Новых владельцев «Укртелекома» подозревают в скрытом сокращении работников. Об этом говорится в письме-жалобе трудового коллектива Регионального центра технической эксплуатации транспортной телекоммуникационной сети «Укртелекома» на имя прокурора Шевченковского района.
В письме отмечается, что правление компании провело изменения в структуре трех филиалов «Дирекция первичной сети», в результате чего работников учреждения перевели на 0,2-0,4 штатной единицы должности.
В случае отказа от продолжения работы в новых условиях рабочим предлагается увольнение по их инициативе, говорится в обращении.
«Фактически планируется скрытое массовое сокращение работников с грубым нарушением их конституционных прав, условий приватизации общества и норм действующего законодательства,» — подчеркивает трудовой коллектив.
Согласно распоряжению Кабинета министров №1948-р, которое согласовывает условия проведения конкурса по продаже пакета акций ОАО «Укртелеком», покупатель не может сокращать работников по инициативе собственника или уполномоченного им органа на протяжении трех лет после перехода права собственности на пакет акций.
При расторжении трудового договора по соглашению сторон с работниками общества в течение указанных 3 лет предприятие обязано выплатить выходное пособие.
Сумма выходного пособия в зависимости от стажа работы работника может составлять от 6 до 36 должностных окладов.
Впрочем, в письме отмечается, что в августе 2011 года руководство «Укртелекома» подписало новый коллективный договор, согласно которому выходное пособие снизили до 3-6 должностных окладов в зависимости от стажа.
«На конференцию трудового коллектива, на которой принимался коллективный договор, ни один работник центра, в том числе и председатель профсоюза, не был приглашен», — говорится в обращении.
«Собственник намеренно внес в коллективный договор незаконные условия и начал применять методы давления на работников посредством угроз уменьшения до минимума продолжительности рабочего времени и заработной платы», — отмечается в жалобе.
Ранее ZN.UA сообщало, в августе Фонд государственного имущества (ФГИ) Украины провел первую плановую проверку выполнения условий договора-купли продажи 92,79% пакета акций ОАО «Укртелеком».
Znuasmall По материалам: Економічна правда
Добавлено через 3 минуты
Львовские «укртелекомовцы» готовят забастовку
«proIT» // 21.09.2011
Работники Львовского отделения «Укртелекома» собираются создать независимый профсоюз с целью защиты своих прав и организации акций протеста. Об этом 21 сентября в комментарии «Zik.com.ua» сообщил председатель Конфедерации свободных профсоюзов Львовщины Андрей Соколов.
По словам Соколова, новый владелец «Укртелекома» при приватизации предприятия взял на себя обязательства, среди которых - 3 года не сокращать численность работников, вкладывать деньги, проводить модернизацию предприятия. В случае невыполнения этих обязательств предприятие может быть возвращено государству.
По словам Соколова, на сегодня работников львовского отделения поставили перед выбором: ухудшение условий труда или увольнения.
«Во Львовском отделении «Укртелекома» всех без исключения работников предупредили о двух возможных вариантах: либо они соглашаются на ухудшение условий работы 0,8 и 0,9% ставки, или они будут уволены. Это прямое нарушение инвестиционных обязательств, поскольку сокращение нагрузки меньше ставки - это, фактически, является сокращение количества ставок.
То есть, если человек не согласится, а он имеет право не согласиться, будет уволен», - рассказал Соклов.
Вместе с тем, по его словам, работники Львовского отделения «Укртелекома» (а их более 300) обнаружили, что «за их спинами» официальный профсоюз дал согласие на такие действия.
«Люди собрались, за несколько дней вышли из этого профсоюза, сегодня состоится учредительное собрание новой организации. Цель не только создать профсоюз, но и спланировать, какие должны быть действия коллектива, как себя защитить», - рассказал Соколов.
«У людей фактически отнимают работу. Люди должны выбирать: либо увольняться, либо работать неполный рабочий день. Большое количество людей очень радикально настроены. Мало есть таких фактов, когда весь коллектив дружно выражает протест. Думаю, мы зарегистрируем трудовой спор, спланируем предупредительные акции, а затем, если это не поможет, будем готовиться к забастовке», - добавил Соколов.
Добавлено через 5 минут
Новых владельцев «Укртелекома» подозревают в скрытом сокращении работников. Об этом говорится в письме-жалобе трудового коллектива Регионального центра технической эксплуатации транспортной телекоммуникационной сети «Укртелекома» на имя прокурора Шевченковского района.
ПРОКУРОРУ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ
МІСТА КИЇВА
НЕЧИПОРЕНКО С. І.
вул. Герцена, 9, м. Київ, 04050
Копія: ГОЛОВІ ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО
МАЙНА УКРАЇНИ
РЯБЧЕНКО О.В.
вул. Кутузова, 18/9, м. Київ, 01601
С К А Р Г А
на порушення конституційних прав працівників ПАТ «Укртелеком»
та прав щодо соціального захисту в умовах приватизації
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2010 р. № 1948-р погоджені «Умови проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ «Укртелеком», відповідно до яких покупець зобов’язаний забезпечити недопущення скорочення робочих місць та розірвання трудових договорів з працівниками товариства з ініціативи власника чи уповноваженого ним органу протягом трьох років після переходу права власності на пакет акцій. У разі розірвання трудового договору з працівниками товариства протягом трьох років від дати підписання договору купівлі-продажу пакета акцій за угодою сторін залежно від загального стажу роботи в товаристві чи на підприємствах, правонаступником яких воно є, здійснити виплати вихідної допомоги у такому розмірі:
стаж від 1 до 5 років - не менш як 6 посадових окладів
(тарифних ставок) працівника;
стаж від 5 до 10 років - не менш як 12 посадових окладів
(тарифних ставок) працівника;
стаж від 10 до 20 років - не менш як 24 посадових оклади
(тарифних ставок) працівника;
стаж більш як 20 років - не менш як 36 посадових окладів
(тарифних ставок) працівника.
Статтею 27 Закону України «Про приватизацію державного майна» передбачена необхідність включення до договору купівлі-продажу зобов’язань, які були визначені умовами конкурсу, у тому числі щодо соціальної діяльності товариства.
11 березня 2011 року Фондом державного майна України та ТОВ «ЕСУ» підписано договір купівлі-продажу 92,79% акцій ВАТ «Укртелеком», а 11 травня 2011 р. до покупця перейшло право власності на пакет акцій товариства.
04 серпня 2011 року було прийнято новий Колективний договір ПАТ «Укртелеком», у пункті 2.13 якого зазначено: «У разі розірвання трудового договору з ініціативи працівника, якому встановлено або якого попереджено про встановлення неповного робочого часу у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, працівнику виплачується одноразова вихідна допомога в залежності від стажу роботи, визначеного відповідно до Положення про умови визначення безперервного стажу роботи /додаток № 15/ ::
від 3 до 10 років – 3 посадових окладів;
від 10 до 20 років – 4 посадових оклади;
від 20 до 25 років – 5 посадових оклади;
від 25 і вище років – 6 посадових окладів».
У п.2.2. Колективного договору також передбачена виплата вихідної допомоги деяким категоріям працівників у разі їх звільнення за п.1 ст . 40 КЗпП України
/скорочення чисельності або штату/.
На конференцію трудового колективу, на якій приймався Колективний договір, ні одного працівника центру, у тому числі і голову профспілки, не було запрошено. У проекті Колективного договору, який направлявся для ознайомлення, п.2.13. був в іншій редакції.
22 серпня 2011 року ПАТ «Укртелеком» на виконання рішення Правління /протокол від 08.08.2011 р. № 35/ було видано наказ № 390 «Щодо внесення змін до структури філії «Дирекція первинної мережі». Внаслідок зазначених цим наказом змін три Регіональні центри технічної експлуатації транспортної телекомунікаційної мережі фактично ліквідуються. Працівникам центру вручені попередження про передачу їх функцій до центрів що залишаються, в той же час, - про їх переведення з 8 листопада 2011 р. на 0,2 -0,4 штатної одиниці посади відповідно до штатного розпису /якого ще нема/ у зв’язку з «перерозподілом та суттєвим зменшенням виробничого навантаження», а в разі відмови від продовження роботи в нових умовах пропонується звільнення за їх ініціативою, тобто за власним бажанням, з виплатою вихідної допомоги, передбаченої п. 2.13. Колективного договору товариства.
Фактично планується приховане масове скорочення працівників з грубим порушенням їх конституційних прав, умов приватизації товариства та норм чинного законодавства, а саме :
1. Відповідно до ст. 5 Закону України «Про колективні договори і угоди» та
ст. 16 Кодексу законів України про працю умови колективного договору, що погіршують порівняно з чинним законодавством становище працівників, є недійсними і включати їх до договорів і угод забороняється. Таким чином, включення до Колективного договору товариства пунктів 2.13. та 2.2. є неприпустимим, так як вони є незаконними і такими, що погіршують становище працівників товариства у порівнянні з «Умовами проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ «Укртелеком», затвердженими Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.10.2010 р. № 1948-р.
2. Згідно ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Уникаючи звільнення працівників за угодою сторін і виплати вихідної допомоги у встановлених Розпорядженням Кабінету Міністрів розмірах, власник навмисно вніс до Колективного договору незаконні умови і почав застосовувати методи тиску на працівників через погрози зменшення до мінімуму тривалості робочого часу та заробітної плати, вимушуючи їх писати заяви про звільнення за власним бажанням, що є грубим порушенням прав громадян, закріплених Конституцією України, а також приниженням честі і гідності працівників, більшість з яких усе своє життя пропрацювали у галузі зв’язку.
3. Згідно з умовами приватизації власник повинен забезпечити збереження облікової чисельності працівників, що склалася на день укладення договору купівлі-продажу пакета акцій товариства, протягом шести місяців після переходу права власності на пакет акцій товариства. Право власності на пакет акцій перейшло 11 травня 2011 року, а приховане скорочення чисельності планується провести до 08 листопада 2011 р., тобто раніше закінчення 6-ти місячного терміну, в той час, як і у п. 2.5. наказу № 390 зазначено: «Забезпечити формування структури філії відповідно до вимог чинного законодавства та в межах існуючої чисельності».
4. Відповідно до вимог трудового законодавства та пунктів 3.3. і 6.9. Колективного договору товариства, для правильного визначення обсягів виконуваних працівниками робіт і визначення навантаження на робочих місцях повинно проводитися нормування праці. Запровадження, заміна і перегляд норм праці здійснюється за погодженням з виборним органом профспілкової організації та повідомленням працівників не пізніше ніж за два місяці.
Вручення попереджень працівникам про їх переведення на 0,2 - 0,4 штатної одиниці посади здійснюється без проведення нормування праці, без погодження з виборним органом профспілкової організації та без попередження працівників про запровадження нових норм праці у встановлені терміни.
Тривалість робочого часу штучно підганяється під мінімальний прожитковий мінімум в залежності від розміру заробітної плати кожного працівника. Таким чином, чим менша заробітна плата, тим більше часу працівники повинні працювати, в той час, як їх функції після 08 листопада 2011 р. у повному обсязі передаються до інших центрів.
5. Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»» працівникам, звільненим за ст. 38 КЗпП /власне бажання/, допомога по безробіттю буде виплачуватися тільки з 91-го дня з дати постановки на облік, а при звільненні за п.1 ст.36 КЗпП /угода сторін/- з 8-го дня. Таким чином, новий власник пакету акцій товариства, вимушуючи працівників звільнятися за власним бажанням, аж на 3 місяці позбавляє їх права на отримання допомоги по безробіттю .
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст. 8, 21, 22, 28, 40, 43 Конституції України, ст.ст. 6,12,19 Закону України «Про прокуратуру» , ст. ст. 7, 16, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян», ст.ст. 3, 9, 16, 19, Кодексу законів про працю України, просимо Вас:
1. Розглянути колективну скаргу та поновити порушені Правлінням ПАТ «Укртелеком» наші права щодо гарантованого державою соціального захисту в умовах приватизації.
2. Зобов’язати Правління ПАТ “Укртелеком» привести Колективний договір товариства у відповідність до вимог чинного законодавства України та виконати Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2010 р. N 1948-р «Про погодження умов проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ Укртелеком» і, у разі звільнення працівників, виплатити їм вихідну допомогу у розмірах, встановлених цим розпорядженням.
Додаток: копія Розпорядження КМ України від 12.10.2010 р. № 1948-р.;
копія наказу ПАТ «Укртелеком» від 22.08.2010 р. № 390;
зразок попередження про зміну істотних умов праці;
витяг з Колективного договору товариства.
_____ ________ 2011 р.
Трудовий колектив Регіонального центру технічної експлуатації транспортної телекомунікаційної мережі № * філії «Дирекція первинної мережі ПАТ «Укртелеком» :