Причина: Онлайн-покупка валюты в банках
Останнє редагування модератором:
Nickolay, как видео с ютуба вставлять тоже инструкция нужна, или сам разберешься?
Nickolay, как видео с ютуба вставлять тоже инструкция нужна, или сам разберешься?
Nickolay, как видео с ютуба вставлять тоже инструкция нужна, или сам разберешься?
Не, ниасилил
Nickolay, проблема не з самим відео, а з його вставкою тегом.
Національний банк України спрощує проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют. З цією метою Правління Національного банку внесло зміни до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України.
По-перше, Національний банк спрощує оформлення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют.
Досі банки повинні були оформлювати два паперові примірники квитанції про здійснення такої операції – один для клієнта, один для зберігання в банку. В подальшому банки зможуть оформлювати квитанції про валютно-обмінну операцію не лише в паперовій формі, а і в електронному виді. Відповідно банки отримають можливість зберігати відповідні документи в електронній формі. Також за згодою клієнта банк матиме можливість не оформлювати клієнту паперовий документ.
В свою чергу, інші фінансові установи, що здійснюють обмін валют, наразі зобов’язані оформлювати два паперові примірника квитанції та два паперових розрахункових документа, що друкується реєстратором розрахункових операцій (РРО). В подальшому вони оформлюватимуть для клієнтів валютно-обмінні операції тільки одним документом – документом, який друкується РРО. Відповідно. вони не будуть видавати клієнтам квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції.
При цьому і банки, і фінансові установи не будуть вимагати підпис клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде менша ніж 150 тис. грн.
По-друге, Національний банк надає можливість банкам та фінансовим установам проводити валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. Після доопрацювання цими установами програмного забезпечення платіжного пристрою фізичні особи зможуть не тільки продавати, а й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв.
По-третє, у зв’язку із розвитком електронного документообігу та для сприяння розповсюдженню безпаперових технологій банки та фінансові установи отримають можливість оформлювати звітну документацію з валютно-обмінних операцій у вигляді електронного документа.
Зазначені зміни затверджено постановою Правління Національного банку України № 63 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" від 07 червня 2018 року. Вони набувають чинності з 01 липня 2018 року.
Для впровадження нових вимог, що стосуються застосування РРО під час проведення обміну валют через платіжні пристрої та оформлення відповідних розрахункових документів РРО, квитанцій та чеків банкомата, фінансовим установам надано шестимісячний перехідний період. Протягом другого півріччя поточного року вони будуть оформлювати валютно-обмінні операції згідно із порядком, що діяв досі. Проводити валютно-обмінні операції за новими правилами вони почнуть з 01 січня 2019 року.
По итогам первого полугодия 2018 года, гривна возглавила список валют, которые больше всего укрепились относительно доллара. Об этом сообщило информационное агентство Bloomberg.
Согласно информации агентства, в течение шести месяцев украинская национальная валюта укрепилась к доллару на 7,7%, опередив в рейтинге грузинский лари и колумбийское песо.
Bloomberg пишет, что такая тенденция наблюдается, несмотря на проблемы в экономике страны. В частности, издание подчеркнуло, что Украина имеет низкий объем золотовалютных резервов, высокий уровень коррупции и большой государственный долг.
Заместитель главы Нацбанка Олег Чурий в интервью агентству 8 июня сказал, что главной задачей для укрепления валюты является предотвращение зависимости от краткосрочного капитала для финансирования дефицита текущего счета.
Олег Чурий заместитель главы Нацбанка сказав(ла):Это довольно опасно, так как, если есть негативные настроения, инвесторы просто покидают рынок, и это оказывает огромное давление на денежно-кредитную политику и обменный курс.
Bloomberg отмечает, что в ближайшее время Нацбанк не станет понижать процентную ставку, которая сейчас составляет 17%. По словам замглавы НБУ, финрегулятор сможет снизить ее, когда увидит устойчивую тенденцию к снижению инфляции.
Курс гривны к доллару на 13 июня 2018 года установлен на уровне 26,0874 грн/доллар, к евро — на уровне 30,7519 грн/евро.
Значит ли это, что будет возможна покупка валюты через интернет-банкинг, как было в Привате?