utwer, це питання взагалі, чи знову буде зміна реквізитів?
Закривав 3 роки тому СПД-ФО, закривав сам. Дешево, але втрата часу дуже велика.
Наразі необхідно закрити ще одне СПД-ФО, почитав зміни к податковому кодексу і був дуже здивований, все стало просто, достатньо прийти до реєстратора з заявою (12-форма) витратити 2-3 хвилини, далі чекаємо близько місяця і все!!! Вам можуть надіслати данні елктронним листом, або СМС. Сьогодні перевірив, так, витрата по часу - декілька хвилин.
--------------------------------
З 07 липня 2014 р. набрали чинності зміни до чинного законодавства України (Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом"), яким запроваджується істотне спрощення процедури закриття ФОП.
Тепер для закриття ФОП достатньо подати до відділу реєстраційної служби за місцем зареєстрованого проживання (прописка) наступні документи:
-реєстраційна картка на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (форма № 12);
-оригінал паспорту;
-довіреність, якщо документи подає представник.
В результаті прийняття документів, держреєстртор видає повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.
І все! Тобто процедуру припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця фактично скоротили до 1 (одного) дня!
Нагадаємо, що раніше ця процедура тривала мінімум приблизно 2,5 місяці, що було пов’язано з необхідністю самостійного отримання та подання держреєстратору, не раніше, ніж через два місяці після публікації оголошення, довідок про відсутність заборгованості перед податковою та пенсійним фондом (довідка 22-ОПП, довідка 3-ЄСВ, довідка з управління ПФ).
Що ж до питання проведення перевірок податковою та пенсійним, то змін до профільних порядків податкової та пенсійного не внесено. Це означає, що подача ФОПом держреєстратору форми про закриття підприємницької діяльності є підставою для проведення позапланових перевірок правильності нарахування та сплати податків (внесків).
Різниця зі старим порядком тут полягає в тому, що в ході закриття ФОП Вам не потрібно за власною ініціативою ходити до інспектора та стояти у нього "над душею" в очікуванні довідок. Необхідно просто вчасно реагувати на запити щодо надання документів та пояснень.
Зазначені вище зміни до законодавства прийняті у зв’язку з приходом законодавця до розуміння, що фізична особа підприємець, на відміну від юридичної особи, нікуди "не пропадає", а залишається після завершення процедури закриття ФОП "просто" в статусі фізичної особи без приставки підприємець. Проте, відповідальність по своїх зобов’язаннях, які виникли під час ведення такою особою підприємницької діяльності, залишається.