В Украине интернет хотят сделать общедоступной услугой

Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
На мій погляд, крута ініціятива, особливо в контексті запуску купи цифрових послуг, доступ до яких мають містяни та поокремі селяни. Корупція (по блату, через відкат, по знайомству, під прилавком, баш-на-баш) виникає на кожному кроці життя в нашому суспільстві, якщо її заохочують дві сторони, проте її визнають за негативне явище, також я спостерігаю, що вона знижується з роками й не інституціоналізується, як це в деяких країнах Африки, про яку згадали. Запити молоді на гідне майбутнє та вимоги наших закордонних партнерів, переважно, західних, цьому сприяють.

Щодо інтернету, то він за своєю природою є безкоштовним :) Маю на увазі мережу. Платним є доступ до мережі та окремий контент.
Зрозуміло, що більшість сіл, особливо в центрі країни, мають проблеми саме з нормальною інфраструктурою. Мобільні оператори з діяпазоном 800-900 МГц мають подолати його скоро, а Укртелеком своєю чергою тягне оптоволокно в ті ж села. Вартість заліза зменшується поступово, запити людей на якісний контент зростають.

Тут є кілька можливостей, деякі з них вже доступні:
- соцтарифи на зв'язок для певних категорій громадян (пенсіонери, наприклад)
- безкоштовні точки доступу з wifi в публічних місцях
- безкоштовний трафік на окремі сервіси (я би зробив безкоштовним доступ до всіх ресурсів в доменах org.ua та gov.ua)
- можна створити віртуального оператора з базовим доступом до певного набору послуг на рівні всієї країни

І все це справа бізнесу, звісно, а не органів влади.

Питання, як заохотити бізнес брати в цьому участь. На мій погляд, не шкодячи якості зв'язку, надавати більше контентних послуг за плату, при цьому надавати базові послуги за рахунок бюджету (місцевого чи національного або в пропорціях).
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
я спостерігаю, що вона знижується з роками й не інституціоналізується
Я заметил обратное, угол зрения ведь определяется местом сидения.

Я би додав з власного досвіду, що треба рухатися, тоді перспектива (коло зору) буде ширшою. Приміром, пригадую, як в дитинстві практично нічого неможливо було дістати - все по блату та з-під прилавку (від автівки, меблів до якісного ремонту зубів), всюди черги. Так, зараз теж існує поняття "віддячити" (таке ганебне, якщо чесно), але ви можете його не приймати і з цим жити більш-менш нормально. Щодо компаній, то я за останні кілька років в своїй практиці не стикався жодного разу з вимогою відкату за надані послуги.

PS Щодо інституціоналізаці, то визнаю, є приклад: ФОПи як форма ухиляння від несплати податків, тут треба братися за зміну податкової системи в цілому.
 
Останнє редагування:
  • Dislike
Реакції: zynq

zynq

Пессимист
Реєстрація
10.04.18
Місто
Одесса
Да,да.нам еще смены налоговой системы не хватало...тогда точно,доступ к интернету станет для всех бесплатным(сарказм).Такое впечатление, что я живу в какой то параллельной стране...
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Да,да.нам еще смены налоговой системы не хватало...тогда точно,доступ к интернету станет для всех бесплатным(сарказм).Такое впечатление, что я живу в какой то параллельной стране...
Так і є, бо в нормальних країнах громадяни не нажухують один одного та своїх дідусів/бабусь.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Да,да.нам еще смены налоговой системы не хватало...тогда точно,доступ к интернету станет для всех бесплатным(сарказм).Такое впечатление, что я живу в какой то параллельной стране...
Так і є, бо в нормальних країнах громадяни не нажухують один одного та своїх дідусів/бабусь.
:LOL:
 

zynq

Пессимист
Реєстрація
10.04.18
Місто
Одесса
Да,да.нам еще смены налоговой системы не хватало...тогда точно,доступ к интернету станет для всех бесплатным(сарказм).Такое впечатление, что я живу в какой то параллельной стране...
Так і є, бо в нормальних країнах громадяни не нажухують один одного та своїх дідусів/бабусь.
Ты видно, не жил в других странах...например в центре Будапешта интернет 5мб/с стоит экв.20$...
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Да,да.нам еще смены налоговой системы не хватало...тогда точно,доступ к интернету станет для всех бесплатным(сарказм).Такое впечатление, что я живу в какой то параллельной стране...
Так і є, бо в нормальних країнах громадяни не нажухують один одного та своїх дідусів/бабусь.
Ты видно, не жил в других странах...например в центре Будапешта интернет 5мб/с стоит экв.20$...
Я про корупцію. В різних країнах вартість доступу в мережу різна (десь на форумі навіть мара була), але це не корелюється з рівнем корупції.
 

zynq

Пессимист
Реєстрація
10.04.18
Місто
Одесса
Да,да.нам еще смены налоговой системы не хватало...тогда точно,доступ к интернету станет для всех бесплатным(сарказм).Такое впечатление, что я живу в какой то параллельной стране...
Так і є, бо в нормальних країнах громадяни не нажухують один одного та своїх дідусів/бабусь.
Ты видно, не жил в других странах...например в центре Будапешта интернет 5мб/с стоит экв.20$...
Я про корупцію. В різних країнах вартість доступу в мережу різна (десь на форумі навіть мара була), але це не корелюється з рівнем корупції.
К чему этавотвся политинформация? Будет доступный интернет, будем юзать.не будет-не будем
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Да,да.нам еще смены налоговой системы не хватало...тогда точно,доступ к интернету станет для всех бесплатным(сарказм).Такое впечатление, что я живу в какой то параллельной стране...
Так і є, бо в нормальних країнах громадяни не нажухують один одного та своїх дідусів/бабусь.
Ты видно, не жил в других странах...например в центре Будапешта интернет 5мб/с стоит экв.20$...
Я про корупцію. В різних країнах вартість доступу в мережу різна (десь на форумі навіть мара була), але це не корелюється з рівнем корупції.
К чему этавотвся политинформация? Будет доступный интернет, будем юзать.не будет-не будем
Це відповідь на коментар, що караул та зрада: все спіонерять, запасаємося поп-корном й чекаємо, коли почнуть.
 

romrom

@romrom777
Реєстрація
14.06.11
Місто
Харьков
Щоби могли отримувати повідомлення на офіційні e-mail`и?
А це тут до чого? Зареєструйте поштову скриньку вашІПН@gmail.com - ось вам й оф.мейл.
ящик из одних только цифр там не зарегистрируешь.
я пробовал, у меня не получалось.
 

vodapon

Заблокирован
Реєстрація
17.01.16
Місто
киев або київська обл. Полісся
Да,да.нам еще смены налоговой системы не хватало...тогда точно,доступ к интернету станет для всех бесплатным(сарказм).Такое впечатление, что я живу в какой то параллельной стране...
Так і є, бо в нормальних країнах громадяни не нажухують один одного та своїх дідусів/бабусь.
Ты видно, не жил в других странах...например в центре Будапешта интернет 5мб/с стоит экв.20$...
А 5мб це 5мегабайт чи 5мегабіт? І друге уточнення: а що можна купити там тобто у тій по модному виражаясь локації за екв20доллар(євро/иен)?
В нашій глухомані за екв20доллар можна наприклад купити десь 15 пачок морозива та оплатити 2 абонплати інтернету кожне 50 мегабіт. Це за місяць. Але саме підключення оптика 2 лінії буде коштувати декількох сотень номінало... А ще коли буде гроза дощ вітер то може пропасти електричний струм, тоді може хутко зникнути безслідно моб інтернет та оптика.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Да,да.нам еще смены налоговой системы не хватало...тогда точно,доступ к интернету станет для всех бесплатным(сарказм).Такое впечатление, что я живу в какой то параллельной стране...
Так і є, бо в нормальних країнах громадяни не нажухують один одного та своїх дідусів/бабусь.
Ты видно, не жил в других странах...например в центре Будапешта интернет 5мб/с стоит экв.20$...
А 5мб це 5мегабайт чи 5мегабіт? І друге уточнення: а що можна купити там тобто у тій по модному виражаясь локації за екв20доллар(євро/иен)?
В нашій глухомані за екв20доллар можна наприклад купити десь 15 пачок морозива та оплатити 2 абонплати інтернету кожне 50 мегабіт. Це за місяць. Але саме підключення оптика 2 лінії буде коштувати декількох сотень номінало... А ще коли буде гроза дощ вітер то може пропасти електричний струм, тоді може хутко зникнути безслідно моб інтернет та оптика.

Думаю, що в якійсь недалекій перспективі супутники вирішать цю проблему та проводовий інтернет в кінцевому рахунку "помре" (хіба що остання миля до користувача від місцевого комутатора).
 

zynq

Пессимист
Реєстрація
10.04.18
Місто
Одесса
Думаю, що в якійсь недалекій перспективі супутники вирішать цю проблему
Не вирішать, місця на небі всім не вистачить.
Starlink уже есть.и доступно.всего 100$ в месяц, через пару лет и у нас будет
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Думаю, що в якійсь недалекій перспективі супутники вирішать цю проблему
Не вирішать, місця на небі всім не вистачить.
Starlink уже есть.и доступно.всего 100$ в месяц, через пару лет и у нас будет
Просадять і Starlink, зараз потоки даних виросли. Подивіться, що з мобільною мережою роблять. А канали з земних станцій в космос вужчі за канали наших операторів.
 
Реєстрація
15.10.19
Місто
Жовті Води
knedlyk, И будет реестр не базовых станций, а спутников запускающих над Украиной, а мы будем звонить их котикам и жаловаться на их дырявое покрытие.
 
  • Like
Реакції: zynq
Реєстрація
16.10.13
Місто
Хмельницький
Телефон
Samsung A54
Starlink уже есть.и доступно.всего 100$ в месяц, через пару лет и у нас будет
Ви просто не користувались супутниковим інтернетом, якщо вірите в його заміні нашому оптоволокну. Ніякий супутник не замінить нам оптику. Точко десь в горах можливо, але села не будуть ним користуватись.
 

zynq

Пессимист
Реєстрація
10.04.18
Місто
Одесса
Starlink уже есть.и доступно.всего 100$ в месяц, через пару лет и у нас будет
Ви просто не користувались супутниковим інтернетом, якщо вірите в його заміні нашому оптоволокну. Ніякий супутник не замінить нам оптику. Точко десь в горах можливо, але села не будуть ним користуватись.
Технологии не стоят на месте.вон в китае уже 6 жо вводить собираются)
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
А в Швейцарии прорывные исследования кварк-глюонной плазмы. Но это тоже не имеет никакого отношения к тому, что спутник не может заменить оптику
 
Зверху