Ніяк не бути. Скидається на те, що не можна буде підключити.А як бути з тими тюнерами, що не мають карткоприймача? Їх якось можна буде підключити?
Провайдером заволоділи одразу п’ятеро українців, замінивши п’ятьох латвійців і одного британця. Серед нових власників директор провайдера – Ірина Аляб’єва та екс-директор «мобільного» сателіта «Зеонбуда» – компанії «Ефір» Олександр Іллющенко.
Єдиний провайдер ефірного цифрового телебачення «Зеонбуд» змінив структуру власності. У компанії з’явилося п’ять нових власників: Михайло Моісеєв, Ірина Аляб’єва (директор компанії), Олександр Іллющенко, Володимир Прокопенко та Олександр Шилов. Вони замінили у структурі власності п’ятьох латвійців (Сергійса Нікітінса, Алісу Живалову, Андреіса Стамбуліді, Ігорса Твердовса і Вадімса Седановса) та британця (Томаса Адріана Девіда Майллза). Про це свідчать дані державного реєстру підприємств.
Михайло Моісеєв (13.10.1972 р.н.) володіє 1% компанії безпосередньо. Чотири інших власники володіють рівними частками (по 24,5%) через окремі кіпрські компанії: Ірина Аляб’єва – через компанію «Шанеро лімітед»; Олександр Іллющенко (04.02.1957 р.н.) – через «Терсаб холдингс лімітед»; Володимир Прокопенко (03.12.1969 р.н.) – через «Селінакі лімітед»; Олександр Шилов (04.11.1962 р.н.) – через «Кустава ентерпрайзез лімітед». Статутний фонд підприємства – 10 млн 50,5 тисяч гривень. Ірина Аляб’єва фігурує вже як директор компанії (багато років була т.в.о. директора).
Олександр Шилов зареєстрований у Краматорську Донецької області, у чотирьох інших – київська реєстрація. Таким чином, провайдер формально виконав вимоги прийнятої 3 жовтня закону про заборону іноземцям володіти цифровим ефірним провайдером з загальнонаціональним покриттям.
Про нових власників поки відомо мало. Олександр Іллющенко у 2010-2013 роках працював директором телеком-компанії «ММДС-Україна», яка входить СКМ Ріната Ахметова. Паралельно з «ММДС-Україна» Іллющенко у 2010-2014-му був директором компанії «Ефір» (ТОВ «ТРК «Етер») – «мобільного» сателіта «Зеонбуда», якому у квітні цього року Нацрада продовжила ліцензію провайдера старої технології мобільного цифрового телебачення DVB-H (у листопаді компанія висловилась про готовність змінити технологію DVB-H на DVB-T2).
Ресурс Оpendatabot показує, що зміни у структурі власності провайдера відбулися 21 листопада. Раніше власником «Зеонбуда» була кіпрська компанія «Планбрідж лімітед».
Нагадаємо, закон про заборону іноземцям володіти цифровим ефірним провайдером з загальнонаціональним покриттям вступить у силу 29 листопада. 4 жовтня його підписав голова Верховної Ради, а 25 жовтня – президент.
Як повідомлялося раніше, у квітні стало відомо, що у «Зеонбуда» з’явилося 4 нових власники: п’ять латвійців змінили трьох кіпріотів з часткою володіння 75%, решта 25% залишилися за британцем. Угода з латвійцями відбулася 11 листопада 2018 року. Експерт ГО «Інформаційна безпека» Тетяна Попова припустила, що п’ятий президент Петро Порошенко міг стати одним з акціонерів провайдера після відключення ефірного аналога. Раніше компанію пов’язували з Рінатом Ахметовим, Валерієм Хорошковським і Олександром Януковичем, сірим кардиналом провайдера називали екс-регіонала, екс-нардепа «Оппоблока» Юрія Мороко, який є креатурою Ріната Ахметова. Чотири провайдерські ліцензії «Зеонбуда» закінчуються 9 грудня 2020-го.
Для комплексного розв’язання проблеми з доступом українців до інформації президент запропонував провайдеру ефірного цифрового телебачення «Зеонбуд» до 4 березня 2020 року вжити заходів для зміни модуляції сигналу. Це розширить покриття цифровим телебаченням на території держави та полегшить доступ населення до телемовлення.
Також «Зеонбуд» до 1 травня 2020 року має забезпечити встановлення цифрових передавачів у 47 населених пунктах України відповідно до раніше взятих зобов’язань. Крім того, оператор повинен модернізувати наявні антенно-фідерні системи для усіх прикордонних територій.
Так у нас Мінстець і компанія "займались" інформаційною політикою. Фактично розвитоку Т2 не було, дірки в покритті Т2, план кодування затвердили ще в 2018 р. здається і аналогове відключили, а в замін нічого не запустили (в плані покриття). Також не хотіли на базі КРРТ запускати Т2. Зараз вже взялись за це.Зашевелились, когда жареный петух клюнул. А чем раньше думали?
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення отримала від УДЦР висновки на 158 частот для побудови ще одного загальнонаціонального мультиплексу – МХ-7. Про це «Детектору медіа» повідомив відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко.
На запитання, чи це буде державний мультиплекс Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, він відповів: «Думаю, так. На сьогоднішній день планується, що Концерну. Але поки що ці частоти ні в чиїй ліцензії не прописані. За час, коли ми озвучили рішення про побудову ще одного мультиплексу (у грудні 2019-го. – ДМ), ми від Концерну РРТ не почули ніякої конкретики ні про побудови мережі, ні про укладення попередніх угод. Якщо в Концерну не буде можливості будувати цей мультиплекс – тоді будемо думати».
Согласно данным, еще в 2012 году «Зеонбуд» сообщил о приобретении и установке системы для предупреждения населения о чрезвычайных ситуциях, что было прописано в условиях его лицензии. Проверка в 2014 году показала наличие схем работы такой системы в сетях МХ-1, МХ-2, МХ-3 и МХ-5.
В мае текущего года Государственная служба Украины по чрезвычайным ситуациям сообщила Нацсовету, что 12 мая будет проведена проверка системы предупреждения с использованием оборудования «Зеонбуда». По плану, каналы должны были синхронно прокрутить бегущую строку «ЗУПИНИМО COVID-19 РАЗОМ, ДСНС УКРАЇНИ ПРОСИТЬ ЗАЛИШАТИСЯ ВДОМА» с 01:00 до 02:00, а также с 04:00 до 06:00. Кроме того, этот же текст должен был появиться в виде полноэкранной заставки во временных промежутках с 02:00 до 03:00 и с 03:00 до 04:00.
Однако, как показал мониторинг, ни один из каналов в сетях МХ-1, МХ-2, МХ-3 и МХ-5 не транслировал вышеуказанную информацию в отведенный промежуток времени.
Пройшло 7 місяців - що там з пропозиціями президента, не знаете часом?Для комплексного розв’язання проблеми з доступом українців до інформації президент запропонував провайдеру ефірного цифрового телебачення «Зеонбуд» до 4 березня 2020 року вжити заходів для зміни модуляції сигналу. Це розширить покриття цифровим телебаченням на території держави та полегшить доступ населення до телемовлення.
Також «Зеонбуд» до 1 травня 2020 року має забезпечити встановлення цифрових передавачів у 47 населених пунктах України відповідно до раніше взятих зобов’язань. Крім того, оператор повинен модернізувати наявні антенно-фідерні системи для усіх прикордонних територій.
А сам президент, як Ви вважаєте, про свої пропозиції пам'ятає?не знаю.
«Зеонбуд» так чи інакше на українському ринку найближчим часом залишиться. Однак у якій якості? Найбільш вірогідними є три майбутні шляхи для цифрового провайдера-оператора.
- Варіант №1. Продовження чинної ліцензії «Зеонбуду»
- Варіант №2. Конкурс на нового провайдера
- Варіант №3: Провайдер без ліцензії
На нашу думку, інше рішення, крім як продовжити ліцензію, неможливо розглядати, в тому числі й виходячи з фактичних обставин справи. Зараз телебачення через цифрову мережу «Зеонбуд» дивиться вже як мінімум 5,2 млн домогосподарств, це 42% всього населення країни. Ви можете собі уявити ситуацію, коли напередодні Нового року і в умовах коронавірусу майже половина населення миттєво втратить доступ до телебачення? При тому, що велика частина телеглядачів цифрової мережі проживає в приватному секторі і в них буде один шлях – перейти на відкритий супутник, де присутні всі російські канали. Ми вважаємо, що такий розвиток подій у принципі неможливий. Інформаційна безпека є одним з головних пріоритетів держави, так що реалізувати рішення, які можуть мати такі небезпечні наслідки, не вдасться.
Именно перевод на низкие частоты - залог этой безопасности, чтобы все больше народа могли его споймать. Т2 выше 650 МГц - это зрада, 700...800 должны быть сугубо под LTE.Інформаційна безпека є одним з головних пріоритетів держави