Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Облігація — це борговий інструмент, який визначає зобов'язання емітента повернути борг у певний строк.

Державні облігації України поділяються на:
  • облігації внутрішніх державних позик України;
  • облігації зовнішніх державних позик України;
  • казначейські зобов'язання;
  • цільові облігації внутрішніх державних позик України.
Облігації внутрішніх державних позик України (ОВДП) — державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому фондовому ринку й підтверджують зобов'язання України щодо відшкодування пред'явникам цих облігацій їх номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.

Після початку російської повномасштабної війни проти України 24 лютого 2022 року, у березні Міністерство фінансів розпочало аукціони з продажу військових облігацій.

Військові облігації — це інвестиційний інструмент підтримки державного бюджету, доступний для громадян, бізнесу та іноземних інвесторів. Кошти від облігацій, які залучені в Державний бюджет України, використовуються на безперебійне забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану — соціальні та оборонні.
За строком поділяються на:
  • короткострокові.
    Облігації, термін дії яких скоро закінчується. Як правило, продаються за ціною нижче номіналу, а до виплати буде вся сума номіналу;
  • довгострокові.
    Облігації, за якою власнику нараховуються проценти протягом терміну дії. Проценти виплачуються кілька разів. Номінальна вартість і ціна покупки такої облігації — 1'000 грн.

За розміром купону:
  • дисконтна (облігація з нульовим купоном).
    Облігація, що розміщується за ціною нижче номіналу, але погашається саме номінал паперу. Інших виплат (купонів) подібна облігація не передбачає;
  • купонна (процентна).
    Тип облігації, за якою власнику облігації виплачується не тільки номінальна вартість у момент погашення, але й періодичний процент.
ДЕ ПРИДБАТИ?
  • Агрегатор всіх доступних ОВДП з цінами, а також продавцями, зручно щоб вибрати в кого найвигідніша ціна. Увага! Звертайте увагу на комісії перед покупкою. Уточняйте безпосередньо перед покупкою чи є комісія і яка.
  • Список банків-первинних дилерів та лінцензованих брокерів, які активно допомагають громадянам України інвестувати у військові ОВДП, представлений на сайті bonds.gov.ua
  • Дія • Військові облігації
Список доступних військових облігацій представлений на сторінці МінФіну.
 
Причина: Посилання на Дія
Останнє редагування:

Mathias

Я - голос в ваших ушах
Реєстрація
27.07.12
Місто
Киев
Телефон
iPhone XR, Huawei E5573
Мінфін не підніматиме ставки за ОВДП на аукціоні завтра, попри підвищення облікової ставки до 25%.
... и отсосёт с проглотом привлечёт мизер. В следующий раз будет посговорчивее явно.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Мінфін не підніматиме ставки за ОВДП на аукціоні завтра, попри підвищення облікової ставки до 25%.
... и отсосёт с проглотом привлечёт мизер. В следующий раз будет посговорчивее явно.
Вже анонсували плаваючу ставку від ставки рефінансування, але все одно, механізм якійсь мутний.
Зазначається, що ставка за військовими ОВДП обчислюється виходячи із середнього значення облікової ставки НБУ за літній період, що закінчується першого числа місяця, що передує місяцю проведення чергових купонних виплат і починається з першого числа цього ж місяця попереднього року.
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
:(
раз українці не хочуть самі купляти, і зупинити безумну гонку за валютою (яка потім пішла в тому числі в імпортні авто, тому що відмінили податок для всіх), а також марафон за покупками всього і багато (сіль і т д) розганяючи інфляцію, то купить НБУ з девальвацією для всіх :)
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5

Чи мають інвестори в ОВДП подавати податкову декларацію​

Прибутки, отримані від облігацій, на відміну від депозитів, не оподатковуються. Однак, часто виникає питання, чи мають інвестори подавати декларацію про майновий стан та доходи, якщо вкладали гроші в ОВДП.

Відповідно до п. 179.2 Податкового кодексу, декларація не подається, якщо така фізична особа отримувала доходи від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Як пояснюють в банках, оскільки відсоткові доходи, нараховані на облігації внутрішньої державної позики, та інвестиційний прибуток від операцій з ОВДП не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, то такі доходи фізична особа не зобов'язана включати до декларації. Іншими словами, громадяни, які купили ОВДП, можуть не хвилюватись, що тепер їм доведеться морочитись із декларацією.

Іншими словами, громадяни, які купили ОВДП, можуть не хвилюватись, що тепер їм доведеться морочитись із декларацією.
 

drmz

маниакально-депрессивный стэндап
Реєстрація
13.03.09
Місто
Гуляйполе
Іншими словами, громадяни, які купили ОВДП, можуть не хвилюватись, що тепер їм доведеться морочитись із декларацією.
Та с нашими тремя пятницами на неделе гетьманцевыми до отчетного дедлайна десять раз смогут переиграть правила.
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Іншими словами, громадяни, які купили ОВДП, можуть не хвилюватись, що тепер їм доведеться морочитись із декларацією.
Та с нашими тремя пятницами на неделе гетьманцевыми до отчетного дедлайна десять раз смогут переиграть правила.
Гетьманцева форсять ті хто чорну любили робити. РРО як на мене правильна річ. А відносно декларування ОВДП, це тупість тому що брокер уже виступає податковим агентом (тобто відзвітує в податкову про ваші операції і прибутки, і це вже буде в декларації про доходи, навіщо ще раз подавати зі своєї сторони декларацію і вказувати ставку податку 0%? Якщо інформація уже облікована.)

Тому поки ОВДП не оподатковується не буде необхідності подавати декларацію. імхо
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
НБУ до останнього не хоче відкривати міжбанк, цікаво що чекають, невже є якісь прорахунки що якщо відкрити пізніше то буде краще ніж зараз? Питання риторичне.
 

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T

Мало бажаючих зичити під низький %, а піднімати % не хочуть, напевно бояться експоненціального росту.
 
Останнє редагування:

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5

Мало бажаючих зичити під низький %, а піднімати % не хочуть, напевно бояться експоненціального росту.
Навіть при 20% річних хто понесе гривню в овдп якщо можна крутити карточки. Проблема не в відсотках овдп зараз, проблема в НБУ який своїми тормозами знищує бізнес який працює на іноземні ринки, і не дає іноземцям зайти по норм (ринковому) курсу купити овдп. І не дає мінфіну через девальвацію яка фактично і так наступила збільшити надходження до бюджету.

Я скільки міг стільки і купив ОВДП, після того як задонатив гроші які було взагалі не жаль. Але почитавши форуми і поспілкувавшись в реалі, більшість коли це чує думає що я дурачок. І це люди в яких теж є гроші, а не такі хто живе від зп до зп. Ось це я не розумію у декого бізнес який орієнтований на український ринок і вони з радістю самі беруть участь в картковому туризмі, самі собі риють яму в майбутньому тому що далі їх товари і послуги уже нікому не будуть потрібні, все більше грошей буде йти на комуналку паливо і їжу при девальвації яку вони мало того що не хотіли затормозити (купивши ОВДП але трохи втративши) так ще й миють ЗВР бо можна трошки собі заробити. Знову ж таки до тих у кого малі зп, або немає взагалі грошей питань не маю, фрустрацію викликають ті у кого вони є.

Добре що все ж є знайомі хто думає як і я. Але помітив що це більше ті хто працює на експорт і по бізнесу взаємодіє з контрагентами з ЄС/США
 

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
Bebobi, Ви просто патріот,
А непатріотів могли б стимулювати і %.
P.S. Крутити картки стало значно важче відколи Приват встановив нормальний курс на картках (не розумію чому він в травні не зробив цього).
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Але почитавши форуми і поспілкувавшись в реалі, більшість коли це чує думає що я дурачок. І це люди в яких теж є гроші, а не такі хто живе від зп до зп.
Просто є Люди, а є мразота і жлоби, останні дуже люблять кричати найголосніше і кічитись.
 

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
webivan, Не знаю як інші, а я б закопав свої $ в ОВДП якщо б продавали їх як гривневі. А вони максимально ускладнили покупку.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
webivan, Не знаю як інші, а я б закопав свої $ в ОВДП якщо б продавали їх як гривневі. А вони максимально ускладнили покупку.
Ну суть мого повідомлення була про людей а не ОВДП. Я свої $ закопав у спорядження для хлопців на фронті і продовжую закопувати з кожної зарплати, бо маю удачу мати стабільний дохід у $ який навіть не постраждав від курсових обмежень НБУ. А є мразота, як от один додік у мене на роботі, який зараз у Німеччині і ниє у корпоративному чаті як же це тепер треба буде ВИЖИВАТИ. ВИЖИВАТИ блін програмісту у Німеччині. Ну або інший який виїхав як волонтер і не повернувся і скаржиться що йому і батькам дзвонять і радять готуватися до того що його подадуть до розшуку в Інтерпол.

А є колега, який мовчки 50к витрачає на спорядження для хлопців з окупованих територій які зараз готуються в ЗСУ до відправки на передок і допомогти їм більше нікому. Є купа інших знайомих які волонтерять і донатять, тільки роблять це мовчки, а найгучніше чомусь кричать якраз ті хто чахне над своїми заощадженнями хоча має ЗП у кілька тисяч долларів.
Думаю багато хто б купив $ ОВДП, ось тільки НБУ у цьому не зацікавлений, їх потім якось повертати потрібно і нових $ у країну, якщо продавати населенню вони не принесуть. НБУ максимально стимулює населення залишатись у гривні і купувати гривневі ОВДП замість $ під матрас, хоча інструментів у поточних умовах у нього не так багато.
 

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
НБУ максимально стимулює населення залишатись у гривні і купувати гривневі ОВДП замість $ під матрас
Абсолютно не стимулює. Досі % не привязали ні до курсу валюти ні до інфляції.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
НБУ максимально стимулює населення залишатись у гривні і купувати гривневі ОВДП замість $ під матрас
Абсолютно не стимулює. Досі % не привязали ні до курсу валюти ні до інфляції.
Стимулює, просто не так як ти хочеш. А що до прив'язки, я не певен чи можуть вони собі це дозволити, чи їм вигідніше на разі просто друкувати дефіцит і чекати на повернення скасованих на початку війни мит. Інтереси держави в цілому часто розходяться з інтересами та хотілками окремих індивідів.
 

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
їх потім якось повертати потрібно
тут ключове слово ПОТІМ. Звісно їм видніше. але як на мене то краще перенести вирішення проблем на майбутнє, коли війни не буде.
Post automatically merged:

webivan,
Інтереси держави в цілому часто розходяться з інтересами та хотілками окремих індивідів.
А потім окремих індивідів, які діють в своїх інтересах проти інтересів держави називають мразотами.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
їх потім якось повертати потрібно
тут ключове слово ПОТІМ. Звісно їм видніше. але як на мене то краще перенести вирішення проблем на майбутнє, коли війни не буде.
Я от не пам'ятаю з ким у мене була дискусія, чи з тобою чи ні, де хтось пропонував забити на "потім" і давати нездійненні обіцянки як-то продавати долларові ОВДП за гривні і пофіг де потім брати валюту аби їх повертати. От я вважаю що НБУ робить правильно пропонуючи лише те що здатен виконати, інакше це по суті грабунок населення, якщо влада знає що не зможе виконати обіцянки(повернути гроші населенню) але усе одно їх бере.
 
  • Like
Реакції: idea
Зверху