Розкладки клавіатури

Реєстрація
23.10.10
Місто
Харьков
Телефон
Iphone Хs+ Huawei P30 PRO
Викинув російську на всіх девайсах. Дві мови замість трьох - це зручно, виявляється.
А в андроїді є розкладка на кшталт вищезгаданої Ukrainian Unicode для настольних ОС?
Я б теж цапську зі смарту видалив, але мені потрібні ті букви для срачів в соцмережах, та спілкування з залишившимися россійскомовними в оточенні.
Post automatically merged:

Еще бы для мобильного такую клаву (иду в соответствующую тему)...
Google клава на современном андроиде уже готова. Жмешь символ - и похожие "всплывают". Вообще никаких проблем. На IPhone говорят, аналогично.
Похожие - да. Но в украинской раскладке ту же "Ы" найти так и не смог.
М'який знак довге утримування.
 
Реєстрація
14.11.19
Місто
Одесская область
Телефон
Sony Ericsson W660i
Я б теж цапську зі смарту видалив, але мені потрібні ті букви для срачів в соцмережах, та спілкування з залишившимися россійскомовними в оточенні.
Копіюйте щоразу з Unicode Map. Чим більше отак страждатимете — тим менше лишатиметься мотивації таким непотребом займатися.
 
Причина: одруківка
Останнє редагування:
Реєстрація
06.10.12
Місто
Харків
Телефон
Samsung A52
Викинув російську на всіх девайсах. Дві мови замість трьох - це зручно, виявляється.
А в андроїді є розкладка на кшталт вищезгаданої Ukrainian Unicode для настольних ОС?
Я б теж цапську зі смарту видалив, але мені потрібні ті букви для срачів в соцмережах, та спілкування з залишившимися россійскомовними в оточенні.
Post automatically merged:

Еще бы для мобильного такую клаву (иду в соответствующую тему)...
Google клава на современном андроиде уже готова. Жмешь символ - и похожие "всплывают". Вообще никаких проблем. На IPhone говорят, аналогично.
Похожие - да. Но в украинской раскладке ту же "Ы" найти так и не смог.
М'який знак довге утримування.
А я виявляється дуже кмітливий хлоп.
Ладно, спишу це на старість і що з першим смартфоном та з першою ком'ютерною клавіатурою в мене знайомство з різницею в п'ятнадцять років виходить. Вже підсвідомо її завжди шукав на місці "і")
Щиро дякую)
Post automatically merged:

Дякую. Стокова Gboard виявилась не на стільки кастрованою, як я думав)
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Google клава на современном андроиде уже готова. Жмешь символ - и похожие "всплывают". Вообще никаких проблем.
Ніхєра не вспливає на Gboard, як це увімкнути?? Не можу позбутися свинособачої розкладки на Відрі... :cry:
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Ніхєра не вспливає на Gboard, як це увімкнути?? Не можу позбутися свинособачої розкладки на Відрі...
Хм, у меня не всплывало на старой версии Gboard (не обновлял с момента покупки смарта в 2018-м), но как обновил, сразу само стало работать.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Якісь моди знаходив, але вони мені не заходять.. Хочу щоб gboard...
Post automatically merged:

но как обновил, сразу само стало работать.
Перевірив - gboard оновлений. Версія Відра 10, може це не подобається?
 

Roman_UA

linux user
Реєстрація
24.06.09
Місто
Київ / Житомирська обл. / ČR
Телефон
Samsung / OnePlus
Перевірив - gboard оновлений. Версія Відра 10, може це не подобається?
Спробував gboard (у мене версія Відра 11), ледь знайшов "ы" - на м'якому знакові)) Може спробую нею покористуватись, хоч і звик до SwiftKey.
Може хто підкаже як зробити окремі кнопки на gboard?
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
Йо, я там навіть не шукав..
Чуть выше написано
М'який знак довге утримування.
И, мое мнение, тот, кто букву Ы на мягкий знак в украинской раскладке поставил, или вообще не знает, что такое кириллица, или целью была диверсия "пускай мучаются те, кто на украинскую перешел, но по причине двуязычия и необходимости все же нужны буквы русской раскладки".
 
Останнє редагування:
Реєстрація
14.11.19
Місто
Одесская область
Телефон
Sony Ericsson W660i
или вообще не знает, что такое кириллица
Как раз они и знают. Буквы-то очевидно родственные. Исходное написание и вовсе не «ьі» и даже не «ъі», а «ъи». А уже еръ и ерь, в свою очередь, родственны между собою.

Этимологически «и» в русском и «и» в украинском по большей части родственны, поэтому их целесообразно поместить на один клавиш, хоть фонетически и может казаться иначе (на самом деле, украинский «и» и русский «ы» даже произносятся по-разному). А вот в то время как исконно древнерусьский «ы» в украинском также влит в «и», то «і» является звуком совершенно нового происхождения, по большей части от «о» и «ѣ». Так что на какое вакантное место эту новую букву по остаточному принципу лепить — конечно, вопрос, но «ы» к ней имеет уж точно не больше отношения, чем к «ь». В идеале, пожалуй, следует на «и», конечно.

Но в любом случае, люди уже приучены к тому, что она на одном клавише с «і», посему из соображений UX следует держать её там. А прочих оправданий для впихивания машинописной раскладки на мобильное устройство для набора большими пальцами и нет, не пригодна она для этого; я вообще их в рот шатаю и пользуюсь MessagEase, а на основном мобильнике телефонная клавиатура, на которой я хоть и вслепую печатать могу. И там объединённая украинско-русская раскладка из коробки, а это 15 лет назад, на минуточку. Правда, в ней украинские буквы просто присобачены в конец к русским, так что тут зрада ×D
 

Roman_UA

linux user
Реєстрація
24.06.09
Місто
Київ / Житомирська обл. / ČR
Телефон
Samsung / OnePlus
Alexey_k9, це мод старої версії SwiftKey.
View hidden content is available for registered users!

Ставимо на свій страх і ризик!
Користувався цим модом понад рік, зараз перейшов на GBoard.
 
Реєстрація
06.11.09
Місто
(Маріуполь) -> Кривий ріг
Телефон
POCO M5
Вам скучно жить,? Или хотите подшутить над другом? Тогда во время пьяной вечеринки поставьте ему болгарскую раскладку...
 

Вкладення

  • Screenshot_2023-03-24-06-54-13-420-edit_com.google.android.apps.translate.jpg
    Screenshot_2023-03-24-06-54-13-420-edit_com.google.android.apps.translate.jpg
    111.1 КБ · Перегляди: 39
Зверху