Реєстрація
07.11.07
Місто
Киев
Причина: Валютні перекази в межах України
Останнє редагування модератором:

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
 
Реєстрація
12.12.15
Місто
Днепр
Телефон
Xiaomi

Национальный банк Украины анонсировал изменение с 24 марта 2020 тарифов на услуги системы электронных платежей (СЭП). Изменения затронут банки и учреждения Госказначейства. Об этом в субботу, 28 декабря, сообщила пресс-служба НБУ.

Очень много пока тумана там в тексте. Но фраза "для подавляющего большинства клиентов выполнение платежей через СЭП фактически не подорожает. Поскольку платежи в СЭП на сумму до 5000 грн составляют более 75% от объема всех платежей, то для ¾ всех платежей тариф не изменится" - меня немного вгоняет в печальку, так как я до 5 тыщ обычно СЭПом бы не пользовался, а как нужно будет что-то оплатить крупное перечислением по реквизитам, то меня мой банк поимеет, получается, больше, чем сейчас.
 

yahoo

username
Реєстрація
21.11.09
Місто
Kharkiv
Телефон
Poco M3 Pro
СЕП станет дороже на целую гривну.

Первоисточник (НБУ) дал красивую картинку со сравнением. Это каким же нужно быть журналамером в Корре, чтобы так испортить подачу информации
 

Вкладення

  • Screenshot_20191229-113727~01.png
    Screenshot_20191229-113727~01.png
    771.3 КБ · Перегляди: 82
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Нацбанк Украины за год скупил на рынке почти $8 млрд

Это рекордный выкуп валюты в этом году.

Национальный банк за прошедшую неделю, с 23 по 28 декабря, купил на межбанке $ 1,558 млрд.

Об этом сообщает "Финансовый клуб".

Отмечается, что это рекордный выкуп валюты в этом году.

При этом Нацбанку пришлось также продать $50 млн. Это произошло впервые с октября.

В целом за 2019 год НБУ купил $8,462млрд, а продал за этот период - $529,23 млн.

Чистое сальдо покупки валюты составило $7,933 млрд.

Из $8,462 млрд большую часть валюты НБУ купил с помощью интервенции по единому курсу - $5,137 млрд.

На втором месте - интервенции по лучшим курсом ($2,596 млрд). На третьем - валютные аукционы, которые происходили лишь последней недели ($ 730 млн). В четверг НБУ купил на аукционе $ 230 млн, а уже в субботу - $ 500 млн.

В этот день НБУ объявил аукцион на $600 млн и получил только одну заявку на $500 млн, которую удовлетворил по курсу 23,6862 грн/$.
 
  • Like
Реакції: idea

GLOOMER

Заблокирован
Реєстрація
02.10.08
Місто
Полтава

jarrah

Заблокирован
Реєстрація
15.07.19
Місто
Kharkiv
Чистое сальдо покупки валюты составило $7,933 млрд.
где деньги Зин ? (с)
кто в теме, объясните почему такая огромная сумма почти никак не повлияла на размер ЗВР ?

все раздали по старым долгам
 
Реєстрація
16.10.13
Місто
Хмельницький
Телефон
Samsung A54
Нацбанк знизив облікову ставку до 11% річних

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 11% річних із 31 січня 2020 року - це на 2,5 процентних пункта менше від попереднього значення ставки.

Про це заявив голова НБУ Яків Смолій 30 грудня під час брифінгу щодо рішень Правління Національного банку з монетарної політики.

У НБУ зазначають, що з моменту останнього засідання з монетарної політики баланс ризиків фактично не змінився. Інфляція уповільнилася до цілі НБУ у 5% ± 1 в. п навіть швидше, ніж очікувалося.

Зазначимо, що зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.

Вона впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

Коли інфляція та ризики макроекономічної нестабільності в країні посилюються, центральний банк повинен вжити заходи для стабілізації. Тоді НБУ підвищує облікову ставку та проводить жорстку монетарну політику. Це означає, що кредитувати вже більш ризиковано, тому ціна на гроші в економіці зростає.

При зменшенні інфляції та поліпшенні макроекономічної ситуації облікова ставка зазвичай знижується і це спричиняє поступове здешевлення депозитів та кредитів.

 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
І знову продовжить:
 

Howl

Да трам же тарарам!
Команда форуму
Реєстрація
06.11.11
Місто
Краматорський р-н
Телефон
POCO F5, LG V30S+ ThinQ
НБУ снизил учётную ставку
–1%
Новая ставка с пятницы 13 — 10%
 
Реєстрація
12.04.10
Місто
Киев
Хоча поширення коронавірусу у світі поки не мало суттєвого впливу на економічне зростання та інфляцію в Україні, у квітні, найвірогідніше, Нацбанку доведеться переглянути макропрогнози.

Про це заявив голова Нацбанку Яків Смолій під час прес-брифінгу.

За його словами, на економічній активності та інфляції в Україні ще не позначилися такі наслідки поширення коронавірусу, як:

тиск на ціни в бік зниження та охолодження світової економіки;
пом’якшення монетарної політики центральними банками провідних економік світу і торговельних партнерів України у відповідь на ці процеси;
запровадження урядами країн заходів для недопущення поширення COVID-19.

Смолій підкреслив, що, окрім падіння цін на світових ринках через коронавірус, на інфляцію в Україні у бік зниження будуть тиснути конкурентні війни між країнами-виробниками нафти, які нещодавно розгорнулися.

"Вони провокуватимуть підтримання рекордно низьких цін на енергоносії, що впливатиме і на ціни товарів українського експорту.

Загалом, усі ці чинники матимуть різноспрямований вплив на економічне зростання та інфляцію в Україні, що посилює невизначеність", - додав він.

Голова НБУ підкреслив, що ключовим припущенням, яке правління бере до уваги, ухвалюючи рішення про зниження облікової ставки до 10%, залишається продовження співпраці з Міжнародних валютним фондом.

"Укладення нової програми з МВФ зменшить вразливість економіки України в період турбулентності на світових ринках в часи пікових виплат за державним боргом. Також на сприйняття України інвесторами впливатимуть рішення українських судів щодо відповідальності та зобов’язань ексвласників неплатоспроможних банків перед державою", - наголосили у регуляторі.

Смолій також підкреслив, що ризик поширення коронавірусу може у разі реалізації призвести до рецесії світової економіки та значного сповільнення економічної активності в Україні.

За його словами, суттєве зниження світового попиту, а також переоцінка інвесторами ризиків країн, що розвиваються, можуть негативно позначитися на показниках зовнішньої торгівлі України та ускладнити залучення фінансування.

У НБУ заявили, що актуальними залишаються також ризики:

ескалації військового конфлікту на сході країни та нові торговельні обмеження з боку Росії;
скорочення врожаю зернових і плодоовочевих культур в Україні через несприятливі погодні умови;
збільшення волатильності світових цін на продукти харчування з огляду на глобальні зміни клімату.

Крім цього, Смолій заявив, що січневий прогноз НБУ передбачав інфляцію 4,8% на кінець 2020 року, але він може бути переглянутий у квітні залежно від розвитку подій.
 
Зверху