У країнах ЄС споживчі ціни відрізняються втричі: де найдорожче?
У 2017 році рівень цін на споживчі товари і послуги в Європейському Союзі сильно відрізнявся, в деяких країнах вони були майже втричі вищі, ніж в інших.
Про свідчать дані Eurostat.
Найвищі ціни були зафіксовані у Данії (142% від середніх по ЄС), далі йдуть Люксембург (127%), Ірландія і Швеція (по 125%), Фінляндія (122%) та Велика Британія (117%).
На протилежному кінці шкали найнижчий рівень цін зафіксований у Болгарії (48%), Румунії (52%) і Польщі (56%).
Найбільша різниця у цінах зафіксована в ресторанах і готелях, а також на алкоголь та тютюн.
Найвищі ціни на продукти харчування в Данії, Швеції та Австрії, найнижчі в Польщі та Румунії. Найбільш дорогі алкогольні напої та тютюнові вироби в Ірландії та Великій Британії, найдешевші – у Болгарії. Ресторани та готелі більш ніж у 3 рази дорожчі в Данії, ніж у Болгарії.
Менша різниця у цінах серед країн ЄС спостерігається у таких групах товарів, як побутова електроніка, одяг, особистий транспорт.
Добавлено через 51 минуту
Рейтинг найдорожчих міст світу для життя експатів
На майданчику
Expatistan опубліковано рейтинг 347 міст світу за вартістю життя для експатів.
Найдорожчими визнано міста Гамільтон (Бермуди) і Великий Кайман (Кайманові острови), також у п’ятірці Женева, Цюрих і Рейк’явік.
Українські міста, такі як Харків, Київ і Львів, перебувають у хвості списку. Причому Львів займає останню сходинку рейтингу, будучи найбільш незатратним містом для життя.
Значення індексу цін кожного міста розраховується в порівнянні з цінами в центральному довідковому місті Празі, де індекс встановлений на позначку 100. Це контрольна точка. Тому, якщо індекс цін міста складає 134, це означає, що проживання в ньому на 34% дорожче, ніж проживання в Празі.
Індекс враховує ціни на їжу, оренду житла, транспорт, купівлю одягу, медицину і розваги.