Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
ДБР заявило про підготовку кампанії з дискредитації про нього по справі Дубінського
Злочинна організація планує розповсюдити неправдиву інформацію, щоб дискредитувати докази слідства.



До складу групи, крім Дубінського на позивний "Буратіно", входив екснардеп Андрій Деркач, який напередодні повномасштабного вторгнення втік за кордон. Цей екснардеп уже підозрюється у державній зраді.

Також до цієї агентурної мережі входив колишній прокурор Костянтин Кулик. Він мав позивний "Птичка" і наразі переховується від правосуддя за кордоном. Під час проведення інформаційних диверсій проти України Кулик публічно займався псевдоправовим "обґрунтуванням" фейків на користь кремля.

Підривну діяльність злочинної організації у Києві координував експомічник Деркача, колишній співробітник гру часів радянського союзу Ігор Колєсніков, який уже засуджений і відбуває покарання за держану зраду.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни китайську компанію, яка виготовляє квадроцикли для армії РФ
Китайська компанія Shandong Odes тепер у списках міжнародних спонсорів війни.



1703774758439.png
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
НАЗК оприлюднило рейтинг областей за рівнем корупції
Йдеться про записи в реєстрі у розрізі регіонів України.



1703791178085.png
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
НАЗК перевіряє спосіб життя президента "Енергоатому", теща якого купила маєток за майже 7 млн грн
Перевірку розпочали на підставі звернення народних депутатів, які посилалися на розслідування "Схем".


Залізний нардеп
⚛️ Ну по нашій заяві (по мотивам сюжета «Схеми») НАЗК почали моніторинг способу життя президента НАЕК "Енергоатом" Петра Котіна
1704477728964.png
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
НАЗК перевіряє спосіб життя президента "Енергоатому", теща якого купила маєток за майже 7 млн грн
Перевірку розпочали на підставі звернення народних депутатів, які посилалися на розслідування "Схем".


Залізний нардеп
Ну по нашій заяві (по мотивам сюжета «Схеми») НАЗК почали моніторинг способу життя президента НАЕК "Енергоатом" Петра Котіна
Переглянути вкладення 58945
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Фаворитизм, брак детективів, ризик тиску влади, але бездоганна репутація: НАБУ оприлюднило результати незалежного аудиту
Фахівці надали рекомендації щодо діяльності НАБУ, однак не всі вони залежать від самого бюро.



У висновку йдеться, що Бюро зберегло бездоганну репутацію і залишилося незаплямованим звинуваченнями в корупції. Водночас фахівці відзначили надмірну бюрократію та ризики нового тиску на НАБУ.

У звіті зазначили, що Україна залишається демократичною державою з вільними ЗМІ та громадянським суспільством, "однак політична опозиція є слабкою (і частково знищеною через співпрацю з Росією)", а парламентські вибори було перенесено щонайменше до 2024.

"Президент та Офіс Президента зосередили в своїх руках величезну владу і контролюють Верховну Раду та Уряд, Служба безпеки отримує все більше і більше впливу завдяки ролі, яку вона відіграє під час війни, а телерадіомовники залишаються концентрованими під впливом олігархів та обмежені «єдиним телемарафоном»", – йдеться у звіті.

Експерти вважають, що нещодавня ініціатива Президента України прирівняти топкорупцію до державної зради та передати справи НАБУ до СБУ становить загрозу виключній підслідності бюро щодо злочинів топкорупції. Іншим прикладом було розслідування НАБУ щодо заступника керівника Офісу Президента – Офіс Генерального прокурора передав справу НАБУ до Служби безпеки, яка згодом її закрила. Очевидно, йдеться про Олега Татарова, гучну корупційну справу проти якого закрили в квітні 2022.

"Звіт за результатами проведеної оцінки виявив багато сфер, у яких НАБУ може посилити свою діяльність, деякі з яких вимагають більше уваги, ресурсів та більш далекосяжних змін (наприклад, організація відділів детективів, аналітична функція, внутрішній контроль та територіальні підрозділи). Навіть без додаткового персоналу (який дійсно потрібен НАБУ), ці зміни можуть посилити діяльність НАБУ та забезпечити новий рівень якості в роботі. Висока інтенсивність роботи, недостатня кількість персоналу, бюрократія, неефективні процеси та стрес внаслідок війни випробовують стійкість персоналу НАБУ та можуть вплинути на моральний дух, якщо не будуть вжиті заходи", – повідомили аудитори.

Вони вважають, що деякі призначення на вищі посади всередині НАБУ не ґрунтується на особистих якостях кандидатів та заохочували особисту лояльність, а не результативність та бажання вдосконалюватися.

"Занадто багато рівнів керівництва, надмірна бюрократизація певних процесів, відсутність можливостей професійного розвитку через просування на вищі посади чи збільшення розміру заробітної плати, неідеальні умови роботи, технічна робота, яка займає багато часу у детективів, та інші чинники чинять тиск на моральний дух працівників. Інші чинники, які сприяють цьому, включають проблеми культури на робочому місці, наявність сприйняття вибірковості внутрішніх розслідувань, фаворитизм під час ухвалення внутрішніх рішень та у ставленні, а також інші проблемні питання, описані далі у звіті", – йдеться у документі.

Фахівці також відзначили, що Бюро потрібно вдосконалити зовнішню комунікацію для більшої обізнаності суспільства про його діяльність. Також вони вважають, що результативність НАБУ залежить від інституційної спроможності САП та ВАКС, які потрібно посилювати. Крім того, треба покращити і внутрішню комунікацію.

Аудит вважає, що НАБУ показало високу результативність у боротьбі з топкорупцією, особливо враховуючи брак детективів. Водночас додали, що на момент проведення оцінювання, у НАБУ не було проваджень щодо високопосадовців з Офісу Президента України, які досягнули хоча б стадії підозри або пред’явлення обвинувачення. КПК також обмежує підслідність НАБУ, не дозволяючи йому дієво спрямовувати розслідування проти високопосадовців Офісу Президента, що слід негайно виправити.

НАБУ також порадили вирішити питання з дефіцитом кадрів. Окрім того, аудитори відзначили:
  • Багато справ НАБУ щодо зловживання владою та привласнення майна закінчилися виправдувальними вироками; такі провадження варто проаналізувати та можливо змінити підходи НАБУ.
  • НАБУ слід краще організувати та надати більшу увагу фінансовим розслідуванням для розшуку активів, встановлення їх зв’язку із злочинами та арешту з метою забезпечення їх повернення державі.
  • Роль НАБУ у перевірці інформації про кандидатів на посади високого рівня у сфері державного управління та судовій системі заслуговує на похвалу та суттєво сприяла забезпеченню доброчесності публічного сектора в Україні.
  • НАБУ не змогло на практиці реалізувати своє право на автономне прослуховування мобільних мереж, що і надалі ставить під загрозу розслідування.
  • Звіт виявив декілька інших обмежень повноважень НАБУ, які слід усунути. Наприклад, НАБУ повинно мати можливість починати розслідування щодо можливої корупції народних депутатів України, просити дозвіл на обшук їхніх приміщень, звертатися за тимчасовим доступом до банківської інформації стосовно них та вживати інші заходи на підставі дозволу прокурора САП без потреби отримувати погодження Генерального прокурора.
  • Чинна структура оплати праці працівників НАБУ та заборона премій обмежують інструменти заохочення, які є в розпорядженні керівництва НАБУ для стимулювання та винагородження гарної роботи. Винагорода конкретних працівників, яка не збільшується та зберігається на одному рівні тривалий час, зменшує їхню задоволеність роботою і кар’єрні перспективи та може змушувати їх шукати інші кар’єрні можливості.
  • У звіті згадується занепокоєння щодо робочої культури в НАБУ та рекомендується створити посаду незалежного омбудсмена для аналізу занепокоєння працівників та зовнішніх груп стосовно корпоративної культури та організації НАБУ.
"Команда з оцінки дійшла висновку, що НАБУ розвинулося у сильну та ефективну інституцію із серйозним доробком розслідувань топ-корупції. НАБУ відбило численні зовнішні напади на свою незалежність, а його перший директор повністю відпрацював на посаді свій семирічний термін. НАБУ має бездоганну репутацію, а його працівники демонструють високий рівень доброчесності. НАБУ адаптувалося до викликів останніх років, зокрема до повномасштабної війни Росії проти України. НАБУ провело багато резонансних розслідувань, хоча їхній вплив був обмежений через брак судових рішень у складних корупційних справах проти високопосадовців. Попри досягнення у НАБУ ще є багато напрямків для вдосконалення. На цьому етапі розвитку НАБУ слід скористатися нагодою оптимізувати свою внутрішню організацію та робочі процеси, щоб зробити їх ефективнішими, усунути недоліки та, за необхідності,ухвалити важкі рішення щодо реформування", – йдеться у підсумку аудиторів.
 
Реєстрація
18.09.12
Місто
Kyiv
Ну що, буде друга серія щодо призначення Піщанської головою Рахункової палати.
На минулому засіданні на сигнальному голосуванні не вистачило голосів і тому розгляд перенесли.
Хто ж вона така? Я вам нагадаю. Ольга Піщанська нещодавно очолювала Антимонопольний комітет, а її сестра Світлана Піщанська є близькою до родини Зеленських, та була директоркою фірми, на яку була оформлена вілла родини Зеленських в Італії.
О. Гончаренко
 

Тара

Заблокирован
Реєстрація
12.11.22
Місто
Одеса
а її сестра Світлана Піщанська є близькою до родини Зеленських, та була директоркою фірми, на яку була оформлена вілла родини Зеленських в Італії.
Не може бути. Як таке може бути? Такого не може бути

Куди відсилати резюме ?)
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Реєстрація
18.09.12
Місто
Kyiv
Ось і не здав екзамен на детектива, бо не зміг знайти, куди відсилати резюме.
Пошук куди - не ключове. Дивлячись на Рахункову палату або СБУ 2019 - обов'язкова умова - "близькість до родини Зеленських". ;)
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
НАЗК внесло припис Шмигалю через порушення урядом вимог закону “Про запобігання корупції”
Відомство повідомило, що уряд за минулий рік прийняв 131 постанову без проведення антикорупційної експертизи.



Серед таких сфер також ті, які є лідерами за кількістю корупційних ризиків. Зокрема, Уряд не надіслав для проведення антикорекспертизи постанови, що стосуються питань митної сфери, перетину кордону, змін до порядків використання коштів тощо.

Національне агентство вимагає провести службове розслідування для встановлення причин та умов, що призвели до зазначених порушень, вжити заходів щодо їх усунення, а також притягнути до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб Кабінету Міністрів України та відповідних центральних органів виконавчої влади.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Шмигаля можуть внести до реєстру корупціонерів, – НАЗК
На прем’єр-міністра України голова НАЗК склав адмінпротокол щодо незаконного розголошення інформації.



Зокрема очільник уряду, попередньо розглянувши повідомлення про корупцію від викривача, а саме працівника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), дав доручення відповідним посадовим особам опрацювати таке повідомлення і за результатами поінформувати заявника та Кабінет Міністрів України (КМУ).

Згідно із повідомленням НАЗК, прем’єр-міністр України незаконно розголосив інформацію про викривача, яка стала йому відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків. Це є адміністративним правопорушенням.

Якщо суд визнає Дениса Шмигаля винним у вчиненні адміністративного правопорушення, то на посадовця буде накладено штраф з позбавленням права обіймати певні посади на один рік. Також це буде підставою для внесення відомостей стосовно нього до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Елітні авто, квартири, земля і зброя: АРМА розшукало активи родини Гринкевича у справі закупівель одягу для ЗСУ на 1,5 млрд грн
Агентство також оприлюднило схему відмивання державних коштів.


 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
На Київщині чиновника Фонду держмайна затримали під час отримання хабаря за надання нерухомості в оренду
Йому обрано запобіжний захід у вигляді нічого домашнього арешту та подано до суду клопотання про відсторонення від посади.


 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
В ГБР объяснили, почему сразу не арестовали сына бизнесмена Гринкевича

По словам спикера ведомства Татьяны Сапьян, на тот момент не было достаточного количества доказательств, чтобы сообщить ему о подозрении.

"Когда пришли результаты экспертиз, когда были допрошены свидетели, когда было понятно, как это все происходило, именно тогда пять подозрений было объявлено по статьям о мошенничестве, создании и участии в преступной организации в данном уголовном производстве", - сказала она.

Сапьян добавила, что сейчас Романа Гринкевича объявили в розыск, а ранее задержанные фигуранты дела Гринкевичей будут находиться под стражей до середины марта.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Справа закупок Гринкевича для МОУ: трьох фігурантів арештували із заставою по пів мільярда

 
Реєстрація
18.09.12
Місто
Kyiv
Арешт Мазепи згуртував бізнес спільноту. Від страха. Страха, що прийдуть і до тебе. Страха, що прийдуть за тобою. І це не страх, який викликаний боротьбою за справедливість. Це Страх, який базується на тому, що ніхто в українському бізнесі не довіряє силовим органам. І не вважає, що їх дії продиктовані боротьбою за право і законність. І це основна проблема.
Навіть бізнесмени із репутацією Мазепи мають довіри в рази більше, ніж силові органи. А це ненормально. Про що думає бізнес, коли чує про арешт Мазепи. Основні версії вкладаються в перелік: силовики вирішили заробити або силовики виконують замовлення когось із конкурентів - колишніх партнерів Мазепи. Звісно, щоб також заробити. І навіть досить специфічна версія про політичні переслідування (а порівняння Мазепи із Ходорковським все ж таки виглядає дуже натягнуто) збирає більше прихильників ніж те, що ДБР просто робить свою роботу.
Головна проблема - недовіра. Звідки ця проблема виникла? Бо ДБР як і БЕБ були нещодавно сформовані, але не як незалежні інститути. Не було чесних і прозорих конкурсів. Не було контролю громадськості і наших західних партнерів. Ці інституціі будувались як продовження чиїхось рук. У найгірших традиціях українського інституційного будівництва. І зараз, навіть якщо пальчики на цих руках діють самостійно, всі завжди очікують, що вони виконують поставлене завдання. Отакі от шаловліві ручкі.
Чи можна це змінити? Вже ні. Тільки перезавантаження і побудова інституцій з нуля зможе створити основу для довіри. Але побудова вже під контролем наших західних партнеоів. З чесними конкурсами. Із прозорим підходом до формування.
Мати ручні силові органи дуже зручно. Поки ти маєш владу. А потім, коли ти іі втрачаєш, то починаєш дуже жалкувати про те, що не створив справжню інституцію. Та й поки ти при владі всі будуть бачити твою роль у будь-якій лажі, яка буде йти від таких органів. А вона буде. Можно в в цьому не сумніватись. І навіть якщо в один день одна людина в цьому органі раптом вирішить працювати по закону і задля справедливості, ніхто в це не повірить. Бо немає довіри.
А зараз це ще й підточує підтримку збоку Заходу. Бо такі акціі силовиків потрапляють на шпальти провідних світових ЗМІ і точно будуть використані російською пропагандою, яка отримає ще один аргумент для своєї тези про те, що Україна не варта того, щоб за неї боротися. Була б довіра до силовиків, не було б таких заголовків. Довіра - це основа в сучасному світі. І це треба нарешті зрозуміти і прийняти.
Сергій Фурса
 
Зверху