тд і ці всі мови не мають такої величезної схожості, як російська і українська. А російськомовний українець (не кажучи вже про кацапів) не може вивчити українську. А чому? Бо у головах кацапів завжди було ще з часів ссср: рускій язик самий ґлавний в совєцком союзє. І виходило, що 14 республік вчили дві союзних мови, а кацапи тільки свою. З роками це бетонувалося в головах. А тепер може й вчили б, так наче ж "не положено по статусу" та і україномовні можуть почати сміятися з вашої української, як ви сміялися з їхньої російської. Про сорти: як зазвичай ставляться до людей, які не можуть зрозуміти і вивчити щось елементарне? Як до тих, у кого не вистачає розуму щоб це зробити. І питання не у тому, що ви хочете говорити тією мовою, якою хочеться. А в тому, що ви нездатні вивчити українську мову. Тому і біситесь, що вас ділять на сорти.
Пс. Не треба мені про армію, у мене до десятка знайомих російськомовних вояк, деякі і зараз служать. Більше половини після подій лютого 2022 у побуті вже перейшли на українську. Ось їхнє пояснення: "ТАМ, під час обстрілу, немає часу підбирати слова українською, в рацію треба кричати якомога швидше будь-якою мовою, але в казармі, дома в побуті і в соцмережах завжди є пів секунди чи й більше, щоб знайти аналог слова українською. І виявляється, що приємно не почуватися частиною орди, яка напала на Україну".
 
Реєстрація
13.08.12
Місто
Bielsko-Biała, PL | Нікополь | Цумань
Телефон
Poco X3 Pro
Щоб зараз не було такого, що третина населення не може три слова підряд українською без помилок сказати, треба було з 1991 року поступово обмежувати сферу використання російської, а не тепер кидатися на людей, які говорять російською. Що робилося для того, щоб люди вчили українську? Нічого. В тих же державних установах та лікарнях бланк українською, а заповняється російською. У вузах половина викладачів пари вела російською, бо українською не вміють і вчитися не хочуть, а покарання жодного. Теле та радіоефір - російською, принаймні, значна частина. Преса, література - російською. Від людей просто не вимагали у жодному виді вживати українську, все робилося для того, щоб можна було обійтися російською. А тепер раптом потрібно за три дні заговорити.

Стосовно розподілу за мовною ознакою - неправильно це. Не цивілізовано. Потрібно створювати умови та відповідне оточення, щоб людина почала поступово переходити на українську. Є купа ненасильницьких цивілізованих методів. Не мають зараз російськомовні бути приниженими. В душі вони можуть бути значно більшими патріотами та робити більше для держави, ніж ті, хто носить вишиванку та говорить солов'їною.

І так, а чому не висловлюють претензії угорськомовним та румуномовним, багато з яких також не говорять і навіть не розуміють українську?

Щодо ситуації з військовим. Власне, а кому яке діло, якою мовою ведеться приватна розмова сторонніх людей? Елементарне виховання має бути.
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
monter, зараз можемо дуже різних та протилежних за змістом речей написати. "Ви" - це мені? Не зовсім за адресою. Я українець, мова в мене з дитинства, думаю, спілкуюся, дітей навчаю. Але я не можу промовчати так само, як і ви. Тільки ви захищаєте українську мову, а я - право говорити всіма іншими (не буду це слово по новому писати), зокрема та головне, російською.

Тому поважаю та підтримаю ваше право. Чекаю на те саме від вас.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
чому, власне, так не віриться, що в Німеччині можуть говорити англійською? звідки цей стереотип?
Я ж казав про кацапську, якою звертався той бичок. Якщо б він говорив англійською, впевнений, інцендента не було б.
Ще раз, ми не знаємо повної ситуації, щоб когось однозначно звинувачувати, але дивлячись на тих "інтелектуалів", можливо, мова була навіть не головним фактором "провокації"..
 
Останнє редагування:

Roman_UA

linux user
Реєстрація
24.06.09
Місто
Київ / Житомирська обл. / ČR
Телефон
Samsung S23+|OnePlus 6T
чому, власне, так не віриться, що в Німеччині можуть говорити англійською?
У мене є приклад - знайомий дуже добре вивчив англійську (бо планував поїхати в Канаду) і потрапив на роботу до Німеччини. Був дуже розчарований "використанням" англійської там(( Правда, це було років 5 тому, можливо, щось змінилось з того часу.
 

monter

Україна понад усе!
Реєстрація
22.07.09
Місто
Черкаси
Телефон
Redmi Note 11S 6/128
Тільки ви захищаєте українську мову, а я - право говорити всіма іншими (не буду це слово по новому писати), зокрема та головне, російською.
Не розумію логіки у цьому - "захищати право говорити російською мовою". Це що, інваліди і тому треба захищати їхні права? То видавайте їм довідки про це. Взагалі то я думав, що після 24.02 захищати право розмовляти російською буде як завжди ху#ло і його зомболенд, а виявляється, що в Україні навіть гнилу обрізану пуповину дехто намагається зшити.
Наведу приклад з дитинства: ми гуляли у дворі, школярик камінцем розбив вікно на 1му поверсі (перший раз попав випадково, воно не розбилось, він вирішив вже навмисно кидати ще і ще). Дорослі, які вийшли з під'їзду, почали його вичитувати, він похнюпився і стояв мовчки. Вийшла його мама, почала захищати його, винними виявилось вікно і дорослі, які вичитували малого. Малий розцвів і теж почав наїжджати на них. Висновок: поки хтось буде захищати право російськомовних розмовляти російською мовою, поки вони й залишатимуться частиною орди, яка напала на Україну (слова військових).
Ілюстрація (пояснення) мого ставлення до носіїв і захисників російської мови:

92cbb68-terytorialni-postupky-mova--kmis--original.jpg
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Тільки ви захищаєте українську мову, а я - право говорити всіма іншими (не буду це слово по новому писати), зокрема та головне, російською.

Камон, у нас все ок із правом говорити будь якою мовою. Просто абсолютно логічно ми рухаємось у напрямі коли освіта, сфера послуг і уся державна комунікація переходять на українську. І це нормально. Ми якраз, на відміну від росії, ніколи не утискали носіїв інших мов чи культур. А те що без знання української в Україні жити стане складніше - ну так назвіть мені країну де легко жити без знання державної мови?

Окремо про суспільний осуд - я його не підтримую, але чудово розумію його причини. Особисто мені абсолютно усе одно якою мовою люди спілкуються у побуті. Але якщо бізнес комунікує російською - я з ним не співпрацюю. Так само відсовився від усього російськомовного контенту
Post automatically merged:

У мене є приклад - знайомий дуже добре вивчив англійську (бо планував поїхати в Канаду) і потрапив на роботу до Німеччини. Був дуже розчарований "використанням" англійської там(( Правда, це було років 5 тому, можливо, щось змінилось з того часу.
Усе так і є. Хіба в Берліні можна комфортно жити без знання Німецької.

А у Франції так взагалі часто навіть знаючи англійську принципово не відповідають на звернення нею, хоча воювати вони припинили більш як 2 сторіччя тому
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
monter, я правильно понимаю тебя и твою аргументацию?

Надо или заставить/уговорить всех говорить на русском украинском языке, несогласные - "геть", кто не "геть" - мы вас предупреждали?

Для одних слоев населения - какая-нибудь "цивилизованная" версия происходящего, для людей попроще - ёмкий лозунг, типа "чемодан - вокзал - Россия", "русских за Днестр, евреев в Днестр"?

Ні? Тоді яка мета і яке гасло?

webivan, я хочу заметить, что сейчас разговор не об образовании и прочем. Разговор о праве общаться на русском (другие языки не вызывают никаких споров) между двумя людьми. Разговор не о коллективных мероприятиях.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
webivan, я хочу заметить, что сейчас разговор не об образовании и прочем. Разговор о праве общаться на русском (другие языки не вызывают никаких споров) между двумя людьми. Разговор не о коллективных мероприятиях.
Та все чудово у нас із цим правом. Так іноді можуть зробити зауваження, залежно від регіону. Я вважаю що це не дуже ОК, але якщо не бикувати у відповідь і не посилати військових на реабілітації ц Бахмут, на зауваженні усе і закінчиться. У мене російськомовний товариш живе якраз у Буковелі і жодного разу не скаржився на утиски. Можливо тому що він не бидло, що бикує на усіх навколо, як той кадр з відео.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
все чудово у нас із цим правом
До 24.02.2022 було дуже чудово. А ось після, після Бучі, Ізюма, Херсона, зруйнованих ракетами будинків - стало трохи по іншому. І це можна зрозуміти. Цілі "сво" досягнуті.
 

KML

Deutscher Ukrainer
Реєстрація
21.01.13
Місто
Berlin
Телефон
Google Pixel 8
чому, власне, так не віриться, що в Німеччині можуть говорити англійською?
У мене є приклад - знайомий дуже добре вивчив англійську (бо планував поїхати в Канаду) і потрапив на роботу до Німеччини. Був дуже розчарований "використанням" англійської там(( Правда, це було років 5 тому, можливо, щось змінилось з того часу.
дивлячись яка сфера. в айті в основному або виключно англійська, або гібрид англійської і німецької.
компанії виключно з німецькою теж існують, але їх меншість
все чудово у нас із цим правом
До 24.02.2022 було дуже чудово. А ось після, після Бучі, Ізюма, Херсона, зруйнованих ракетами будинків - стало трохи по іншому. І це можна зрозуміти. Цілі "сво" досягнуті.
я собі уявляю, яке життя чекає моїх російськомовних батьків-пенсіонерів, які обмежено володіють українською, бо їх ніхто не вчив (як вчили мене наприклад). будуть постійні випади від таких як ви. хоча вони цілком за Україну і ніколи не були за росію
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
будуть постійні випади від таких як ви
Не рівняй пенсіонерів з молодим биком і лярвою з надутими як пельмені губами. Від молодих биковатих чути "а я нє магу виучіть вашу "мову" - хочеться дійсно чимось прикласти.
 

len_non

Заблокирован
Реєстрація
02.01.14
Місто
Деражня
Телефон
Google Pixel 4xl
я собі уявляю, яке життя чекає моїх російськомовних батьків-пенсіонерів, які обмежено володіють українською, бо їх ніхто не вчив (як вчили мене наприклад). будуть постійні випади від таких як ви. хоча вони цілком за Україну і ніколи не були за росію
А самі вони не годні були вивчити українську за все своє життя?? Скажу так просто не хотіли, багато хто молотить що не можливо вивчити мову, брехня не вірю як так жити в Україні і не вміти розмовляти українською.
 

vlad_g

Старший ухилянт
Реєстрація
06.11.09
Місто
(Маріуполь) -> Кривий ріг
Телефон
POCO M5
як так жити в Україні і не вміти розмовляти українською.
Ну отак. Жити і не розмовляти, бо нема з ким - все оточення російськомовне. Розуміти, але не розмовляти. Бо вчити мову у 20 або у 60 років - це "дві велики різниці"...
 

len_non

Заблокирован
Реєстрація
02.01.14
Місто
Деражня
Телефон
Google Pixel 4xl
як так жити в Україні і не вміти розмовляти українською.
Ну отак. Жити і не розмовляти, бо нема з ким - все оточення російськомовне. Розуміти, але не розмовляти. Бо вчити мову у 20 або у 60 років - це "дві велики різниці"...
Ніякої різниці немає, не молотіть байок це не китайська.
 

monter

Україна понад усе!
Реєстрація
22.07.09
Місто
Черкаси
Телефон
Redmi Note 11S 6/128
Бо вчити мову у 20 або у 60 років - це "дві велики різниці"...
Російськомовні совки пам'ятають, як колись смішно для них звучала російська мова з вуст "сєлюков і калхознікав". Але країна змінилася, тепер розмовляти українською не соромно, а російськомовні думають, що україномовні будуть з них сміятися так само.
У мене сусідка по під'їзду росіянка, років під сімдесят, українською не говорила, але все розуміла. У лютому 2022 ходила мовчазна, тільки кивала головою, як віталась. У березні вже казала небагато українських слів. Зараз у кількох реченнях може бути одне російське слово. Так, є акцент, але ж !
Я її похвалив, сказав, що поважаю за її українську мову, якби ви бачили як вона розцвіла ... Тепер завжди надворі зупиняється зі мною поговорити. Українською.
 

len_non

Заблокирован
Реєстрація
02.01.14
Місто
Деражня
Телефон
Google Pixel 4xl
Бо вчити мову у 20 або у 60 років - це "дві велики різниці"...
Російськомовні совки пам'ятають, як колись смішно для них звучала російська мова з вуст "сєлюков і калхознікав". Але країна змінилася, тепер розмовляти українською не соромно, а російськомовні думають, що україномовні будуть з них сміятися так само.
У мене сусідка по під'їзду росіянка, років під сімдесят, українською не говорила, але все розуміла. У лютому 2022 ходила мовчазна, тільки кивала головою, як віталась. У березні вже казала небагато українських слів. Зараз у кількох реченнях може бути одне російське слово. Так, є акцент, але ж !
Я її похвалив, сказав, що поважаю за її українську мову, якби ви бачили як вона розцвіла ... Тепер завжди надворі зупиняється зі мною поговорити. Українською.
Ну і хто мені буде тут розказувати про те, що не можливо вивчити мову?? І свої думки я не зміню, вивчити можна в будь-якому віці.
 

vlad_g

Старший ухилянт
Реєстрація
06.11.09
Місто
(Маріуполь) -> Кривий ріг
Телефон
POCO M5
len_non, Альцгеймер з вами не згодний. ))
Когнітивні здібності у поважному віці значно нижче. Старі люди часто забувають слова у своїй мові, що там вже казати про вивчення інших.
Ні, не всі страждають на деменцію, є виключення, є ті, хто доживає до поважного віку у ясному розумі і вчить мови й квантову механіку у 70 років, але таких на жаль не дуже багато.
 

len_non

Заблокирован
Реєстрація
02.01.14
Місто
Деражня
Телефон
Google Pixel 4xl
len_non, Альцгеймер з вами не згодний. ))
Когнітивні здібності у поважному віці значно нижче. Старі люди часто забувають слова у своїй мові, що там вже казати про вивчення інших.
Ні, не всі страждають на деменцію, є виключення, є ті, хто доживає до поважного віку у ясному розумі і вчить мови й квантову механіку у 70 років, але таких на жаль не дуже багато.
Не прекидай з здорової голови на слабу, до того в них також був Альцгеймер??
 

vlad_g

Старший ухилянт
Реєстрація
06.11.09
Місто
(Маріуполь) -> Кривий ріг
Телефон
POCO M5
len_non, до того не будо потреби. І мотивації.

PS. За 43 роки, які я прожив у Маріуполі, українську мову чув тільки в школі на уроках мови та литератури та по телебаченню. Де і з ким було розмовляти? Я розумію літніх людей, що може й хотіли би зараз перейти на українську, але вийде все одно суржик, тому краще розмовляти так, як краще вмієш.
 
Останнє редагування:
Зверху