![Collision :boom: 💥](https://cdn.jsdelivr.net/joypixels/assets/6.0/png/unicode/64/1f4a5.png)
У результаті місії розвідники знищили два ворожі десантні катери класів «акула» та «серна». Обидва російські судна пішли на дно разом із завантаженим на борт бронетранспортером. Ще один дрон вибухнув у тамтешньому ремонтному доку.
«Вони [російські окупанти] знали, що ми прийдемо, але нічого не змогли вдіяти. Радість була неймовірна. Метою мого життя було затопити російський корабель, і ми затопили одразу два. [...] Тепер у нас нова мета — потопити щось більше», — сказав розвідник.
![Ballot box with check :ballot_box_with_check: ☑️](https://cdn.jsdelivr.net/joypixels/assets/6.0/png/unicode/64/2611.png)
Він також розповів про успішне ураження морськими дронами російського розвідувального корабля «іван хурс» та нового дороговартісного патрульного судна окупантів «сєрґєй котов» у травні та вересні цього року відповідно.
«[Морські дрони] ― надзвичайно ефективна зброя», ― пояснив командир флоту безпілотників ГУР МО України.
❗️ Він зазначив: вартість усіх дронів, які використовуються в атаці, у тисячі разів нижча, ніж будівництво одного корабля на кшталт «котова» та підготовка екіпажів.
![Index pointing up :point_up: ☝️](https://cdn.jsdelivr.net/joypixels/assets/6.0/png/unicode/64/261d.png)
Видання згадує, що морські дрони-смертники використовують й інші підрозділи Сил безпеки й оборони України, зокрема СБУ. Їхніми безпілотниками Sea Baby були атаковані незаконний Керченський міст, російський фрегат «адмірал макаров», нафтовий танкер Sig та десантний корабель рф «олєнєґорскій ґорняк».
![Smiling face with sunglasses :sunglasses: 😎](https://cdn.jsdelivr.net/joypixels/assets/6.0/png/unicode/64/1f60e.png)
Українські оператори морських безпілотників змінюють підходи до війни на воді, оскільки викривають вразливість ворожих великих суден перед дешевими і швидко виготовленими дронами.
![Index pointing up :point_up: ☝️](https://cdn.jsdelivr.net/joypixels/assets/6.0/png/unicode/64/261d.png)
Успішні атаки цією зброєю стали важливим фактором у забезпеченні свободи судноплавства у Чорному морі та створенні коридору для руху іноземних торгових суден в українські порти.
«Ми пишемо історію, і наші західні партнери дуже зацікавлені в цих інструментах», ― заявив 13-й.
![Heavy check mark :heavy_check_mark: ✔️](https://cdn.jsdelivr.net/joypixels/assets/6.0/png/unicode/64/2714.png)
Magura V5 ― один із таких інструментів. Безпілотник оснащений двома камерами, інфрачервоною оптикою, супутниковим модулем, який передає сигнали камер до пункту управління.
⚡️ Двигун потужністю 300 кінських сил дозволяє розвивати швидкість у 45 морських миль на годину. Крейсерська швидкість у 25 миль на годину забезпечує запас ходу на 250 миль. Боєголовка розміщена у носовій частині та важить 250 кілограмів.
❗️ Бойова частина у дронах наступного покоління ще важча. Нова модифікація морського безпілотника також дозволяє розставляти міни на шляху ворожих кораблів та повертатись у порт базування.
![Handshake :handshake: 🤝](https://cdn.jsdelivr.net/joypixels/assets/6.0/png/unicode/64/1f91d.png)
У створенні флоту українських ударних морських безпілотників значну роль відіграли Велика Британія та США. Результат цієї співпраці ― вагомі втрати флоту терористичної росії та витіснення агресора із західної частини Чорного моря.