А.. зрозумів, то не про ваших "переселенців", а про місцевих аборигенів.. )) Дивно, що англійську не можуть вивчити, хоча своя мова на перших місцях серед найскладніших у світі..німецька/англійська.
А.. зрозумів, то не про ваших "переселенців", а про місцевих аборигенів.. )) Дивно, що англійську не можуть вивчити, хоча своя мова на перших місцях серед найскладніших у світі..німецька/англійська.
Мені здається, що рідна мова сама найпростіша, тому що її вчиш поступово (із зручною для тебе швидкістю), добровільно і хочеш вчитись (можливо це бажання на пілсвідомості).А.. зрозумів, то не про ваших "переселенців", а про місцевих аборигенів.. )) Дивно, що англійську не можуть вивчити, хоча своя мова на перших місцях серед найскладніших у світі..німецька/англійська.
Власне, у нас не надто краща ситуація з цим. Всі вивчають з дитинства до кінця школи/університету, а скільки реально володіють?А.. зрозумів, то не про ваших "переселенців", а про місцевих аборигенів.. )) Дивно, що англійську не можуть вивчити, хоча своя мова на перших місцях серед найскладніших у світі..німецька/англійська.
Раніше це був обов'язок, але скасували і тепер університет має право робити надбавку, а має право не робити (як наш)....если меня не подводит память, то за статус национального доплата в 15% полагается "викладацькому складу". Помимо за степень/звание/стаж. Так мне коллега из Днепропетровского национального говорил лет 10 назад
Ну, вони ж її носії, то ясно що вони так не думаютьА.. зрозумів, то не про ваших "переселенців", а про місцевих аборигенів.. )) Дивно, що англійську не можуть вивчити, хоча своя мова на перших місцях серед найскладніших у світі..німецька/англійська.
Я б не сказала. Навіть якщо багато і не говорять, але багато розуміють (Hollywood rules!) і можуть елементарно показати дорогу і відповісти йес/ноу/окей. А в Угорщині хіба в Будапешті англомовного на вулиці знайдеш. Дебрецен(2ге за величиною місто), взагалі погана ситація.Власне, у нас не надто краща ситуація з цим. Всі вивчають з дитинства до кінця школи/університету, а скільки реально володіють?А.. зрозумів, то не про ваших "переселенців", а про місцевих аборигенів.. )) Дивно, що англійську не можуть вивчити, хоча своя мова на перших місцях серед найскладніших у світі..німецька/англійська.
Ми в різних місцях ходимо, напевно)). Маю нагоду часто спілкуватися з іноземними студентами, так от у нас з англійською реальна проблема. Таку людину, яку ви описуєте, треба ще пошукати, навіть у містах мільйонниках.Навіть якщо багато і не говорять, але багато розуміють (Hollywood rules!) і можуть елементарно показати дорогу і відповісти йес/ноу/окей.
Мені там було значно комфортніше спілкуватися англійською, ніж мадярською (яку я кічі тудом)Дебрецен(2ге за величиною місто), взагалі погана ситація.
Мабуть. Чесно зізнаюся, на в хідних область ніколи не була. Але навіть якщо не брати топові туристичні міста типу Київ, Львів, Одеса, то в Закарпатті, Франківську, Тернополі "собача англійська" таки присутня. Цьому десь сприяють і студенти індуси та араби, яких порозкидали по областях з Донбасу після початку війни.Ми в різних місцях ходимо, напевно)). Маю нагоду часто спілкуватися з іноземними студентами, так от у нас з англійською реальна проблема. Таку людину, яку ви описуєте, треба ще пошукати, навіть у містах мільйонниках.Навіть якщо багато і не говорять, але багато розуміють (Hollywood rules!) і можуть елементарно показати дорогу і відповісти йес/ноу/окей.
Оце вам повезло. Я ото ті 3 рази, що вилітала з їхнього аеропорту і перепитавши з десяток людей ледве найшла дівчину Іранку з США, яка змогла підказати дорогу. За менші міста навіть мови не йде.Мені там було значно комфортніше спілкуватися англійською, ніж мадярською (яку я кічі тудом)Дебрецен(2ге за величиною місто), взагалі погана ситація.
Точну статистику не вів, але десь 1/3 молоді (15-25 років) вільно розмовляла і ще десь 1/3 +/- розуміла менеОце вам повезло. Я ото ті 3 рази, що вилітала з їхнього аеропорту і перепитавши з десяток людей ледве найшла дівчину Іранку з США, яка змогла підказати дорогу. За менші міста навіть мови не йде.
їх там і без Донбасу вистачає. а стосовно рівня англійської - вибачте, ну не так має говорити людина, яка вивчає мову 15 років свого життя.Мабуть. Чесно зізнаюся, на в хідних область ніколи не була. Але навіть якщо не брати топові туристичні міста типу Київ, Львів, Одеса, то в Закарпатті, Франківську, Тернополі "собача англійська" таки присутня. Цьому десь сприяють і студенти індуси та араби, яких порозкидали по областях з Донбасу після початку війни.Ми в різних місцях ходимо, напевно)). Маю нагоду часто спілкуватися з іноземними студентами, так от у нас з англійською реальна проблема. Таку людину, яку ви описуєте, треба ще пошукати, навіть у містах мільйонниках.Навіть якщо багато і не говорять, але багато розуміють (Hollywood rules!) і можуть елементарно показати дорогу і відповісти йес/ноу/окей.
А ви не думали, що вони можуть просто не хотіти нею говорити? Як французи, наприклад. Я чув, що вони ті ще патріоти в цьому плані.Оце вам повезло. Я ото ті 3 рази, що вилітала з їхнього аеропорту і перепитавши з десяток людей ледве найшла дівчину Іранку з США, яка змогла підказати дорогу. За менші міста навіть мови не йде.Мені там було значно комфортніше спілкуватися англійською, ніж мадярською (яку я кічі тудом)Дебрецен(2ге за величиною місто), взагалі погана ситація.
Тут в кого які здібності: хтось 10 мов за рік вивчить, а от мені дууууууже важко дається іноземна (ті ж in/on/at для мене магія). Навіть українська, якою спілкуюся вже 25 років частіше, ніж рідною мовою, важко дається.є. а стосовно рівня англійської - вибачте, ну не так має говорити людина, яка вивчає мову 15 років свого життя
Погоджусь. Але не варто відкидати і рівень викладання іноземної мови в Україні в цілому. Він далекий від високого. Так, є виключення, але в цілому він низький.Тут в кого які здібності: хтось 10 мов за рік вивчить, а от мені дууууууже важко дається іноземна (ті ж in/on/at для мене магія). Навіть українська, якою спілкуюся вже 25 років частіше, ніж рідною мовою, важко дається.є. а стосовно рівня англійської - вибачте, ну не так має говорити людина, яка вивчає мову 15 років свого життя
А є люди, які принципово не розуміють, що таке складні %, чи як працювати з масивом.
Хтось знає які моделі ноутів закуповуються!?Учителям купили вже третину з обіцяних 60 тисяч комп'ютерів
Середня вартість одного ноутбука за субвенцією - 17 800 грн.lb.ua
У нас закупили Lenovo V15-ADA на Ryzen 3 і з SSDХтось знає які моделі ноутів закуповуються!?Учителям купили вже третину з обіцяних 60 тисяч комп'ютерів
Середня вартість одного ноутбука за субвенцією - 17 800 грн.lb.ua
ну, наверное, сотрудница жила в венгрии несколько лет (студентка), и говорила, что там была за переводчицу (венгерский худо-бедно освоила, и помогала иностранцам тоже освоиться, иностранцы - это не только русскоязычные и пост СССР, это и англо и романо язычные,)В них з іноземними мовами дуже тяжко.
да, отец знает немецкий на бытовом уровне, в Венгрии было относительно легко общаться (магазины/кафе, когда не было смартов, мог у прохожего что-то спросить - вполне нормально отвечали), я со своим знанием английского общался жестами.в Угорщині простіше знайти того, хто володіє німецькою, ніж англійською.