Пожилые люди и смартфоны

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Научил маму, молодую учительницу (67 лет) пользоваться зумом и human-ом. Сложнее всего было убедить попробовать на компе. На смартфоне почти сама справилась.
 

andyz

Заблокирован
Реєстрація
16.04.19
Місто
Киев
Телефон
Nokia 210, LG Classic L18
Научил маму, молодую учительницу (67 лет) пользоваться зумом и human-ом. Сложнее всего было убедить попробовать на компе. На смартфоне почти сама справилась.

зумом пользуюсь лет 5 или 6 (задолго до карантина и бешенной популярности зума в связи с)
у нас с "телефонным" зумом (с той стороны -- всегда "компьютерный") практически всегда не получается соединение с первого раза: вызов - обрыв, вызов - обрыв, конференция открылась, но по факту -- связи нет.
со второго - третьего раза ок

в паре компьюьтер - компьютер, наоборот, почти всегда ок сразу

причем, с разными собеседниками

upd: подумалось -- м.б. потому, что Интертелеком?...
 
Останнє редагування:
Реєстрація
19.08.17
Місто
Łódź
Телефон
Xiaomi 12X 8/128
Купив влітку дідусеві з бабусею смартфон (Redmi Note 8). Попри всі мої старання та спроби привчити, не зовсім прижився: в якості основного телефону використовувати рішуче відмовились (кнопочна нокія рулить), а використання обмежується лише тим, що раз на кілька днів ввечері переглядають погоду на синоптік юа (і то з ярлика на робочому столі, по-іншому не виходить), також раз на кілька місяців можуть зробити одну фотку😟 Старався привчити до онлайн-радіо (кілька разів навіть увімкнули), також до ютуба – безрезультатно... Хоча маю надію, що, можливо, з часом більше звикнуть)
 
Реєстрація
19.08.17
Місто
Łódź
Телефон
Xiaomi 12X 8/128
Остап, ставив Вайбер, навіть дзвонив до них по відео кілька разів, все було успішно – ради мене старались, але, як я чітко зрозумів, їх то конкретно напрягає... А щоб читати/писати повідомлення, то й мови нема (пробував навчити не раз, але нічим хорошим не закінчилось).
 
Реєстрація
19.08.17
Місто
Łódź
Телефон
Xiaomi 12X 8/128
найти в вайбере кого-то, с кем они давно не общались, а хотелось бы.
Є такі, але зі всіма надають перевагу спілкуванню по телефону... Показував, як писати повідомлення в Вайбері, але там виникає цілий букет проблем на кшталт: де воно пропало, куди ділась клавіатура, чому не натискається, як відправити (не можуть запам'ятати), там того нема, чому там вилізли цифри і символи замість букв і т.д. Показую щось одне – зразу забувають інше. Старався довго вчити показувати, як писати повідомлення, але вони тільки втомлюються, і майже нічого їм не виходить 😟 Часом навіть не з першого разу їм вдається відкривати іконки на робочому столі (виходить свайп замість натискання). Виключити або підняти трубку ще інколи буває проблемою, але до цього вже привикли майже. Одним словом, важко і довго йде... В принципі, нічого дивного: це покоління важко подружити зі смартфонами (окрім дуже рідкісних випадків).
 

andyz

Заблокирован
Реєстрація
16.04.19
Місто
Киев
Телефон
Nokia 210, LG Classic L18
ПотапаПапа, да никто не прикидывается
это пред- и послевоенное поколение, пионеры - сталинские соколы, строители коммунизма и развитого социализма, пятилетки в четыре года и вот это вот все
это люди из другого мира, им физически трудно адаптироваться к нынешним реалиям просто в силу возраста
 
Реєстрація
23.10.10
Місто
Киев
Телефон
Nokia 6230i
Вы не учитываете еще "бекграунд" "бабушек/дедушек". Кто-то всю жизнь проработал строителем / продавцом и т.п., сложнее вкл/выкл ничего не нажимал у приборов, а кто-то работал радиотехником / КИПовцем, программистом ракет на асме при СССР / оператором телетайпа, например. Соотвественно и общее отношение / готовность к новой техники и них разное.
 
Реєстрація
19.08.17
Місто
Łódź
Телефон
Xiaomi 12X 8/128
Вы не учитываете еще "бекграунд" "бабушек/дедушек". Кто-то всю жизнь проработал строителем / продавцом и т.п., сложнее вкл/выкл ничего не нажимал у приборов, а кто-то работал радиотехником / КИПовцем, программистом ракет на асме при СССР / оператором телетайпа, например. Соотвественно и общее отношение / готовность к новой техники и них разное.
Ну мої працювали по кілька десятків років в Сибіру на нафтовидобутку (дідусь – на ДНС, бабуся – на КНС), причому дідусь – механік 4 розряду, працював на керівній посаді, в складній техніці розбирався чудово та інших вчив. Але от зі смартфоном не здружиться ніяк.
 

andyz

Заблокирован
Реєстрація
16.04.19
Місто
Киев
Телефон
Nokia 210, LG Classic L18
rvk220, смартфон с кнопочной qwerty-клавиатурой был бы решением, думаю, но сейчас таких уже нет, увы (а на тех, что есть тот же вайбер уже не запустишь)
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
смартфон с кнопочной qwerty-клавиатурой был бы решением
Я не могу на таком смартфоне ничего набрать, на том мелком недоделе, а ты про пенсионеров? :) Проблема у тех, кто не может освоить смартфон - не в клавиатуре точно.
 

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
не зовсім прижився: в якості основного телефону використовувати рішуче відмовились
100% як моя мама (59 років, вчитель інформатики). Уже 3 раз дістала сімку зі смарта (Перші рази Huawei Nova, тепер Samsung A41) і переклала в "жабку". Останній раз вчора з дикими матами коли не змогла виклилкати таксі під дощем мокрими руками і пішла пішки...
Для неї смартфон вже 2 роки - корисний додатковий інструмент прочитати пошту, пофоткати, надіслати повідомлення в групу Viberі т.д., але не заміна телефона.
 
Останнє редагування:

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
не змогла виклилкати таксі під дощем мокрими руками...
Для цього є голосовий набір. В мене є гарний приклад знайомого чоловіка пенсійного віку, який, щоб меньше набивати на клавіатурі, так опанував голосовий набір на iphone та ipad, смарт-тв, та й взагалі таку техніку, що мені ще вчитися, сам не знав, що так було можливо.. :)
 
Реєстрація
19.08.17
Місто
Łódź
Телефон
Xiaomi 12X 8/128
Підозрюю, що основна причина в тому, що дідусям і бабусям у більшості випадків просто не вистачає мотиваціїї "діджиталізуватись" – адже це сильно міняє звички життя, плюс вимагає значної кількості часу, проведеного в телефоні, ну і середовище їхнього спілкування – "нецифрове". Мої, наприклад, можуть витримати за смартфоном хвилин 10 не більше: кажуть, типу, на очі погано дивитсь, для чого проводити стільки часу в екрані, якщо можна піти погуляти – життя прекрасне, і т.д. Їм це просто нецікаво – і все. Плюс зі знайомих та родичів їхнього віку ніхто не має смартфонів, і все спілкування – вживу або по телефону. Ще кажуть, що телевізор великий (у них аж 47"), дивитися зручніше, нічого шукати і нікуди вдивлятись не треба – не те, що смартфон. Знову-таки, не бачать вагомої причини, заради якої довелось би прикладати чимало зусиль, витрачати чимало часу, щоб освоїти.
 
Зверху