Будні СБУ

Alex

Модератор
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Дніпро
Телефон
Huawei P60 Pro

Служба безпеки України
Закон України «Про Службу безпеки України»
Сайт: https://ssu.gov.ua/
Вікіпедія: стаття
e-mail: [email protected] (FAQ)
Для оформлення інформаційного запиту: [email protected] (порядок запиту)
Реєстр дозволів для переміщення осіб в районі проведення АТО
Тимчасовий порядок в'їзду та виїзду на неконтрольовану територію
Телефон для довідок: (044) 256-93-33
Саll-центр: 0 800 501 482
 
Останнє редагування модератором:

drmz

маниакально-депрессивный стэндап
Реєстрація
13.03.09
Місто
Гуляйполе

Служба безпеки України викрила механізм розкрадання коштів при виробництві “зеленої електроенергії” в Черкаській області.

Про це повідомила пресслужба СБУ.
Місцевий підприємець обладнав власну сонячну електростанцію, але зареєстрував її як 100 окремих домогосподарств. Це дозволило йому продавати електроенергію без отримання ліцензії і за спрощеною процедурою.

За інформацією слідства, зловмисник організував протиправний механізм у 2019 році. Він скористався нормою у законодавстві, яка дозволяє кожному громадянину виробляти власну “зелену” електроенергію і продавати її державі. Проте приватне домогосподарство не може мати потужність понад 30 кВт. Якщо потужність вище – треба оформлювати додаткові дозволи, проходити перевірки і отримувати платню за іншим тарифом.

“При цьому електрогенеруючі установки, що належать вказаній особі, розміщені на земельних ділянках, де відсутні житлові чи інші будівлі, що суперечить вимогам нормативних актів у сфері енергетики і свідчить про використання такого об’єкту в промислових масштабах під видом великої кількості приватних домогосподарств”, – йдеться у повідомленні.

Така схема дозволила без отримання ліцензії, за спрощеною процедурою протягом 2019-2020 років отримувати кошти за “зеленим” тарифом.

За оцінками фахівців, сума збитків від такої діяльності може становити близько 40 млн грн.

Крім того, як встановили співробітники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, зазначена ситуація негативно позначається на стабільності роботи енергосистеми України, а також погіршує якість постачання електроенергії споживачам області.

“Спільними діями СБУ та НКРЕКП забезпечено припинення розрахунків за вироблену електричну енергію на суму близько 1,5 млн грн щомісячно. Наразі вживаються заходи, у тому числі у межах зареєстрованого за вказаним фактом кримінального провадження, щодо притягнення до відповідальності причетних осіб”, – додали у СБУ.
Т.е. это стало подследственнно СБУ из-за того, что копы долгое время буксовали с расследованием, или схема на копах, или рейдерство?
Мутноватая перемога.
 

ПотапаПапа

ОстапаПапа
Реєстрація
07.05.11
Місто
Черновцы
Телефон
Samsung Galaxy S10e
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra

Співробітники Служби безпеки припинили протиправну діяльністьоднієї з київських ІТ компаній, яка організувала незаконний продаж спеціалізованого програмного забезпечення для віддаленого отримання інформації з комп’ютерів та смартфонів.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Програми дозволяли збирати та передавати інформацію про дії користувачів у меседжерах соціальних мереж "Вк", "Іnstagram", "Facebok", а також WhatsApp, Viber, TeLegram чи електронною поштою.

Зловмисники збували програмне забезпечення підприємствам приватного сектору - начебто для запобігання витоку службової інформації, а в подальшому планували його реалізацію також установам державного сектору.

За результатами експертиз, програмне забезпечення визнано "спеціальними технічними засобами негласного отримання інформації".

Під час обшуків в офісному приміщенні ІТ компанії виявлено та вилучено чорнові записи, листування та документи із доказами протиправної діяльності.

Двом співробітникам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 359 (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації) Кримінального кодексу.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra

Співробітники Служби безпеки вручили нову підозру начальнику Льотної академії Національного авіаційного університету, якого викрили в отриманні 20 тисяч доларів хабаря.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Чоловіка підозрюють у скоєнні злочину за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу - прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 10 років.

За версією слідства, зловмисник має потужні корупційні зв’язки у регіоні, що дозволило йому «впевнено себе почувати», навіть будучи підозрюваним СБУ. Раніше йому вже вручали підозру за цією ж статтею, але судді відпустили його прямо в залі засідань.

Нову підозру зловмиснику вручали в одній із лікарень міста Києва, куди той приїхав із Кропивницького, щоб нібито "підправити" своє здоров’я.

Також СБУ опублікувала відео, на якому зафіксовані зустрічі фігурантів провадження із директором компанії, від якого вимагали хабар. На записах видно як начальник Академії домовляється про систему "відкатів" на навчальних польотах студентів. При цьому його не влаштовує хабар в національній валюті, і він вимагає перевести його в долари.

Співрозмовники також домовляються про "відкати" з кожного етапу навчань студентів, а начальник Академії зізнається, що змушує студентів вносити "додаткові платежі".


Нагадаємо, начальника Льотної академії Національного авіаційного університету та його посередника ‒ начальника Льотного училища ЛА НАУ ‒ підозрюють у вимаганні хабара у $20 тис. Посадовці вимагали гроші від директора однієї з місцевих приватних компаній за укладання договорів про співпрацю. У разі відмови, начальник ЛА НАУ погрожував підприємцю "знищити" його бізнес.

Оперативники спецслужби затримали посередника під час одержання всієї суми хабара при виїзді з Кропивницького, він планував втекти до Києва.
 

Pahan2k

Заблокирован
Реєстрація
25.11.18
Місто
Запоріжжя
Телефон
Xiaomi Redmi Note 7
Она не запрещена к использованию. К ней ограчен доступ и запрещена деятельность в Украине. То есть запрещено оказание услуг, предоставление услуг, получение прибыли и финансирование. А смешных котиков смотреть формально можно. Наказания за это нет.
 
  • Like
Реакції: Dawn

drmz

маниакально-депрессивный стэндап
Реєстрація
13.03.09
Місто
Гуляйполе
Pahan2k, уже ж где-то в новостях проскакивало: в пресс-релизе правоохоронцы преподносили использование ВК как фактор усугубляющий вину. Типа "вмешательство в работу ЭВМ, искажение маршрутизации" и что-то похожее.
 

Pahan2k

Заблокирован
Реєстрація
25.11.18
Місто
Запоріжжя
Телефон
Xiaomi Redmi Note 7
Ну, преподносить никто ж не мешает, а решать будет суд.
 
  • Like
Реакції: drmz
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra

На Харківщині Служба безпеки України припинила діяльність ботоферми, через яку створювали акаунти для поширення замовних матеріалів з Росії.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними правоохоронців, за період роботи зареєстровано майже 50 тис. фейкових акаунтів, які створювали "альтернативну реальність" у соцмережах, зокрема в українському сегменті.

“Організатором ботоферми виявився мешканець Харківщини. Він має чималий досвід у сфері телекомунікацій, тому успішно налагодив механізм реєстрації «липових» профілів у соцмережах. За наявною інформацією, чоловік створював акаунти і передавав їх замовникам. На одну SIM-карту він реєстрував до 5 фейкових облікових записів у різних соціальних мережах. Оплату за виконані замовлення зловмисник отримував у рублях, через електронні платіжні системи”, - йдетьсяу повідомленні.

.Зазначається, що "армія ботів" поширювала публікації та коментарі, спрямовані на зрив національної програми вакцинації, виправдання збройної агресії РФ на сході України, дискредитацію української влади.

Під час обшуків за місцем мешкання зловмисника виявлено комп'ютерне обладнання, GSM-шлюзи та SIM-банки, 5 тис. SIM-карток українських операторів зв’язку.

Тривають слідчі дії для перевірки можливої причетності особи до співпраці з російськими спецслужбами.
 
  • Haha
Реакції: ed4t
Реєстрація
16.10.13
Місто
Хмельницький
Телефон
Samsung A54
І знову Київстар та Водафон. Лайфселл у ботоферм не популярний.
 
Реєстрація
16.10.13
Місто
Хмельницький
Телефон
Samsung A54

СБУ ліквідувала ботоферму, яка працювала на зрив національної програми вакцинації в Україні​


Кіберфахівці СБУ запобігли новим спробам інформаційно-підривної діяльності проти України. У Дніпрі ліквідовано ботоферму, яка працювала на замовлення кураторів з РФ. Потужність «ферми» - більше 5 тисяч ботів.

За задумом кураторів, масове поширення фейкової інформації серед українських інтернет-користувачів було спрямоване на дискредитацію української влади та зрив національної програми вакцинації.

За матеріалами слідства, координатором й адміністратором виявленої ботоферми була мешканка Дніпра. Російські замовники забезпечили її всім необхідним телекомунікаційним обладнанням і програмним забезпеченням, його налаштування здійснювали дистанційно.

Жінка розмістила програмно-апаратний комплекс у спеціально орендованій для цього квартирі. За його допомогою адмініструвала понад 5 тисяч облікових записів в мережі «Фейсбук», які нібито належали громадянам України, хоча насправді використовували фейкові персональні дані.

Від замовників вона регулярно отримувала інформаційні «вкиди», які потрібно було «розганяти» через соцмережі. Крім того, жінка мала активно створювати нові псевдо профілі.

Оплату за свої послуги адміністратор отримувала через заборонені в Україні електронні платіжні системи.

У межах кримінального провадження слідчими СБУ проводиться досудове розслідування. Докази причетності окремих осіб до протиправної діяльності вилучено, зокрема комп’ютерне обладнання та сотні sim-карток мобільного оператора.

Заходи із викриття зловмисників проводилися Управлінням СБУ у Дніпропетровській області за кураторства Департаменту кібербезпеки СБУ під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури.

 

Вкладення

  • 5fc1cb68cf0a89be7db4b27feaa2c196.jpg
    5fc1cb68cf0a89be7db4b27feaa2c196.jpg
    318.1 КБ · Перегляди: 15
  • 7b09e869530bcc1312fddcc7283d1b15.jpg
    7b09e869530bcc1312fddcc7283d1b15.jpg
    159.8 КБ · Перегляди: 15
  • Haha
Реакції: ed4t
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra

Поліція Харкова припинила діяльність мережі шахрайських call-центрів. Щомісяця зловмисники отримували від злочинної діяльності понад 1 млн гривень.

Про це повідомила пресслужба Нацполіції.

Встановлено, що "оператори" систематично телефонували громадянам під виглядом співробітників різних банків та, видаючи себе за їхніх менеджерів, отримували персональні дані. Завдяки цій інформації, шахраї заволодівали грошима з карткових рахунків через банківські мобільні додатки і переказували їх на інші рахунки.

"Крім того, учасники схеми видавали себе за представників фіктивних фінансових бірж та, вводячи громадян в оману, спонукали їх інвестувати гроші в підприємства, яких не існує", - зазначили в поліції.

Правоохоронці за силової підтримки спецпризначенців полку поліції особливого призначення провели обшуки за адресами розташування call-центрів та в інших приміщеннях, які використовувались зловмисниками для вербування та підготовки їх операторів.

Поліцейські вилучили понад 350 комп'ютнрів, мобільні телефони, а також "чорнові" записи з організації та обліку роботи операторів.

Провадження розслідується за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу (шахрайство).
Post automatically merged:


У Запоріжжі викрили туристичну фірму, яка виготовляла довідки з негативним результатом на COVID-19 для перетину державного кордону.

Про це повідомила пресслужба Нацполіції.

Вартість однієї такої "довідки" складала 500 гривень. З початку року зловмисники сфальсифікували понад 100 документів. На бланках містилась підроблена печатка однієї з Державних установ Міністерства охорони здоров’я Запоріжжя та з підписом завідувача лабораторії.

Правоохоронці провели обшуки в офісі турагентства і вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, підроблені ПЛР-тести та "чорнові" записи.

Також обшук провели у Державній установі МОЗ, бланки якої використовували зловмисники.

"Встановлено, що відомості до бази даних медичної установи не вносилися, дослідження не проводилися та порядковий номер довідки не відповідав порядковому номеру в установі", - розповіли в поліції.
Post automatically merged:


Слідчі Служби безпеки України відкрили кримінальне провадження за фактом незаконних виборів у Державну думу Росії, які днями відбулися на території тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомляється на сайті СБУ.

Документуються всі причетні до цього псевдоголосування: як з числа офіційних представників РФ, так і серед громадян України, які, порушуючи вітчизняне законодавство, допомагали країні-агресору.

Провадження відкрито за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 12 до 15 років.

Також СБУ надала Раді нацбезпеки та оборони матеріали для запровадження санкцій стосовно організаторів і учасників виборів до російських органів влади на території тимчасово окупованого Криму. Зокрема, мова йде про 33-х кандидатів у депутати Держдуми РФ і 54-х членів територіальних виборчих комісій. І минулої п’ятниці, за ініціативи СБУ, РНБО прийняла відповідне рішення.

У СБУ наголосили, що з 2014 року Росія провела низку виборів в окупованому Криму: голосування за кандидатів до законодавчих органів Криму та міста Севастополь; муніципальні вибори, для формування незаконних органів влади на тимчасово окупованій території України; вибори депутатів Державної думи РФ; вибори президента РФ.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra

Кіберфахівці СБУ викрили у Львові розгалужену мережу нелегальних call-центрів. Зловмисники використовували їх для привласнення грошей іноземних громадян під приводом "інвестицій" у криптовалютні ринки.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За даними слідства, декілька місцевих «підприємців» облаштували в орендованих офісах і квартирах 6 підпільних сall-центрів. Їх оператори пропонували іноземцям вкладати гроші у фондові та криптовалютні ринки.

Свої "інвестиції" клієнти мали переводити на банківські рахунки і анонімні криптогаманці організаторів схеми. Після цього ділки виводили гроші обманутих вкладників у "тінь".

Зазначається, що потерпілими від злочинної схеми стали тисячі іноземних вкладників.

Правоохоронці провели у приміщеннях call-центрів обшуки. За їхніми результатами були виявлені комп’ютери з телефонною гарнітурою, мобільні пристрої та маршрутизатори, чорнові записи з даними банківських платіжних карток ошуканих клієнтів, тощо.

Наразі тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності осіб, причетних до організації оборудки.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra

Служба безпеки України ліквідувала в Києві канал збуту фальшивих доларів США преміум-якості. Ділки продавали високоякісні 100-доларові підробки за 50% їх номінальної вартості.

За попередніми даними, вони "вкинули" в український валютний ринок сотні тисяч фальшивих доларів. При цьому підроблені гроші не ідентифікувалися детекторами валют як фальшиві, інформує пресцентр СБУ.

Встановлено, що організатором схеми є киянин, який раніше вже потрапляв у поле зору правоохоронців у зв’язку з причетністю до аналогічних злочинів. Фігурант справи налагодив збут фальшивих американських доларів до різних регіонів України, у тому числі й до Житомирщини.

За попередніми даними, схема збуту працювала щонайменше з початку цього року. Підроблені банкноти збували через особисті зв’язки декілька разів на тиждень як великими, так і дрібногуртовими партіями, у середньому по декілька тисяч доларів.

У ході спецоперації правоохоронці затримали організатора схеми та покупця-житомирянина у Києві згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час реалізації чергової партії підроблених грошей - двох тисяч доларів США.

Проведено 11 одночасних санкціонованих обшуків за місцем проживання зловмисників та в приміщеннях, які вони використовували. Крім грошей, отриманих злочинних шляхом, вилучили вогнепальну зброю та набої та чорнові записи із "клієнтською базою".

У межах кримінального провадження тривають слідчі.
 
Реєстрація
18.09.12
Місто
Kyiv

Державне бюро розслідувань підозрює двох співробітників центрального апарату СБУ та одного працівника територіального підрозділу СБУ в незаконному утриманні іноземного громадянина та вимаганні у нього грошей​


Про це повідомляє сайт ДБР.

За даними Бюро, працівники незаконно СБУ затримали працівника IT-сфери, який нібито розшукувався правоохоронними органами РФ за вчинення злочину на території вказаної держави.

"Слідство встановило, що у жовтні 2020 року співробітники СБУ незаконно затримали та тривалий час утримували громадянина іншої країни, вимагали у нього $200 тис. Щоб іноземець швидше віддав гроші, співробітники СБУ били його та залякували. До того ж вони незаконно проникли до житла потерпілого, звідки викрали та привласнили його особисте майно", - розповіли в ДБР.

Оскільки затриманий не мав суми, якої від нього вимагали, то пообіцяв заплатити викрадачам біткоїнами.

"Отримавши 7,5 біткоїна, що у грошовому еквівалентні становило 2,1 млн грн, співробітники СБУ підробили документи щодо часу та обставин затримання іноземця і передали його органам Нацполіції", - додали в ДБР.

 
  • Haha
Реакції: ed4t
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra

Служба безпеки України звинуватила керівництво "Укргідроенерго" і власників консорціуму "Укргідроенергобуд" у завданні державі збитків на суму понад 20 млн гривень.

На сайті СБУ стверджується, нібито гроші вкрали під час будівельно-монтажних робіт на Дністровській ГАЕС в Чернівецькій області.

"Схема почала працювати ще на стадії тендеру, коли виконавця робіт обирали на майданчику публічних закупівель. Розкрадання коштів здійснювалося за рахунок завищення об’ємів та вартості робіт. Усе це - з двох великих договорів, виділених на модернізацію Дністровської ГАЕС. Їх загальна сума 5,3 млрд грн. Згідно з податковим дослідженням, внаслідок протиправних дій державі заподіяно матеріальної шкоди на суму понад 20 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Щоб знайти докази правопорушення, слідчі СБУ провели серію обшуків за адресами офісних приміщень та домашніми адресами фігурантів. Було знайдено первинну бухгалтерську документацію, договори, чорнові записи, комп’ютерну техніку з "чорною" бухгалтерією.

Дністровська ГАЕС розташована на правому березі середньої ділянки Дністра.

Це один з найбільших інфраструктурних енергетичних об'єктів, який реалізовували в Україні за останні роки. Станція працює в режимі "насос - турбіна" і може використовувати акумульовану в нічний час енергію для виробництва електроенергії під час пікових навантажень на мережу.

Відповідно до початкового проекту, Дністровська ГАЕС має складатися із семи гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт у генераторному режимі і 2947 МВт у насосному.
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra

Голова медичного комітету Верховної Ради Михайло Радуцький повідомив, що Служба безпеки України зацікавилась одночасною зупинкою двох основних виробників медичного кисню в розпал пандемії. За його словами, мова може йти про диверсію.

Про це він сказав у ефірі "України 24" ввечері 27 жовтня.

"СБУ і силові структури почали займатися цим питанням, бо є підозри, що це може бути так само диверсія, бо чомусь саме на прогнозований пік епідемії два найпотужніших кисневих заводи стали на технічну профілактику. На прохання уряду перенести технічну профілактику там відповіли, що це неможливо. Заводи поки стоять, але вже 2 листопада вони виходять із профілактики... На жаль, це приватні заводи - в країні всі кисневі заводи є приватними", - заявив він.

Водночас міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу в четвер, 28 жовтня, сказав, що один із цих заводів уже завершив регламентні роботи і починає відпускати кисень з сьогоднішнього дня.

За даними міністра, станом на кінець жовтня виготовленням кисню для лікарень загалом займаються 35 виробників. Він запевнив, що в окремих лікарнях і регіонах України спостерігається підвищений попит на кисень, але він є контрольованим.
Post automatically merged:

 
Зверху