Державні та релігійні свята

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Ну що, товаришу vlad_g, 22 квітня на суботник? Що поганого в прибиранні? Щоб на першотравня йти чистими вулицями. Чого би нам не пройтися демонстрацією? Ми ж не тунеядці?
Чому суботник? Є гарна традиція - толока. Навести лад на дворі після зими, перед Великоднем. Хто не святкує, просто нехай насолоджується красивим простором.
 

Kladoff

Характер Скверный
Реєстрація
13.07.12
Місто
Днепр
Телефон
Redmi note 11
Кочевник, так. то в полі. А те про що йдеться це прибирання громадьскої території
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
і шо таке трійця і чому це вихідний
Свято на честь створення Церкви як організації, що існує досі (хай і у багатьох копіях), а не Ісуса з гуртком послідовників.
Ідея набагато складніша за Різдво та Великдень, тому не настільки обросла традиціями (принаймі, всім відомими), й виникає питання, навіщо це.
Аналогічно і з Днем Конституції, де ідея складніша за здобуття незалежности від когось чи перемоги над кимось.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Свято на честь створення Церкви як організації, що існує досі (хай і у багатьох копіях), а не Ісуса з гуртком послідовників.
Чудове і "дуже потрібне" свято для світської держави. Власне, як і Різдво з Великоднем...
У нас взагалі погано з логікою державних свят. Останнім часом те трохи виправляються, але дуже несистематично
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
У нас взагалі погано з логікою державних свят.
А її, напевно, і не має бути, лише нашарування традицій: поганських, церковних, радянських, західних, яких завгодно.
Якщо раптово змінити наказом згори, або не приживеться, як французький чи радянський революційні календарі, або, у кращому випадку, додасться до існуючих чи поєднається з ними.
 
Реєстрація
27.10.07
Місто
Київ
Телефон
iPhone SE2/Samsung A05
та хай люди шо хочуть святкують, аби не порушували кримінальний кодекс. Кому для цього треба вихідний - хай бере за власний рахунок. Як наприклад зараз професійні свята. Пам'ятаю дід з батьком святкували на роботі день енергетика - це ж не оф вихідний - але це не заважало їм відсвяткувати, випити, запросити колег-пенсіонерів.
А у другого діда була на заводі зварниця, так була краща з усіх, її дочка була моя однокласниця, гарно вчилася. Нормально відмічали проф свята, не ділили по статі. Хотіла - з мужиками горілку пила, хотіла - шампусіка :)
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Насправді, всі ці свята мають нерелігійне минуле, яке має сенс, і який, як на мене, варто виносити вперед. Ну тіпа зелене свято влітку - це ж класно, прикольні традиції для цього є. А хто хоче, може і в церкву сходити, чому б ні. Те саме з Великоднем. Різдво, зрозуміло, треба залишити одне, логічне і називати це все, з 25-го по перше "новорічними святами".
горіх, я не дуже розумію твою позицію, всі свята всіх не охоплюють за визначенням, то шо, не треба мати додаткових вихідних взагалі?
 

vlad_g

Старший ухилянт
Реєстрація
06.11.09
Місто
(Маріуполь) -> Кривий ріг
Телефон
POCO M5
Кому для цього треба вихідний - хай бере за власний рахунок.
Тоді обов'язок надати вихідний робітнику за його вимогою у день релігійних або професійних, або ще якихось деожавних свят має бути прописаний у законі.
 
Реєстрація
27.10.07
Місто
Київ
Телефон
iPhone SE2/Samsung A05
plebis, ні, іноді треба. Але шось таке що охоплює всіх громадян або ну максимально можливо. Новий рік - умовне свято, але майже всесвітнє, хай буде. День незалежності. День захисника (і захисниці в т ч). День Перемоги (коли доживем).
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Тобто ти пропонуєш мати в Україні 5 вихідних, менше ніж по всьому світі?
 
Реєстрація
27.10.07
Місто
Київ
Телефон
iPhone SE2/Samsung A05
Кому для цього треба вихідний - хай бере за власний рахунок.
Тоді обов'язок надати вихідний робітнику за його вимогою у день релігійних або професійних, або ще якихось деожавних свят має бути прописаний у законі.
Слушна думка. У нас наприклад на роботі щось схоже. У нас нема вихідних "похмільних" понеділків, або тих, що перенесені (наприклад коли 24 серпня - припадає на суботу чи неділю). Але це компенсується додатково оплачуваними днями протягом року, і кожен святкує шо хоче - хоч Рамадан, хоч Йом-Кіпур, хоч день Ктулху.
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Тоді обов'язок надати вихідний робітнику за його вимогою у день релігійних або професійних, або ще якихось деожавних свят має бути прописаний у законі.
Це незручно ані роботодавцю, ані соціуму, який, умовно на травневі їде саджати картоплю чи може розраховувати забухати з друзями в фіксоване свято.
 
Реєстрація
27.10.07
Місто
Київ
Телефон
iPhone SE2/Samsung A05
Тобто ти пропонуєш мати в Україні 5 вихідних, менше ніж по всьому світі?
ну я не прив'язуюсь до кількості. Можна зробити менше свят але в кзоті збільшити кількість вихідних.
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
як і Різдво з Великоднем...
Отой дідуган на оленях це на твою думку про церкву?
Дідуган на оленях то не про наше різдво.

горіх, я не дуже розумію твою позицію, всі свята всіх не охоплюють за визначенням, то шо, не треба мати додаткових вихідних взагалі?
Ну от тут мені особисто близькі 2 підходи:
- Або як у британців: різдво, новий рік і просто вихідні без прив'язки до чогось
- Або свята що вшановують національні традиції

Але у нас по факту якийсь трешовий мікс:
Державі свята(День конституції і незалежності) - тут ОК, до них додають релігійні свята, з яких я би викинув трійцю і 7 січня, і на це усе нашаровують спадок рядянського трешу який пробують якось натягнути на нові реалії як сову на глобус: (8 березня, 1 травня, 9 травня).

Скільки має бути вихідних - питання звісно дискусійне, але я за те що вони або мали реальне актуальне на сьогодні підгрунтя, або були просто вихідним без придумування беззмістовного підгрунтя
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Ну а я кажу, шо людство звикло і умовно прийняло за стандарт певну кількість свят на рік - це варіюється від країни до країни, але виглядає приблизно однаково. І це так працює вже тисячоріччами, всі релігійні свята - мають дохристиянську, людську історію. Я про те, що його варто продовжувати використовувати. Це робила церква, (для мене це був момент істини, коли я зрозумів, чому релігійний Великдень вираховується по місячному календарю :)) , і як на мене варто це продовжувати. Тіпа або трійцю назвати зеленим святом, або, дійсно, замінити на щось змістовне, але теж бажано в теплу пору року). Великдень - природний майлстоун, хай буде, хто хоче в церкву сходить, хто хоче яйця поб'є та весні порадіє.
9 травня, все ясно - буде в нас новий день перемоги.
Це не зовсім радянський треш, з огляду на список країн - взагалі не радянський
теж нє всьо однозначно) Але чого точно не треба робити - так це змінювати на день народження Шевченка, бо це не менший нонсенз, як на мене
 
Реєстрація
26.10.07
Місто
London
Телефон
Samsung Galaxy S20
Це не зовсім радянський треш, з огляду на список країн - взагалі не радянський
То може мені хоч хтось пояснить зо саме святкують? Бо я не розумію сенсу цієї дати як свята...

теж нє всьо однозначно) Але чого точно не треба робити - так це змінювати на день народження Шевченка, бо це не менший нонсенз, як на мене
Його можна розглядати по-різному, але у нас по факту воно має радянське забарвлення. Плюс я ніколи не розумів цього сексизму з наявністю жіночого свята і відсутністю чоловічого.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Зверху