Linux/Unix

  • Автор теми Maly
  • Дата створення

omni

необмежено придатний
Реєстрація
22.04.11
Місто
Запоріжжя
Телефон
ZTE Blade 20 Smart
Повторю еще раз. Нужно загрузится с live-cd и проверить как работает интернет.
P.S. Лучше пользоваться LTS релизами.
 
Реєстрація
23.10.10
Місто
Киев
Телефон
Nokia 6230i
Дальше "прокручивай" клавишами курсора. Ты не весь вывод показал - надо скроллить.
Что-то типа
Код:
Link 2 (enp3s0)
      Current Scopes: DNS
       LLMNR setting: yes
MulticastDNS setting: no
      DNSSEC setting: no
    DNSSEC supported: no
         DNS Servers: 10.10.0.1
                      10.20.5.5
 
Реєстрація
09.12.13
Місто
Хмельницкий
Телефон
redmi 10С
Дальше "прокручивай" клавишами курсора. Ты не весь вывод показал - надо скроллить.
]
Точно. Надо было энтер несколько раз нажать
Код:
Global
       LLMNR setting: no
MulticastDNS setting: no
  DNSOverTLS setting: no
      DNSSEC setting: no
    DNSSEC supported: no
          DNSSEC NTA: 10.in-addr.arpa
                      16.172.in-addr.arpa
                      168.192.in-addr.arpa
                      17.172.in-addr.arpa
                      18.172.in-addr.arpa
                      19.172.in-addr.arpa
                      20.172.in-addr.arpa
                      21.172.in-addr.arpa
                      22.172.in-addr.arpa
                      23.172.in-addr.arpa
                      24.172.in-addr.arpa
                      25.172.in-addr.arpa
                      26.172.in-addr.arpa
                      27.172.in-addr.arpa
                      28.172.in-addr.arpa
                      29.172.in-addr.arpa
                      30.172.in-addr.arpa
                      31.172.in-addr.arpa
                      corp
                      d.f.ip6.arpa
                      home
                      internal
                      intranet
                      lan
                      local
                      private
                      test

Link 3 (anbox0)
      Current Scopes: none
DefaultRoute setting: no
       LLMNR setting: yes
MulticastDNS setting: no
  DNSOverTLS setting: no
      DNSSEC setting: no
    DNSSEC supported: no

Link 2 (enp2s0)
      Current Scopes: DNS
DefaultRoute setting: yes
       LLMNR setting: yes
MulticastDNS setting: no
  DNSOverTLS setting: no
      DNSSEC setting: no
    DNSSEC supported: no
  Current DNS Server: 192.168.1.1
         DNS Servers: 192.168.1.1
                      8.8.8.8
                      8.8.4.4
          DNS Domain: ~.
Это когда все работает, сейчас попробую сразу после загрузки, когда блокирует сайты.
Код:
[SPOILER]Global
       LLMNR setting: no
MulticastDNS setting: no
  DNSOverTLS setting: no
      DNSSEC setting: no
    DNSSEC supported: no
          DNSSEC NTA: 10.in-addr.arpa
                      16.172.in-addr.arpa
                      168.192.in-addr.arpa
                      17.172.in-addr.arpa
                      18.172.in-addr.arpa
                      19.172.in-addr.arpa
                      20.172.in-addr.arpa
                      21.172.in-addr.arpa
                      22.172.in-addr.arpa
                      23.172.in-addr.arpa
                      24.172.in-addr.arpa
                      25.172.in-addr.arpa
                      26.172.in-addr.arpa
                      27.172.in-addr.arpa
                      28.172.in-addr.arpa
                      29.172.in-addr.arpa
                      30.172.in-addr.arpa
                      31.172.in-addr.arpa
                      corp
                      d.f.ip6.arpa
                      home
                      internal
                      intranet
                      lan
                      local
                      private
                      test

Link 3 (anbox0)
      Current Scopes: none
DefaultRoute setting: no
       LLMNR setting: yes
MulticastDNS setting: no
  DNSOverTLS setting: no
      DNSSEC setting: no
    DNSSEC supported: no

Link 2 (enp2s0)
      Current Scopes: DNS
DefaultRoute setting: yes
       LLMNR setting: yes
MulticastDNS setting: no
  DNSOverTLS setting: no
      DNSSEC setting: no
    DNSSEC supported: no
  Current DNS Server: 192.168.1.1
         DNS Servers: 192.168.1.1
          DNS Domain: ~.
lines 32-54/54 (END)[/SPOILER]
Первое это когда все работает. Второе при запуске, когда блокируются сайты.

Добавлено через 44 минуты
Повторю еще раз. Нужно загрузится с live-cd и проверить как работает интернет.
P.S. Лучше пользоваться LTS релизами.
Да нет у меня свободной флэшки, что б загрузить 19.4 Я ж ее не устанавливал, а обновлял. А покупать ради этого новую не хочу.
Лучше пользоваться LTS релизами
Ну это понятно, ну уж есть как есть.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
23.10.10
Місто
Киев
Телефон
Nokia 6230i
Похоже, что Current DNS Server: 192.168.1.1 - это твой роутер. И он не резолвит.
Когда в строке есть гугловские днс, то не получив ответ от 192.168.1.1, запрашивается ответ от 8.8.8.8 . А когда 8.8.8.8 не прописано, то дальше и не работает.
Попробуй в свойствах подключения добавить дополнительные DNS (8.8.8.8 , 8.8.4.4) на вкладке Параметры IPV4.
Хотя я бы копал в настройки роутера, почему он не резолвит. Но у роутера, в свою очередь, или полученные провайдерские NS или же прописанные вручную.
Ищи что-то типа
 

Вкладення

  • Снимок экрана_2019-07-16_20-57-13.png
    Снимок экрана_2019-07-16_20-57-13.png
    17.7 КБ · Перегляди: 18
Реєстрація
09.12.13
Місто
Хмельницкий
Телефон
redmi 10С
Похоже, что Current DNS Server: 192.168.1.1 - это твой роутер. И он не резолвит.
Когда в строке есть гугловские днс, то не получив ответ от 192.168.1.1, запрашивается ответ от 8.8.8.8 . А когда 8.8.8.8 не прописано, то дальше и не работает.
Попробуй в свойствах подключения добавить дополнительные DNS (8.8.8.8 , 8.8.4.4) на вкладке Параметры IPV4.
Прописал в первую очередь, не помогло.
Хотя я бы копал в настройки роутера, почему он не резолвит. Но у роутера, в свою очередь, или полученные провайдерские NS или же прописанные вручную.
Ищи что-то типа
Да с др роутерами подобных проблем не было, правда они все пали смертью храбрых и сейчас проверить на них не могу. :)

Добавлено через 3 минуты
Нашел.
DNS 80.91.161.75/80.91.160.5
WAN MAC 4c:09:b4:23:....
Connection Status Connected
Online Duration 254953 sec
 
Останнє редагування:
Реєстрація
23.10.10
Місто
Киев
Телефон
Nokia 6230i
Ну или они отдают адреса только в твою сеть (что весьма вероятно), или же они не работают:
Код:
[malky@localhost ~]$ dig google.com @80.91.161.75

; <<>> DiG 9.11.6-P1-RedHat-9.11.6-5.P1.fc30 <<>> google.com @80.91.161.75
;; global options: +cmd
;; connection timed out; no servers could be reached
[malky@localhost ~]$ dig google.com @80.91.160.5

; <<>> DiG 9.11.6-P1-RedHat-9.11.6-5.P1.fc30 <<>> google.com @80.91.160.5
;; global options: +cmd
;; connection timed out; no servers could be reached

Добавлено через 4 минуты
Попробуй еще после подключения (когда не резолвится), поставить принудительно
Код:
systemd-resolve --interface=enp2s0 --set-dns=8.8.8.8
 
Останнє редагування:

EricX

Morpheus
Реєстрація
26.10.07
Місто
Івано-Франківськ
Вик Влад, озвучь модель роутера.
К модему еще по вай фай подключены андроид устройства, то же проблем нет.
У тебя скорей всего получается двойной NAT:apl:. В принципе даже в этом нет ничего страшного, если модем и роутер разведёшь по разным подсетям. У тебя случайно роутеру не назначен тот же сетевой адрес, что и модему? Или просто DHCP сервера модема и роутера выдают адреса из одного пула?
Отключи вообще роутер, подключи свою технику просто в LAN порты модема. Или настрой роутер как простой свитч.
Как вариант, можно настроить модем как Bridge, а PPPoE поднимать с роутера или вообще с компа :).
 
Реєстрація
09.12.13
Місто
Хмельницкий
Телефон
redmi 10С
Вик Влад, озвучь модель роутера.

У тебя скорей всего получается двойной NAT:apl:. В принципе даже в этом нет ничего страшного, если модем и роутер разведёшь по разным подсетям. У тебя случайно роутеру не назначен тот же сетевой адрес, что и модему? Или просто DHCP сервера модема и роутера выдают адреса из одного пула?
Отключи вообще роутер, подключи свою технику просто в LAN порты модема. Или настрой роутер как простой свитч.
Как вариант, можно настроить модем как Bridge, а PPPoE поднимать с роутера или вообще с компа :).
Роутер и модем это одно устройство zxv10h108L
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Порадьте дістрібутів Лінукс який не тупий і сучасний. Мабуть такого немає але все ж таки... Що маю на увазі "не тупий".
1. Був встановлений Mint Linux. Вчора при спробі встановити оновлення він видав, що щось і з оновлень не завантажилося з якихось причин і питає: оновлювати чи ні? Я вибрав "оновлювати", після чого система вмерла бо багато чого не працює. А як я можу коректно відповісти на таке питання - може він потім докачає що не зміг одразу? А якщо гарантовано буде крах системи то навіщо він мене питає чи оновлювати? Одже Mint тупий.
2. MX Linux спочатку все було добре. Одного разу знову з ціми оновленнями...Він видав що треба оновити файли конфігурації. Але питає: чи оновлювати? Я погодився, бо логіка підказує що з новими версіями програм повинні бути нові файли конфігурації. Але ОС після цього вмерла... Отже, навіщо було таке питання відповідь на яке повинна бути однозначна НІ і відповідно в мене не повинно цього питати?
3. ... Можна продовжувати.
Що маю на увазі "сучасний": обов'язково підтримує UEFI, шифрування дисків, при цьому після встановлення і завантаження на розшифровку пароль питає лише 1 раз а не 2 (як Манжаро і деякі інші). Більшість популярних програм повинні бути у репозиторіях у тому числі обов'язково Team Viewer (нехай окремо від репозиторієв, це несуттєво) причому не древній а остання версія.
Встановлюю наприклад CentOS: через 40 хвилин встановлення видало помилку що "загрузчик" не встановився (через UEFI мабуть). Все пішло на смарку. Чому тоді CentOS не відмовилось від встановлення в режимі UEFI якщо воно його толком не підтримує?
Я так розумію це фантастика знайти нормальний дістр (бо всі так чи інакше криві)? Наразі більш-менш моїм потребам відповідає Mint але він задає дурні питання.
 
Останнє редагування:

Prorab

Skylark
Реєстрація
21.11.07
Місто
Черноморск
Телефон
Redmi N8P
Я так розумію це фантастика знайти нормальний дістр (бо всі так чи інакше криві)?
Наименее кривой и все еще достаточно легковесный на данный момент из убунт - это xubuntu 18.04. А в остальном да, как-то подзавяло последнее время линукс-сообщество..
 
Реєстрація
09.12.13
Місто
Хмельницкий
Телефон
redmi 10С
Вик Влад,почитай ещё это о настройке сетевых интерфейсов в Ubuntu.
Сделал как здесь описано способ №2, вроде все заработало, только пропал значок подключения. Написано "дротове нескероване". Да с настроек пропали подключения и возможность настроить.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Порадьте дістрібутів Лінукс який не тупий і сучасний. Мабуть такого немає але все ж таки... Що маю на увазі "не тупий".
1. Був встановлений Mint Linux. Вчора при спробі встановити оновлення він видав, що щось і з оновлень не завантажилося з якихось причин і питає: оновлювати чи ні? Я вибрав "оновлювати", після чого система вмерла бо багато чого не працює. А як я можу коректно відповісти на таке питання - може він потім докачає що не зміг одразу? А якщо гарантовано буде крах системи то навіщо він мене питає чи оновлювати? Одже Mint тупий.
2. MX Linux спочатку все було добре. Одного разу знову з ціми оновленнями...Він видав що треба оновити файли конфігурації. Але питає: чи оновлювати? Я погодився, бо логіка підказує що з новими версіями програм повинні бути нові файли конфігурації. Але ОС після цього вмерла... Отже, навіщо було таке питання відповідь на яке повинна бути однозначна НІ і відповідно в мене не повинно цього питати?
3. ... Можна продовжувати.
Що маю на увазі "сучасний": обов'язково підтримує UEFI, шифрування дисків, при цьому після встановлення і завантаження на розшифровку пароль питає лише 1 раз а не 2 (як Манжаро і деякі інші). Більшість популярних програм повинні бути у репозиторіях у тому числі обов'язково Team Viewer (нехай окремо від репозиторієв, це несуттєво) причому не древній а остання версія.
Встановлюю наприклад CentOS: через 40 хвилин встановлення видало помилку що "загрузчик" не встановився (через UEFI мабуть). Все пішло на смарку. Чому тоді CentOS не відмовилось від встановлення в режимі UEFI якщо воно його толком не підтримує?
Я так розумію це фантастика знайти нормальний дістр (бо всі так чи інакше криві)? Наразі більш-менш моїм потребам відповідає Mint але він задає дурні питання.
Спробуйте Ubuntu LTS.
 
Зверху