Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Облігація — це борговий інструмент, який визначає зобов'язання емітента повернути борг у певний строк.

Державні облігації України поділяються на:
  • облігації внутрішніх державних позик України;
  • облігації зовнішніх державних позик України;
  • казначейські зобов'язання;
  • цільові облігації внутрішніх державних позик України.
Облігації внутрішніх державних позик України (ОВДП) — державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому фондовому ринку й підтверджують зобов'язання України щодо відшкодування пред'явникам цих облігацій їх номінальної вартості з виплатою доходу відповідно до умов розміщення облігацій.

Після початку російської повномасштабної війни проти України 24 лютого 2022 року, у березні Міністерство фінансів розпочало аукціони з продажу військових облігацій.

Військові облігації — це інвестиційний інструмент підтримки державного бюджету, доступний для громадян, бізнесу та іноземних інвесторів. Кошти від облігацій, які залучені в Державний бюджет України, використовуються на безперебійне забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану — соціальні та оборонні.
За строком поділяються на:
  • короткострокові.
    Облігації, термін дії яких скоро закінчується. Як правило, продаються за ціною нижче номіналу, а до виплати буде вся сума номіналу;
  • довгострокові.
    Облігації, за якою власнику нараховуються проценти протягом терміну дії. Проценти виплачуються кілька разів. Номінальна вартість і ціна покупки такої облігації — 1'000 грн.

За розміром купону:
  • дисконтна (облігація з нульовим купоном).
    Облігація, що розміщується за ціною нижче номіналу, але погашається саме номінал паперу. Інших виплат (купонів) подібна облігація не передбачає;
  • купонна (процентна).
    Тип облігації, за якою власнику облігації виплачується не тільки номінальна вартість у момент погашення, але й періодичний процент.
ДЕ ПРИДБАТИ?
  • Агрегатор всіх доступних ОВДП з цінами, а також продавцями, зручно щоб вибрати в кого найвигідніша ціна. Увага! Звертайте увагу на комісії перед покупкою. Уточняйте безпосередньо перед покупкою чи є комісія і яка.
  • Список банків-первинних дилерів та лінцензованих брокерів, які активно допомагають громадянам України інвестувати у військові ОВДП, представлений на сайті bonds.gov.ua
  • Дія • Військові облігації
Список доступних військових облігацій представлений на сторінці МінФіну.
 
Причина: Посилання на Дія
Останнє редагування:

protoss

Ен таро Адун!
Реєстрація
07.04.10
Місто
Іршава / Ужгород
Телефон
Samsung S21FE (050/067)
:rolleyes:навряд чи на форумі будуть власники крім 1 варіанту
Как в Моно купить доларовые? Не могу найти, даже в гривне. Это через инвест надо?
Моно тільки гривню продає. Долар в Приваті
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Реєстрація
21.08.16
Місто
DE
Телефон
Samsung Note 10
Учетная 25%, старые облигации по 10%. Скоро будут новые выпуски под 20-25%.
Наперсточники включились.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Учетная 25%, старые облигации по 10%. Скоро будут новые выпуски под 20-25%.
Наперсточники включились.
Боже, ну нащо знову зрада. Не думаю, що хтось купуючи військові облігації сподівався на дохід, на фоні поточного і майбутнього падіння гривні. Це скоріше опція підтримати державу втративши не так багато.
 
Реєстрація
21.08.16
Місто
DE
Телефон
Samsung Note 10
webivan, а чего зрада? Начнется просто массовый выход с этих облигаций, и НБУ понесет убытки ввиду снижения стоимости этих облигаций.
Никто не будет держать по 10%, видя новые выпуски по 25%.
Если гос-во ожидает помощи - то нужно играть в честную, а не кидать втупую тех, кто поддержал в тяжелую минуту.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
alfredhaos який вихід? Про що ви? Облігації випущені на конкретний термін, вийти з них раніше цього терміну неможливо.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Якщо ти про
Якщо мені терміново потрібні кошти, чи можу я достроково отримати кошти, не дочекавшись дати погашення?
Так, військові облігації можна продати на ринку цінних паперів України в будь-який момент за допомогою банків або брокерів.
То хто їх у тебе купить під 10%, коли у держави під 25%?;)
 
Реєстрація
21.08.16
Місто
DE
Телефон
Samsung Note 10
webivan, посмотрим, но если для тебя такое поведение со стороны власти ок, то ты уже попросил у работодателя снизить зарплату на время войны?
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
webivan, посмотрим, но если для тебя такое поведение со стороны власти ок, то ты уже попросил у работодателя снизить зарплату на время войны?
Якась дуже крива паралель. Влада нічого не знижувала.
У мене на роботі контракт з фіксованим розміром оплати, який переглядається раз на рік. Якщо якийсь коллега прийшов після мене і він отримав кращі умови - то він безумовно красунчик і під час перегляду я візьму це до уваги, але претензій до роботавця у мене не буде, бо я свідомо погодився що наступний рік моя ЗП буде такою. Так само як покупці облігацій погодились що за цими конректними облігаціями до терміну їх погодження є певний фіксований відсоток. Його ніхто не знижував.
 
Реєстрація
21.08.16
Місто
DE
Телефон
Samsung Note 10
webivan, паралель здесь иначе:
Работодатель нанимает вас в начале проекта - платит условно 1200, по ходу проекта он нанимает еще дополнительно человека с таким же скиллсетом и тд (клона условно) - но платит ему 1500, хотя разницы между вами нет. Вот так и сейчас, что поменялось в экономике? Плюс было заявление НБУ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/nat...uhvalennya-rishennya-schodo-oblikovoyi-stavki

Но сегодня все иначе происходит и прямо в заявлении есть намек на повышение ОВДП. Теперь доверия в дальнейших действиях гос-ва снижается. К слову, США за 1941-1945 ни разу не меняли доходность по своим военным облигациям. Все таки доверие между властью и населением это ключ к построению успешной страны?
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
webivan, паралель здесь иначе:
Работодатель нанимает вас в начале проекта - платит условно 1200, по ходу проекта он нанимает еще дополнительно человека с таким же скиллсетом и тд (клона условно) - но платит ему 1500, хотя разницы между вами нет.
Ну так не бачу проблеми, я ж погодився на 1200 на термін контракту, мене ніхто не примушував. Які претензії можуть бути? Інший чувак красавчик мої вітання йому. Я на наступному перегляді буду просто просити вищий рейз і все.
 

Bebobi

Заблокирован
Реєстрація
04.01.22
Місто
Ужгород
Телефон
Pixel 5
Чудово що заходять нові люди в тему, погано що вони пишуть в ролі практика а не в ролі теоретика-фантазера.

ОВДП ніхто зараз не продасть, це перше. А навіть якби можна було продати, то суть би не змінилась, вони б просто подешевіли на вторинному ринку але власнику вони дадуть ту дохідність на яку він розраховував і так.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
К слову, США за 1941-1945 ни разу не меняли доходность по своим военным облигациям.
І тут до речі знову недоречне порівняння. Економіка США зростала під час другої світової і долар не летів у прірву, як гривня зараз. У США не було причин піднімати дохвдність
 
Зверху