Банківська система на росії

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Ввели санкції проти московської біржі, буде цікаво.
 

Lawyer

Харьков, Украина
Реєстрація
07.06.08
Місто
UA 21 (Харкіff,УКРАЇНА)
Телефон
ZTE Blade A7 2020
Ввели санкції проти московської біржі, буде цікаво.
Нічого не буде глобально, дядьку. Цікаво буде - лише коли бімби на Кремль полетять
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев


Глава комитета Госдумы по защите семьи Нина Останина направила обращение на имя Германа Грефа, в котором просит, чтобы Сбербанк прекратил выпуск детских карт с радужным единорогом. Об этом сообщает РИА «Новости» со ссылкой на документ, имеющийся в распоряжении редакции.
По словам Останиной, ей поступают обращения от родителей, которые возмущены выпуском таких карт. Она отметила, что «радужная символика» — это атрибут движения ЛГБТ, признанного российскими властями экстремистским и запрещенного
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Скандалы-интриги-расследования:
По результатам публикации финансовых отчетностей российских компаний за 2023 год на третьем месте по прибыли оказалось неизвестное ООО «Банкнота», уступившее лишь «Роснефти» и «Газпрому». Об этом рассказывается в расследовании RTVI. По данным СПАРК, выручка «Банкноты» составила 3,7 трлн рублей, а чистая прибыль — 3,4 трлн рублей.

ООО «Банкнота» было зарегистрировано по адресу в торговом центре Metromall на Дмитровском шоссе в Москве, где некоторое время работал офис компании. На ее сайте, также уже закрытом, говорилось, что организация занимается ипотечным кредитованием, автокредитами и займами под проценты для бизнеса. Согласно подсчетам RTVI, прибыль компании за прошлый год равна 22% всего рынка розничного кредитования России за отчетный период.

Владельцем «Банкноты» в ЕГРЮЛ указан Фролов Дмитрий Владимирович, при этом рядом с его данными стоит пометка: «Cведения признаны недостоверными ФНС». Как выяснил RTVI, москвич Дмитрий Фролов 1975 года рождения был неоднократно судим за мелкие преступления, например, кражу колбасы и водки.

По данным ЕГРЮЛ, в декабре 2023 года ООО «Банкнота» уведомило ФНС, что у него есть филиал в Беларуси — Банк Нота Беларусь. Найти какую-либо информацию об этой фирме не удалось. Опрошенные RTVI эксперты рассказали, что компания вполне могла заниматься выводом денег за рубеж через Беларусь.

По состоянию на август физических следов существования «Банкноты» не осталось. По данным СПАРК, у компании есть недоимка по НДС в размере 315 млн рублей. Счета «Банкноты» в банке ВТБ заблокированы Федеральной налоговой службой.
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
Владислав Рашкован

У вівторок ввечері в українському медійному просторі вийшла новина з посиланням на статтю в Reuters, що МВФ планує місію в росію.
Новина вийшла напередодні місії МВФ в Україну. На той момент МВФ не надавав ніякого її підтвердження – Reuters зробив статтю на основі коментаря російського виконавчого директора в МВФ, який «похизувався» такою подією.

Яка ж місія МВФ може бути в рф?

МВФ не надає кредитування росії (з 1998 року) та не оказує технічну допомогу (з 2022 року – початку широкомасштабного вторгнення). Тобто зараз це буде місія для нагляду (surveillance mission), в рамках якої МВФ буде аналізувати економіку рф, а російська влада повинна буде надати всю необхідну економічну та статистичну звітність по своїй економіці.
Нагадаю, що зараз такого аналізу з даними, яким можна довіряти, не існує. Єдина міжнародна організація, яка системно проводить аналіз всіх країн – це МВФ. В останній раз МВФ проводив таку місію в рф ще в 2019 році, до пандемії і до повномасштабного російського вторгнення в Україну.
Що коїться в їх економіці та не агрегованій звітності, Фонд може тільки здогадуватися, отримуючи дані тільки непрямими методами. Здогадуємось і ми, і всі західні партнери. А хотілось би все ж таки дізнатися. Наприклад, Article IV звіт по Україні доступний на сайті МВФ. Тобто росія знає про нашу економіку, а ми і наші партнери достовірно не знаємо про їх економіку.
ак чому і навіщо ж тоді організується ця місія зараз?
Як я написав вверху – по-перше, тому що наші ключові міжнародні партнери хочуть зрозуміти, що коїться в економіці росії. Вони хочуть зрозуміти, як працюють санкції – на основі прямих даних, достовірність яких перевірить МВФ. І тому великі «акціонери» МВФ просять організувати таку місію зараз.

А чи може рф відмовитися приймати місію МВФ?

Теоретично – так, але країни-члени зобов'язані співпрацювати з МВФ у проведенні регулярного нагляду (surveillance) за їхньою економікою. Якщо країна-член МВФ відмовляється прийняти AIV mission або не співрацює з МВФ під час місії, це може мати серйозні наслідки, так як відмова є порушенням зобов'язань країни-члена згідно зі Статтею IV Статуту МВФ, про який я писав вище.
Якщо все ж таки країна відмовляється або поводиться некооперативно під час surveillance mission, то МВФ спочатку намагатиметься зрозуміти причини відмови від співпраці, знайти компромісне рішення або примусити країну до кооперації згідно статуту Фонду. Якщо країна продовжує відмовлятися, МВФ може ініціювати формальну процедуру розгляду ситуації на рівні Виконавчої ради (Executive Board). Такі кейси в історії Фонду були, але не на моїй практиці.
Як результат такої некооперації, МВФ може призупинити право голосу країни в МВФ. І це важливо – тобто, якщо під час місії Фонд наполегливо запросить інформацію, яку рф не захоче або не зможе надати, це може стати приводом для дій, які я описав више.

І останнє - яким може бути результат такої місії для рф?

По-перше, для МВФ це точно не буде легка місія. Ми з вами знаємо підступність росії та її влади. Вони точно спробують не надати всю інформацію Фонду, щось спробують сховати, перекрутити. Важливо, щоб керівник місії (він досить досвідчений експерт) зміг це зрозуміти і зміг цьому протистояти. Росія захоче використати Фонд для легітимізації своїх політик, і керівник місії повинен цього не допустити.
Для нас важливо, як команда Фонду в тексті звіту розкриє питання впливу санкцій на економіку рф. Для зовнішніх користувачів цієї інформації в країнах наших партнерів буде можливо зрозуміти, які санкції працюють, які ні, та які та як можна посилити.
Цікавим питанням буде розкриття даних по золотовалютних резервах, які центробанк рф не розкриває детально з 2022 року. А нам потрібні ці дані в тому числі для майбутньої конфіскації.
Можливим буде сценарій, при якому рф не надасть якусь інформацію та відмовиться від кооперації. Тоді, як я писав вище, це буде порушенням Статуту Фонду – і може бути причиною, по якої рф буде позбавлена права голосу. Теж непоганий варіант – я його повністю не виключаю.
Але, якщо місія буде завершена і звіт випущений, ми з вами і всі зовнішні користувачі отримаємо підтверджені дані по економіці росії – зараз такої інформації у нас з вами немає. А хотілось би мати. В тому числі, щоб планувати наступні економічні дії проти ворога.
 
Останнє редагування:

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
Себастьян Перейро, це ви свої думки виклали чи копіпаст?
 

yahoo

username
Реєстрація
21.11.09
Місто
Kharkiv
Телефон
Poco M3 Pro

Молдова призупинила роботу останньої платіжної системи для переказів із Росії

Раніше переказ через платіжну систему "Золота Корона" можна було отримати у відділеннях банків Moldindconbank, Comertbank, Fincombank, Eurocreditbank і Energbank, але зараз ця функція недоступна.

Молдовський банк Eurocreditbank зазначає, що грошові перекази було призупинено "у зв'язку з необхідними операційними коригуваннями".

Платіжна система "Золота Корона" була останнім сервісом, що дає змогу переказувати гроші між Молдовою і Росією. Перекази через Юністрім перестали працювати в Молдові влітку 2023 року, а через Контакт – у лютому поточного року.
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa <--> Berlin
Перекази через Юністрім перестали працювати в Молдові влітку 2023 року
А потом, видимо - заработали. "Корону", судя по новостям, весной тоже отключали.
«Юнистрим»
Переводы через «Юнистрим» из России по состоянию на начало сентября 2024 года можно отправить в Армению, Белоруссию, Грецию, Киргизию, Молдову, Сербию, Таджикистан, Узбекистан, а также на Кипр, сообщили «РБК Инвестициям» в службе поддержки клиентов системы денежных переводов
Это с новостного российского сайта.

Зашёл на сайт Юнистрим - Молдова есть.

Это со многими вещами так - хайп, громкие заголовки, а потом - пшик и все по старому.

 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Грузинські банки її в серпні на кілька днів заблокували і потім розблокували.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
В них дуже популярні різні пільгові іпотечні програми (наприклад, для IT-працівників), які дотує держава, настільки, що житла будується багато, але ціни при покупці одразу і умови звичайної іпотеки зараз майже непідйомні.
А оскільки бюджет не бездонний, в останні місяці бульбашку намагаються трохи приспустити, тож деякі пільги обмежили географічно, заборонивши в столицях.
 
Реєстрація
30.03.10
Місто
тимчасово Київ (раніше Миколаїв)
Телефон
Redmi5Plus,RedmiNote8T
Могут начаться проблемы с чипами (и возможно с оплатой Visa/Mastercard)
У росії можуть початися проблеми з оплатою картками Visa і Mastercard
Наприкінці 2024 року у низки російських банків закінчаться сертифікати безпеки чипів карт Visa і Mastercard, що може призвести до проблем із платежами.
Про це розповіли російському «РБК» чотири джерела на платіжному ринку рф і представники найбільших банків, пише The Moscow Times.
За словами одного зі співрозмовників видання, сертифікати безпеки чипів можуть не збігатися з терміном дії самих карток і закуповуватися банками на різні строки: три роки, п’ять років тощо.

До виходу з росії у 2022 році міжнародних платіжних систем Visa і Mastercard термін дії цих сертифікатів подовжували, але тепер банки вирішуватимуть самостійно, приймати до оплати ці картки чи ні, зазначив інший співрозмовник.
При цьому функціонування картки залежить від двох банків, які беруть участь у платіжному ланцюжку, — банку-емітента і банку-еквайєра. Однак частина платежів у будь-якому разі може перестати проходити.
«Це не повинно позначитися на масових операціях, але може викликати проблеми з проведенням відкладених операцій, наприклад, під час оплати проїзду в транспорті або офлайн, тобто у випадках, коли POS-термінал не під’єднаний до Мережі», — говорить джерело РБК.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Могут начаться проблемы с чипами (и возможно с оплатой Visa/Mastercard
А скільки там тих карт лишилося, фактично ж це «Мір» з іншим логотипом і без деяких його можливостей. І десь два роки нових їх не видають. Навіть якщо там термін дії продовжили від того, що на картці написано, пластик все одно зношується.
 
Зверху