Bluetooth-навушники

Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Навушники Redmi Buds 4 Pro вміють кодек LDAC, смартфон Xiaomi Poco X3 Pro теж. Добре лунає звук, але якщо ввімкнути SBC замість LDAC, та ще й додатково "ефекти імерсивного звуку" до SBC то я не відчуваю різниці між SBC та LDAC. Це тому що у мене не дуже тонкий слух чи тому, що LDAC не дає суттєвої переваги?
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Captain, ldac це кодек. Відповідно для того щоб він дав результат то треба мати дуже якісні треки (не ютуб). З плюсів для смертних - краще буде передавати звук через перешкоди, типу стіни.
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Captain, там більше 320 kbit/s якості немає, а редмі через ldac можуть передати до 990, відповідно що ldac що SBC - різниці не буде. Скачайте який небуть lossless трек і спробуйте.
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
При активації LDAC у смартфоні повідомляє, що з LDAC споживатиме більше енергії. Це правда? Заморочуватися цим не варто (не набагато більше)?
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Реєстрація
02.09.09
Місто
Гдетотамск
У Spotify максимальный битрейт 320 кбит\сек, у ютуб-мьюзик 256 кбит\сек, соответственно эта музыка пролезет через любой кодек с такой пропускной способностью. LDAC вроди умеет только Deezer, но хз как там со стоимостью подписки. Или, если и телефон и наушники умеют AptX HD или LDAC, случать flac или wav с памяти телефона.
 
Реєстрація
02.09.09
Місто
Гдетотамск
Не пользовался ними, не знаю цен и фонотеки. Ну и интернет нужно скоростью под 2 мбит/сек, при мобильном инете на ходу могут затыки быть. У меня в метро бывает и спотифай заикается.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Та камон, яка різниця преміум чи ні. SBC дає дуже сумніну якість звуку коли його порівнюєш з нормальними кодеками.
У мене galaxy buds+ при під'єднання до ПК перші кілька секунд працюють в режимі SBC і потім вже переходять на ААС. І різниця ну просто кричущо помітна. А я слухаю YouTube Music, де макси 256 AAC.
Тому я б поставив на те що у людини просто слух далекий від музичного. Ну і насправді "ефекти імерсивного звуку" це вже не той звук що доставляє кодек, а постобробка і "покращення" яке може створювати ефект кращого звучання, але по факту ви вже слухаєте варіації на тему а не оригінальний трек і батарейку воно жере точно не менше за LDAC.
 
Реєстрація
02.09.09
Місто
Гдетотамск
Из блютуз-кодеков давно уже использую Aptx, его хватает слушать все до 320 кбит/сек. Разница между SBS и AAC доя меня ощутима на слух.
 

rikky

ремонтник
Реєстрація
29.03.10
Місто
Шостка, Украина.
Телефон
Iphone 15
На мої вуха JBL WAVE FLEX + Samsung A12 звучить гірше ніж в парі з iPhone 15. Не знаю який там кодек використовується.
Та і спотіфай преміум дає кращу якість звуку, ну цеж як на мене.
 
Реєстрація
02.09.09
Місто
Гдетотамск
Спотифай премиум на максимальном качестве дает mp3 320 kbit, если блютус-кодек передает больший битрейт, то разницы не будет с какого именно смартфона слушать, т.к. ЦАП находится в наушниках.
 

rikky

ремонтник
Реєстрація
29.03.10
Місто
Шостка, Украина.
Телефон
Iphone 15
Спотифай премиум на максимальном качестве дает mp3 320 kbit, если блютус-кодек передает больший битрейт, то разницы не будет с какого именно смартфона слушать, т.к. ЦАП находится в наушниках.
Но почему то бюджетный Самсунг не очень хорошо играет.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
На мої вуха JBL WAVE FLEX + Samsung A12 звучить гірше ніж в парі з iPhone 15. Не знаю який там кодек використовується.
Та і спотіфай преміум дає кращу якість звуку, ну цеж як на мене.
JBL, як мінімум для колонок майже ніколи не додає додаткові кодеки. Судячи з того, що у офіційних специфікаціях нічого про кодек не зазначено, там присутній тільки SBC. Тобто про якість звуку впринципі говорити не доводиться
 

rikky

ремонтник
Реєстрація
29.03.10
Місто
Шостка, Украина.
Телефон
Iphone 15
На мої вуха JBL WAVE FLEX + Samsung A12 звучить гірше ніж в парі з iPhone 15. Не знаю який там кодек використовується.
Та і спотіфай преміум дає кращу якість звуку, ну цеж як на мене.
JBL, як мінімум для колонок майже ніколи не додає додаткові кодеки. Судячи з того, що у офіційних специфікаціях нічого про кодек не зазначено, там присутній тільки SBC. Тобто про якість звуку впринципі говорити не доводиться
JBL використовую виклучно як затички на роботі як заміну дротовим навушникам іноді від компа іноді від телефонів, в повсякденному житі використовую Marshall Major III Bluetooth.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
JBL використовую виклучно як затички на роботі як заміну дротовим навушникам іноді від компа іноді від телефонів, в повсякденному житі використовую Marshall Major III Bluetooth.
Оскільки якість звуку порівнювалась на JBL WAVE FLEX - я просто уточнив, що воно не дуже репрезентативно, бо SBC кодекс, це точно не про hi-fi звук.
 

rikky

ремонтник
Реєстрація
29.03.10
Місто
Шостка, Украина.
Телефон
Iphone 15
JBL використовую виклучно як затички на роботі як заміну дротовим навушникам іноді від компа іноді від телефонів, в повсякденному житі використовую Marshall Major III Bluetooth.
Оскільки якість звуку порівнювалась на JBL WAVE FLEX - я просто уточнив, що воно не дуже репрезентативно, бо SBC кодекс, це точно не про hi-fi звук.
Подивився на samsung, кодек SBC. Як буде час порівняю як звучить маршал на самсунг з різникми кодеками.
 

Паук

Пивовар
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Полтава
Телефон
(M) forever
Не зовсім про "вуха" але про БТ вцілому

Нещодавно дослідники з Вищої школи інженерії EURECOM виявили дві критичні вразливості в протоколі Bluetooth. Вони відкривають двері для потенційного перехоплення даних і компрометації як минулих, так і майбутніх з'єднань. Дослідники назвали ці вразливості BLUFFS, які включають шість різних методів атаки.

Джерело: Bleeping Computer

Вразливості, яким присвоєно ідентифікатор CVE-2023-24023, виходять за рамки апаратних та програмних конфігурацій, сягаючи базової архітектури стандарту Bluetooth. Це стосується версій від 4.2 (випущені в грудні 2014 року) до 5.4 (лютий 2023 року), з підтвердженням успішних експлойтів на дещо ширшому діапазоні версій. З огляду на повсюдне поширення Bluetooth на мільярдах пристроїв, включаючи смартфони і ноутбуки, потенційний вплив BLUFFS є значним.

Як можна експлуатувати вразливості​

Серія атак BLUFFS спеціально націлена на процес отримання ключа сеансу, використовуючи чотири вразливості, щоб зробити ключ слабким і передбачуваним. Ця маніпуляція дозволяє зловмисникам, які перебувають у зоні дії Bluetooth, розшифровувати попередні сесії, а також маніпулювати майбутніми з'єднаннями.
Ці атаки, включаючи сценарії видачі себе за іншу особу та атаки типу "людина посередині" (MitM), можуть бути здійснені незалежно від того, чи підтримують жертви безпечне з'єднання.
Дослідники EURECOM розмістили свій інструментарій, що демонструє ці експлойти, у відкритому доступі на GitHub, а їхні висновки, представлені в докладному документі, демонструють вразливість пристроїв від смартфонів до ноутбуків і навушників, включаючи Bluetooth версій від 4.1 до 5.2.

Асоціація, що відповідає за стандарт, прокоментувала ситуацію​

У відповідь на ці висновки Bluetooth Special Interest Group (Bluetooth SIG), організація, відповідальна за стандарт зв'язку, опублікувала заяву. Вони закликають виробників посилити захист шляхом впровадження більш надійних налаштувань шифрування і переходу в режим "тільки безпечні з'єднання" під час створення пари з метою усунення виявлених вразливостей.

Дослідники з EURECOM також запропонували методи захисту бездротового протоколу без шкоди для зворотної сумісності з раніше випущеними вразливими пристроями.
 
Зверху