Який тип з'єднання оптичного кабелю краще обрати (SC/APC)?

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Впевнений, що в data-центрах компоненти з'єднуються саме оптикою,
В дата-центрах, безумовно, оптики набагато більше, (але далеко не все зі всім, бо фіт фор пурпоз, езернету дуже багато).
А знаєш чому? Бо там це треба! І швидкості треба, і далеко тягнути треба, і наводки. А ще є персонал з обладнанням, який вміє то підключати та мейнтейнити.
Люто плюсую за
Ну але взагалі - прокладай оптоволокно. Усьому форуму буде цікаво читати купу косяків і ньюансів які вилізуть, і слідкувати за стражданнями з їх вирішенням.
Дійсно цікаво.
Є купа зрозумілих моментів, чому це не треба робити вдома, є коммон сенс, який каже, що більш обізнані люди такого не роблять із-за того. Але задача не космічна, досвід буде неоціненнний
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
До речі, стосовно мідного кабелю не погоджусь, якщо мова про швидкість 10 Gbit/s. Припускаю, що для 10 Gbit/s звичайне з'єднання у разі пошкодження мідкого кабелю не буде працювати.
Тобто по твоєму в мережеву плату буде заходити не звичайний обжатий RJ45?)
 
Реєстрація
30.12.13
Місто
Керкира
До речі, стосовно мідного кабелю не погоджусь, якщо мова про швидкість 10 Gbit/s. Припускаю, що для 10 Gbit/s звичайне з'єднання у разі пошкодження мідкого кабелю не буде працювати.
Тобто по твоєму в мережеву плату буде заходити не звичайний обжатий RJ45?)
Саме RJ45. Приклад був про пошкодження мідного кабелю десь на шляху.
У разі пошкодження кабелю, який працює з 10 Gbit/s, вважаю відновити кабель так, щоб далі працювали б ті самі 10 Gbit/s складно.

Вже навіть знайшов обговорення ситуації, коли витягнутий кабель працює на 10 Gbit/s, а прокладений з кількома змінами напрямку - ні.
Тому й кажу, що підібрати мідний кабель під 10 Gbit/s значно складніше, ніж оптичний кабель для тої ж швидкості.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Саме RJ45. Приклад був про пошкодження мідного кабелю десь на шляху.
У разі пошкодження кабелю, який працює з 10 Gbit/s, вважаю відновити кабель так, щоб далі працювали б ті самі 10 Gbit/s складно.
У чому складність? Обжати обидва кінці і з'єднати через коннектор мама-мама? Чим це відрізняється приницпово від вставляння у мережеву карту?
 
Реєстрація
05.11.12
Місто
Каменское
Телефон
Motorola StarTac 130
Зараз дома оптичний тирнет. Проблеми: не можна гнути кабель як я міг згинати у випадку з Ehternet (в глухий кут! :)) Це проблема, всюди цей радіус згибу треба витримувати, хоча на мізерний відстані проблема не так буде наявна. Але в мене PON та й треба дотримуватись, кабель не впихнеш у плинтус, не повернеш як треба. Та й залишки зматувати теж незручно.

Також проблема з підключенням. Якщо доторкнувся до оптичної частини, її треба чистити спеціальнім засобом (грн 500).

Якщо пошкодив кабель - тільки зварочник. гільзи, оце все.
Тестування кабеля теж питання.


Для квартири настільки хрупко та й незручно, що простіше цю оптику залишати зовні, а в квартиру заводити Ethernet.


А ось Ethernet я можу спокійно монтувати як мені треба, не дуже перейматися що до згибу кабелів, ховати їх у плинтус, за шафу та й інше :) Можу перегризти цю виту пару та й знову зростити все самостійно.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
У чому складність? Обжати обидва кінці і з'єднати через коннектор мама-мама?
Та навіть акуратно спаяти (не зкрутити), має працювати.
Post automatically merged:

простіше цю оптику залишати зовні, а в квартиру заводити Ethernet.
У мене так і зроблено - езернет закладено під час ремонту, а ONU знаходиться в електрощитку в загальному коридорі. Живлення по зазделегідь закладеній резервній парі.
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Вже навіть знайшов обговорення ситуації, коли витягнутий кабель працює на 10 Gbit/s, а прокладений з кількома змінами напрямку - ні.
Так там уявляєш на такій швидкості нулі з одиничками в стіну врізаються, звичайно швидкість губиться!
А ось Ethernet я можу спокійно монтувати як мені треба
Я навіть собі обжимку вдома завів. Не те щоб більше десятка разів використовував, але не хотів би щоб це було складніше ніж просто обжати коннектор
 
Реєстрація
30.12.13
Місто
Керкира
Саме RJ45. Приклад був про пошкодження мідного кабелю десь на шляху.
У разі пошкодження кабелю, який працює з 10 Gbit/s, вважаю відновити кабель так, щоб далі працювали б ті самі 10 Gbit/s складно.
У чому складність? Обжати обидва кінці і з'єднати через коннектор мама-мама? Чим це відрізняється приницпово від вставляння у мережеву карту?
На мою думку, складність в тому, що цей додатковий з'єднувач негативно впливає на середовище, в якому поширюється електричний сигнал. Тобто фактично мережевим пристроям вже складніше працювати на швидкості 10 Gbit/s. Й вплив додаткового з'єднувача тим більший, чим більша умовна швидкість (а саме так зване швидше кодування сигналу).
З цим немає проблем на швидкостях 100 Mbit/s та, можливо, 1 Gbit/s, але для 10 Gbit/s стабільне середовище занадто критичне.
Post automatically merged:

Вже навіть знайшов обговорення ситуації, коли витягнутий кабель працює на 10 Gbit/s, а прокладений з кількома змінами напрямку - ні.
Так там уявляєш на такій швидкості нулі з одиничками в стіну врізаються, звичайно швидкість губиться!
А ось Ethernet я можу спокійно монтувати як мені треба
Я навіть собі обжимку вдома завів. Не те щоб більше десятка разів використовував, але не хотів би щоб це було складніше ніж просто обжати коннектор
Думав, електромагнітне поле змінюється в просторі, а, виявляється, не так.
Та й навіщо обговорення автомобілів пішоходу.
Post automatically merged:

Зараз дома оптичний тирнет. Проблеми: не можна гнути кабель як я міг згинати у випадку з Ehternet (в глухий кут! :)) Це проблема, всюди цей радіус згибу треба витримувати, хоча на мізерний відстані проблема не так буде наявна. Але в мене PON та й треба дотримуватись, кабель не впихнеш у плинтус, не повернеш як треба. Та й залишки зматувати теж незручно.

Також проблема з підключенням. Якщо доторкнувся до оптичної частини, її треба чистити спеціальнім засобом (грн 500).

Якщо пошкодив кабель - тільки зварочник. гільзи, оце все.
Тестування кабеля теж питання.


Для квартири настільки хрупко та й незручно, що простіше цю оптику залишати зовні, а в квартиру заводити Ethernet.


А ось Ethernet я можу спокійно монтувати як мені треба, не дуже перейматися що до згибу кабелів, ховати їх у плинтус, за шафу та й інше :) Можу перегризти цю виту пару та й знову зростити все самостійно.
Існують кабелі з радіусом скруглення до 7 мм.
Навіть звичайний оптичний патч-кодр непогано гнеться.

Та й загалом мова про порівняння мережевих швидкостей 1 Gbit/s або 10 Gbit/s.
Якби ще у когось була така фактична швидкість. Припускаю, в більшості дописувачів в кращому випадку 1 Gbit/s, а той 100 Mbit/s.

Весь досвід спільноти, наскільки я зрозумів, це PON або GPON на кабелях типу MM.
 
Останнє редагування:

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Думав, електромагнітне поле змінюється в просторі, а, виявляється, не так.
Ще й як змінюється! Я коли інженером кабелі в дата-центрах крутив нам забороняли їх гнути. Свічі забороняли в стійки кріпити, рівнесенько по полу розкладали, щоб недайбоже не гнути вітуху, яка з них виходить.
Бо якщо не так, то там кабель одразу біля свіча на 90 градусів гнеться - і далі ось це все, поле змінюється, байтіки розбиваються об обмотку, дата-центр банкрутує
Та й загалом мова про порівняння мережевих швидкостей 1 Gbit/s або 10 Gbit/s.
Якби ще у когось була така фактична швидкість.
В мене була, не вдома звичайно. Але, як я вже про це іронізував раніше, перевірити можливості не було, бо все впиралося в швидкість ХДД\ССД. Порнхаб працював так само, а тонкий клієнт (хоч і не в гаражі) прекрасно тягнув 100 мбіт езернеті)
 
Реєстрація
30.12.13
Місто
Керкира
Думав, електромагнітне поле змінюється в просторі, а, виявляється, не так.
Ще й як змінюється! Я коли інженером кабелі в дата-центрах крутив нам забороняли їх гнути. Свічі забороняли в стійки кріпити, рівнесенько по полу розкладали, щоб недайбоже не гнути вітуху, яка з них виходить.
Бо якщо не так, то там кабель одразу біля свіча на 90 градусів гнеться - і далі ось це все, поле змінюється, байтіки розбиваються об обмотку, дата-центр банкрутує
Та й загалом мова про порівняння мережевих швидкостей 1 Gbit/s або 10 Gbit/s.
Якби ще у когось була така фактична швидкість.
В мене була, не вдома звичайно. Але, як я вже про це іронізував раніше, перевірити можливості не було, бо все впиралося в швидкість ХДД\ССД
Так, у 80-х не було SSD, та й HDD були формату 5,25". Яка там оптика, самий коаксіал.
Aruba тільки в 2002-му заснували.

А ще в таких data-центрах не знають, що таке заземлення та блискавкозахист. Та просто звикли так з соплями по сходовим маршам жити.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Думав, електромагнітне поле змінюється в просторі, а, виявляється, не так.
Заломлення електромагнітної хвилі на границі двох різнорідних середовищ. Дуже цікава штука. Раджу ознайомитися.
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Так, у 80-х не було SSD
У 80-х не було, але коли я з цим працював - вже були, хоч і не такі швидкі як сучасні NVMe і в їх швидкість все одно впиралось
Якщо це була спроба зіронізувати, то трохи недолуга, було б смішно якби я не написав
тоді жарт про 80ті був би зрозумілим, хоч і не дуже смішним.

ХДД, якщо шо, теж ніхто не списав - в стораджах саме вони і стоять. І в описаному юзкейсі з НАСами теж зазвичай ХДД. Ті які довше служать ще й на 5400. У всякому випадку декілька років тому так було, коли собі купляв. І це ще й не єдине обмеження - в мене зараз новий недешевий НАС, він дає максимум від того, що дає ХДД, зі старим так не було, особливо в рейді.
А ще в таких data-центрах не знають,
Минула спроба пожартувати була хоч трохи зрозуміла - ця вже ні. Мій коментар був про те, що освічена людина, яка пише на серйозних щщах отаке:
Вже навіть знайшов обговорення ситуації, коли витягнутий кабель працює на 10 Gbit/s, а прокладений з кількома змінами напрямку - ні.
має розуміти, що в будь-якому датацентрі, затягнутому тоннами езернету, будь-який кабель міняє напрямок декілька разів ще навіть не виходячи зі стійки, і написане про помітні втрати в швидкості після зміни напрямку езернет-кабеля, мʼяко кажучи, хєрня собача :)
"Я вирішив собі провести по будинку оптику, бо коли гну езернет, швидкість падає", бгг.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
30.12.13
Місто
Керкира
Так, у 80-х не було SSD
У 80-х не було, але коли я з цим працював - вже були, хоч і не такі швидкі як сучасні NVMe і в їх швидкість все одно впиралось
Якщо це була спроба зіронізувати, то трохи недолуга, було б смішно якби я не написав
тоді жарт про 80ті був би зрозумілим, хоч і не дуже смішним.

ХДД, якщо шо, теж ніхто не списав - в стораджах саме вони і стоять. І в описаному юзкейсі з НАСами теж зазвичай ХДД. Ті які довше служать ще й на 5400. У всякому випадку декілька років тому так було, коли собі купляв. І це ще й не єдине обмеження - в мене зараз новий недешевий НАС, він дає максимум від того, що дає ХДД, зі старим так не було, особливо в рейді.
А ще в таких data-центрах не знають,
Минула спроба пожартувати була хоч трохи зрозуміла - ця вже ні. Мій коментар був про те, що освічена людина, яка пише на серйозних щщах отаке:
Вже навіть знайшов обговорення ситуації, коли витягнутий кабель працює на 10 Gbit/s, а прокладений з кількома змінами напрямку - ні.
має розуміти, що в будь-якому датацентрі, затягнутому тоннами езернету, будь-який кабель міняє напрямок декілька разів ще навіть не виходячи зі стійки, і написане про помітні втрати в швидкості після зміни напрямку езернет-кабеля, мʼяко кажучи, хєрня собача :)
"Я вирішив собі провести по будинку оптику, бо коли гну езернет, швидкість падає", бгг.
В цій темі, здається, ніхто не іронізує.
Все вкрай серйозно.
Aruba виробляє гарне обладнання, але я сумніваюсь, що Ви його колись тримали в руках. Як й Ruckus.

Якість інженерії та монтажу видно й так. Фактичний максимум для монтажників - це коли їм дають план, що й куди під'єднати та як закріпити, тому про високі інженерні польоти не вірю.

Є своя гарна специфіка й по кабелях, й по пристроях, й по живленню.
Але який сенс це обговорювати? Щоб почути про Aruba або HDD від людини, яка не розуміє, що таке NAS й чому там кілька пристроїв встановлено, а не один і як саме розподіляються дані в гібридних NAS (та як працюють там FS). Це, пане, рівень адміна сітки в районі.

Все без жартів, з повагою до спільноти.
Складно ж було уявити, що великий об'єм даних - це, наприклад, відеомонтаж або дизайн.

До речі, дякую тим, хто щось за темою написав. Є що почитати, подивитись.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
05.11.12
Місто
Каменское
Телефон
Motorola StarTac 130
Думав, електромагнітне поле змінюється в просторі, а, виявляється, не так.
Ще й як змінюється! Я коли інженером кабелі в дата-центрах крутив нам забороняли їх гнути. Свічі забороняли в стійки кріпити, рівнесенько по полу розкладали, щоб недайбоже не гнути вітуху, яка з них виходить.
Бо якщо не так, то там кабель одразу біля свіча на 90 градусів гнеться - і далі ось це все, поле змінюється, байтіки розбиваються об обмотку, дата-центр банкрутує
Ще не можна кричати в дата центрі на жорстки диски (та й на співробітникив теж), бо буде ось що :)))
 
Реєстрація
30.12.13
Місто
Керкира
Думав, електромагнітне поле змінюється в просторі, а, виявляється, не так.
Ще й як змінюється! Я коли інженером кабелі в дата-центрах крутив нам забороняли їх гнути. Свічі забороняли в стійки кріпити, рівнесенько по полу розкладали, щоб недайбоже не гнути вітуху, яка з них виходить.
Бо якщо не так, то там кабель одразу біля свіча на 90 градусів гнеться - і далі ось це все, поле змінюється, байтіки розбиваються об обмотку, дата-центр банкрутує
Ще не можна кричати в дата центрі на жорстки диски (та й на співробітникив теж), бо буде ось що :)))
Саме так.
У зв'язку з великою зміною температуру й трек може загубитися.
Є навіть лабораторні тести зі звичайними побутовими HDD з акустичними сценаріями.
 
Реєстрація
30.12.13
Місто
Керкира
має розуміти, що в будь-якому датацентрі, затягнутому тоннами езернету, будь-який кабель міняє напрямок декілька разів ще навіть не виходячи зі стійки, і написане про помітні втрати в швидкості після зміни напрямку езернет-кабеля, мʼяко кажучи, хєрня собача :)
"Я вирішив собі провести по будинку оптику, бо коли гну езернет, швидкість падає", бгг.
Ні, й саме деякі випробовування відповідного типу кабелю виробника Одескабель, кажуть, що на 10 Gbit/s у відповідних марок кабелю є проблеми.
Але в стилі дописувачів цієї теми, напишу, якщо цікаво, все знайдете за допомогою пошукової системи.

Ви, до речі, дещо плутаєте NAS на два HDD та деякий масив пристроїв. А ще чомусь забуваєте, що у NAS'а є RAM, й деякі, якщо не всі NAS'и користуються тим RAM'ом достатньо ефективно, тому й швидкості в деяких IO-сценаріях можуть бути гібібайтні.
 
Реєстрація
04.03.23
Місто
Kyiv
Зараз дома оптичний тирнет. Проблеми: не можна гнути кабель як я міг згинати у випадку з Ehternet (в глухий кут! :)) Це проблема, всюди цей радіус згибу треба витримувати, хоча на мізерний відстані проблема не так буде наявна. Але в мене PON та й треба дотримуватись, кабель не впихнеш у плинтус, не повернеш як треба. Та й залишки зматувати теж незручно.

Також проблема з підключенням. Якщо доторкнувся до оптичної частини, її треба чистити спеціальнім засобом (грн 500).

Якщо пошкодив кабель - тільки зварочник. гільзи, оце все.
Тестування кабеля теж питання.


Для квартири настільки хрупко та й незручно, що простіше цю оптику залишати зовні, а в квартиру заводити Ethernet.


А ось Ethernet я можу спокійно монтувати як мені треба, не дуже перейматися що до згибу кабелів, ховати їх у плинтус, за шафу та й інше :) Можу перегризти цю виту пару та й знову зростити все самостійно.
По квартирі можна прокласти більше гнучкий кабель,він в полівінілхлоридній оболонці.
 
Реєстрація
15.01.21
Місто
Киев
x-bird,
вариант решения поставленной задачи с помощью оптики это "из пушки по воробьям", и, наверное, бы стоило просто пересмотреть саму постановку задачи, например, сделать рабочую станцию рядом с НАСом. Но, если, все-таки, хочется заморочиться с оптикой то вот предложение:

Представим, что НАС стоит в шкафу в прихожей, рабочие станции в двух комнатах.

От шкафа в стену/потолок закладывайте гофру или пвх трубку и тяните до необходимых мест в комнатах. В гофре/трубке должна быть протяжка (тонкая проволока). Предельные изгибы трубки вдоль трассы определяются эмпирическим методом предварительно - изгибаете, пока не сможете в трубке протянуть патчкорд. В случае необходимости (сильный изгиб), ставите электрическую распредкоробку в разрез трубок.

После финальной отделки затягиваете в трубку патчкорд типа LC/UPC-LC/UPC Single Mod - они продаются любой длины до 100м с шагом 3-5 метра. При необходимости, патчкорды соединяются розеткой LC-LC (в распредкоробке). Также через розетку можно поменять один из концов паткорда - если понадобится, к примеру, SC, то делаем LC-LC + розетка + LC-SC

В вашей задаче, тип полировки APC/UPC/PC особо роли не играет. На оптическом бюджете SFP+ можно будет сделать таких соединений через розетку хоть 10. Тип патчкорда - LC - предложил как самый компактный из 4 видов.

В варианте с трубкой можно при необходимости патч поменять, но есть также и патчи для внешней прокладки - такие можно в стену и замуровать (главное не дергать часто коннектор - если сломается, то без сварочника не обойтись). Патчи сингл-мод желтого цвета, внешние - черные и более толстые.

Также можно облагородить место возле НАС с коммутатором, поставив патч-панель (гуглите Mini Fiber Optic Terminal Box 16 core LC SM UPC adapters 8 Ports Patch Panel). Пигтейлы внутри коробки выбросить, и включить патчкорды, уходящие в комнаты. Снаружи подключите в коммутатор.

Ну и на готовую оптическую сеть ставьте все что угодно - от SFP+ до QSFP-DD. На одном патчкорде с одноволоконными SFP+ BiDi можно сделать сразу 20G
 
Зверху