kikiwora

 Software Engineer 🇺🇦🇪🇺
Реєстрація
11.08.15
Місто
Kyïv
Телефон
Shullinkis, все рівно з'єднання як по домашньому wi-fi не отримати.
1678720203508.png
Саме тому в iOS система дає варіант використовувати 5G замість Wi-Fi 😁
(При необхідності завантажувати важкі данні та наявності відповідної мережі).

Звісно, чисто технічно, Wi-Fi напевно буде і краще і швидке,
але ж ви не врахували те що більшість користувачів Wi-Fi роутери не вчасто оновлюють.

Навіть не так. Більшість користувачів юзають те що дав провайдер.
А провайдери досі дають роутери лише з Wi-Fi 4 на 2.4 ГГц. А от 5G буде в усіх мобілах.


Зіскануйте ефір та дізнайтесь скільки людей використовує Wi-Fi 5 або новіше.
У моєму досвіді таких мінімум у 20 разів менше ніж 2.4 ГГц Wi-Fi 4.


LTE (не в часи блекауту) видає помітно більшу швидкість (70-80+) ніж 2.4ГГц Wi-Fi 4 (30-40) котрі стоять у всіх навкруги.

А ось вам приклад "популярності" 2.4 діапазона:
1678727369627.jpeg
 
Останнє редагування:
Реєстрація
16.05.16
Місто
Солоденьке місто 🍇
kikiwora, Тому я 2.4 ghz звузив до 20 mhz, та загнав повище, щоб була менша інтерференція, а 5 ghz розширив до 80 mhz, все одно нема сусідніх точок.
Ну і взагалі, мови не йде про заміну wifi. Нагадайте, на початку розвитку LTE, яка ширина каналу була операторів в Band 3? 🙄
 

Вкладення

  • Screenshot_20230313-192617_Wifi Analyzer.jpg
    Screenshot_20230313-192617_Wifi Analyzer.jpg
    152.4 КБ · Перегляди: 35
  • Screenshot_20230313-192640_Wifi Analyzer.jpg
    Screenshot_20230313-192640_Wifi Analyzer.jpg
    124.9 КБ · Перегляди: 35
Останнє редагування:

kikiwora

 Software Engineer 🇺🇦🇪🇺
Реєстрація
11.08.15
Місто
Kyïv
Телефон
Нагадайте, на початку розвитку LTE, яка ширина каналу була операторів в Band 3?
Можу сказати що у моєму досвіді швидкість була така як я і називав.
Потім вона знизилась, коли LTE став популярним, а далі підключили агрегацію.
Ну тобто LTE всеодно швидше ніж домашній Wi-Fi у 2.4ГГц пересічного громадянина, що напочатку запуску, що зараз.

Ми, люди з форуму, усі знаємо як налаштувати Wi-Fi, а більшість людей цим не займаються.
Вони з налаштувань лише ім`я точки доступу та пароль змінюють. Навіть не ширину каналу.
Дехто навіть 5ГГц не вмикає, не питайте мене чому.

А так, у мене самого 2.4 лише для Legacy пристроїв та IoT, на мінімальній потужності та ширині каналу, щоб не заважати іншим,
а основна мережа на 5ГГц і там швидкість помітно більша ніж по LTE.

Щоправда це нічого не змінює у нашій розмові — самі бачите по статистиці скільки таких 5ГГц точок доступу.
А ще я забув що лише мала кількість користувачів має Гігабіт на вході у квартиру. Це теж додає до проблеми.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
14.04.13
Місто
різні (ЗСУ)
Телефон
Samsung S23 Ultra
Нагадайте, на початку розвитку LTE, яка ширина каналу була операторів в Band 3?
Можу сказати що у моєму досвіді швидкість була така як я і називав.
Потім вона знизилась, коли LTE став популярним, а далі підключили агрегацію.
Ну тобто LTE всеодно швидше ніж домашній Wi-Fi у 2.4ГГц пересічного громадянина, що напочатку запуску, що зараз.

Ми, люди з форуму, усі знаємо як налаштувати Wi-Fi, а більшість людей цим не займаються.
Вони з налаштувань лише ім`я точки доступу та пароль змінюють. Навіть не ширину каналу.
Дехто навіть 5ГГц не вмикає, не питайте мене чому.

А так, у мене самого 2.4 лише для Legacy пристроїв та IoT, на мінімальній потужності та ширині каналу, щоб не заважати іншим,
а основна мережа на 5ГГц і там швидкість помітно більша ніж по LTE.

Щоправда це нічого не змінює у нашій розмові — самі бачите по статистиці скільки таких 5ГГц точок доступу.
А ще я забув що лише мала кількість користувачів має Гігабіт на вході у квартиру. Це теж додає до проблеми.
Читаєш ваші опуси і диву даєшся, як все у вас в європах запущено. Люди гуляють, відпочивають, витрачають гроші на емоції і подорожі. Їм ваша пісюнометрія з чорним ящиком не потрібна для щастя. Проблеми сантехніка нікому не цікаві
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Реєстрація
14.04.13
Місто
різні (ЗСУ)
Телефон
Samsung S23 Ultra
Люди гуляють, відпочивають, витрачають гроші на емоції і подорожі. Їм ваша пісюнометрія з чорним ящиком не потрібна для щастя.
Кожен дрочить як хоче.
Але тут явно прослідковується чмирення незгодних дрочити разом з kikiwora
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2

5G в Україні з'явиться не раніше 2024 року​

Голова Національної комісії з питань електронних комунікацій Олександр Животовський на заході «Регулятор 3.0. Україна на зв’язку». прогнозує, що процес впровадження 5G в Україні почнеться у 2024 році.
«На 5G ще ніхто не навчився заробляти гроші. Пріоритети на цей рік — це відновлення мереж. Зараз нам треба відновити, що у нас вкрали та що зруйнували. Давайте поговоримо про це (5G) на початку наступного року», — зазначив Олександр Животовський.
 
Реєстрація
02.08.10
Місто
Дніпро
Телефон
Iphone 13Pro

5G в Україні з'явиться не раніше 2024 року​

Голова Національної комісії з питань електронних комунікацій Олександр Животовський на заході «Регулятор 3.0. Україна на зв’язку». прогнозує, що процес впровадження 5G в Україні почнеться у 2024 році.
«На 5G ще ніхто не навчився заробляти гроші. Пріоритети на цей рік — це відновлення мереж. Зараз нам треба відновити, що у нас вкрали та що зруйнували. Давайте поговоримо про це (5G) на початку наступного року», — зазначив Олександр Животовський.
та й в 2025 не треба навіть)
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
В Україні у 2024 році може запрацювати 5G

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, зараз тривають переговори з однією з компаній щодо 5G. Крім того, планують покращити і 4G.

«Сподіваюся, пілотний запуск буде вже наступного року. Також працюємо над поліпшенням 4G. Під час повномасштабної війни багато обладнання переміщено для посилення певних регіонів. Протягом останнього року погіршувався зв’язок. Однак ситуація змінюється», — сказав Федоров.
 

Себастьян Перейро

торговець чорним деревом
Реєстрація
09.08.09
Місто
Михайлівка
Телефон
Lenovo P2
Працюємо над запуском 5G в Україні — підписали меморандум про співпрацю з Міністерством транспорту Латвії.

Домовилися про спільну роботу над упровадженням 5G в Україні, підтримкою мобільних операторів та відновленням широкосмугового інтернету.

Латвія — одна з перших країн у Європі, яка запустила загальнодоступний 5G. Обмін досвідом з європейськими колегами дуже цінний для України. Нам потрібно більше інновацій у телеком-інфраструктурі, щоб не відставати від світових трендів і забезпечувати українців якісним зв’язком та інтернетом.

Співпраця сприятиме швидшій інтеграції України до європейської цифрової екосистеми та допоможе побудувати технологічну телеком-інфраструктуру.

Дякую Міністру транспорту Латвійської Республіки Каспарсу Брішкенсу. Попереду багато спільної роботи.
 
Реєстрація
02.08.10
Місто
Дніпро
Телефон
Iphone 13Pro
Працюємо над запуском 5G в Україні — підписали меморандум про співпрацю з Міністерством транспорту Латвії.

Домовилися про спільну роботу над упровадженням 5G в Україні, підтримкою мобільних операторів та відновленням широкосмугового інтернету.

Латвія — одна з перших країн у Європі, яка запустила загальнодоступний 5G. Обмін досвідом з європейськими колегами дуже цінний для України. Нам потрібно більше інновацій у телеком-інфраструктурі, щоб не відставати від світових трендів і забезпечувати українців якісним зв’язком та інтернетом.

Співпраця сприятиме швидшій інтеграції України до європейської цифрової екосистеми та допоможе побудувати технологічну телеком-інфраструктуру.

Дякую Міністру транспорту Латвійської Республіки Каспарсу Брішкенсу. Попереду багато спільної роботи.
Окрім піару нічого
 
Реєстрація
19.11.20
Місто
Киев
Да тут в принципе не понятно зачем заключать соглашение с министерством _транспорта_ чужой страны, чтобы развить 5G сети в своей. Логичней было бы выдать соответствующие лицензии и частоты операторам, но политикам виднее…
 
Реєстрація
16.10.13
Місто
Хмельницький
Телефон
Samsung A54
Да тут в принципе не понятно зачем заключать соглашение с министерством _транспорта_ чужой страны, чтобы развить 5G сети в своей. Логичней было бы выдать соответствующие лицензии и частоты операторам, но политикам виднее…
Бо в Латвії це міністерство і зв'язком займається.
 

Вкладення

  • 1.png
    1.png
    80.8 КБ · Перегляди: 29

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Відправлятиме нам б/в 5Жо обладнання як гуманітарку? )
 
Реєстрація
02.08.10
Місто
Дніпро
Телефон
Iphone 13Pro
Реєстрація
06.04.09
Місто
Київ
Телефон
Samsung Galaxy S22Ultra
Україна та Румунія підписали угоду про співпрацю щодо підвищення стійкості телеком-мереж та 5G
Також Румунія допоможе у відновленні цифрової інфраструктури, пошкодженої через війну.


FEDOROV
5G, відновлення телеком-мереж і підвищення їх стійкості. Україна та Румунія підписали угоду про співпрацю

Домовилися про перші кроки — підвищення стійкості українських інтернет-мереж, розвиток 5G-коридорів між кордонами України й Румунії та про участь України в програмах фінансової підтримки ЄС.

Також Румунія допоможе у відновленні цифрової інфраструктури, пошкодженої через війну.

Дякую Міністру досліджень, інновацій та цифровізації Румунії Богдану-Груї Івану за співпрацю. Відтепер реалізовуватимемо спільні проєкти за фінансової підтримки ЄС.
 
Зверху