Re: А ты перевел часы?
Держкомісія єдиного часу і еталонних частот України звернулася з відкритим листом до прем’єра Миколи Азарова, в якому обґрунтувала недоцільність скасування переходу на зимовий час. Лист підписано головою комісії, академіком НАН України Ярославом Яцківим.
Він пише, що постанова Верховної Ради не відповідає міжнародним правилам обчислення часу і фактично вводить в Україні час третього часового поясу.
Разом з тим, наголошується, що у всіх країнах Європи, території яких, як і територія України, частково охоплюються двома часовими поясами, діє час того часового поясу, який охоплює більшу частину території країни (у випадку України — це час другого часового поясу).
Комісія рекомендує уряду зберегти в Україні час другого часового поясу і ввести регіональні графіки початку робочого дня. Також пропонується звернутися до Ради Європи з пропозицією починаючи з 2012 року відмовитися від введення літнього часу в Європі. Також, на думку вчених, слід протягом 2011-2012 років здійснити заходи щодо врегулювання початку робочого дня в Україні.
Нагадаємо, раніше міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога надіслав листа голові Верховної Ради Володимиру Литвину з проханням ініціювати перегляд рішення парламенту про зміну порядку обчислення часу в Україні.
Дзеркало тижня
Учені-астрономи не підтримують рішення народних депутатів відмінити перехід на зимовий час.
За їхніми словами, літній час не відповідає астрономічному, тим часом зимовий-збігається з київським сонячним (полудень наступає, коли сонце в зеніті).
«Дуже сильно зрушиться полудень на годиннику від фактичного. Ми штучно «від'їжджаємо» на 1000 км на схід, і якщо для Харкова це означає на практиці зсув усього на півгодини, то Західна Україна зустрічатиме полудень о 13:30. І тепер всю зиму українці будуть вставати ні світ ні зоря», — сказав газеті «Сегодня» доцент кафедри астрономії Інституту астрономії при ХАУ Дмитро Станкевич.
За його словами, більшість країн Європи як і раніше будуть переводити стрілки двічі на рік, і різниця в часі з ними буде плаваючою — дві години влітку, три — взимку.
Російські колеги підтримують українців, свого часу вони протестували проти скасування переходу на зимовий час, але до них не прислухалися і навіть не пояснили, навіщо знадобився саме літній режим.
«Відправляли лист президенту, але отримали якусь незрозумілу відповідь. Тепер зима в Росії буде жахливо темною, зазвичай у Москві сутеніло близько 16:00, а тепер буде сутеніти з третьої години дня. Головна незручність — діти будуть затемна вставати і йти потемки в школи і садки», — розповіла виданню доктор фізико-математичних наук Інституту астрономії РАН Лідія Рихлова.
Дзеркало тижня.