Короткий зміст сценарію майбутньої передачи програми
"Руйнівники міфів" "Українські сенсації"**- "
Як зароджувався український телеком".
Головний герой серії -
Делі...ний Володимир Іванович.
Як зазначено про нього у Вікі
У 1980 — січні 1984 року — заступник, 1-й заступник міністра зв'язку Української PCP.
11 січня 1984 — 24 грудня 1991 року — міністр зв'язку Української PCP.*
24 грудня 1991 — 6 квітня 1992 року — голова Державного комітету України по зв'язку.
Потім — на пенсії в місті Києві.
Тож 1990р. - наш герой, добре розуміючи до чого все йде (а може і не дуже добре, а хтось розумніший підказав) пропонує своїм підлеглим додати трохи демократії та ліберальних реформ в роботу міністерства, та почати сворювати саморегульовані та самоврядні об'єднання підприємств своєї та суміжних галузей. Одним з таких об'єднаннь(а можливо і єдиним) стала "Українська
АСоціація виробників засобів
ТЕЛекомунікацій", якій, недовго думаючи, дали назву "
АСТЕЛ".
Зареєстрували асоціацію 27.03.90р., офіційним засновником виступило Виробниче Об'єднання "Київський радіозавод",
щоб далеко не ходити адресу надали там же в міністерстві (Хрещатик,22), ну а що б вберегтися від несподіванок та в халепу ніяку не вскочити, директором асоціації був призначний зять героя - Гл..ов Андрій Вікторович.
Час минав, ентропія зростала, розпадався союз, ліквідували міністерства, потім держкоми, у нових структурах місця нашому герою не знайшлося і його відправили на пенсію. Поки вирували ті доленосні події, асоціація потихеньку собі асоціювала, асоціювала да ніяк не могла висоасоціювати... У всякому разі, в історичній пам'яті мережі Інтернет будь які згадки про досягнення асоціації у той час - відсутні.
Свіжоспечений пенсіонер республіканського значення, який не звик бити байдики, прийшов на роботу до свого зятя. Прийшов звісно не сам, а з багажем свого статуса, досвіду та зв'язків. "Якщо не виходить асоціювати неасоційованих всередені країни, треба пробиватися на міжнародний рівень та залучати зовнішні інвестиції" - сказав собі наш герой, та переорієнтував напрямок дій. Перші спільні підприємства створені за участю "
Української асоціації виробників засобів телекомунікацій "АСТЕЛ", не принесли багато користі - іноземні партнери, на кшалт, фірми "SIBIR.INC" з регістрацією в VIRGINIA, USA чи "STRIDER SECURITILS LIMITED" Douglas, зараз, через 30 років не виглядають дуже респектабельно, іноді навіть викликають сумніви вже своєю назвою, але це були саме ті помилки на яких вчаться, отримуючи тим самим безцінний досвід.
І вже одна із наступних спроб була, як то кажуть, в "десятку".
17.03.1994р. було засновано
СПІЛЬНЕ УКРАЇНСЬКО-ШВЕЙЦАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО "АСКОМ-АСТЕЛ". Партнером виступила фірма "ASCOM AUTELCA AG"- на той час лідер ринку телекомунікацій Швейцарії. Це був дійсно прорив, перемога, після якої наш герой і замислився та засумнівався - "а чи вірно ми оформлюємо цю перемогу, та й майбутні які вже не за горами?" Асоціація де формальними засновниками виступали підприємства які ну ніяк не бажали асоціюватися, а наш герой зі своїм зятем були лише найманими працівниками, а тому молодий міністр з новоствореного міністерства в будь який час міг запросити їх на вихід, якщо б раптом дізнався що під його дахом та орудою існує така організація - ніяк не виглядала тепер острівцем стабільності, де можна було б без побоювань кидати якорі статутного капітала майбутніх спільних підприємств. Як то кажуть "сказано - зроблено" - поділившись із родичем сумнівами, що виникли та отримавши його повну підтримку, вони разом починають виправляти ситуацію.
Вже 14.10.1994р. реєструється
ЗАКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "АСОЦІАЦІЯ СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙ "АСТЕЛ", де серед засновників вже немає ніяких незрозумілих підприємств, які все ще продовжують вагатися чи мають вони потребу в асоціюванні, а є лише дві фізичні особи - наш герой та його родич, 50 на 50, все по чесному. Ще нюанс - саме тоді, в кінці 1994 року, приймають новий закон про податок на прибуток, яким надавали суттєві пільги для спільних підприємств за участю іноземного капітала. Ну а далі яйця, які починала висиджувала асоціація
АСТЕЛ №1, повинні були масово прокльовуватися, але вже в кублі асоціації
АСТЕЛ №2.
Після цього вдалі спроби пішли кучно, як постріли із револьверу:
30.11.94р. ЗАТ "
АСТЕЛКОМ" -співзасновник АТЗТ "ТЕРРА СЕРВIС", Москва.
12.12.94р. ТОВ "
АСТЕЛIТ" - співзасновник фірма "Compagnia Generale Impreze Umbre", Рим (отримана ліцензія на мобільний зв'язок 1800Мгц)
23.12.94р. ТОВ "БАЛТКОМ
-АСТЕЛ" - співзасновник ТОВ "БАЛТКОМ-ЛІНК", Рига (отримана ліцензія на пейджінговий зв'язок)
27.12.94р. ТОВ "
АСВЕСТ" - співзасновник "СI-ДЖI АЙ УОРЛДУАД IНК", Колорадо.
29.12.94р. ТОВ "COM MAX УКРАЇНА" - співзасновник українське представництво "ВЕБЕР I ПАРТНЕРИ ЛТД", Будапешт.
..
ЗАТ "
АСТЕЛ" навіть приклався своєю часткою до створення першого Київстара (котрий ВАТ "Київстар") - її потім довелося дарувати Сторму та Омезі, але то вже геть інша історія.
Учредителями ОАО «Киевстар» стали государственные предприятия «Центральная станция связи Государственной администрации железнодорожного транспорта», «Национальный диспетчерский центр электроэнергетики Украины», ЗАО «Связь» (пгт Козин Киевской обл.), дочернее предприятие люксембургской «Импекс Групп», киевские ЗАО «Астел», ЗАО «Интер-Контакт», а также два оффшора: белизский Luarest и английский Maipin Ltd.
Не перемикайтесь, буде цікаво...
* примітка для глядачів-читачів, які не застали ті буремні роки - 24.12.91р МінЗв'язку УРСР було ліквідовано та на його базі створено Держкомз'язку, а в квітні 92р. ліквідували вже Держкомз'язку, та знов створили МінЗв'язку.
** В зв'язку з тим що в процесі роботи над сценарієм щоден міф зруйнувати до кінця не вдалося, було прийнято рішення переорієнтуватися на формат "Українських сенсацій".