ГлавБухАрик
Осінт-профанатор
- Реєстрація
- 01.01.24
- Місто
- Kyiv
Банку Альянс готуватися до ТА?голові правління банку
Банку Альянс готуватися до ТА?голові правління банку
17 січня 2024 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) здійснило щоквартальний переказ чотирьом політичним партіям, представленим у парламенті, кошти на фінансування статутної діяльності.
Про це свідчать дані Єдиного порталу використання публічних коштів Spending.gov.ua.
Найбільшу суму отримала політична партія "Слуга народу" – 122,57 млн грн. Далі розмістились: "Європейська солідарність" – загалом 35,38 млн грн (двома платежами); "Всеукраїнське об'єднання Батьківщина" – 23,25 млн грн; та "Голос" – загалом 28,91 млн грн (двома платежами).
Таким чином, загальна сума коштів платників податків, які направили на фінансування партій сягнула 210 млн грн.
Зазначимо, що згадані суми – лише чверть від того, скільки отримають партії протягом року. Річ у тім, що платежі на фінансування їхньої діяльності здійснюються щокварталу.
ВАКС призначив запобіжний захід директору Львівського арсеналу Збітнєву
Слідча суддя ВАКС Катерина Сікора застосувала до директора «Львівського арсеналу» Юрія Збітнєва запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із забороною покидати визначене в ухвалі житло з 12 години дня до 8 години ранку.
Також Збітнєв повинен буде дотримуватися ряду обов'язків, зокрема здати закордонні паспорти, утриматися від спілкування з визначеними слідством особами, а також носити електронний браслет.
Прокурор ОГП просив призначити варту із заставою у понад 268 млн грн. Захист же натомість просив не призначати запобіжний захід узагалі або призначити домашній арешт на 20 годин щодоби: з 12 години дня до 8 години ранку наступного дня.
За версією слідства, Юрій Збітнєв у цій ймовірній схемі відповідав за:
укладення контракту із словацьким посередником, компанією Sevotech;
надсилання комерційної пропозиції до Міноборони, підписання контракту з Міноборони на 100 тисяч мін та додаткової угоди до неї;
надсилання листів, необхідних для їх укладення та здійснення передоплати, а також в подальшому здійснення перерахунку 35% із сплаченої передоплати на рахунки компанії Sevotech.
У листопаді 2022 року Міноборони перерахувало 1,34 млрд грн передоплати на рахунок «Львівського арсеналу», що складало 97% від вартості всього контракту. Львівський арсенал за цим контрактом мав отримати 3%.
Після отримання передоплати «Львівський арсенал» перерахував кошти із рахунку у державному Укргазбанку на свій же рахунок у приватному Аккорд банку. Зробили це нібито через те, що у приватному банку були кращі відсотки на залишок (так званий "нічний кредит").
Далі частину коштів у розмірі 3,6 млн доларів та 9,1 млн євро перевели на Sevotech. Більша частина з них потім пішла на рахунки хорватської компанії «WDG promet», яку зареєстрували лише 29 липня 2022 року. Зараз ці гроші зникли і жодної міни поставлено так і не було.
Після відкриття кримінального провадження щодо закупівлі мін, Збітнєв пішов на співробітництво зі слідством. Він пояснив, що на співпрацю пішов, так як слідчі розповіли йому про можливу корупцію під час укладання та виконання контракту.
Збітнєв сказав, що для нього було важливо виконати контракт, але у нього був сумнів у наявності мін на хорватському заводі на всю суму, тому він перерахував на Sevotech лише 35%.
За словами Збітнєва, при цьому від нього вимагали 100% передоплати як словацький контрагент, так і люди в України. В ході однієї із записаних розмов звучала фраза про те, що посадовець Міноборони Олександр Лієв нібито вимагав "либо платить на Sevotech все туда, либо возвращать обратно".
Уже коли стало зрозуміло, що поставки мін з Хорватії не буде, Збітнєв знайшов іншого постачальника з Північної Македонії. Однак суд арештував понад 818 млн грн залишку на рахунках компанії. При цьому до арешту Збітнєв міг протягом кількох місяців в будь-який момент перерахувати кошти з рахунків, але не робив цього.
За словами Збітнєва, інші спецекспортери готові були зробити поставку мін на залишок, але тодішній в.о. директора департаменту Міноборони Нахкур нібито сказав: "або Sevotech, або ніхто".
Зі сторони Львівського арсеналу супроводжував угоду по мінах і проводив більшість контактів з чиновниками Міноборони заступник Збітнєва, Сахненко.
Останній нібито також підшукував компанії для реалізації схеми та схиляв Збітнєва на укладення контракту.
За словами прокурора, Сахненко не судимий, але неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності. Розгляд клопотання по запобіжному щодо Сахненка вже двічі переносили, так як він після підозри ліг до лікарні.
Апеляція ВАКС взяла Лієва під варту
Судді апеляції частково задовольнили скаргу прокурора та застосували до колишнього в.о директора департаменту Міноборони Олександра Лієва запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Лієва взяли під варту у залі суду. Строк тримання під вартою до 8 квітня включно. Розмір альтернативної застави становить 50 млн грн.
У разі внесення застави на Лієва буде покладено ряд обов'язків, зокрема носіння електронного браслету та здачу закордонних паспортів.
Рішення ухвалили судді Даниїла Чорненька, Сергій Боднар та Ігор Панаід.
⭕️ Йдеться про справ щодо укладення контракту між Міноборони та компанією "Львівський арсенал" на поставку 100 тисяч мінних пострілів. У листопаді 2022 року Міноборони перерахувало «Львівському арсеналу» 1,34 млрд грн передоплати.
Далі «Львівський арсенал» перерахував частину коштів у 3,6 млн доларів та 9,1 млн євро на словацького посередника, компанію Sevotech.
Більша частина з них потім пішла на рахунки ще одного посередника, хорватської компанії «WDG promet». Зараз ці гроші зникли і жодної міни поставлено так і не було.
Під час засідання стало відомо, що підслідність у справі вже змінили із Нацполіції на НАБУ. Сторону обвинувачення представляв прокурор Офісу генпрокурора, який подавав апеляційну скаргу.
За словами захисту, підписана Лієвим угода була повністю законною, не порушувала жодний нормативно-правовий акт, а процедура її укладення не відрізнялася від інших 420 угод, які підписував Лієв за час свого перебування на посаді.
Сам Лієв в ході засідання наголошував на тому, що ніякої змови бути не могло, адже він не був знайомий із директором «Львівського арсеналу» Юрієм Збітнєвим, бачився з ним лише один раз уже після укладення контрактів.
Прокурор натомість вказував, що зі сторони «Львівського арсеналу» супроводжував угоду щодо мін і проводив більшість контактів з чиновниками Міноборони не Збітнєв, а його заступник Сахненко.
Останній нібито підшукував компанії для реалізації схеми та схиляв Збітнєва на укладення контракту. Сахненко нібито є давнім знайомим Лієва і саме через цей зв'язок Сахненка призначили у «Львівський арсенал», бо це призначення давало компанії «зелене світло» у Міноборони.
Лієв повністю заперечував будь-які порушення у власних діях і стверджував, шо посадовці Міноборони ніяким чином не причетні до непоставок товару.
Він припустив, що у певний момент щось могло піти не так у господарських відносинах «Львівського арсеналу», компаній Sevotech, WDG та хорватського заводу, який виготовляв міни. Він вважає, що з цим треба дійсно розбиратися, однак жодного стосунку посадовці Міноборони до цих відносин не мали і мати не могли.
Прокурор ОГП просив призначити варту із заставою у понад 268 млн грн.
Закупівлі продуктів Міноборони: розслідування триває
В межах розслідування кримінального провадження щодо закупівлі Міністерством оборони України послуги з організації харчування детективи Національного бюро підтвердили факти існування корупційної схеми, яка дозволяє значно завищувати ціни на певні категорії продуктів. Таким чином недоброчесні постачальники отримують надприбутки та фактично наживаються на армії під час повномасштабної агресії рф.
Застосування наявної системи закупівель дозволяє постачальникам вдаватися до зловживань при формуванні ціни на ходові групи продуктів: яйця продають втридорога, а лосось або лохину, які не побачиш в раціоні військових, – за цінами, в рази нижче ринкових.
Аби підтвердити факти зловживань, детективи вилучають та опрацьовують величезний масив первинних документів складського обліку військових частин, одержувачів послуги, що необхідно для встановлення обсягів постачання всіх найменувань продуктів за каталогом.
Наразі призначено низку експертиз, триває збір додаткових матеріалів.
Окремо дякуємо Державній аудиторській службі за кооперацію та сподіваємося на подальшу співпрацю.
🗣Національне бюро розуміє важливість цього розслідування та суспільний резонанс навколо нього, а тому і надалі інформуватиме про його перебіг.
Вищий антикорупційний суд продовжив термін тримання під вартою для колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова до 14 квітня, а суму застави зменшив зі 100 млн грн до 70 млн грн.
Насіров перебуває під вартою з жовтня 2022 року. Суму застави для нього спочатку встановили на рівні 523 млн грн, але потім поступово почали зменшувати, і зараз вона уже у сім разів нижча, ніж на початку.
Насірова обвинувачують в отриманні найбільшого в історії України викритого хабаря – 722 млн грн в еквіваленті. За цим епізодом йому загрожує від 8 до 12 років згідно з ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу (отримання хабаря).
В мене є колеги, які разів 5 виїзжали у відрядження, у ген.прокурора мабуть більше контактів має бути. Тупий нахрюк, із-за таких інші, не тупі, обезцінюються і виглядають як ниття порохоботів.Генеральний прокурор України Андрій Костін за 2023 рік був за кордоном 13 разів
це неминуче.ГОНЧАРЕНКО
має деякий сенс, бо ген. прокурора можна порівняти не з пересічним громадянином, з невипусканням яких всі змирились, а з тим самим Порошенком, в якого теж є контакти і бувають державні справи за кордоном (часом, може, навіть і корисніші за прокурорські) і якого теж не пускають.ниття порохоботів
Ну це тоді перетворюється в "поки Ахмєтов не сидить". Ген.прокурор - це ключова державна посада, тому те що, він їздить - не питання взагалі. Те що не випускають Порошенка - це очевидне нице зелене гівно, але це окреме питання, питань до того, що державні діячі на ключових посадах їздять не може бути. І, повторюсь, таке тільки знецінює купу інших, реальних, питань до влади і збиває фокус. Що в свою чергу призводить до найбільшої проблеми в політичному сприйнятті пересічного - думки що всі у владі завжди підараси, тому що Ахмєтов не сидить. І це довгостроково страшніше ніж зелена влада, бо навіть при новому, ідеально сферичному гетьмані в вакуумі, буде те саме і знов будуть вибирати крикунів.а з тим самим Порошенком, в якого теж є контакти і бувають державні справи за кордоном (часом, може, навіть і корисніші за прокурорські)
наскільки розумію, саме Костін займається міжнародним трибуналом від української сторони, тож нападки на нього за часті виїзди за кордон - таки певна маніпуляція.має деякий сенс, бо ген. прокурора можна порівняти не з пересічним громадянином, з невипусканням яких всі змирились, а з тим самим Порошенком, в якого теж є контакти і бувають державні справи за кордоном (часом, може, навіть і корисніші за прокурорські) і якого теж не пускають
На уровне сплетен, как раз заграница и куда же без МЗСнаскільки розумію, саме Костін займається міжнародним трибуналом від української сторони, тож нападки на нього за часті виїзди за кордон - таки певна маніпуляція.має деякий сенс, бо ген. прокурора можна порівняти не з пересічним громадянином, з невипусканням яких всі змирились, а з тим самим Порошенком, в якого теж є контакти і бувають державні справи за кордоном (часом, може, навіть і корисніші за прокурорські) і якого теж не пускають
Розглядається варіант про призначення Костіна послом у Нідерланди, якщо партнери погодяться, щоб нинішній генпрокурор сфокусував свою роботу на міжнародному трибуналі щодо злочинів Росії в Україні.