Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Облігація — це борговий інструмент, який визначає зобов'язання емітента повернути борг у певний строк.

Державні облігації України поділяються на:
  • облігації внутрішніх державних позик України;
  • облігації зовнішніх державних позик України;
  • казначейські зобов'язання;
  • цільові облігації внутрішніх державних позик України.
Облігації внутрішніх державних позик України (ОВДП) — державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому фондовому ринку й підтверджують зобов'язання України щодо відшкодування пред'явникам цих облігацій їх номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.

Після початку російської повномасштабної війни проти України 24 лютого 2022 року, у березні Міністерство фінансів розпочало аукціони з продажу військових облігацій.

Військові облігації — це інвестиційний інструмент підтримки державного бюджету, доступний для громадян, бізнесу та іноземних інвесторів. Кошти від облігацій, які залучені в Державний бюджет України, використовуються на безперебійне забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану — соціальні та оборонні.
За строком поділяються на:
  • короткострокові.
    Облігації, термін дії яких скоро закінчується. Як правило, продаються за ціною нижче номіналу, а до виплати буде вся сума номіналу;
  • довгострокові.
    Облігації, за якою власнику нараховуються проценти протягом терміну дії. Проценти виплачуються кілька разів. Номінальна вартість і ціна покупки такої облігації — 1'000 грн.

За розміром купону:
  • дисконтна (облігація з нульовим купоном).
    Облігація, що розміщується за ціною нижче номіналу, але погашається саме номінал паперу. Інших виплат (купонів) подібна облігація не передбачає;
  • купонна (процентна).
    Тип облігації, за якою власнику облігації виплачується не тільки номінальна вартість у момент погашення, але й періодичний процент.
ДЕ ПРИДБАТИ?
  • Агрегатор всіх доступних ОВДП з цінами, а також продавцями, зручно щоб вибрати в кого найвигідніша ціна. Увага! Звертайте увагу на комісії перед покупкою. Уточняйте безпосередньо перед покупкою чи є комісія і яка.
  • Список банків-первинних дилерів та лінцензованих брокерів, які активно допомагають громадянам України інвестувати у військові ОВДП, представлений на сайті bonds.gov.ua
  • Дія • Військові облігації
Список доступних військових облігацій представлений на сторінці МінФіну.
 
Причина: Посилання на Дія
Останнє редагування:

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
На це потратити ЗВР?

Вся ідея в тому, щоб дати механізм не зараз його тратити, а після перемоги у війні, коли буде багато валютних вливань. і заспокоїти людей, відбити спекулювати...
а зараз як жити будемо? витратимо ЗВР щоб ці ж гроші зайшли назад в економіку через рік?! Не бачу сенсу спорити, а на закарпатті і так більшість конвертувала гривні через банкомати сусідніх країн, допомогло це? Багато людей пішло потім купило валютні овдп? питання риторичне, лежать гроші під матрацом
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
Bebobi, Видно ми не розуміємо один одного.
От я закупив 1000$ через закордонні банкомати, вони лежать в мене в гаманці, НБУ має віддати платіжній системі валюту вже зараз.
Невже не краще було б, щоб я віддав 29 (чи 32) тис грн. державі за обіцянку мені дати мені 1000$ через рік? НБУ надрукував би на 30 тис грн. менше і не потратив нічого із ЗВР зараз, а відклав проблему на рік. А також менший попит в обмінниках зменшив би курс поближче до офіційного.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
protoss Якщо НБУ збирається дотримуватися цієї обіцянки - то ні не краще, це те саме спалення резервів(якщо звичайно у НБУ немає наміру через рік віддати тобі це так само гривнями по курсу який вони забажають).
Мета НБУ якраз знизити попит на валюту і зробити гривню більш привабливою. Що вони і роблять піднімаючи облікову ставку.
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
  • Haha
Реакції: idea
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
це те саме спалення резервів
Через рік не буде війни, буде багато валютних вливань на відновлення економіки. А якщо не буде - то завжди можна оголосити дефолт.

:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: Ну тобто ти чесно пропонуєш НБУ щось пообіцяти населенню, що він зможе виконати 50 на 50, а якщо не зможе, то най оголосить дефолт і хєр з ним з населенням. Це ТОП стратегія:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
webivan, Так. І я б в таку стратегію повірив значно охочіше, ніж в гривня + фіксований %
 

LiquidStrm

>/dev/null
Реєстрація
06.09.19
Місто
Banderstadt
Телефон
LG v60 5G
protoss, а мільйони пересічних ломанулися би в страху/ажіотажі чудити, і пісец би прийшов вже за тиждень-два.
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Bebobi, Видно ми не розуміємо один одного.
От я закупив 1000$ через закордонні банкомати, вони лежать в мене в гаманці, НБУ має віддати платіжній системі валюту вже зараз.
Невже не краще було б, щоб я віддав 29 (чи 32) тис грн. державі за обіцянку мені дати мені 1000$ через рік? НБУ надрукував би на 30 тис грн. менше і не потратив нічого із ЗВР зараз, а відклав проблему на рік. А також менший попит в обмінниках зменшив би курс поближче до офіційного.
фактично для вас був доступний ОВДП в гривні на рік, а далі як відкриють валютний ринок самому піти і купити валюту (якщо вона вам ще потрібна буде).

Ви купили за свою валюту ОВДП (валютні), навіщо вам валюта?
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
Ви купили за свою валюту ОВДП (валютні), навіщо вам валюта?
Ні не купив. Значна частина валюти лежить на депозитах, відкритих до війни.
Не знаю як там в Україні, а в Закарпатті більшість серйозних трат у валюті, чи в гривневому еквіваленті по курсу (покупка транспорту, житла, будматеріалів, відпочинку, побутової техніки). Гривневі витрати хіба на їжу, компослуги, частково одяг...
 
Останнє редагування:

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Ви купили за свою валюту ОВДП (валютні), навіщо вам валюта?
Ні не купив. Значна частина валюти лежить на депозитах, відкритих до війни.
Не знаю як там в Україні, а в Закарпатті більшість серйозних трат у валюті, чи в гривневому еквіваленті по курсу (покупка транспорту, житла, будматеріалів, відпочинку, побутової техніки). Гривневі витрати хіба на їжу, компослуги, частково одяг...
Багато купили транспорту, житла, будматеріалів? Десь з"їздили на відпочинок витративши валюту яку придбали?
Сарказм, суть питання була в тому, навіщо вам було йти і розмивати ЗВР щоб купити валюту якщо вона і так лежить незадіяна і не повернулась в економіку. Я сам з закарпаття.
 

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
Багато купили транспорту, житла, будматеріалів? Десь з"їздили на відпочинок витративши валюту яку придбали?
:rolleyes: ну трохи транспорту і будматеріалів купив. Після війни поїду на відпочинок, сподіваюсь.
 

vlad_g

Старший ухилянт
Реєстрація
06.11.09
Місто
(Маріуполь) -> Кривий ріг
Телефон
POCO M5
Зверху