Вже рік користуюсь Keenetic Hero, не можу нарадуватись.
Ніяких підвисань, обрізань швидкості, глюків за рік не було. Часто оновлюється прошивка. Багато плюшок типу вбудованого торрент-клієнта, SAMBA сервера, VPN, віртуальні мережі Wi-Fi.
Трохи про мої попередні TP-Link
Я практично завжди сидів на TP-Link`ах. Всього в мене було близько 8 різних моделей за останні 16 років: перший роутер в 2006 році, модель якого я не згадаю, 740n, 840n, 941nd, 1043nd, Archer A6, Archer C6U, Archer AX55. Тільки один роутер за життя був Asus, до якого особливо претензій не було за 4 роки.
В мене до Кінетіка був TP-Link Archer AX55. Вимогою до роутера була наявність USB 3.0 для підключення зовнішнього HDD для створення домашньої файлової помийки. Так от, на всіх ТП-Лінках які в мене були з портами USB 3.0, швидкість на читання була 15-25 Мб/сек. Запис взагалі катастрофа - 6-8 Мб. Рівень USB 2.0. При перегляді фільмів в 1080р з високим бітрейтом чи 4К, були постійні затупи, підвантаження. Часто чомусь HDD був недоступний, відвалювався.
І ця болячка була на всіх ТП-Лінках різних цінових діапазонів - від 1500 грн до 4500 грн.
Крім того, помічав, що дешевші ТП-Лінки, типу C6U (WiFi 5) працювали стабільніше і видавали по Wi-Fi кращі результати ніж наприклад AX55 (WiFi 6), який в мене пробув 3 дні, після чого я повернув його в магазин. Він чомусь на WiFi 6 видавав максимум 250 Мбіт. Оновивлював прошивку, нічого не дало. Навіть 6U з WiFi 5 видавав біля 400. Можливо брак, хз. Старий 1043ND кілька років тому пропрацював стабільно в мене рівно пів року, після чого почались рандомні перезавантаження, відвали Wi-Fi. Він мені впринципі подобався, подумав також на брак, тому купив такий ж, але новішої ревізії. Цього разу його вистачило на 9-10 місяців і знову те саме і навіть частіші ребути. Роутери я налаштував нормально. Статична ІР для кожного пристрою, скан каналів і вибір найвільнішого, регулярні оновлення прошивок і тд. На "авто" в мене жоден роутер не працював.
Тепер про Кінетік
Купив я його за 4900 грн, тобто ціновий діапазон був практично то й ж, що і в Archer AX55.
Налаштування
При першому налаштуванні довелось приділити трохи більше часу ніж будь-якому ТП-Лінку, просто через більшу в 10 разів можливостей по налаштуванні. Чимось далеко він нагадував такий собі окультурений Мікротік, де можна порти переназначати, обирати який порт буде працювати на вхід, створення окремих віртуальних мереж і тд. Взагальному налаштування всього: від прописки ІР до кожного пристрою до SAMBA-серверу зайняло десь 30 хв.
Сервер SMB/USB 3.0
Результат просто кайф. Швидкість на читання 105-110 Мб/сек, на запис 80-90 Мб/сек. Фільми ясне діло працюють підвантажень на всіх телевізорах по кабелі/WiFi. Навіть скажу більше, я там тримаю деякі проекти по монтажу, графіці не супер важкі, але вони працюють і з ними можна працювати без дискомфорту. На ТП-Лінку це впринципі можливим не було. Кінетік дає свій унікальний домен для того, щоб можна було до сервера підключатись ззовні, якщо провайдер не дає статичну білу ІР.
Швидкість по кабелю/WiFi6
По кабелю макс. що я вижимав - це 920 Мбіт. По WiFi 6 (80Mhz полоса) - 700 Мбіт.
Стабільність
За рік не було жодного разу аби я його перезавантажував, бо він починав тупити чи WiFi відпадав. WiFi швидкість не різалась, не падала. По кабелю все так само чудово. Регулярно, десь раз в 2 місяці прилітають оновлення прошивки. Оновлюється від сам вночі, я виставив на 03:00 ночі, тому я цього навіть не бачу і не відчуваю. Оновлення переважно безпекові, фікси стабільності, але деколи і є цікаві оновлення, типу: оновлення торрент-клієнту, збільшення кількості віртуальних мереж і тд.
Резерв мережі
В мене є мобільний Wi-Fi роутер на сім-карті 4G (Cat6 до 300 Мбіт). В Кінетіка є можливість обрати іншу Wi-Fi мережу як резервну. Скануєш мережу Кінетіком, обираєш цей мобільний WiFi роутер, підключаєшся, обираєш його як "резерв 1" (всього там можна до безкінечності резервів створювати по wifi чи кабелю) і все. Коли зникає провайдер "по кабелю", роутер з завтиком в 5 сек перейде на використання зовнішнього wifi роутера. І вся домашня мережа з інтернетом. Коли з'являється провідний, роутер повертається на нього, бо в нього виставлений пріоритет. При відключеннях світла це крута фіча. Таке можна провернути і з роздачею інтернету на телефоні.
Декілька WAN`ів
Крім основного WAN-порта, тут також є SFP, який я не використовував поки. Але, кожен з LAN`ів, можна переназначити на WAN. Простіше кажучи, можна 5 провайдерів по витусі загнати, 1 по SFP. Для чого? 6 провайдерів точно не треба. Але наприклад 2 провідних провайдера можна підключити для резерву мережі з попереднього пункту.
Плюшки
Монітор трафіку, де можна дивитись який девайс скільки трафіку бере.
Торрент-клієнт, який скачує файли на підключений до роутера HDD.
Сервер SMB/WebDAV + домен Кінетіка для підключення ззовні.
SFP роз'єм.
Можливість переназначати порти.
Резерв мережі по Wi-Fi підключеннях і кабельних.
Індивідуальне налаштування мережі під кожен девайс - обмеження швидкості, обмеження ресурсів, обмеження по часу роботи.
Пріоритезація девайсів в мережі - типу якщо комп А поставити в найвищий пріоритет, а комп В - низький, то коли комп В захоче торрент качнути, то він не забере ресурсу в компа А.
До 9 віртуальних Wi-Fi мереж. Для дому не треба, але взагальному є з чим попрацювати.
Коротше тут є набагато більше, ніж мені потрібно. Точно можу рекомендувати даний роутер та інші моделі Кінетіка до покупки.