Освіта в Україні та за кордоном

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
Эти села и так уже переехали в обл.центры или свалили забугор.
Десь в 2005-2013 рр. спостерігав за відродженням рідного села (де прожив перші 7 років життя): люди повернулись із заробітків, інвестори вклали гроші в свій бізнес (пилорам, теплиці з овочами, ставки з рибами, виноградник, навіть якась база відпочинку побудувалась) і відповідно заявились робочі місця. В школі із 1 класу на 5 учнів з'явилось 2 по 20, "культурне життя" - кінотеатр, дискотеки і т. д. Криза 2014 пригальмувала його. От медреформа вже підстрелила одну ногу (стариків діти позабирали в місто), реформа освіти доб'є іншу (заберуть і дітей).
 
Останнє редагування:

melvin

the melvins honey bucket
Реєстрація
20.11.08
Місто
Киев
Телефон
Xiaomi mi a 3
Эти села и так уже переехали в обл.центры или свалили забугор.
Десь в 2005-2013 рр. спостерігав за відродженням рідного села (де прожив перші 7 років життя): люди повернулись із заробітків, інвестори вклали гроші в свій бізнес (пилорам, теплиці з овочами, ставки з рибами, виноградник, навіть якась база відпочинку побудувалась) і відповідно заявились робочі місця. В школі із 1 класу на 5 учнів з'явилось 2 по 20, "культурне життя" - кінотеатр, дискотеки і т. д. Але медреформа вже підстрелила одну ногу, реформа освіти доб'є іншу.
До 2013, а потом наступил 2014. Я конечно тоже могу рассказать о селе по линии моей матери, где родился ее отец, мой дедушка. Ничего подобного отродясь там не было, и это тоже частный случай. Если же перейти от частного к общему, то возьми любую статистику и ты увидишь, что села в Украине стабильно вымирают. Проблемы были и до этого, просто сейчас эти проблемы, скорее всего, уже не решаемы из-за 14 года.
 

ПотапаПапа

ОстапаПапа
Реєстрація
07.05.11
Місто
Черновцы
Телефон
Samsung Galaxy S10e

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Потому что 60-80% сваливают после 9 ( по селам ) а с вышеописанной реформой получится что 100% будут учится в лицеях .
Из сел сваливают не потому, что там нет школы или вуза, а потому что в селе ловить нечего (работы нету)
Раньше такого не было, это тенденции последних 10 лет . Раньше сваливали после 11 класса, А после 9 уходили в основном быдло нищета и двоечники,а сейчас учиться вообще никто не хочет.
Не совсем так. С середины 2000-х был период, когда многие сообразили, что выгодней (по времени и по деньгам) окончить 9 классов, поступить в техникум-колледж, а потом поступить на третий курс ВУЗа (в крайнем случае надо было мизерную академразницу сдать). Вроде даже у нас на форуме обсуждали.
А вот стариков доживающих свой век на селе охотно представляю.
Я вижу достаточное количество стариков, которые в Одессе явно недавно - их, судя по всему, забрали дети, потому что в селе делать нечего уже, а тут они хотя бы за внуками посмотрят (садиков, кстати, не хватает).
(стариків діти позабирали в місто)
Вот, тоже человек заметил.

Сельское хозяйство не нужно - вот поэтому и село не нужно. Украина проиграла в этом деле в пору глобализации, вот и всё.

Нифига Украина не проиграла - ну не нужно средней руки фермерскому хозяйству 50 доярок и столько же комбайнеров/трактористов. У фермера есть руки, у его жены есть руки, у их детей есть руки. Если рук не хватает - наймут еще пару тройку человек, а дальше - автоматизация и они вместо бывшего колхоза "Светлый путь" выдают продукции на-гора больше.
 

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
а при чём тут 14-й? Сельское хозяйство не нужно - вот поэтому и село не нужно. Украина проиграла в этом деле в пору глобализации, вот и всё.
СГ дуже потрібно (поки не навчились синтезувати їжу в промислових масштабах). Інше питання що потрібно не 100500 працівників на полі, а 1 комбайн.
 

ПотапаПапа

ОстапаПапа
Реєстрація
07.05.11
Місто
Черновцы
Телефон
Samsung Galaxy S10e
В селе останутся доживать свой век родители невоспитанных ими детей. Я своих мамку и тёщу конечно же повывозил из Задупья.
 

melvin

the melvins honey bucket
Реєстрація
20.11.08
Місто
Киев
Телефон
Xiaomi mi a 3
не решаемы из-за 14 года.
а при чём тут 14-й? Сельское хозяйство не нужно - вот поэтому и село не нужно. Украина проиграла в этом деле в пору глобализации, вот и всё.
Потому что самый интересный и простой рынок для освоения местному населению, уж так исторически сложилось , фактически закрылся. И начались проблемы с другими традиционными рынками для Украины. Минус лямов 5-7 населения, точнее сказать сложно, ибо здесь не проводится перепись населения. Село - это все таки больше про внутренний рынок. Именно село, а не агрохолдинги. Внутренний рынок сьежился, покупательная способность остаточного населения значительно упало, пострелушки на Донбассе тоже удовольствие не из дешевых. И это откровенное зарывание ресурсов в песок. Взамен ничего не открылось и никто никого пускать на свои рынки не будет за просто так. Это надо быть клиническим идиотом, чтобы в подобное верить. Армия и флот - лучший способ открывать для себя новые рынки для сбыта своей продукции)). Так было, есть и будет. Опять же, глобально проблемы здесь начались после развала союза. Украина не просто так была второй республикой при союзе. Украина была бенефициаром в той системе, а после развала стала донором. Это если убрать всю идеологическую шнягу. Эти все проблемы нерешаемые, объективно нерешаемые. Поэтому деградация продолжается. В какой-то точке наверное это остановится и наступит снова стабилизец. Страшно подумать, в какой на этот раз...
 

rtl

Заблокирован
Реєстрація
04.04.13
Місто
Лиманское (одесская обл. )
Телефон
prestigio 5453 , benq-siemens e-71 , siemens mt50 , сяоми 4х
потому что в селе делать нечего уже


В селе как раз старикам есть че делать и по моим наблюдениям старики ни в какой город не хотят . И по статистике ( да да моя любимая статистика подъехала ) вывезенный в город старик живёт существенно меньше, чем если оставить его в селе . А сегодня по радио вообще занимательная инфа пробежала ( правда из кацапстана ) что 80 % городских хотят жить в сельской местности. ( Ну не в той что представляется сразу а типа коттеджных городков)
 

ПотапаПапа

ОстапаПапа
Реєстрація
07.05.11
Місто
Черновцы
Телефон
Samsung Galaxy S10e
И по статистике ( да да моя любимая статистика подъехала ) вывезенный в город старик живёт существенно меньше, чем если оставить его в селе .
до первого приступа или до первой ковидлы. В городе откачают и дальше пердеть будет. В селе просто зароют на выходных.
 

sprintload

Заблокирован
Реєстрація
06.04.19
Місто
Odessa <->Одесская
Телефон
Gygabyte Gsmart Rio R1 Assistant AP747 Huawei E1550 Huawei 3531
до первого приступа или до первой ковидлы. В городе откачают и дальше пердеть будет. В селе просто зароют на выходных.
Про Ковид. Контактов мало и в основном на свежем воздухе. Про другие болячки. Где - то лучше, а где - то хуже: стресс (отсутствие такового) , свежий воздух, натуральные продукты.
 

ПотапаПапа

ОстапаПапа
Реєстрація
07.05.11
Місто
Черновцы
Телефон
Samsung Galaxy S10e

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Кто-то может объяснить, как можно набрать 103 балла на ЗНО?
Там же вроде от 100 до 200 баллов получается. Т.е. если тыкать рандомно в тест из 4 вариантов ответов - уже 125 наберёшь, по статистике.
Или я не правильно понял систему баллов?
На аналоге в Беларуси прокатило (с рядом допущений):
 

Перемедон

Тиха украинская ночь,но..
Реєстрація
12.06.17
Місто
Південь України.
Телефон
iP 13, Px 6, Sg S23

Дефіцит вчителів, малі зарплати. Ще й бюджет-2022 показує, що владі не до реформи освіти


У підготованому Кабінетом міністрів проєкті держбюджету-2022, на освіту наступного року планується витратити 186 млрд грн. Це на 9% більше, ніж планувалося минулого року.

Більше половини цією суми (108 млрд грн) – це освітня субвенція, тобто кошти на зарплати шкільних вчителів. Ще майже 23 млрд грн має піти на вищу освіту, 5 млрд – на фахову передвищу, а 5,1 млрд – на стипендії. Ще близько 6 млрд грн складуть різні субвенції, як вже звичні: 1,4 млрд – реформа школи, 0,5 млрд на інклюзивну освіту, 1 млрд – "Спроможна школа для кращих результатів", так і нові: на шкільні їдальні та пожежну безпеку (по 1,5 млрд). Також бюджетний комітет вирішив підтримати ідею нардепів і додати 1 млрд грн на боротьбу з наслідками COVID-19 у школах.

Бюджетний комітет рекомендував уряду між читаннями збільшити видатки за деякими бюджетними програмами – настільки, наскільки дозволить суворе Міністерство фінансів. Можна очікувати зростання видатків на наукову діяльність у вишах (депутати просили + 0,5 млрд), на середню освіту дітей, котрі перебувають на лікуванні (запит +100 млн), на діяльність вишів (депутатські правки пропонують додати коштів на оплату комуналки та капітальні видатки – ремонти і енергоефективність), на Малу академію наук (облаштування Музеїв науки та участь українських команд у міжнародних олімпіадах тощо). Загалом можна очікувати, що освітній бюджет у кінцевому варіанті зросте ще на пару мільярдів.

Важливою новацією є рішення депутатів щодо способу розподілу коштів інфраструктурних субвенцій. Вони вирішили поширити спосіб, яким цьогоріч приймалося рішення щодо коштів субвенції "Спроможна школа для кращих результатів", ще й на кошти Фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти, субвенції на створення навчально-практичних центрів при профтехах та на заходи протипожежної безпеки.

Для розподілу коштів кожної з цих субвенцій та програм Міносвіти має створити комісію, у складі якої третину складатимуть депутати з бюджетного комітету Верховної Ради, а ще третину – їхні колеги з освітнього.

Питання, чи саме народні депутати мають ту експертизу і неупередженість, яка потрібна, аби ділити бюджетні кошти, лишається риторичним. Цільові субвенції, зрештою, мають вирішувати певні системні проблеми, а не бути механізмом "розрахунку" з депутатами за правильні голосування.
 
Реєстрація
13.08.12
Місто
Bielsko-Biała, PL | Нікополь | Цумань
Телефон
Poco X3 Pro

Дефіцит вчителів, малі зарплати. Ще й бюджет-2022 показує, що владі не до реформи освіти


У підготованому Кабінетом міністрів проєкті держбюджету-2022, на освіту наступного року планується витратити 186 млрд грн. Це на 9% більше, ніж планувалося минулого року.

Більше половини цією суми (108 млрд грн) – це освітня субвенція, тобто кошти на зарплати шкільних вчителів. Ще майже 23 млрд грн має піти на вищу освіту, 5 млрд – на фахову передвищу, а 5,1 млрд – на стипендії. Ще близько 6 млрд грн складуть різні субвенції, як вже звичні: 1,4 млрд – реформа школи, 0,5 млрд на інклюзивну освіту, 1 млрд – "Спроможна школа для кращих результатів", так і нові: на шкільні їдальні та пожежну безпеку (по 1,5 млрд). Також бюджетний комітет вирішив підтримати ідею нардепів і додати 1 млрд грн на боротьбу з наслідками COVID-19 у школах.

Бюджетний комітет рекомендував уряду між читаннями збільшити видатки за деякими бюджетними програмами – настільки, наскільки дозволить суворе Міністерство фінансів. Можна очікувати зростання видатків на наукову діяльність у вишах (депутати просили + 0,5 млрд), на середню освіту дітей, котрі перебувають на лікуванні (запит +100 млн), на діяльність вишів (депутатські правки пропонують додати коштів на оплату комуналки та капітальні видатки – ремонти і енергоефективність), на Малу академію наук (облаштування Музеїв науки та участь українських команд у міжнародних олімпіадах тощо). Загалом можна очікувати, що освітній бюджет у кінцевому варіанті зросте ще на пару мільярдів.

Важливою новацією є рішення депутатів щодо способу розподілу коштів інфраструктурних субвенцій. Вони вирішили поширити спосіб, яким цьогоріч приймалося рішення щодо коштів субвенції "Спроможна школа для кращих результатів", ще й на кошти Фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти, субвенції на створення навчально-практичних центрів при профтехах та на заходи протипожежної безпеки.

Для розподілу коштів кожної з цих субвенцій та програм Міносвіти має створити комісію, у складі якої третину складатимуть депутати з бюджетного комітету Верховної Ради, а ще третину – їхні колеги з освітнього.

Питання, чи саме народні депутати мають ту експертизу і неупередженість, яка потрібна, аби ділити бюджетні кошти, лишається риторичним. Цільові субвенції, зрештою, мають вирішувати певні системні проблеми, а не бути механізмом "розрахунку" з депутатами за правильні голосування.
посилання не працює
 
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra

Освітній омбудсман Сергій Горбачов вважає, що вимагати гроші на потреби школи у батьків учнів незаконно.

Про це він заявив під час всеукраїнського форуму "Україна 30. Безпечна громада", передає "Українська правда".

Горбачов звернувся до голів територіальних громад та управлінь освіти з проханням припинити залучати батьківські кошти на потреби, які мають фінансуватися з місцевого бюджету.

"Шановні голови територіальних громад, управління освіти, давайте припиняти ганебну практику витягування грошей з батьківських кишень на те, що має фінансуватися коштом місцевого бюджету та освітньої субвенції", – зазначив омбудсман.

Він також додав, що батьків не варто залучати до самостійного проведення ремонтних робіт, оскільки це може бути небезпечним.

"Кожен ремонт має відповідати технічним нормам і виконуватися організацією, яка має на це відповідну підготовку і ліцензію", – пояснив Горбачов.
 

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила народна депутатка від фракції партії "Голос" Інна Совсун.
"Увечері 28 жовтня в душі жіночого гуртожитку №7 КПІ в Києві знайшли камеру. Коли файли відновлювали, вдалося встановити особу того, хто це організовує. Студент другого курсу зняв своє ж обличчя, коли тестував камеру", – розповіла вона.
За словами нардепки, за цей час студент встиг записати кілька відео. Совсун додала, що на студента написали заяву, однак комендантка гуртожитку раптово стала на захист хлопця.
"Комендантка стверджує, що всі мають переглянути свої вчинки. На її думку, вимагати покарання для порушника — це булінг, звинувачує студенток, що вони більше цікавляться матеріальною компенсацією, ніж покаранням, шантажує, що притягатиме до відповідальності за куріння", – розповіла вона.
 
Реєстрація
01.07.18
Місто
Січ
"Комендантка шантажує, що притягатиме до відповідальності за куріння"
Камеру поставили в душе по заказу комендантки для отслеживания курящих студенток? :)
 
Зверху