Кіберполіція України

debugger

Moderator
Регистрация
27.02.09
Город
Киев
Кіберполіція припинила діяльність масштабного сервісу для реєстрації різних акаунтів у месенджерах, соцмережах та поштових сервісах
Ресурс використовувався для створення бот-ферм, розсилки спамових повідомлень та реєстрації електронних пошт, з яких здійснювалися анонімні повідомлення про замінування. Здійснено обшуки у шести регіонах України. Процесуальні заходи проведено у межах раніше розпочатого кримінального провадження щодо викриття осіб, які надсилають хибні повідомлення про замінування різних об’єктів в Україні.

Працівники кіберполіції спільно зі слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України, за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України, викрили масштабний сервіс для масової розсилки електронних повідомлень.

Встановлено, що усі роботи сервісу проводилися виключно на замовлення зацікавлених клієнтів. За допомогою цього ресурсу можливо було купити активовані облікові записи у великій кількості до різноманітних поштових ресурсів, соціальних мереж, платіжних систем тощо. При цьому, продавалися і верифіковані облікові записи, вартість яких була значно більшою.

Такі послуги використовувалися зазвичай для здійснення анонімної масової розсилки повідомлень про нібито виграш автомобіля (грошей), сплати неіснуючого боргу тощо. Більше, сервіс надавав змогу своїм клієнтам здійснювати спам-розсилки та реєструвати акаунти на різноманітних ресурсах, що потребують для реєстрації номер телефону із подальшою верифікацією (соціальні мережі, електронна пошта тощо).

Для захисту своїх мереж та анонімізації зловмисники використовували VPN та TOR сервіси.

Поліцейські провели обшуки у шести містах України: Києві, Одесі, Львові, Миколаєві, Рівному та Херсоні. У цих містах знаходилися будинки, гаражні бокси, квартири та орендовані офіси, які зловмисники використовували для протиправної діяльності. За результатами обшуків вилучено обладнання, яке використовувалося для ведення такої діяльності. Техніку направлено на експертизу.

Досудове розслідування триває у межах раніше розпочатого кримінального провадження за ст.189 (Вимагання), ст.258 (Терористичний акт), ст.259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) КК України. Проводяться заходи щодо притягнення до відповідальності осіб, що причетні до організації такої діяльності.
 

Вложения

 • CyberpolicePost1.JPG
  CyberpolicePost1.JPG
  144.9 KB · Просмотры: 56
 • CyberpolicePost4.JPG
  CyberpolicePost4.JPG
  172.1 KB · Просмотры: 54
 • CyberpolicePost5.JPG
  CyberpolicePost5.JPG
  200.9 KB · Просмотры: 48
 • CyberpolicePost6.JPG
  CyberpolicePost6.JPG
  150.5 KB · Просмотры: 47
 • CyberpolicePost7.jpg
  CyberpolicePost7.jpg
  186.5 KB · Просмотры: 48

debugger

Moderator
Регистрация
27.02.09
Город
Киев
Билайн РФ или КЗ. Теле2, кстати, тоже может быть оттуда или оттуда.
 

EricX

Morpheus
Регистрация
26.10.07
Город
Ивано-Франковск
Телефон
Redmi Note 4x, 4 Prime,Lenovo A2010,Samsung z810, ZTE mf622
BigMan.,пару объяснений,
рассылали SMS: "Вы выиграли миллион", "вашу карточку заблокировали", возможно обзвоны и многое другое. Причём пулы номеров сдавали в оренду. Возможно маршрутизировали международный телефонный трафик. Ну и наверно создавали кучу аккаунтов в соцсетях и продавали их.
 

debugger

Moderator
Регистрация
27.02.09
Город
Киев
Если зашёл во Всемирную сеть Интернет и уже приготовился немного анонизировать себя, помни — киберполиция всё видит!
 

Матвєй

Известный пользователь
Регистрация
02.08.14
Город
Чоп-Ужгород
Телефон
Xiaomi Mi 9t
Если зашёл во Всемирную сеть Интернет и уже приготовился немного анонизировать себя, помни — киберполиция всё видит!
Здається я навіть знаю прізвище депутата, який це просуває
 

BaDa

Известный пользователь
Регистрация
23.10.10
Город
Харьков
Телефон
Iphone Хs+ Huawei P30 PRO
Уже оправдашку выкатили...
 
 • Like
Реакции: bbk
Сверху