«Луснув» черговий український банк

Статус
The first post in this thread is a WikiPost, and can be edited by anyone with the appropriate permissions.
Реєстрація
30.03.10
Місто
тимчасово Київ (раніше Миколаїв)
Телефон
Redmi5Plus,RedmiNote8T
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб
Розмір гарантованої суми відшкодування: 600 000 грн
На період дії воєнного стану держава гарантує виплату 100% сум усіх вкладів населення
Сайт: http://www.fg.gov.ua
Вікіпедія: стаття
Гаряча лінія: 0-800-308-108 та 044-333-36-55
Відповіді на найбільш поширені питання вкладників
Кошти, які фонд не відшкодовує
ФОНД НЕ ВІДШКОДОВУЄ КОШТИ:
1) передані банку в довірче управління;
2) за вкладом у розмірі менше 10 гривень;
3) за вкладом, підтвердженим ощадним (депозитним) сертифікатом на пред’явника;
4) розміщені на вклад у банку особою, яка є пов’язаною з банком особою або була такою особою протягом року до дня прийняття Національним банком України рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних (у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність», – протягом року до дня прийняття такого рішення);
5) розміщені на вклад у банку особою, яка надавала банку професійні послуги як аудитор, оцінювач, у разі, якщо з дня припинення надання послуг до дня прийняття Національним банком України рішення про віднесення такого банку до категорії неплатоспроможних не минув один рік (у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку з підстав, визначених частиною другою статті 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність», – один рік до дня прийняття такого рішення);
6) розміщені на вклад власником істотної участі у банку;
7) за вкладами у банку, за якими вкладники на індивідуальній основі отримують від банку проценти за договорами, укладеними на умовах, що не є поточними ринковими умовами відповідно до статті 52 Закону України «Про банки і банківську діяльність», або мають інші фінансові привілеї від банку;
8) за вкладом у банку, якщо такий вклад використовується вкладником як засіб забезпечення виконання іншого зобов’язання перед цим банком, у повному обсязі вкладу до дня виконання зобов’язань;
9) за вкладами у філіях іноземних банків;
10) за вкладами у банківських металах;
11) розміщені на рахунках, що перебувають під арештом за рішенням суду;
12) юридичних осіб;
13) за вкладом, задоволення вимог за яким зупинено відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
Юридичні та фізичні особи, кошти яких не гарантовано, після прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку мають право заявити Фонду про свої вимоги до банку. Задоволення таких вимог здійснюється за рахунок коштів, одержаних в результаті ліквідації та продажу майна банку у черговості, визначеній статтею 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Детальніше про те, як заявити вимоги до банку див. у розділі «Кредиторам».
Виведення банків з ринку (список)
Законодавство
Питання та відповіді про гарантування вкладів фізичних осіб (у форматі.pdf)
Гарантування вкладів фізичних осіб в Україні (у форматі.pdf)
Поради вкладникам. Що робити, якщо банк став неплатоспроможним? (у форматі.pdf)

Рейтинг стійкості банків за підсумками 1 квартала 2022 від Мінфін
Перелік банків-агентів
Перелік відібраних банків-агентів Фонду гарантування вкладів, підключених до Автоматизованої системи виплат:
- АТ КБ «ПРИВАТБАНК»*: https://privatbank.ua/;
- АТ «Ідея Банк»: https://www.ideabank.ua/;
- АТ «ПРАВЕКС БАНК»: https://www.pravex.com.ua/;
- АТ «КРЕДОБАНК»: https://kredobank.com.ua/;
- АБ «УКРГАЗБАНК»*: https://www.ukrgasbank.com/;
- АТ «ПУМБ»*: https://www.pumb.ua/;
- АТ «ТАСКОМБАНК»: https://tascombank.ua/;
- Акціонерний банк «Південний»*: https://bank.com.ua/;
- АТ «УНІВЕРСАЛ БАНК»: https://www.universalbank.com.ua/;
- АТ «Ощадбанк»: https://oschadbank.ua;
- АТ «БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ»: https://www.bisbank.com.ua/;
- ПАТ «КБ «АКОРДБАНК»: http://www.accordbank.com.ua/.

*банк також виплачує гарантоване відшкодування від Фонду дистанційно, без відвідування відділення банку-агента.
 
Причина: 600, 100%
Останнє редагування:

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2

МТБ БАНК ПРИГРЕЛ И ПОКРЫВАЕТ СХЕМЩИКА И КОРРУПЦИОНЕРА ДМИТРИЯ ЯКОВЛЕВА
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Печерської окружною прокуратурою м. Києва скеровано до суду обвинувальний акт щодо 13 учасників злочинної організації, які шахрайським способом знімали гроші з банківських рахунків.

Членів злочинної організації викрили та затримали влітку 2023 року. Працювали вони на території Києва та Дніпропетровської області. Використовуючи «фішинг», тобто за допомогою шкідливого програмного забезпечення отримуючи доступ до логіну та паролю до банківського рахунку, знімали з нього усі гроші.

Встановлено, що учасники злочинного угрупування за цією схемою привласнили кошти Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у сумі близько 11 млн. грн. Ці гроші знаходились на рахунку одного з приватних нотаріусів міста Києва і мали бути перераховані клієнтам збанкрутілих банків. Отримавши дані для доступу до рахунку, зловмисники перерахували гроші на інші рахунки фізичних осіб та зняли через банкомати. До банкоматів за грошима приходив один з учасників групи із повністю закритим обличчям.

Зазначимо, що організатор вживав усі необхідні заходи для ретельної перевірки людей, яких добирав до своєї злочинної організації. Зокрема, нових учасників роздягали і перевіряли чи немає на них прослуховуючих пристроїв. Від техніки, через яку зловмисники отримували доступ до рахунків, одразу позбавлялись.

Вже під час проведення обшуків за місцем проживання фігурантів встановлено, що вони також займаються вирощуванням коноплі та збутом канабісу.

Обвинувачених судитимуть за створення злочинної організації та участь у ній, несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерних мереж, шахрайство, вирощування конопель, вирощування та збут канабісу (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 3 ст. 361, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 361,ч. 1 ст. 310, ч. 3 ст. 313, ч. 1 ст. 317, ч. 3 ст. 307 КК України).

Санкції статей передбачають покарання до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Досудове розслідування проводилось слідчими Печерського управління поліції за оперативного супроводу ДКІБ СБУ.
 
Реєстрація
01.11.21
Місто
Запоріжжя
Печерської окружною прокуратурою м. Києва скеровано до суду обвинувальний акт щодо 13 учасників злочинної організації, які шахрайським способом знімали гроші з банківських рахунків.
Винний Дуров?
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
Реєстрація
30.03.10
Місто
тимчасово Київ (раніше Миколаїв)
Телефон
Redmi5Plus,RedmiNote8T
Очередной банк уходит, но без ВА и ликвидации.
Банк Альпари прекращает существование
Самый маленький украинский банк Альпари, который хотела купить Укрпочта, прекращает существование. Об этом сообщила пресс-служба банка.

«Поскольку наше банковское учреждение находится в процедуре прекращения осуществления банковской деятельности без прекращения юридического лица, предоставление банковских услуг в настоящее время ограничено. Существующие счета постепенно закрываются, новые счета не открываются», говорится в сообщении.
План прекращения банка уже одобрен Нацбанком. Решение о прекращении банковской деятельности было принято 12 декабря 2023 года.
Альпари является самым маленьким банком в Украине, по состоянию на 2021 год у него было только 1 отделение.
Объем его чистых активов составил лишь 193,4 млн грн (0,007% от активов банковской системы).
В банке было 6176 вкладчиков, державших на его счетах 679 млн грн. По итогам 2023 года банк получил 6 млн грн убытка.
Владельцем 100% акций банка является Бахтари Хедаятоллах, гражданин Украины, проживающий в ОАЭ.
В 2021 году «Укрпочта» достигла договоренности о покупке банка за 260 млн грн, позже она даже получила разрешение Мининфраструктуры на покупку банка.
Впрочем, из-за того, что «Укрпочта» и Мининфраструктуры так и «не устранили все недостатки в документах», на которые указывал НБУ, регулятор не согласовал это соглашение и вернул обратно «Укрпочте» пакет документов на покупку Альпари без принятия решений 29 мая 2023 года.
И вот наконец таки он ушёл.
НБУ отозвал банковскую лицензию у Альпари Банка
Национальный банк Украины отозвал банковскую лицензию в Альпари Банка и исключил сведения о финучреждении из Государственного реестра банков. Соответствующее решение № 235-рш правления НБУ приняло 27 июня 2024 года, сообщает пресс-служба регулятора.
В Нацбанке напомнили, что 12 декабря 2023 года единственный акционер Альпари Банка принял решение о прекращении осуществления этим банком банковской деятельности без прекращения юридического лица, а 14 мая банк завершил осуществление банковской деятельности.

Альпари Банк — девятый банк, прекративший осуществление банковской деятельности по собственной инициативе без прекращения юридического лица.

Ранее НБУ в рамках этой процедуры уже отозвал банковские лицензии у таких банков: Вернум Банк, Б М Банк, ДиВи Банк, Финансовый партнер, Апекс-Банк, Промышленно финансовый банк, Кредит Оптима Банк и Расчетный центр.

Процедура прекращения осуществления банковской деятельности без прекращения юридического лица осуществляется в соответствии с Законом Украины «Об упрощении процедур реорганизации и капитализации банков».

«Для прекращения осуществления банковской деятельности без прекращения юридического лица банк согласовывает с Национальным банком план прекращения и полностью выполняет обязательства, связанные с осуществлением банковской деятельности в установленный срок», — говорится в сообщении НБУ.

Напомним​

Альпари Банк — самый маленький банк в Украине, по состоянию на 1 мая его активы составляли 178 млн грн. У банка не было средств клиентов, ни физических, ни юридических лиц.

Владельцем 100% акций банка является Бахтари Хедаятоллах, гражданин Украины, проживающий в ОАЭ.

В 2021 году Укрпочта достигла договоренности о покупке банка за 260 млн грн, позже она даже получила разрешение Мининфраструктуры на покупку банка.

Впрочем, потому, что Укрпочта и Мининфраструктуры так и «не устранили все недостатки в документах», на которые указывал НБУ, регулятор не согласовал это соглашение и вернул обратно Укрпочте пакет документов на покупку Альпари без принятия решений 29 мая 2023 года.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
16 вересня 2024 року Єдиний акціонер АТ «БАНК «ПОРТАЛ» прийняв рішення припинити здійснення банківської діяльності без припинення юридичної особи та затвердив План припинення.

План припинення здійснення банківської діяльності АТ «БАНК «ПОРТАЛ» погоджений рішенням Національного банку України №356-рш від 01 жовтня 2024 року.

Призначено директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів

Адміністративна рада Фонду гарантування вкладів фізичних осіб своїм рішенням призначила директором-розпорядником Фонду Білай Ольгу Сергіївну відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» з 11 листопада 2024 р.
Довідково. Відповідно до ст. 13 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», директор-розпорядник Фонду призначається на посаду та звільняється з посади адміністративною радою Фонду більшістю від її складу строком на 5 років.
Нагадаємо, Ольга Білай була призначена тимчасовою виконувачкою обов’язків директора-розпорядника з 18 липня 2024 року у зв’язку з завершенням п’ятирічного строку на посаді директора-розпорядника Світлани Рекрут.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
КОЛОСНІЦИН ІГОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ, також є бенецифіаром в:
"ТОП АВТО СЕРВІС"
"УК-ІНВЕСТ"
"ЄВРОТРАНСБУД"
"МАШИНОБУДІВНИК"
"АГРОКОНТРАКТ"
ОБСЛУГОВУЮЧИЙ ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНИЙ КООПЕРАТИВ "ОЛЬЖИЦЬКИЙ"

 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Наступний кептивний банк
Нацбанк відніс "Комінвестбанк" до неплатоспроможних. Він належить директору Ужгородського коньячного заводу

"Рішення ухвалене у зв’язку з неприведенням АТ "Коміннвестбанк" своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку", – йдеться у повідомленні.
 
Реєстрація
30.03.10
Місто
тимчасово Київ (раніше Миколаїв)
Телефон
Redmi5Plus,RedmiNote8T
Кочевник, почему на Сайте нет информации
Надо смотреть на официальные источники - сайт ФГВ и НБУ.
Вот: https://bank.gov.ua/ua/news/all/at-...ank-vidneseno-do-kategoriyi-neplatospromojnih
5 груд. 2024 13:40
Правління Національного банку України ухвалило рішення про віднесення АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “КОМЕРЦІЙНИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК” (далі – АТ “КОМІНВЕСТБАНК” або Банк) до категорії неплатоспроможних. Частка фінансової установи на ринку становила 0,04% від усіх активів платоспроможних банків станом на 01 листопада 2024 року. Відповідно віднесення АТ “КОМІНВЕСТБАНК” до категорії неплатоспроможних не вплине на стабільність банківського сектору України.
Рішення ухвалене у зв’язку з неприведенням АТ “КОМІНВЕСТБАНК” своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства, у тому числі нормативно-правових актів Національного банку.
08 серпня 2024 року Правління Національного банку України, керуючись статтею 75 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, ухвалило рішення віднести АТ “КОМІНВЕСТБАНК” до категорії проблемних. Підставою для такого рішення стало встановлення факту здійснення АТ “КОМІНВЕСТБАНК” ризикової діяльності, що становить загрозу інтересам вкладників чи інших кредиторів Банку, за такими виявленими ознаками: неналежна організація системи внутрішнього контролю, включаючи систему управління ризиками, та недостатність доходів Банку, що створює ризик майбутніх зменшення регулятивного капіталу Банку та порушення встановлених Національним банком пруденційних нормативів капіталу, а також виявлення систематичного подання та оприлюднення недостовірної інформації та звітності з метою приховування реального фінансового стану банку.
Національним банком було встановлено, що з дня віднесення АТ “КОМІНВЕСТБАНК” до категорії проблемних Банк продовжує здійснювати ризикову діяльність та систематично подавати і оприлюднювати недостовірну інформацію та звітність з метою приховування свого реального фінансового стану, а менеджмент та власники істотної участі не вжили належних заходів для запобігання віднесення Банку до категорії неплатоспроможних.
Кожен вкладник АТ “КОМІНВЕСТБАНК” отримає від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування в повному розмірі вкладу, включно з відсотками, нарахованими станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 26 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”. Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам АТ “КОМІНВЕСТБАНК” станом на 21 листопада 2024 року становить 432 млн грн. Станом на 04 грудня 2024 року обсяг високоліквідних активів Банку, ураховуючи ОВДП та депозитні сертифікати, становить 890 млн грн.
Нагадаємо, що з набранням чинності Законом України від 01 квітня 2022 року № 2180-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб” запроваджено стовідсоткове гарантування вкладів фізичних осіб у всіх банках.
АТ “КОМІНВЕСТБАНК” віднесений до категорії неплатоспроможних відповідно до рішення Правління Національного банку від 05 грудня 2024 року № 425-рш/БТ.
 
Статус
The first post in this thread is a WikiPost, and can be edited by anyone with the appropriate permissions.
Зверху