Вибір банку для відкриття рахунку — ФОП і підприємцям

jarrah

Заблокирован
Реєстрація
15.07.19
Місто
Kharkiv
Я відмовився від рахунку ФОП в Укрсибі, бо там комісія при зарахуванні виплати (здається, було 0.015% – хоч наче й небагато, але все одно не хочу). Хоч за моїм попереднім місцем роботи (ГлобалЛоджик) радили завести рахунок ФОП в Укрсибі, я наполіг, що хочу Моно, і сам вів звітність.
Глобал усім відшкодовує ці 0.015, незалежно від того, де фоп фактично відкрито.
Але найбільша незручність укрсібу - це перманентний гемор з доступом до бізнес-рахунку, ключами і таке інше. А ще декілька років тому у них була якась люта софтина, потребуюча Internet Explorer для користування рахунком.
 
Реєстрація
19.08.17
Місто
Łódź
Телефон
Xiaomi 12X 8/128
Глобал усім відшкодовує ці 0.015, незалежно від того, де фоп фактично відкрито.
Глобал їх "відшкодовує" навіть коли банк комісії не нараховує – перевіряв у erp --> payslip і переконався. Тобто якщо комісії нема – це просто 0.15% до зп. Також мені нарахували "компенсацію" вартості послуг бухгалтерії за перші 3 місяці (бо 3 місяці безкоштовно), хоч я ними і не користувався.
Але найбільша незручність укрсібу - це перманентний гемор з доступом до бізнес-рахунку, ключами і таке інше. А ще декілька років тому у них була якась люта софтина, потребуюча Internet Explorer для користування рахунком.
Звучить страшно)
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Але найбільша незручність укрсібу - це перманентний гемор з доступом до бізнес-рахунку, ключами і таке інше. А ще декілька років тому у них була якась люта софтина, потребуюча Internet Explorer для користування рахунком.
Немає такого гемору. Хочеш - зберігай ключ у їхній хмарі - і май доступ через будь-який браузер. Хочеш - зберігай ключ у себе і тоді доступ тільки з компа, але маєш додатково ЕЦП.
І за 7 років що я у них IE софтина не потребувала, хоч і так ІБ був написаний на Java і мав специфічний лаунчер який працював тільки з компа. Але зараз там звичайний Браузерний ІБ.
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
В мене дружина пішла від "лідерів ринку" і тепер отримує ЗП від нерезидента. Вже другий місяць кожний день починається з задач "переробити інвойс", "відіслати уточнюючі документи", "запросити уточнення" і т.д., грошей все ще нема. Той момент, коли розумієш, що укрсіб це ок, тільки коли цим опікується навчений бухгалтер і все працює згідно налагодженого процесу
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
переробити інвойс", "відіслати уточнюючі документи", "запросити уточнення" і т.д.
я так і думав чомусь, цікаво чому бухгалтери тягнуть туди клієнтів, бояться що з моно люди самі розберуться бо там без проблем і через дію навчаться подавати раз в квартал декларацію? :unsure:
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Бухгалтери тягнуть, бо їм головний бухгалтер сказав, бо між компаніями є домовленість, укрсиб дуже гарно продає в B2B. Епам, глобал, серв, циклум, інтеліас, київстар - це тільки ті, хто згадався одразу і знаю з перших рук.
Для компанії взаємодія з укрсибом зручна і дуже зручний сам факт, що усі в одному банку, менше ручної роботи, менше помилок. Умови для співробітників насправді непогані, хоч і ненайкращі і банк є один з найменш ризикованих в країні, що є великим, іноді вирішальним аргументом для серйозного бізнесу, про який ми зараз говоримо. До того ж тобі ніхто не заважає користуватися чим завгодно іншим самостійно. То ж зради шукати не потрібно.
Але процеси і ІТ, на яких ці процеси тримаються, в них з 2000их, тут нема чого додати
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Бухгалтери тягнуть, бо їм головний бухгалтер сказав, бо між компаніями є домовленість, укрсиб дуже гарно продає в B2B.
Насправді усе що просять більшість компаній - це надіслати усі виплати одним платежем з Європи або США, і розподлити їх по рахункам за якимось там документом(забув як називається). Моно(Універсал) таке не може. От і все. А робити 100500 платіжок на кожну ЗП і дорого і незручно.
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Бухгалтери тягнуть, бо їм головний бухгалтер сказав, бо між компаніями є домовленість, укрсиб дуже гарно продає в B2B.
Насправді усе що просять більшість компаній - це надіслати усі виплати одним платежем з Європи або США, і розподлити їх по рахункам за якимось там документом(забув як називається). Моно(Універсал) таке не може. От і все. А робити 100500 платіжок на кожну ЗП і дорого і незручно.
У моно є реєстрові платежі, тут діло не в моно, а в тому де УКР компанія має свій рахунок, і у укрсиба має таке бути, щоб бухгалтер зібрав інвойси, створив реєстр платежів (по ібану хто де є) і скормив банку, а він уже провів виплати з рахунку компанії на рахунки фопів, але десь бухгалтерам страшно додавати новий рахунок в готовий шаблон, бо мало лі що, а так рахунок компанії і фопа в 1 банку, якщо нарачив то можна через 1 банк все порішати.

Моно не може в якісь там соціальні виплати бо він там не приєднаний якось, але це не відноситься до бізнесу. І зарплати і виплати по фопу можна отримувати без проблем зі сторони моно.
 
Реєстрація
19.08.17
Місто
Łódź
Телефон
Xiaomi 12X 8/128
Помітив, що у більшості випадків саме великі компанії (зазвичай аутсорс) заохочують працівників отримувати виплати на рахунок ФОП саме в Укрсибі - мабуть, із причин, вказаних вище. Звісно, ніхто нікого не змушує, щоб аж не було альтернативи (принаймні я про такі випадки не чув), але Укрсиб там очевидно у пріоритеті. А от у менших компаніях - ні. Працюю зараз у продуктовій компанії з кількістю ~100 працівників, то слово "Укрсиб" там навіть не вимовляли: сказали, доларовий рахунок ФОП у будь-якому банку, і на нього приходять свіфт-платежі зі США.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Bebobi
Я вів мову про компанії, які не мають юр особи в Україні, а перераховують валюту з закордонних рахунків українським ФОПам. Укрсиб і Аваль іще пару банків дозволяють провести виплати одним платежем і розкидати його на рахунки фопів за платіжною відомістю. Моно такого не дозволяє, потрібно на кожну виплату надсилати окремий SWIFT платіж.
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Я вів мову про компанії, які не мають юр особи в Україні
Цим взагалі по барабану, є звичайні реквізити SWIFT і призначення платежу (договір / інвойс) так можна заплатити будь куди, навіть на рахунок фіз. особи. тут нічого не треба підтримувати, це працює за замовчуванням. Мені особисто так платять в моно, а з ЄС по SEPA реквізитам на ФОП (є таке в укрсибі? питання риторичне)
Укрсиб і Аваль іще пару банків дозволяють провести виплати одним платежем і розкидати його на рахунки фопів за платіжною відомістю.
Це як цікаво якщо компанія не має тут юрособи, і не має тут рахунку в банку, то як вона може щось просити у банка, на яких це правилах. І взагалі що це за тип платежу такий?
Post automatically merged:

Глянув реєстрові платежі моно

все там є, навіть для нерезидентів, але транзитний рахунок все одно треба створювати
 
Останнє редагування:
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
все там є, навіть для нерезидентів, але транзитний рахунок все одно треба створювати
О, саме про це мова. Мабуть нещодавно додали, бо ще рік тому точно моно відвовідав що такого немає.
 

jarrah

Заблокирован
Реєстрація
15.07.19
Місто
Kharkiv
Немає такого гемору. Хочеш - зберігай ключ у їхній хмарі - і май доступ через будь-який браузер. Хочеш - зберігай ключ у себе і тоді доступ тільки з компа, але маєш додатково ЕЦП.

Річ у тому, що я не бажаю зберігати якісь ключи будь де, та ще відвідувати регулярно відділення для подовжень і такого іншого. Зручно в будь який час зайти в аппку моно і подивитись що потрібно, або з будь-якого браузера через QR код. Укрсібу до цього ще століття.

хоч і так ІБ був написаний на Java і мав специфічний лаунчер який працював тільки з компа. Але зараз там звичайний Браузерний ІБ.
Саме це, щоб зареєструватися там, потрібно було увімкнути якусь підтримку ie8 у windows features, пом'ятати паролі, зберігати файлові ключи - це мої найгірші спогади про банківськи послуги взагалі за всі часи.
З часом я загубив доступ до кабінету і щоб відновити його, потрібно було йти якісь папери підписувати, або продовжувати очікувати коли бух знайде час перевести мої власні кошти з фоп рахунку на звичайну картку не маючи жодної уяви щр там коїться з рахунком.
Вибир у сторону моно був очевидним і я не разу не пошкодував.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Річ у тому, що я не бажаю зберігати якісь ключи будь де, та ще відвідувати регулярно відділення для подовжень і такого іншого. Зручно в будь який час зайти в аппку моно і подивитись що потрібно, або з будь-якого браузера через QR код. Укрсібу до цього ще століття.
Не треба нічого ніде зберігати. Обираєш "хмарне сховище" і вони там самі зберігаються і подовжуються. Вхід по номеру телефона і паролю. Підтвердження операцій через коди в смс, або гугл аутентифікатор.
Зберігати їх локально це опція, якщо хочеться мати ЕЦП.

хоч і так ІБ був написаний на Java і мав специфічний лаунчер який працював тільки з компа. Але зараз там звичайний Браузерний ІБ.
Я реєструвався через программу лаунчер без ІЕ та інших фіч. Тільки мала бути локально вставновлена Java. Хоча так - старий клієнт був трешовий.
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Всі озвучили фічі і комісії кожного з банків, я думаю для тих хто буде вибирати банк для СЕБЕ, а не для бухгалтера який буде все вести, або для компанії яка заставляє вибрати певний банк, то тут вибір очевидний.
 

Howl

Да трам же тарарам!
Команда форуму
Реєстрація
06.11.11
Місто
Краматорський р-н
Телефон
POCO F5, LG V30S+ ThinQ
Цим взагалі по барабану, є звичайні реквізити SWIFT і призначення платежу (договір / інвойс) так можна заплатити будь куди, навіть на рахунок фіз. особи. тут нічого не треба підтримувати, це працює за замовчуванням. Мені особисто так платять в моно...
Принимающий банк может отказать в зачислении платежа, если ему что-то не понравится в платеже или предоставленных документах. Поэтому с зарубежными платежами стоит быть тут осторожными.

ps В прошлом году на финансах читал про инцидент, как Альфа забраковал зачисление SWIFT на карту физлица и вернул его обратно -- типа для данного перевода необходим было его зачислить на счёт ФЛЦ.
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Цим взагалі по барабану, є звичайні реквізити SWIFT і призначення платежу (договір / інвойс) так можна заплатити будь куди, навіть на рахунок фіз. особи. тут нічого не треба підтримувати, це працює за замовчуванням. Мені особисто так платять в моно...
Принимающий банк может отказать в зачислении платежа, если ему что-то не понравится в платеже или предоставленных документах. Поэтому с зарубежными платежами стоит быть тут осторожными.

ps В прошлом году на финансах читал про инцидент, как Альфа забраковал зачисление SWIFT на карту физлица и вернул его обратно -- типа для данного перевода необходим было его зачислить на счёт ФЛЦ.
бред, самодіяльність альфи, я можу робити як і не фоп, просто задекларувати ці кошти як фіз особа і сплатити 18.5% + військовий.
 
Реєстрація
01.06.19
Місто
Днепр
Надмірне цитування: декілька цитат у цитаті (три й більше)
Цим взагалі по барабану, є звичайні реквізити SWIFT і призначення платежу (договір / інвойс) так можна заплатити будь куди, навіть на рахунок фіз. особи. тут нічого не треба підтримувати, це працює за замовчуванням. Мені особисто так платять в моно...
Принимающий банк может отказать в зачислении платежа, если ему что-то не понравится в платеже или предоставленных документах. Поэтому с зарубежными платежами стоит быть тут осторожными.

ps В прошлом году на финансах читал про инцидент, как Альфа забраковал зачисление SWIFT на карту физлица и вернул его обратно -- типа для данного перевода необходим было его зачислить на счёт ФЛЦ.
бред, самодіяльність альфи, я можу робити як і не фоп, просто задекларувати ці кошти як фіз особа і сплатити 18.5% + військовий.
Приват тоже не зачисляет на счет физлица, если по назначению видно, что перевод отправлен в качестве оплаты за предпринимательскую деятельность.
 
Останнє редагування:

Howl

Да трам же тарарам!
Команда форуму
Реєстрація
06.11.11
Місто
Краматорський р-н
Телефон
POCO F5, LG V30S+ ThinQ
Bebobi, всё зависит от назначения платежа, который указывается в банковском переводе. Возможно, что ещё в суммах и частоте таких переводах.

Банк имеет же право затребовать доки и, если они ему не нравятся, то клиенту не повезло :)
 
Реєстрація
17.06.15
Місто
Полтава
Телефон
Meizu M2 Note
Підкажіть, який обрати банк для отримання платежів з ЄС для ФОП?
Спробували моно. Відправили платіж з Німеччини за реквізитами з додатку минулої п'ятниці - до сих пір в підвішеному стані. І не списаний з рахунку відправника, і не надісланий. Людина, яка відправляє, каже, що це через те, що платіж за межі ЄС (у Великобританію), і через це проблеми
Можливо є банк, який дозволяє отримувати платежі на саме європейський iban?
 
Зверху