Тут Ліга начебто спробувала розібратися, чи буде витік даних пацієнтів з Helsi в РФ.
Але як завжди, багато літер і висновок ніпрощо
Але як завжди, багато літер і висновок ніпрощо
Тож, чи міг би "умовний агент ФСБ" отримати доступ до медичних даних українців через Helsi? Поремчук вважає, що угода нічого не змінила: "Ніщо не заважало зробити це раніше". Але запит до бази формується лише тоді, коли користувач сам зайшов під своїм логіном. Тож загрози медичним даним, попри "російський слід", він не бачить.
Петро Білик, керівник практики Технологій та інвестицій юридичної компанії Juscutum пояснює: VEON зареєстрована в Нідерландах, тому йдеться про доволі суворий регламент захисту персональних даних Європейського Союзу (GDPR). Згідно з ним об'єднання сервісів не є підставою для оброблення даних.
Оскільки умови угоди достеменно невідомі, як і те, чи отримав Київстар доступ до персональних даних і чи передавав їх іншим компаніям групи, будь-хто з українців може запитати про це в Helsi. Якщо відповіді не буде — звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних або до суду.
Останнє редагування: