Освіта в Україні та за кордоном

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
В Китае 39-летний Дин Юаньчжао, который получил степени в нескольких престижных университетах мира, включая Оксфорд, устроился работать велокурьером. Его историю рассказало издание South China Morning Post.
Мужчина имеет дипломы университета Цинхуа, Пекинского университета, Наньянского технологического университета и Оксфорда. Свою академическую карьеру он закончил с докторской степенью по биологии.

В 2024 году с Юаньчжао не продлили контракт в университете Сингапура, где он работал над постдокторским исследованием. После этого он сходил на десять собеседований, но так и не смог найти себе новую работу по специальности. Параллельно он зарегистрировался на платформе для доставки еды на территории Сингапура. Юаньчжао работал по десять часов в день и получал около 700 сингапурских долларов (почти 550 долларов США) в неделю. Позже он вернулся в Китай и сейчас работает курьером в Пекине.

Своим выбором Юаньчжао доволен.

«Я могу содержать свою семью с этим доходом. Если вы будете усердно работать, вы сможете заработать на достойную жизнь. Это неплохая работа», — рассказал мужчина в соцсетях.

Он добавил, что решил не работать частным репетитором для молодых студентов, потому что «слишком застенчив, чтобы искать клиентов самостоятельно».

Его история вызвала бурное обсуждение в китайском сегменте интернета о ценности высшего образования.
 

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
В одній з безпечних областей України вже створено полігон, на якому студенти проходитимуть навчання з базової загальновійськової підготовки у межах курсу «Основи національного спротиву», повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий
Це де він знайшов безпечну область?
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Таку ініціативу планують впровадити в межах курсу «Основи національного спротиву».
Міністерство освіти і науки України пропонує запровадити шефство військових бригад над університетами. Про це в етері «Радіо Хартія» розповів міністр освіти та науки Оксен Лісовий.

В законі про мобілізацію і мобілізаційну підготовку передбачено такий підхід, як базова загальновійськова підготовка (БЗВП) в університетах, яка має розпочатися з 1 вересня цього року. Проте, за словами міністра, університетська БЗВП не відповідає армійській. І якщо людина буде мобілізуватися до лав армії, вона однаково буде проходити повноцінну базову загальновійськову підготовку.

Оксен Лісовий повідомив, що Міносвіти, Міноборони й Офіс президента України ухвалили спільне рішення щодо того, як формується система підготовки громадянин до оборони.

«В цьому контексті було прийнято рішення дещо змінити підхід. Сьогодні запропоновані відповідні зміни до закону. Попередньо є позиція, що курс цей буде називатись “Основи національного спротиву”. І він буде фактично версією Захисту України 2:0. Ми скорочуємо полігонну частину значною мірою, але тут з'являється новий інструмент, який ми консенсусно хочемо застосовувати. Це — шефство бригад над університетами», — розповів міністр.

Попередньо пропонується співпраця військових частин, які мають постійне місце дислокації у певному регіоні, де розташований університет, а також міжрегіональна співпраця.

«Не кожна бригада має такий рівень культури, що може працювати з університетом в рамках наших вимог. Тут же ж питання ще в ідеології, у формуванні ціннісних орієнтирів і в тому, щоб всі ми працювали в одному напрямку, били в одну ціль.

Друге – це, звичайно, використання матеріально-технічної бази військових частин. Це полігони, зброя, боєкомплект, інструктори. Найголовніше – це люди з бойовим досвідом»
, – повідомив Лісовий.

За словами міністра, цей інструмент дозволить вибудувати тяглу традицію, коли військова частина опікується одним або кількома університетами чи кілька військових частин – одним великим університетом, щоб вибудувати горизонтальні зв'язки, мати свої традиції та залучити молодь до своїх подій.

«Військові вшановують і своїх загиблих. Зовсім інакше вони ставляться до своїх поранених, до людей, які втратили здоров’я на війні. І це про залучення студентів до цих процесів, в тому числі і вшанування, меморіалізації на прикладі конкретної бригади», – додав Оксен Лісовий.
 
Зверху