Звернення громадян і електронне підписання документа

Howl

Да трам же тарарам!
Команда форуму
Реєстрація
06.11.11
Місто
Краматорський р-н
Телефон
POCO F5, LG V30S+ ThinQ
ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН
Громадяни України мають право звернутися (в усній чи письмовій формі) до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями (пропозиціями) та скаргами, заявою або клопотанням.

Відповідно до частини шостої статті 5 Закону України «Про звернення громадян» письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку — електронне звернення* (е-звернення). Отже, електронне звернення є різновидом письмового звернення.

* 28 жовтня 2015 року набрали чинності зміни до Закону України «Про звернення громадян» від 02.07.2015 № 577-VIII щодо застосування електронного звернення.

Звернення (письмове й електронне) пишеться у довільній формі, але має відповідати зазначеним вимогам нижче.

Згідно з частиною сьомою статті 5 Закону України «Про звернення громадян» у зверненні громадянина має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина (поштова адреса), викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати**. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу (e-mail), на яку заявнику може бути надіслана відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного підпису*** (е-підпису) при надісланні е-звернення не вимагається.

З урахуванням викладеного, підпис громадянина в електронному зверненні може бути відсканованим, сфотографованим тощо. Звичайно опрацьовуються електронні звернення громадян, які підписані зі застосуванням е-підпису.

** Відповідно до визначення, наведеного в Юридичній енциклопедії, підпис визначається як «графічний начерк, який означає особу його виконавця і здійснюється нею з метою посвідчення документа чи підтвердження відомостей, що містяться у документі й свідчать про певне відношення до них того, хто розписується» (Юридична енциклопедія; В 6 т./Редкол.: Ю70 Ю. С. Шемшученко (голова редкол.) та ін. — К.: «Укр. енцикл.», 1998. ISBN 966-7492-00-1), а згідно з Великим тлумачним словником української мови підпис — це «прізвище або ініціали, що написані власноручно під текстом, малюнком, картиною і т. ін., як свідчення авторства чи потвердження чого-небудь» (7-е видання: Великий тлумачний словник української мови (з Дод., допов. на CD)/Уклад. і голов. Ред. В. Т. Бусел — К.: Ірпінь: ВТФ «Перун», 2009 – 1736 с.: іл. — ISBN 966-569-013-2).
*** 7 жовтня 2018 року набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги», що по-новому регулює питання використання електронного підпису в нашій державі, а також регламентує порядок здійснення електронної ідентифікації. Згідно якого замість електронного цифрового підпису (ЕЦП) вводиться поняття «удосконалений електронний підпис» (УЕП) і «удосконалена електронна печатка», «кваліфікований електронний підпис» (КЕП) і «кваліфікована електронна печатка». Важливо, що з набуттям чинності нового закону ЕЦП залишаються чинними, але не більше двох років з цієї дати.
УЕП має середній рівень довіри до електронної ідентифікації (е-ідентифікації), а КЕП — високий рівень довіри. Деталі в
роз'ясненні законодавства у сфері ЕДП.
Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.

На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.
Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

ЕЛЕКТРОННЕ ПІДПИСАННЯ ДОКУМЕНТА
Питання використання е-підпис у нашій державі зі 7 жовтня 2018 року регулюється Законом України «Про електронні довірчі послуги», він також регламентує порядок здійснення електронної ідентифікації.

Освітній серіал про е-підпис на порталі «Дія | Цифрова освіта»: osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature

Отримати електронні довірчі послуги фізична чи юридична особа може в одному з акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК). Інформацію про них можна отримати з Електронного реєстру чинних, блокованих та скасованих сертифікатів відкритих ключів.

ВИДИ Е-ПІДПИСІВ
КЕП (кваліфікований електронний підпис) є різновидом УЕП (удосконалений електронний підпис), що забезпечує найвищий рівень захисту і відповідно довіри до е-ідентифікації. Відрізняє один різновид е-підпису від іншого:
  • вид носія, на якому зберігається особистий ключ е-підпису;
  • вид сертифіката.
Особистий ключ КЕП може зберігатися лише у файловому носії, що забезпечує захист від доступу до особистого ключа сторонніх осіб та унеможливлює його копіювання за допомогою спеціального програмного забезпечення (засіб КЕП).
Деталі в роз’ясненні законодавства у сфері ЕДП.

ДЕ Й ЯК ОТРИМАТИ Е-ПІДПИС
Про підписання документів на порталі «Дія» (з Telegram-каналу «Дія»):
  • перейти на сторінку sign.diia.gov.ua;
  • завантажити файл-ключ е-підпису — система автоматично перевіряє ваш електронний підпис і стан сертифікату за інформацією від АЦСК, що й дозволяє вас ідентифікувати;
  • обрати файл, який необхідно підписати (файл залишиться на пристрої та не буде нікуди переданий в процесі підписання);
  • перевірити інформацію і погодитися з нею;
  • отримати підписаний файл *.p7s, який містить у собі сам файл і відкритий ключ підпису — цей файл потрібно надати в електронному зверненні (не забудьте повідомити якими засобами ви підписали файл).
Інші служби електронного підписання можуть формувати файл *.p7s або *.sig, в яких міститься інформація тільки про відкритий ключ підпису й інформацію про підписаний файл.

Здійснити перевірку цілісності даних і отримати підтвердження кваліфікованого електронного підпису особи на порталі «Дія»:
  • перейти на сторінку sign.diia.gov.ua/verify;
  • завантажити підписаний файл *.p7s;
  • система повідомить стан підпису, запропонує зберегти файл, який надавався на підпис, і надасть інформацію про накладені електронні підписи.
Как подписать документ онлайн или считать электронную подпись в «Дія» — инструкция (зі скріншотами).
— — —
Перелік служб для підписання і перевірки:
 
Причина: УЕП + КЕП. Незначні оновлення
Останнє редагування:
Реєстрація
18.05.09
Місто
Hranice
Мінцифра розповість про електронний підпис: де отримати та як використовувати.

Спільно з партнером — UNDP Ukraine / ПРООН в Україні — проведемо онлайн-брифінг щодо нового освітнього серіалу про електронний підпис.

Які можливості дає електронний підпис?
Де отримати?
Як використовувати?
Як безпечно його зберігати?
Як підписати документ?
"Де використовувати?" обговорюватись не буде?
Post automatically merged:

Найкращий єпідпис це коронавірус, коли чиновники злякались і перестали ганяти громадян з приводу і без по органах. Все переписують та продовжують без жодних підписів.
Не помітив, у нас як ганяли, так і ганяють: прийди напиши, потім прийди отримай. На сайті ГСЦ МВС висить/висів список закритих через карантин ТСЦ - їм простіше повністю закритись, ніж почати працювати дистанційно.
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
Если подписывать файлы через сайт минюста, то какой формат и тип подписи выбирать?



И в чем их отличия между собой?
 
  • Wow
Реакції: Howl

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Усі бізнес-клієнти ПриватБанку (в тому числі нотаріуси, держреєстратори і суб'єкти, прирівняні до них, а також держоргани, підприємства і організації державної форми власності) можуть отримати захищений кваліфікований електронний підпис (скорочено «КЕП») з «хмарною» технологією SmartID в ПриватБанку - це можна зробити онлайн в Приват24Бізнес з проходженням відповідних ідентифікаційних процедур.

Як повідомили в ПриватБанку, запущена у 2020-му році технологія «хмарного» захищеного електронно-цифрового підпису SmartID є сучасною і зручною альтернативою "токену", і повністю відповідає вимогам Закону України №2155 “Про електронні довірчі послуги”, який вступає у силу з 07.11.2020.

Принципово нова для України система дистанційного доступу до ключів КЕП через smart-пристрої та Приват24 забезпечує захищений вхід до систем чи комплексів, які інтегровані з технологією SmartID та підписання документів за допомогою будь-якого смартфона чи планшета, яке підтримує технологію SmartID.

Новий сервіс дозволяє відмовитися від необхідності носіння та зберігання секретних ключів на так званих токенах, flash-носіях чи smart-картках, а також є універсальним рішенням, що виключає проблему сумісності пристроїв, операційних систем, платформ, мов розробки і середовищ використання.

Докладніше про безкоштовну технологію SmartID для користувачів можна дізнатися за посиланням. А ініціювати інтеграцію технології SmartID через API можна за посиланням.

За останніми дослідженнями компанії CBR, 45% юридичних осіб та 70% підприємців називають ПриватБанк своїм основним банком - за останній рік ПриватБанк збільшив ці показники відповідно на 2.8% та 4%.

 
  • Love
Реакції: idea

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
Зашел на сай id.gov.ua выбрал подписать документ, выбрал "хмарний" и далее оно само предложит сделать
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Укрсиб також дає ЕЦП. Можна або в файл, або на сервері Укрсиба зберігати.
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Укрсиб також дає ЕЦП. Можна або в файл, або на сервері Укрсиба зберігати.
Мова про КЕП. ЕЦП - це вчорашній день.
Різницю між ними знаєш?
Ступінь захисту, у т.ч. на рівні заліза: ЕЦП можна зберігати будь-де завгодно яко окремий файл у, тоді як для КЕП потрібне власне захищене середовище (окремий токен, спец. сімка).
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Укрсиб також дає ЕЦП. Можна або в файл, або на сервері Укрсиба зберігати.
Мова про КЕП. ЕЦП - це вчорашній день.
Різницю між ними знаєш?
Ступінь захисту, у т.ч. на рівні заліза: ЕЦП можна зберігати будь-де завгодно яко окремий файл у, тоді як для КЕП потрібне власне захищене середовище (окремий токен, спец. сімка).
Фігня. Насправді КЕП - є ЕЦП, який видав "кваліфікований" орган.
Себто черговий новий жаргонний термін.
 
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Укрсиб також дає ЕЦП. Можна або в файл, або на сервері Укрсиба зберігати.
Мова про КЕП. ЕЦП - це вчорашній день.
Різницю між ними знаєш?
Ступінь захисту, у т.ч. на рівні заліза: ЕЦП можна зберігати будь-де завгодно яко окремий файл у, тоді як для КЕП потрібне власне захищене середовище (окремий токен, спец. сімка).
Фігня. Насправді КЕП - є ЕЦП, який видав "кваліфікований" орган.
Себто черговий новий жаргонний термін.
Почитайте https://dealssign.com/etsp-ta-kep-zhidno-zakonu-pro-elektronni-dovirchi-posluhy/
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Що саме, наведи цитату.
Post automatically merged:

оді як для КЕП потрібне власне захищене середовище (окремий токен, спец. сімка).
І відразу цитата з тієї помийки, що ти надав
Кваліфіковані надавачі електронних довірчих послуг (АЦСК) можуть видавати кваліфікований електронний підпис на:

звичайному флеш-носії або оптичному носії CD/DVD (можна принести свою флешку або купити в місці отримання електронного підпису,
 
Зверху