Освіта в Україні та за кордоном

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
німецька/англійська.
А.. зрозумів, то не про ваших "переселенців", а про місцевих аборигенів.. )) Дивно, що англійську не можуть вивчити, хоча своя мова на перших місцях серед найскладніших у світі.. :)
 
Реєстрація
07.01.21
Місто
Київ
німецька/англійська.
А.. зрозумів, то не про ваших "переселенців", а про місцевих аборигенів.. )) Дивно, що англійську не можуть вивчити, хоча своя мова на перших місцях серед найскладніших у світі.. :)
Мені здається, що рідна мова сама найпростіша, тому що її вчиш поступово (із зручною для тебе швидкістю), добровільно і хочеш вчитись (можливо це бажання на пілсвідомості).
 
  • Like
Реакції: idea

Гудзак

Хатуль мелумад - тварина типу кіт, що йде ланцюгом
Реєстрація
29.01.14
Місто
Першотравенськ (Січеславщина)
Телефон
Moto G9+; Moto G5+
...если меня не подводит память, то за статус национального доплата в 15% полагается "викладацькому складу". Помимо за степень/звание/стаж. Так мне коллега из Днепропетровского национального говорил лет 10 назад.
 
Реєстрація
13.08.12
Місто
Bielsko-Biała, PL | Нікополь | Цумань
Телефон
Poco X3 Pro
німецька/англійська.
А.. зрозумів, то не про ваших "переселенців", а про місцевих аборигенів.. )) Дивно, що англійську не можуть вивчити, хоча своя мова на перших місцях серед найскладніших у світі.. :)
Власне, у нас не надто краща ситуація з цим. Всі вивчають з дитинства до кінця школи/університету, а скільки реально володіють?
 

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
...если меня не подводит память, то за статус национального доплата в 15% полагается "викладацькому складу". Помимо за степень/звание/стаж. Так мне коллега из Днепропетровского национального говорил лет 10 назад
Раніше це був обов'язок, але скасували і тепер університет має право робити надбавку, а має право не робити (як наш).
Зате є один дуже великий + від статусу "Національний": можна робити надбавку більше ніж 50%, а в державному 50% - максимум.

А тут банально як у мене: 25% доцент + 15% кандидат + 20 % за десять років стажу - це вже 60%, не кажучи про серйозних людей, в яких 33% професор + 25% доктор + 30% за 20 років стажу + 15% зав. кафедри + ...
А ще зараз люблять встановлювати доплати "за показники", наприклад, мені 3-ій рік дають +15% на рік за те, що входжу по рейтингу (формулу для якого придумала навчальна частина) в число "кращих" (~ 10% працівників)
 
Останнє редагування:
Реєстрація
26.06.20
Місто
Ужгород->Британщина
Телефон
Moto
німецька/англійська.
А.. зрозумів, то не про ваших "переселенців", а про місцевих аборигенів.. )) Дивно, що англійську не можуть вивчити, хоча своя мова на перших місцях серед найскладніших у світі.. :)
Ну, вони ж її носії, то ясно що вони так не думають ;)
Але мені здається ще є складність у тому, що приміром ми більш чітко відрізняєм мови з некириличним алфавітом.
А їм більше складніше переключитися, яки приміром Еспанці читають оте своє квестіон на question і вакатіон на vacation :LOL:.Бо еспанську як і мадярську як бачиш так і читаєш.
німецька/англійська.
А.. зрозумів, то не про ваших "переселенців", а про місцевих аборигенів.. )) Дивно, що англійську не можуть вивчити, хоча своя мова на перших місцях серед найскладніших у світі.. :)
Власне, у нас не надто краща ситуація з цим. Всі вивчають з дитинства до кінця школи/університету, а скільки реально володіють?
Я б не сказала. Навіть якщо багато і не говорять, але багато розуміють (Hollywood rules!) і можуть елементарно показати дорогу і відповісти йес/ноу/окей. А в Угорщині хіба в Будапешті англомовного на вулиці знайдеш. Дебрецен(2ге за величиною місто), взагалі погана ситація.
 
Реєстрація
13.08.12
Місто
Bielsko-Biała, PL | Нікополь | Цумань
Телефон
Poco X3 Pro
Навіть якщо багато і не говорять, але багато розуміють (Hollywood rules!) і можуть елементарно показати дорогу і відповісти йес/ноу/окей.
Ми в різних місцях ходимо, напевно)). Маю нагоду часто спілкуватися з іноземними студентами, так от у нас з англійською реальна проблема. Таку людину, яку ви описуєте, треба ще пошукати, навіть у містах мільйонниках.
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Я недавно услышал от иностранной коллеги, что "блин, мы думали с вами проблема с языком будет, а реальная проблема началась, когда зааутсорсили индусам, теперь хоть панджаби учи"
 
Останнє редагування:
Реєстрація
26.06.20
Місто
Ужгород->Британщина
Телефон
Moto
Навіть якщо багато і не говорять, але багато розуміють (Hollywood rules!) і можуть елементарно показати дорогу і відповісти йес/ноу/окей.
Ми в різних місцях ходимо, напевно)). Маю нагоду часто спілкуватися з іноземними студентами, так от у нас з англійською реальна проблема. Таку людину, яку ви описуєте, треба ще пошукати, навіть у містах мільйонниках.
Мабуть. Чесно зізнаюся, на в хідних область ніколи не була. Але навіть якщо не брати топові туристичні міста типу Київ, Львів, Одеса, то в Закарпатті, Франківську, Тернополі "собача англійська" таки присутня. Цьому десь сприяють і студенти індуси та араби, яких порозкидали по областях з Донбасу після початку війни.
Дебрецен(2ге за величиною місто), взагалі погана ситація.
Мені там було значно комфортніше спілкуватися англійською, ніж мадярською (яку я кічі тудом)
Оце вам повезло. Я ото ті 3 рази, що вилітала з їхнього аеропорту і перепитавши з десяток людей ледве найшла дівчину Іранку з США, яка змогла підказати дорогу. За менші міста навіть мови не йде.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
З власного досвіду, в Угорщині простіше знайти того, хто володіє німецькою, ніж англійською.
 

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
Оце вам повезло. Я ото ті 3 рази, що вилітала з їхнього аеропорту і перепитавши з десяток людей ледве найшла дівчину Іранку з США, яка змогла підказати дорогу. За менші міста навіть мови не йде.
Точну статистику не вів, але десь 1/3 молоді (15-25 років) вільно розмовляла і ще десь 1/3 +/- розуміла мене
 
Реєстрація
13.08.12
Місто
Bielsko-Biała, PL | Нікополь | Цумань
Телефон
Poco X3 Pro
Навіть якщо багато і не говорять, але багато розуміють (Hollywood rules!) і можуть елементарно показати дорогу і відповісти йес/ноу/окей.
Ми в різних місцях ходимо, напевно)). Маю нагоду часто спілкуватися з іноземними студентами, так от у нас з англійською реальна проблема. Таку людину, яку ви описуєте, треба ще пошукати, навіть у містах мільйонниках.
Мабуть. Чесно зізнаюся, на в хідних область ніколи не була. Але навіть якщо не брати топові туристичні міста типу Київ, Львів, Одеса, то в Закарпатті, Франківську, Тернополі "собача англійська" таки присутня. Цьому десь сприяють і студенти індуси та араби, яких порозкидали по областях з Донбасу після початку війни.
їх там і без Донбасу вистачає. а стосовно рівня англійської - вибачте, ну не так має говорити людина, яка вивчає мову 15 років свого життя.
Дебрецен(2ге за величиною місто), взагалі погана ситація.
Мені там було значно комфортніше спілкуватися англійською, ніж мадярською (яку я кічі тудом)
Оце вам повезло. Я ото ті 3 рази, що вилітала з їхнього аеропорту і перепитавши з десяток людей ледве найшла дівчину Іранку з США, яка змогла підказати дорогу. За менші міста навіть мови не йде.
А ви не думали, що вони можуть просто не хотіти нею говорити? Як французи, наприклад. Я чув, що вони ті ще патріоти в цьому плані.
 
  • Like
Реакції: idea

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
є. а стосовно рівня англійської - вибачте, ну не так має говорити людина, яка вивчає мову 15 років свого життя
Тут в кого які здібності: хтось 10 мов за рік вивчить, а от мені дууууууже важко дається іноземна (ті ж in/on/at для мене магія). Навіть українська, якою спілкуюся вже 25 років частіше, ніж рідною мовою, важко дається.
А є люди, які принципово не розуміють, що таке складні %, чи як працювати з масивом.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
13.08.12
Місто
Bielsko-Biała, PL | Нікополь | Цумань
Телефон
Poco X3 Pro
є. а стосовно рівня англійської - вибачте, ну не так має говорити людина, яка вивчає мову 15 років свого життя
Тут в кого які здібності: хтось 10 мов за рік вивчить, а от мені дууууууже важко дається іноземна (ті ж in/on/at для мене магія). Навіть українська, якою спілкуюся вже 25 років частіше, ніж рідною мовою, важко дається.
А є люди, які принципово не розуміють, що таке складні %, чи як працювати з масивом.
Погоджусь. Але не варто відкидати і рівень викладання іноземної мови в Україні в цілому. Він далекий від високого. Так, є виключення, але в цілому він низький.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra

Кабінет міністрів ухвалив зміни до загального порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема зміни стосуються проведення ЗНО в умовах карантину.

Питання розглянуто на засіданні уряду у середу, 24 листопада, інформує пресслужба Міністерства освіти і науки.

"Внесення змін до порядку дозволить актуалізувати цей документ, увідповіднити його до нових реалій проведення іспитування, зокрема й в умовах карантину із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО. Також визначено механізм залучення представників закладів до проведення тестування та інших випробувань із використанням організаційно-технологічних процесів ЗНО", - зазначають у відомстві.

Порядок визначає основні засади підготовки та проведення ЗНО з метою забезпечення права осіб на рівний доступ до освіти та/або контролю відповідності результатів навчання державним вимогам.
 
Реєстрація
08.06.17
Місто
Одеса
Телефон
Oneplus Nord N10

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
Хтось знає які моделі ноутів закуповуються!?
У нас закупили Lenovo V15-ADA на Ryzen 3 і з SSD
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
В них з іноземними мовами дуже тяжко.
ну, наверное, сотрудница жила в венгрии несколько лет (студентка), и говорила, что там была за переводчицу (венгерский худо-бедно освоила, и помогала иностранцам тоже освоиться, иностранцы - это не только русскоязычные и пост СССР, это и англо и романо язычные,)
в Угорщині простіше знайти того, хто володіє німецькою, ніж англійською.
да, отец знает немецкий на бытовом уровне, в Венгрии было относительно легко общаться (магазины/кафе, когда не было смартов, мог у прохожего что-то спросить - вполне нормально отвечали), я со своим знанием английского общался жестами.
 
Зверху