Новини НКЕК

Реєстрація
17.06.16
Місто
Київ
ТОВ "СТАРЛІНК ЮКРЕЙН" 44755439
Засновники юридичної особи:
СТАРЛІНК ХОЛДІНГС НЕЗЕРЛАНДС Б.В.
Адреса засновника: Нідерланди, 1105ВМ, місто Амстердам, вулиця Пітерсбергвег 283
Розмір внеску до статутного фонду: 50,00 грн (Частка (%): 100,0000%)
 
Реєстрація
05.04.22
Місто
Ружин, Житомирська обл.
Засновники юридичної особи:
СТАРЛІНК ХОЛДІНГС НЕЗЕРЛАНДС Б.В.
Адреса засновника: Нідерланди, 1105ВМ, місто Амстердам, вулиця Пітерсбергвег 283
Розмір внеску до статутного фонду: 50,00 грн (Частка (%): 100,0000%)
Кінцевий бенефіціарний власник відповідно до ЄДР — Ілон Рів Маск (здійснює непрямий вплив).
 

drmz

маниакально-депрессивный стэндап
Реєстрація
13.03.09
Місто
Гуляйполе
07-06-2022 12:32
https://nkrzi.gov.ua/index.php?r=site/index&pg=99&id=2331 сказав(ла):
НКЕК звертає увагу постачальників мереж та послуг, які надають послуги міжособистісних електронних комунікацій з використанням ресурсів нумерації, на необхідність блокування трафіка у разі його неправомірного використання та порушення міжнародного і національного планів нумерації

Як вже неодноразово повідомлялося, російська федерація системно порушує міжнародні принципи функціонування телекомунікаційних мереж загального користування шляхом зміни в односторонньому порядку міжнародної системи нумерації та національної системи нумерації України та використання на тимчасово окупованих територіях України коду країни «7» (Country Code, СС), виділеного Міжнародним союзом електрозв’язку виключно для російської федерації та Республіки Казахстан.

Водночас, на мережах мобільного зв’язку, що незаконно функціонують на тимчасово окупованих територіях у Донецькій̆, Луганській̆, Запорізькій та Херсонській областях, неправомірно використовуються українські коди мереж призначення «71», «72» та код MNC «99» у форматах:

+380-71-0000000 – +380-71-9999999, МСС+MNC = 255 99 (т.зв. «оператор «Фенікс»);

+380-72-0000000 – +380-72-9999999 (т.зв. «оператор «Лугаком»).

Крім того, стало відомо, що вказані т.зв. оператори переходять на російську систему нумерації, а саме абоненти т.зв. «оператора «Фенікс» з кодом нумерації «+380 71» отримають додатковий номер у коді російської системи нумерації – «+7-949», а абоненти т.зв. «оператора «Лугаком» – «+7-959».

Зазначений факт є черговим порушенням міжнародного права у сфері електрозв’язку з боку російської федерації.

Зауважимо, що згідно з вимогами міжнародних договорів у сфері електрозв’язку та відповідно до рекомендацій МСЕ ITU-Т Е.164(11/2010) та ITU-Т Е.212(05/2008), на електронних комунікаційних мережах загального користування України мають використовуватись код країни «380» (СС) та ідентифікаційний код мережі мобільного зв’язку «255» (Mobile Country Code, МСС), закріплені за Україною для міжнародної ідентифікації мереж і абонентів, та формати номерів, встановлені Національним планом нумерації України і зазначені у відповідних дозволах на користування ресурсами нумерації.

Звертаємо увагу постачальників мереж та послуг на необхідність неухильного дотримання вимог міжнародного та національного планів нумерації.


Детальна інформація розміщена на офіційному вебсайті НКЕК у розділі «Ресурси нумерації».
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
З анонсу:
1. Про розгляд заяв АТ «Укртелеком» щодо анулювання ліцензій.
2. Про розгляд заяви ТОВ НВП «ТЕНЕТ» щодо анулювання ліцензії.
Цікаво, що здають?
Ну й про себе знову не забули:
3. Про встановлення фонду преміювання Голови та членів НКЕК, апарату НКЕК за лютий 2023 року.
4. Про преміювання за лютий 2023 року Животовського О.М.
5. Про преміювання за лютий 2023 року Бісюка О.А.
6. Про преміювання за лютий 2023 року Колесника І.І.
7. Про преміювання за лютий 2023 року Мальон Л.В.
8. Про преміювання за лютий 2023 року Семенченка А.І.
9. Про преміювання за лютий 2023 року Ткаченка М.М.
10. Про преміювання за лютий 2023 року Трощенко В.Ю.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев

НКЕК звітує про свою діяльність та стан індустрії за 2022 рік

13 лютого 2022 року набрав чинності Закон України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку».

Перший рік становлення та роботи нового Регулятора (НКЕК) припав на надзвичайно важкий час повномасштабного російського вторгнення. Серед своїх головних пріоритетів в умовах повномасштабної війни НКЕК визначила - забезпечення українців зв’язком та підтримку стійкості, сталості та доступності електронних комунікаційних мереж в умовах воєнного стану.

З цією метою НКЕК були реалізовані наступні кроки та ініціативи:

  1. Запроваджено національний роумінг: у пікові періоди перепадів енергопостачання щодня послугою національного роумінгу користувалися до 2,2 млн українців;
  2. Забезпечено доступний міжнародний роумінг: близько 4 млн українців користуються без обмежень доступними цінами на послуги роумінгу в ЄС;
  3. Європейськими поштовими операторами знижено вартість на поштові відправлення медикаментів та гуманітарної допомоги в Україну;
  4. Створено умови для стійкості мереж: задля зниження рівня перевантаження мереж мобільних операторів та стабілізації зв’язку операторам були надані у користування вільні частоти для термінового збільшення ємності мереж, а також здійснювалася робота щодо допомоги з отриманням від донорів телеком-обладнання на потреби українських операторів для оперативного відновлення пошкоджених мереж - безкоштовно отримано близько 3500 одиниць обладнання;
  5. Забезпечено безперебійний зв'язок: спрощено умови використання абонентських супутникових терміналів системи SpaceX Starlink шляхом надання можливості їх використання усіма категоріям користувачів в умовах воєнного стану;
  6. Запроваджено системну роботу над покращенням якості послуг: проведення моніторингу якості покриття доріг України якісним зв’язком 4G (LTE), шляхом тест-драйву та здійсненням вимірів рівнів сигналу в населених пунктах та на автомобільних шляхах, виявленням проблемних ділянок для виправлення ситуації з якістю надання мобільних послуг в подальшому операторами мобільного зв’язку. Загальна кількість випробуваних циклів склала близько 1 млн, а протяжність маршрутів - 98 тис км.
  7. Продовжено інтеграцію до Єдиного цифрового ринку ЄС та співпрацю з європейськими телекомунікаційними інституціями. У 2022 році НКЕК доєдналася до BEREC (Органу європейських регуляторів електронних комунікацій) та набула статусу постійного спостерігача у ERGP (Групи європейських регуляторів поштових послуг). Крім того, НКЕК продовжила реформування сфери електронних комунікацій в рамках виконання Угоди про асоціацію, узгоджено механізм приєднання України до зони роумінгу ЄС та розпочато підготовку до його практичної реалізації.
  8. Забезпечено здійснення регуляторної та законотворчої діяльності: розроблено 24 нормативно-правових акти з метою практичного застосування нового секторального законодавства та у розрізі адаптації національного законодавства до права ЄС.
  9. Міжнародна ізоляція рф: спільними зусиллями досягнуто рішення про призупинення членства рф та Республіки Білорусь у СЕПТ та суттєво обмежено присутність рф в МСЕ.
  10. Розроблено оцінку понесених втрат сектором електронних комунікацій від пошкодженої інфраструктури внаслідок збройної агресії рф;
У зв’язку з триваючою повномасштабною збройною агресією рф проти України основні тенденції розвитку ринків електронних комунікацій в 2022 році зазнали значних змін. Ключові з них:

  • Потреба громадян в доступі до актуальної інформації сприяла активності користувачів в отриманні послуг доступу до мережі Інтернет та збільшені споживання Інтернет-трафіку.
  • Інтенсивні бойові дії, руйнування інфраструктури електронних комунікаційних мереж та тимчасова окупація частини території̆ України призвели до зменшення абонентської бази постачальників електронних комунікаційних мереж та послуг - кількість активних ідентифікаційних карток мережі мобільного зв’язку станом на 31.12.2022 склала 49,3 млн од., що майже на 12% або 6,6 млн од. менше, ніж станом на 31.12.2021.
  • З огляду на значні пошкодження телекомунікаційних мереж відбулося зниження темпів розвитку мереж 4G (LTE). Але постачальники послуг мобільного зв’язку продовжили у співпраці з НКЕК роботу над охоплення зв’язком 4G як населених пунктів України, так і магістральних автомобільних доріг міжнародного значення.
  • У зв’язку з перебоями електроживлення з боку абонентів спостерігалася тенденція до відповідної зміни постачальників послуг фіксованого доступу до мережі Інтернет та збільшення попиту на отримання послуг фіксованого доступу до мережі Інтернет з використанням технологій хPON, яка дозволяє забезпечити функціонування кінцевого обладнання абонента в умовах блек-ауту.
Ключові показники стану розвитку ринків в 2022 році:

Незважаючи на повномасштабну збройну агресію рф проти України, галузь зв’язку продовжила розвиватися, а її загальні доходи склали 90,1 млрд грн., із них:

  • Доходи від надання електронних комунікаційних послуг склали 83,2 млрд грн, а доходи від надання послуг поштового зв’язку — 6,9 млрд грн.
  • В загальному обсязі доходів від надання електронних комунікаційних послуг, доходи від надання послуг мобільного зв’язку склали 56,2 млрд грн, від надання послуг з доступу до Інтернету - 15,9 млрд грн, та послуг фіксованого зв’язку – 3,5 млрд грн.
У 2022 році середньомісячнийй̆ дохід від надання послуг мобільного зв’язку в розрахунку на одну активну ідентифікаційну картку (ARPU) збільшився на 19,2% у порівнянні з 2021 роком та становив 95 грн.

В середньому по Україні забезпеченність населення мобільним зв’язком склала 143 активні ідентифікаційні картки у розрахунку на 100 жителів.

“Становлення НКЕК припало на найважчий період — повномасштабну війну росії проти України. Ми докладаємо усіх зусиль, щоб ефективно діяти в умовах воєнного часу, виконуючи оперативні завдання Держави для захисту своїх громадян та надання послуг в інтересах обороноздатності, та забезпечуючи стійкість сфери електронних комунікацій, а також працюємо над втіленням наших довгострокових цілей в рамках інтеграції України до ЄС, - зазначив Олександр Животовський, голова НКЕК.

Загалом проведений протягом 2022 року комплекс організаційних, технічних, економічних, фінансових та безпекових заходів дозволив зберегти цілісність, сталість, стійкість та доступність електронних комунікаційних мереж загального користування, українського сегменту мережі Інтернет, а також продемонстрував їх здатність зберігати функціональність в умовах надпотужного впливу дестабілізуючих чинників воєнного характеру. Ми змогли досягти ключового завдання — українці залишаються на зв’язку, а телеком продовжує розвиватися. Від імені НКЕК я хочу подякувати всім гравцям ринка, державним органами влади за самовіддану злагоджену працю у неймовірно важких умовах війни та нашим європейським партнерам за їх безумовну підтримку. Україна залишається на зв’язку. Україна перемагає”.

Серед ключових пріоритетів на 2023 рік НКЕК визначила:

  1. Стійкість та сталість електронних комунікаційних мереж;
  2. Захист прав споживачів;
  3. Інтеграція України до Єдиного цифрового ринку та приєднання до роумінгової зони ЄС;
  4. Впровадження новітніх радіотехнологій;
  5. Впровадження нового секторального законодавства;
  6. Діджиталізація: розробка та впровадження елементів Електронної регуляторної платформи.
Повна версія звіту доступна за посиланням
 

Merida

Заблокирован
Реєстрація
31.05.20
Місто
Ужгород
Телефон
Samsung Galaxy M32 6/128
На цьому тижні НКЕК схвалила декілька важливих рішень для галузі мобільного зв'язку 07 червня 2023 року
📌 Комісія постановою затвердила критерії визначення смуг загального користування та радіотехнологій, для яких здійснюється передача прав користування радіочастотним спектром (його частиною). Можливість передачі прав користування радіочастотним спектром або його частиною від одного ліцензіата – іншому на договірних умовах є однією з європейських та загальносвітових практик управління спектром. НКЕК як регулятору належить право розробки критеріїв за якими визначаються певні смуги загального користування та радіо технології для яких здійснюється передача прав користування радіочастотним спектром. Дана опція можливо і не широко використовуватиметься учасниками ринку, але сприятиме задоволенню постійно зростаючих потреб користувачів радіочастотного спектра щодо можливості передати або надавати в користування іншим операторам свої індивідуальні права на користування радіочастотним спектром, визначені у ліцензії. 9 червня 2023 р.
📌 НКЕК погодили проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану розподілу i користування радіочастотним спектром в Україні» без зауважень. Фахівці НКЕК разом з головними розробниками проекту – Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України і Мінцифри, а також іншими залученими державними органами, доклали всіх зусиль, щоб створити новий План розподілу і користування радіочастотним спектром (План РЧС) максимально прогресивним та орієнтованим на перспективу. Далі даний документ буде передано розробником на затвердження КМУ. Із прийняттям Плану РЧС запрацюють усі нові процедури Закону «Про електронні комунікації», включно з технейтральністю радіотехнологій, можливістю передачі прав на спектр - відтак оператори матимуть змогу скористатись всіма тими новаціями, які відкриває для нас нове галузеве законодавство.
 

Merida

Заблокирован
Реєстрація
31.05.20
Місто
Ужгород
Телефон
Samsung Galaxy M32 6/128
Що цікавого в оновленому Плані розподілу РЧС

Для розширення ємності мереж 4G було виділено частоти під технологію LTE TDD в смузі 2600 МГц, шириною 35 МГц, ці частоти зараз використовує(40 МГц) та володіє ними Vodafone, 40 МГц в смузі 2300 МГц, які зараз тестово використовує Kyivstar. Задля оптимального використання частот в смузі 2100 МГц, та впровадження LTE B1, 15 МГц (окрім Києва, в столиці 10 МГц) було виділено під 4G. 45 МГц які оператори використовують під 3G, поки не будуть мати офіційної технологічної нейтральності. Для покращення зв’язку в селах було виділено 10 МГц в смузі 800 МГц, це Band 20, та 20 МГц в смузі 700 МГц, це Band 28.

📍Оновлений План РЧС відкриває двері для 5G

Ми бачимо виділення 20 МГц в смузі 700 МГц, 400 МГц в смугах 3400-3800 МГц (розширили на 200 МГц), та невідому кількість частот в смугах 25-27 ГГц, які опаратри зможуть використовувати з 1 січня 2024 року (чекаємо на тести ?).

#l
 

Lawyer

Харьков, Украина
Реєстрація
07.06.08
Місто
UA 21 (Харкіff,УКРАЇНА)
Телефон
ZTE Blade A7 2020
Для покращення зв’язку в селах було виділено 10 МГц в смузі 800 МГц, це Band 20.

791-801/832-842 - их же уже выделяли под 4G, профуканные Интером. Интересно, что в этой полосе все ещё эфирит телевидение.
 

Lawyer

Харьков, Украина
Реєстрація
07.06.08
Місто
UA 21 (Харкіff,УКРАЇНА)
Телефон
ZTE Blade A7 2020
Lawyer, Б20 це той шмат, що повинен був ІТ достатись.
Именно. Интересно, как его заюзать то собрались с работающими мультиплексами Зеонбуд и РРТ. Кое-где, может ещё даже аналоговое ТВ в этой полосе эфирит. А Зеонбуд сваливать на более низкие частоты не собирался.
 
Реєстрація
06.08.17
Місто
Вараш
Телефон
Alcatel 3X 2019 (5048y)
Що цікавого в оновленому Плані розподілу РЧС

Для розширення ємності мереж 4G було виділено частоти під технологію LTE TDD в смузі 2600 МГц, шириною 35 МГц, ці частоти зараз використовує(40 МГц) та володіє ними Vodafone, 40 МГц в смузі 2300 МГц, які зараз тестово використовує Kyivstar. Задля оптимального використання частот в смузі 2100 МГц, та впровадження LTE B1, 15 МГц (окрім Києва, в столиці 10 МГц) було виділено під 4G. 45 МГц які оператори використовують під 3G, поки не будуть мати офіційної технологічної нейтральності. Для покращення зв’язку в селах було виділено 10 МГц в смузі 800 МГц, це Band 20, та 20 МГц в смузі 700 МГц, це Band 28.

📍Оновлений План РЧС відкриває двері для 5G

Ми бачимо виділення 20 МГц в смузі 700 МГц, 400 МГц в смугах 3400-3800 МГц (розширили на 200 МГц), та невідому кількість частот в смугах 25-27 ГГц, які опаратри зможуть використовувати з 1 січня 2024 року (чекаємо на тести ?).

#l
Я колись у Польщі користувався LTE-800МГц (Band 20) швидкість була стабільна 5-7 мегабіт. Супер буде якщо данний діапазон запустять в Україні, навіть в глухому селі і по трасах буде ловити 4G. Хороша новина!!!!
 

Вкладення

  • Screenshot_2020-11-01-20-37-07-306.jpg
    Screenshot_2020-11-01-20-37-07-306.jpg
    331.3 КБ · Перегляди: 28

Lawyer

Харьков, Украина
Реєстрація
07.06.08
Місто
UA 21 (Харкіff,УКРАЇНА)
Телефон
ZTE Blade A7 2020
Що цікавого в оновленому Плані розподілу РЧС

Для розширення ємності мереж 4G було виділено частоти під технологію LTE TDD в смузі 2600 МГц, шириною 35 МГц, ці частоти зараз використовує(40 МГц) та володіє ними Vodafone, 40 МГц в смузі 2300 МГц, які зараз тестово використовує Kyivstar. Задля оптимального використання частот в смузі 2100 МГц, та впровадження LTE B1, 15 МГц (окрім Києва, в столиці 10 МГц) було виділено під 4G. 45 МГц які оператори використовують під 3G, поки не будуть мати офіційної технологічної нейтральності. Для покращення зв’язку в селах було виділено 10 МГц в смузі 800 МГц, це Band 20, та 20 МГц в смузі 700 МГц, це Band 28.

📍Оновлений План РЧС відкриває двері для 5G

Ми бачимо виділення 20 МГц в смузі 700 МГц, 400 МГц в смугах 3400-3800 МГц (розширили на 200 МГц), та невідому кількість частот в смугах 25-27 ГГц, які опаратри зможуть використовувати з 1 січня 2024 року (чекаємо на тести ?).

#l
Я колись у Польщі користувався LTE-800МГц (Band 20) швидкість була стабільна 5-7 мегабіт. Супер буде якщо данний діапазон запустять в Україні, навіть в глухому селі і по трасах буде ловити 4G. Хороша новина!!!!
Цікаво - як розподілять. КС та ВФ собі по 5 МГЦ заберуть? Чи будуть на трьох дробити? Хоча якщо RAN sharing дозволили, може бути ще цікавіші варіанти типу спільного використання всіма.
 
Реєстрація
06.08.17
Місто
Вараш
Телефон
Alcatel 3X 2019 (5048y)
Що цікавого в оновленому Плані розподілу РЧС

Для розширення ємності мереж 4G було виділено частоти під технологію LTE TDD в смузі 2600 МГц, шириною 35 МГц, ці частоти зараз використовує(40 МГц) та володіє ними Vodafone, 40 МГц в смузі 2300 МГц, які зараз тестово використовує Kyivstar. Задля оптимального використання частот в смузі 2100 МГц, та впровадження LTE B1, 15 МГц (окрім Києва, в столиці 10 МГц) було виділено під 4G. 45 МГц які оператори використовують під 3G, поки не будуть мати офіційної технологічної нейтральності. Для покращення зв’язку в селах було виділено 10 МГц в смузі 800 МГц, це Band 20, та 20 МГц в смузі 700 МГц, це Band 28.

📍Оновлений План РЧС відкриває двері для 5G

Ми бачимо виділення 20 МГц в смузі 700 МГц, 400 МГц в смугах 3400-3800 МГц (розширили на 200 МГц), та невідому кількість частот в смугах 25-27 ГГц, які опаратри зможуть використовувати з 1 січня 2024 року (чекаємо на тести ?).

#l
Я колись у Польщі користувався LTE-800МГц (Band 20) швидкість була стабільна 5-7 мегабіт. Супер буде якщо данний діапазон запустять в Україні, навіть в глухому селі і по трасах буде ловити 4G. Хороша новина!!!!
Цікаво - як розподілять. КС та ВФ собі по 5 МГЦ заберуть? Чи будуть на трьох дробити? Хоча якщо RAN sharing дозволили, може бути ще цікавіші варіанти типу спільного використання всіма.
Може 700МГц по 10МГц розділять між КС та ВФ, а 800МГц віддадуть ЛС! Хоча мені всерівно, аби запустили низькі частоти, як ідеш по трасі чи в глухому полі всерівно ловить 4G, суперово навіть із тими 7 мегабітами.
Цікаво, цеж тендер мабуть буде?
 
Реєстрація
16.05.16
Місто
Солоденьке місто 🍇
Lawyer, Та певно поки не будуть трогати, але ціни вже затвердили на Б20. Більш вірогідно, що Б28 по 5 МГц роздадуть
Post automatically merged:

Саня-068, В нас і так є LTE Band 8, який активно вмикають
 

Lawyer

Харьков, Украина
Реєстрація
07.06.08
Місто
UA 21 (Харкіff,УКРАЇНА)
Телефон
ZTE Blade A7 2020

vlad_g

Старший ухилянт
Реєстрація
06.11.09
Місто
(Маріуполь) -> Кривий ріг
Телефон
POCO M5
Lawyer, Та певно поки не будуть трогати, але ціни вже затвердили на Б20. Більш вірогідно, що Б28 по 5 МГц роздадуть
Там ще більше каналів ефірного телебачення нижче зганяти потрібно.
Давно ходили разговоры, что вот ща отключим аналог тв, перенесем зеонбуд на низкие частоты и будет всем цифровой дивиденд.
 
Зверху