fudor

Особливий статус
Реєстрація
07.12.07
Місто
Коломия
Телефон
Poco x3pro
Корисна інформація:
  • Інформаційна кампанія #ШахрайГудбай 2020 — promo.bank.gov.ua/stopfraud
    кібербезпека · платіжна безпека · скімінг · телефонне шахрайство · фінансовий номер · безпечний онлайн-шопінг
  • Онлайн-гра «Здолай шахрая!» — game.ema.com.ua
  • Профілактика мобільного шахрайства — kv.st/stop_cheating
    перемога в неіснуючій акції · використання простих паролів · розсилка SMS на номери абонентів Київстар · викрадення SIM-картки · мобільні віруси · вимагання грошей · шахрайство з картками поповнення
  • Захист від шахрайства — www.intertelecom.ua/info/zakhyst-vid-shakhraystva
    телефонне шахрайство · фінансове шахрайство · шахрайство в Інтернеті · безпечне використання SIP-телефонії
  • Юридична консалтингова група «LEX» — lex-ua-lex.blogspot.com/
    сайт с обзорами мошенников
  • Про сорта фишинга — ko.com.ua/pro_sorta_fishinga_137208
    почтовый фишинг · целевой фишинг · уэйлинг · смишинг · вишинг · компрометация корпоративной электронной почты · клон-фишинг · «злой двойник» · фишинг в социальных сетях · фишинг в поисковых системах · фарминг
  • Якийсь список шахраїв https://blackbox.net.ua
"Покупатель", обозначим его цифрой 1, ну мне так понравилось, да и цифра не плохая, обращается к реальному продавцу, пусть он будет 2, не в обиду, здесь не соревнование) И в одночасье, к нему обращается покупатель "фальш" товара, назовем его 3, пусть тоже не обижается. Из этого исходит определение "треугольник" в виду 3-х составляющих. Теперь 1, договаривается с 2 о покупке, и предлагает предоплату, и договаривается с 3 о продаже, но за предоплату, скинув номер карты 2. 3 отправляет 2 сумму, 2 отправляет товар, 1 получает товар, 2 и 3 грызутся между собой, а 1 выкидывает симку и продолжает искать следующих 2 и 3.
Например, я - мошонник. Нахожу на Олухе плеер, создаю такой же лот, но дешевле на 100...200 грн, например. Жду "лоха". "Лох" пишет мне, что согласен купить, я пишу продавану плеера: "хочу купить твой плеер, дай номер карты, но давай поторгуемся". Как аргумент для торга, можно привести мой же "виртуальный" лот, а лучше сделать еще пару "дурилок", с учетом нюансов товара. Продавец скидывает от начальной цены 100...200 грн (в зависимости от лота), дает номер карты. Я отправляю номер карты продавца "лоху", и предупреждаю продавца, что оплатит кум/сват/брат с другим именем и фамилией. "Лох" платит на карту продавцу, мошенник, как посредник, высылает продавану свои данные для Новой почты, продавец высылает плеер мошеннику. Продавец получил деньги, отправил товар, доволен, реальный "покупатель-лох" ничего не получает, начинает сраться с продавцом, звонит в банк, ментам и т.д, поднимает кипеш. Мошонник с товаром и почти не засветился - паспорт можно подделать тупо сменой фотографии, а можно и нет - доказать, что он развел, и привлечь, реально очень сложно. Может, есть еще варианты этой схемы, но я такое наблюдал. Еще, по аналогии хакерских атак, можно назвать этот развод красиво английской аббревиатурой MIM - "Man-In-The-Middle".
 
Причина: оновлення шапки
Останнє редагування модератором:

Wondergod

Одессит
Реєстрація
17.03.15
Місто
Украина, Одесса
називались якоюсь компанією яка починається на "укр" далі вимова дуже не чітка
кілька разів перепитав і всеодно не зрозумів назву
укрпоштторг чи щось подібне) Індекс просили, щоб "надіслати" документи про виграш, але за умови замовлення у них якогось непотребу за власні гроші (ось тут і разводняк)
Сейчас звонят Щасливий дім, просят индекс
 

Roman_UA

linux user
Реєстрація
24.06.09
Місто
Київ / Житомирська обл. / ČR
Телефон
Samsung / OnePlus
Wondergod, я на одних таких "повівся", назвав ліве відділення НП) Потім з іншої контори подзвонили (яке "співпадіння", де вони взяли мої контакти?) - і ці відправили мені подарунки, які я не збирався забирати))
Але то у мене так весело було. А насправді родичка працює на УП і каже що пєнси на цю фігню ведуться аж бігом і постійно там замовляють, бо вони обіцяють щоразу прислати документи на виграш... Є навіть відео на цю тему у Бігуса, здається
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Ще цинічніші:
Белорусский акционист Владислав Бохан прислал в школу № 3 Петропавловска-Камчатского требование от лица Российского исторического общества помолиться перед иконами «святых Светланы и Степана». К электронному письму был приложен файл с изображениями «святых». В чертах лица одного из них нетрудно узнать украинского борца за независимость Степана Бандеру. На второй иконе, по словам Бохана, изображена судья Светлана Снежко, которая признала его канал в Беларуси экстремистским.
В письме также сообщалось, что иконы якобы канонизированы в феврале Украинской православной церковью Московского патриархата.
Учителя школы выполнили требование и в качестве отчета прислали фотографии, где они стоят перед распечатанными иконами с лицами «святых».
Ранее Бохан уже устраивал подобные акции. Например, осенью 2023 года он убедил российских и белорусских учителей поздравить с днем рождения Степана Бандеру под видом Владимира Путина, а также добился, чтобы архангельские учителя провели агитацию за него как за кандидата на выборах.
 
На мій номер Yezzz! Регулярно (1-2 рази в місяць) дзвоне автоінформатор Нафтогаз і каже про борг. Сума кожен раз різна. Цей раз дзвонили з +380739311405. Як це перебороти? Газом не користуюсь. Номер Yezzz був придбаний в Сільпо.
 
Реєстрація
23.01.20
Місто
Kyiv
Телефон
Samsung
Подзвонити на гарячу лінію.

Попробовать, безусловно, стоит.
Но обольщаться, что де обязательно поможет, я бы не стала.
Пообещают принять меры и, возможно, даже что-то там запишут.
Но вот что будет дальше...это 50 на 50.
Могут и изъять из списка должников, а могут и не изъять и тогда ждите следующего звонка...

Как показывает практика, материально заинтересованные не очень любят обрывать пусть и тоненькую ниточку связи с должником.
Вдруг, должник это ваш друг/брат/сват и просто попросил объявить номер вашим, дабы от него отстали?
Ведь если вычеркнуть номер телефона, то как бы все...иди и ищи потом (нет, ну найти все же можно, но это потребует гораздо больше
времени, затрат, ресурсов).
А так, ниточка есть, вот и дергают периодически. Даже если это и не имеет ни малейшего смысла.

Я, конечно же, не утверждаю что именно так оно и будет. Быть может, повезет и счастливая звезда поможет избавиться от этого не приятного недоразумения.
Но лично в моей практике, удавалось "отскочить" раза два.
В остальных случаях-приходилось выбрасывать симку, ибо нервы дороже.

Впрочем, все равно желаю удачи в благоприятном решении этого вопроса. :)
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Об интересном случае хищения бензина на заправке рассказал сайт carscoops.com. По данным источника, 45-летняя женщина из Линкольна, штат Небраска, сумела бесплатно заправить свой автомобиль и другие машины почти на 28 000 долларов. В период с ноября 2022 года по июнь 2023 года она, пользуясь уязвимостью бензоколонки, похитила более 7 400 галлонов горючего (свыше 28 000 литров).
Полиция Линкольна арестовала мошенницу по подозрению в том, что она воспользовалась ошибкой в ПО, а именно переводила топливораздаточную колонку в демо-режим после двойного считывания бонусной карты. В октябре 2023 года уязвимость в прошивке была устранена, и следователи смогли вычислить похитительницу. Согласно материалам дела, карта Томпсон использовалась для бесплатной заправки 510 раз за шесть месяцев. Поймать преступницу помогли записи с видеокамер на АЗС. Также выяснилось, что бонусной картой 10 раз пользовался ещё один человек. В Небраске кража на сумму более 5 000 долларов является уголовным преступлением. Похитительнице грозит лишение свободы на срок до 20 лет.
 
Реєстрація
07.08.20
Місто
Запоріжжя
Телефон
Nokia G22
Об интересном случае хищения бензина на заправке рассказал сайт carscoops.com. По данным источника, 45-летняя женщина из Линкольна, штат Небраска, сумела бесплатно заправить свой автомобиль и другие машины почти на 28 000 долларов. В период с ноября 2022 года по июнь 2023 года она, пользуясь уязвимостью бензоколонки, похитила более 7 400 галлонов горючего (свыше 28 000 литров).
Полиция Линкольна арестовала мошенницу по подозрению в том, что она воспользовалась ошибкой в ПО, а именно переводила топливораздаточную колонку в демо-режим после двойного считывания бонусной карты. В октябре 2023 года уязвимость в прошивке была устранена, и следователи смогли вычислить похитительницу. Согласно материалам дела, карта Томпсон использовалась для бесплатной заправки 510 раз за шесть месяцев. Поймать преступницу помогли записи с видеокамер на АЗС. Также выяснилось, что бонусной картой 10 раз пользовался ещё один человек. В Небраске кража на сумму более 5 000 долларов является уголовным преступлением. Похитительнице грозит лишение свободы на срок до 20 лет.
Мені завжди подібні ситуації прикалювали. Ми проє...ли, а винуваті ви. От пишуть про шахрайство. Але ж яке тут шахрайство? Людина користувалась пройо...м власників колонки. С таким саме успіхом, можно арештовувати ЗА ШАХРАЙСВО чи за КРАДІЖКУ всіх, хто знайшов на вулиці купюру 1000 грн, наприклад.
 
Реєстрація
27.10.07
Місто
Київ
Телефон
iPhone SE2/Samsung A05
28 тисяч літрів за 8 місяців? Навіть якщо у неї там пікап зі 100 л баком - це треба 280 разів заливатися, або фактично щодня по баку. І навіть якщо розхід пікапа 20 л на 100 це 140 тис км. Вона там таксувала чи дальнобоїла?:)
 

Андрюх@dp.ua

Пенсіонер
Реєстрація
14.02.08
Місто
Дніпро - мій рідний дім
Телефон
дивись підпис
28 тисяч літрів за 8 місяців? Навіть якщо у неї там пікап зі 100 л баком - це треба 280 разів заливатися, або фактично щодня по баку. І навіть якщо розхід пікапа 20 л на 100 це 140 тис км. Вона там таксувала чи дальнобоїла?:)
Так вона ж ділилась з бажаючими за трошки менші гроші
 
Реєстрація
23.06.13
Місто
Хмельницкая область
Телефон
Motorola Edge 30 Neo
Мені завжди подібні ситуації прикалювали. Ми проє...ли, а винуваті ви. От пишуть про шахрайство. Але ж яке тут шахрайство? Людина користувалась пройо...м власників колонки.
тобто ти загубив ключа, я його знайшов и потрапив до тебе до дому і виніс звідти скажим ноут, я не винен? Кльово ти розмірковуєш.
С таким саме успіхом, можно арештовувати ЗА ШАХРАЙСВО чи за КРАДІЖКУ всіх, хто знайшов на вулиці купюру 1000 грн, наприклад.
а це не шахрайство з точки зору закону це крадіжка. Ти повинен повідомити органи поліції про знахідку і здати його.
 
Реєстрація
07.08.20
Місто
Запоріжжя
Телефон
Nokia G22
Мені завжди подібні ситуації прикалювали. Ми проє...ли, а винуваті ви. От пишуть про шахрайство. Але ж яке тут шахрайство? Людина користувалась пройо...м власників колонки.
тобто ти загубив ключа, я його знайшов и потрапив до тебе до дому і виніс звідти скажим ноут, я не винен? Кльово ти розмірковуєш.
Я розмірковую норм. Ти до моїх слів додав своє та ще мене звинуватив в цьому. О как!! Я написаів те, що написав. Та давайте не додавати своє. Твій приклад це проникнення у житло. Тут воно було??
Post automatically merged:

С таким саме успіхом, можно арештовувати ЗА ШАХРАЙСВО чи за КРАДІЖКУ всіх, хто знайшов на вулиці купюру 1000 грн, наприклад.
а це не шахрайство з точки зору закону це крадіжка. Ти повинен повідомити органи поліції про знахідку і здати його.
Ну тоді якщо ми почали розмову "з токи зору закону", то давайте посилатися на норми закону. Ок?
Post automatically merged:

Ну а так, то тут можна сперечатися. Бо судова практика по таких справах неоднозначна. Так що давай на цьому зупинимося.
 
Останнє редагування:

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Реєстрація
07.08.20
Місто
Запоріжжя
Телефон
Nokia G22
знайшов на вулиці купюру 1000 грн, наприклад.
Так, маєш здати в поліцію для пошука власника. Теоретично;) Тут був персонаж, що карточку знайдену випотрошив, це шахрайство чи ні?
Ні. Юрідично це крадіжка. Шахрайство це обман. Тут його немає. А різниця між знайденою купброю та випотрошеною карткою дуже велика. У першому варіанті людина для отримання коштів не робить дій. Тобто знайшов та все. У випадку з карткою це свідоме витрачання коштів. Бо для того треба виконати певні дії. Картка має назву банка емітента. Та на неї написано "незаконне використання заборонено". У випадку з купюрою такого нема. Знайшовши купюру людина не може ідентифікувати (хоч приблизно) власника чи банк власника. По таких випадках також є судова практика. Та суди далеко не завжди на стороні поліції.
Post automatically merged:

От наведу приклад. Я вчора на роботі помилився. Видав людині три одиниці ліків замість двох. Людина подивилася. Я так розумію зрозуміла мою помилку але ж мовчки пішла. Ця людина шахрай?? Ні. Крадій? Юрідично ні. Притягнути його до відповідальності неможливо бо я сам своїми руками це віддав. Так? А у випадку (брєд, але ж) з купюрою людина каже - я бачив як дядько її викинув, а я підняв. От і все. Притягнути його неможливо, щоб слідчий собі не думав.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
31.07.16
Місто
Харьков
Телефон
Nokia X2-02
Відразу видно що ви в злочинах не дуже.
Троє підлітків викрадали автомобілі. Дійшло до суду.
1.- Я йшов через гаражі, знайшов металевий предмет схожий на ключ (відмичка).
Вирішив перевірити чи зможу відкрити гараж. Відкрив, злякався, втік.
2.- Йду через гаражі, дивлюся відкритий гараж а в ньому автомобіль і ключі в замку. Завів, виїхав з гаража, злякався, втік.
3.- Йшов повз гаражі, стоїть автомобіль, двері відкриті, двигун працює. Вирішив покататися,- покатався, злякався, покинув автомобіль, втік...
 
Зверху