Реєстрація
18.09.12
Місто
Kyiv
403 тис. переглядів за 2 дні свідчать про абсолютну суб'єктивність та упередженість моїх хейтерів!

Римляни про подібні ситуації казали - Sapienti sat!

p.s. хто перегляне, думаю, не пожалкує - не зважаючи на назву - досить цікаве інтерв'ю про енергосистему, її стан від експерта, екскерівника "Укренерго" Володимира Кудрицького.
 
  • Like
Реакції: drmz
Реєстрація
05.11.12
Місто
Каменское
Телефон
Motorola StarTac 130
Хтось дивився відео, чому ж насправді вимикали?
 
Реєстрація
15.02.24
Місто
селище Козлів


У Швеції придумали, як повторно використовувати старі вітряні турбіни, замість того, щоб відправляти їх на перероблення. Шведська компанія Vattenfall представила свою концепцію повторного використання виведених з експлуатації вітрогенераторів, перетворивши стару вітряну турбіну на маленький будинок. Про це йдеться на офіційному сайті компанії, передає Фокус.

Як зазначають у Vattenfall, у найближчі десятиліття тисячі вітряних турбін будуть знесені або замінені. Фундаменти, вежі, деталі редуктора та генератори турбін, як правило, піддаються вторинній переробці, однак це вимагає великої кількості енергії та забруднює навколишнє середовище. Тому компанія висунула ідею використовувати матеріали повторно з мінімальною обробкою.

Компанія Vattenfall найняла дизайнерів студії Superuse, щоб придумати, як дати друге життя турбінам, що відслужили свій термін. У результаті турбіна Vestas V80 потужністю 2 МВт, яка прослужила в Австрії 20 років, була переобладнана в компактний будинок і представлена на Тижні дизайну в Нідерландах.

За даними компанії, попри свій розмір, будинок відповідає будівельним нормам і тому повністю придатний для проживання або відпочинку. У ньому є кухня, ванна кімната та вітальня. Житло оснащене тепловим насосом, сонячними панелями, сонячним водонагрівачем, а також деякими меблями з перероблених лопатей турбіни.

"Щонайменше десять тисяч турбін цього покоління доступні по всьому світу. Більшість із них ще не виведені з експлуатації. Це відкриває перспективи і кидає виклик власникам і тим, хто виводить їх з експлуатації", — заявив партнер Superuse Йос де Крігер.

У Vattenfall підкреслили, що турбіну Vestas V80 було побудовано на австрійській вітряній електростанції Gols у 2005 році. За 20 років служби вона згенерувала 73GWh електроенергії, що достатньо для живлення понад 29 тисяч домогосподарств протягом року. Потім голландська компанія Business in Wind вивела з експлуатації вітряну електростанцію і надала турбіну для проєкту.

Vattenfall і розробники концепції підрахували, що наразі в експлуатації перебуває понад 10 000 турбін схожого розміру, які в кінцевому підсумку доведеться вивести з експлуатації.

"Ми шукаємо інноваційні способи, за допомогою яких можна максимально повно повторно використовувати матеріали з відпрацьованих турбін. Тож створення з них чогось нового з мінімальними модифікаціями… економить сировину, споживання енергії, і в такий спосіб ми гарантуємо, що ці матеріали будуть корисними протягом багатьох років після їхнього першого терміну служби", — зазначив директор з інновацій компанії Vattenfall Томас Гьорт.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
15.02.24
Місто
селище Козлів

Майже за рік на оптовому енергетичному ринку України зареєструвались понад 2,3 тисячі компаній.

З 1 листопада 2023 р. в Україні функціонує Реєстр учасників оптового енергетичного ринку, який в Регуляторі запустили на виконання положень Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках" (REMIT). Наразі торгівля на ринку електричної енергії та природного газу має здійснюватись тільки з відповідною реєстрацією, а порушники підпадають під санкції від НКРЕКП. Зокрема, на засіданні 29 жовтня Регулятор планує винести рішення за результатами розслідування на оптовому енергетичному ринку щодо здійснення операцій без реєстрації по декількох компаніях — поки ще це лише застереження.

Частка компаній з іноземною реєстрацією становить лише 5%. Найбільше іноземців — зі Словаччини (17 юридичних осіб), зі Швейцарії (16) та з Польщі (12).

Найбільш відомі світові енергокомпанії та трейдери, зареєстровані на українському оптовому енергетичному ринку – це Trafigura, Shell, Orlen, DXT Commodities, Engie, Uniper.
Серед компаній з британською реєстрацією – ARK Trade, Shell Energy Europe, EDF Trading Limited, SEFE.

Безумовно багато компаній-нерезидентів мають українське коріння – такі як ERU Management, Naftogaz Trading Europe, D.Trading International, Zangas та інші.

Однією з компаній, яка нещодавно зареєструвалась, є угорська Milleyson, яка активно постачає електроенергію в Україну цього року. За даними ExPro, з квітня по вересень вже було поставлено майже 35 тис. МВт-год, компанія мала контракти з "Нафтогазом", "Сіпіджі Енерджі", "Енерджигазтрейд" та іншими. В цілому, в українському реєстрі є лише 5 угорських компаній, проте за цим напрямом надходить найбільше імпортної електроенергії, близько 40%.

Неочікуваним учасником оптового енергетичного ринку став Хмельницький національний університет, який зареєструвався ще у грудні 2023 р. Відомо, що навчальний заклад наразі активно працює над власним внеском в енергонезалежність, на даху встановлено сонячні панелі, а студенти в лабораторіях вивчають як ставити СЕС "з нуля".

За організаційно-правовою формою найбільше товариств з обмеженою відповідальністю (84,5%), ще 5% — акціонерні товариства, а решта — інші форми.

Також, в Україні з березня цього року функціонує Реєстр об’єктів електроенергетики та електроустановок споживачів (у тому числі активних споживачів), що використовують альтернативні джерела енергії для виробництва електроенергії, в якому вже є понад 1,4 тисячі суб’єктів. До речі, Хмельницький університет там теж присутній, зі своїми 8-ма сонячними електростанціями.
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
А де справжня причина: небажання чи невміння держави якісно виконувати свої обов'язки перед народом. Від зими 2022 вже з ЄС мали набудувати ліній постачання не на 2 ГВт, а на 20 і підписати довготривалі контракти на постачання.
А ще купу міні-електростанцій, які партнери надавали, встановити в кожному місті і закупити таких же.
 

Паук

Пивовар
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Полтава
Телефон
(M) forever
А ще купу міні-електростанцій, які партнери надавали, встановити в кожному місті і закупити таких же.
Нам безкоштовно надали 3!!! когенераційні газодизельні станції, причому потужність соті кВт. Ще минулого року (якшо не помиляюсь, але точно не пізніше початку цього). Так міська влада досі жує соплі - треба спочатку розпиляти бабло заплатити за проект на встановлення-підключення, потім його 3 рази скоригувати (бо бабло саме не освоїться), потім почати встановлення, скоригувати ще раз (бо ціни ж змінилися), відмвитися оплачувати "борги минулої влади" (бо вона вже теж помінялася), і лише через пару років таки запустити.
Так вони і досі стоять іржавіють десь.
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
Паук, про це й кажу, а мали ці 3 встановити і ще 30 таких купити, якщо б хотіли щоб в народу було світло
 
Зверху