Державні та релігійні свята

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Ты понимаешь почему вы не поймёте друг друга?
Я прекрасно понимаю, почему у нас столько колаборантов и предателей, и почему мы в том положении, в котором находимся... И роль УПЦ МП в этом не самая безобидная.
 

Kladoff

Характер Скверный
Реєстрація
13.07.12
Місто
Днепр
Телефон
Redmi note 11
Maxxx, если бы я говорил на твоего начальника что он говнюк мы бы могли найти общую позицию? Считай Паша его начальник
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
говорил на твоего начальника что он говнюк
Многие согласны, что к самому главному нашему начальнику, мягко говоря, есть вопросы.. Но в сложившихся условиях все понимают, что не время. Верующие УПЦ МП этого не признают, они уперлись рогом и головой подумать ни разу не способны..
 

Kladoff

Характер Скверный
Реєстрація
13.07.12
Місто
Днепр
Телефон
Redmi note 11
Maxxx, с верующим спорить о верхушке духовенства затея весьма глупая. Конфессия значения не имеет. Что бабушки Черновецкого что Паша результат один
Post automatically merged:

головой подумать ни разу не способны
Люди посещающие церковь всегда будут слушать своего духовника, а духовник никогда не попрет на Пашу. Так это работает. Вот почему ФСБ это использует
 

Nickolay

Заблокирован
Реєстрація
04.02.12
Місто
Одесса
Телефон
Xiaomi Mi 8 Lite 6/128
По-перше, де у статуті УПЦ зазначено, що вона є невід'ємною частиною рпц?
Та де офіційна інформація, що озвучені персони досі є членами синоду рпц?
вже ж були подібні дискусії. І знову по новому колу йдемо.
Якщо РПЦ вважає УПЦ своєю частиною, а УПЦ так не вважає, то виходить, що УПЦ йде проти РПЦ і тому є розкольницькою церквою, так? Чи може розкольницька церква бути канонічною? Це перший момент.
Давайте зайдемо з іншого боку. Хто визначає канонічність тієї чи іншої церкви? Тут діє принцип, як з державами, тобто інші церкви.
Автокефалію ПЦУ визнають Константинопольська, Александрійська, Кіпрська, Елладська православні церкви. Хто визнає автокефалію УПЦ? Хоч єдина інша церква існує така?
Якщо тільки наведені церкви визнають кцу, то решта визнає УПЦ, як мінімум з тієї причини, що вони про це заявили ще десь на початку 90-х років і, наскільки відомо, не змінили своєї позиції. Мабуть не всім подобається нехтування церковними канонами.

Зі списку тих, що визнають кцу еладська то яка? Їх там багато.

Взагалі то треба вирішувати питання церкви в Україні, але з початку самого існування сучасної незалежної України стало зрозуміло, що ніяк це питання не вирішити.

Більш того через ситуацію в Україні виникла криза у всій східній церкві і нема (нажаль і не буде) виходу з цієї ситуації. Вся церква вже не є де-факто цілісною.
Post automatically merged:

Я просив конкретики.
не пишіть, будь ласка.
Це маніпуляція, типу "сам дурак", коли нема що сказати, а визнати свою недолугість ПВВ не дає.. - я навів конкретні статті, за якими Пашу звинувачують.
Ввічливе прохання написати конкретно, в чьому полягає зрада, то є маніпуляція? Тлумачний словник з Вами б не погодився.
 
Останнє редагування:

RifleR

👻👻👻
Реєстрація
14.03.09
Місто
Київ
Телефон
iPhone, Samsung
Якщо тільки наведені церкви визнають кцу, то решта визнає УПЦ, як мінімум з тієї причини, що вони про це заявили ще десь на початку 90-х років і, наскільки відомо, не змінили своєї позиції. Мабуть не всім подобається нехтування церковними канонами
так а де підтвердження цього? Що решта церков стали на сторону УПЦ, а не РПЦ? Якийсь внутріцерковний документ або хоча б публічну заяву можете навести? Якщо такого нема, то діє статус-кво - УПЦ визнається як частина РПЦ всіма (крім самої УПЦ, але і це не точно), що б ви там собі не думали.
 

Nickolay

Заблокирован
Реєстрація
04.02.12
Місто
Одесса
Телефон
Xiaomi Mi 8 Lite 6/128
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Можна посилання на місце де написано, що віряни УПЦ на війні не представляють Україну?

Чи це Ви просто так написали?

Я чув, що флуд то є зло, та переслідується за правилами.
Так якщо вони представляють Україну, то при чому тут те що вони хрещені в УПЦ МП? Росіяни з легіону "Вільна Росія" так само не обирали де їм народжуватись, як хрещені в УПЦ МП не обирали де їм хреститись? Ну але я вже зрозумів що апелювати до логіки і здоровго глузду тут немає сенсу, бо ПГМ є ПГМ...
 

Nickolay

Заблокирован
Реєстрація
04.02.12
Місто
Одесса
Телефон
Xiaomi Mi 8 Lite 6/128
Якщо тільки наведені церкви визнають кцу, то решта визнає УПЦ, як мінімум з тієї причини, що вони про це заявили ще десь на початку 90-х років і, наскільки відомо, не змінили своєї позиції. Мабуть не всім подобається нехтування церковними канонами
так а де підтвердження цього? Що решта церков стали на сторону УПЦ, а не РПЦ? Якийсь внутріцерковний документ або хоча б публічну заяву можете навести? Якщо такого нема, то діє статус-кво - УПЦ визнається як частина РПЦ всіма (крім самої УПЦ, але і це не точно), що б ви там собі не думали.
Так ось і мені хотілося б якоїсь конкретики як і Вам і побачити ті підтвердження. Нема вирішення питання наразі і я не знаю як і коли воно вирішиться. Напевно знаю, що як мінімум кцу - церква нелегальна з точку зору канонів (і це доведено) навіть якщо її визнає низка інших церков, а Українська православна церква наразі має невизначений статус (я би мовив перехідний - зрозуміло звідки, но не зрозуміло куди...) і я сподіваюсь що хоч якоюсь мірою це питання буде вирішено.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Це ж було вже(с) В вологих фантазіях деяких промосковитських - УПЦ МП вже ніяк не пов'язана ні з фсб підорастана, ані з генералом гундяєвим, визнають агресію підорастана і за Україну всі мацковські попи... :rolleyes:
 

Priser

Все буде Україна!
Реєстрація
13.10.08
Місто
Павлоград
Телефон
Samsung S10e, Snapdragon

ГлавБухарик

Осінт-профанатор
Реєстрація
01.01.24
Місто
Kyiv
Стосовно канонічності УПЦ:
Це дійсно складне питання, бо канонами не обумовлено долю церкви у ситуації коли церква, яка надала їй самостійність її зрадила і наврядчи може бути розцінена як церква взагалі. Щось підказує стандартну фразу "що не заборонено - то дозволено" і УПЦ залишається канонічною церквою, бо нічого не порушувала з канонів церкви, але це моя особиста думка та вирішувати це питання не мені, а відповідним посадовим особам.
От ми й дійшли до висновку - згідно канонів, УПЦ таки частина МП (яку лише ви за церкву не визнаєте), і самостійне проголошення незалежності це розкол. Саме тому статуту УПЦ немає на її сайті, і саме тому ви можете так сміливо задавати риторичні питання, на кшталт - "де це написано в статуті УПЦ?" :)
І саме тому ні від Онуфрія, ні від Антонія не було ніяких офіційних заяв щодо того що вони немають відношення до Синоду МП. І саме тому коли МП забирає епархії УПЦ в своє підпорядкування, УПЦ мовчить - бо для УПЦ це зовсім не агресія, а церква-мати забирає своє у церкви-доньки.
І саме тому
Украинская православная церковь (УПЦ) не разрывает отношения с Русской православной церковью (РПЦ), сообщил РБК председатель Синодального информационно-просветительского отдела УПЦ митрополит Климент.
І саме тому продовжують деінде в ваших церквах поминати "великим господином и отцом" людину, яка благословляє вбивство вас та ваших співгромадян.

А ваша думка що "УПЦ це не МП" звичайно дуже важлива для нас, але це лише ваша думка, а не позиція церкви.
 

Nickolay

Заблокирован
Реєстрація
04.02.12
Місто
Одесса
Телефон
Xiaomi Mi 8 Lite 6/128
Можна посилання на місце де написано, що віряни УПЦ на війні не представляють Україну?

Чи це Ви просто так написали?

Я чув, що флуд то є зло, та переслідується за правилами.
Так якщо вони представляють Україну, то при чому тут те що вони хрещені в УПЦ МП? Росіяни з легіону "Вільна Росія" так само не обирали де їм народжуватись, як хрещені в УПЦ МП не обирали де їм хреститись? Ну але я вже зрозумів що апелювати до логіки і здоровго глузду тут немає сенсу, бо ПГМ є ПГМ...
Здається Ви не слідкували за дискусією з початку. Я навів приклад сюреалістичної, але, нажаль, реальної ситуації - чоловік, будучи вірянином з Української православної церкви, помирає за Україну на фронті, а в той же самий час влада вишвирює ченців УПЦ з лаври на кисень, силою відбираються храми і т.д.
 

RifleR

👻👻👻
Реєстрація
14.03.09
Місто
Київ
Телефон
iPhone, Samsung
Напевно знаю, що як мінімум кцу - церква нелегальна з точку зору канонів
тобто нелегальну церкву визнають легальні церкви (включно зі Вселенським Патріархатом)? Дуже смішний жарт. Раджу порівняти з УПЦ КП, яку дійсно не визнавав ніхто, її ще можна було назвати неканонічною. А зараз по факту неканонічною є якраз УПЦ (МП), бо як самі визнаєте, вона знаходиться в незрозумілому стані. Їй треба або реально проходити все, через що пройшла УПЦ КП, щоб добитися визнання хоча б з точки зору частини церков, або залишатися в стані ізолянтів-розкольників, або визнати над собою владу московського попа. Інших варіантів просто не існує. Від того, що ви будете повторювати «халва», в роті солодше не стане. Тому пропоную вже закінчити дані дискусії.
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Можете сколько угодно спорить когда колядовать, в какую сторону правильно креститься, и трактовать церковные каноны, но не признавать УПЦ(ФСБ) вражеской организацией - угроза для национальной безопасности. Относиться к этим людям стоит так же, как и к людям, у которых идет гражданская война и россия не нападала, желательно сдавать в СБУ. Сорри за прерваный перформанс.
 
Зверху