Система РЖ/ПЖ (резервого/постійного живлення) для дому

Реєстрація
08.07.23
Місто
Тараща
Телефон
Pixel 4 XL
Світло буде/не буде 12/12.
В Закарпатье в жару уже было 9/15, иногда хуже.
Тільки в Закарпутті і всьо?? В решті регіонів не краще, так що не потпібно тут про окремий зажравшийся регіон писати.
 

fiunigo

Заблокирован
Реєстрація
18.05.24
Місто
Львів
имею 4 зарядки в т.ч типа умные, а ни одна корректно не отрабатывает режим СС
У мене є розумна Opus BT - C3100, яка теж своєрідно відпрацьовує режим СС.
Приміром, якщо виставити зарядний струм 2А, то побачити його можна лише на початку заряду на сильно розрядженому акумі.
А вже з 4В більше 1А не буває. Щоправда, при тому режим CV виконує перфектно,
Як на мене, це скоріше плюс, бо думаю що для довговічності не є гуд валити в банку максимальний струм аж до 4.19В.
 
Останнє редагування:

SP777

I am a rumor
Реєстрація
09.03.09
Місто
Харьков
Телефон
Samsung S20 FE Snap
Світло буде/не буде 12/12.
В Закарпатье в жару уже было 9/15, иногда хуже.
Тільки в Закарпутті і всьо?? В решті регіонів не краще, так що не потпібно тут про окремий зажравшийся регіон писати.
Не понял, к чему такая реакция. Я привел конкретный пример, что уже сейчас бывает хуже 12/12, и нигде не писал, что так только в том регионе.
Post automatically merged:

li-ion 3s 60a зарядку китаец позиционирует 18а. Акк был разряжен где то до 60%. 11.6в Зарядка началась с 12-13а и начала снижаться дальше.
Такой аккум должен спокойно хавать эти токи. Похоже, вопросы к зарядке.
 
Реєстрація
09.12.13
Місто
Хмельницкий
Телефон
redmi 10С
Такой аккум должен спокойно хавать эти токи. Похоже, вопросы к зарядке.
Открыл спор, вроде, частично, согласились вернуть денег. Правда али пока тянет. Но если честно я еще не видел зарядок что бы честно отрабатывали СС как на графике. Я так понимаю та что на экофлоу такая. Пробовал анализировать быструю зарядку у себя на телефоне при помощи программы capacity там вообще кошмар.
Post automatically merged:

Як на мене, це скоріше плюс, бо думаю що для довговічності не є гуд валити в банку максимальний струм аж до 4.19В.
Для долговічності плюс, а для автономності 5 жирних мінусів. І треба дуже добре подумати що важніше в нинішній ситуації
 
Останнє редагування:
Реєстрація
27.01.17
Місто
Н.-Северский
Телефон
Samsung M21
Но если честно я еще не видел зарядок что бы честно отрабатывали СС как на графике.
Ну так солнечные инверторы так заряжают аккумуляторы, если правильно выбрать тип аккумулятора и параметры зарядки батареи.
 
Реєстрація
10.09.21
Місто
Київ
Панове, які є варіанти ефективної зарядки LFP збірки 4S на 100+ Ah? Наразі планую використати китайський БЖ 24V 15A + понижуючий конвертер до 14V. Але цей варіант розглядався для нечастого використання. Якщо ж заряджати батарейки регулярно, то я прикинув, що лише на зарядному пристрої втрачається величезна кількість енергії: ~80% ККД БЖ, потім ~80% ККД конвертера, виходить сумарний ККД 60-70%, що дуже мало.
Ідеальним варіантом, мабуть, було б щось типу Meanwell HEP-600-15 (заявлено 94%), але це недешево і якщо виникне потреба перейти на 8S, то потрібен буде ще один пристрій. Також використовую автомобільну зарядку, але там теж навряд ККД вище 0.8.

Виникла ідея купити USB GAN зарядку і тригером задати необхідний режим.
Мінуси: 1) малий струм, 2) стандартно можна задати напругу 15V, отримати ж 14V чи іншу довільну напругу досить складно.
Зате ефективно, а добре розряджену батарею можна кілька годин заряджати й на 15V.

Що думаєте про такий варіант, так які є альтернативи?
 
Реєстрація
02.09.09
Місто
Гдетотамск
Может просто использовать блок питания на 14,6 вольт и 30-50 Ампер? Если bms позволяет заряжать такими токами, то будет хорошо зарядить аккумулятор за 2-3 часа.
 
Реєстрація
02.09.09
Місто
Гдетотамск
Это не по свинорыльски, тратить столько денег. Инвертер с али за 2500 грн и зарядное за 1500 грн наше все ). А также 4 шт 100 Амперные ячейки за 7500 грн + BMS за 400 грн = примерно 1 КВт емкости за примерно 12000 грн.
 
Реєстрація
27.01.17
Місто
Н.-Северский
Телефон
Samsung M21
Это не по свинорыльски, тратить столько денег. Инвертер с али за 2500 грн и зарядное за 1500 грн наше все ). А также 4 шт 100 Амперные ячейки за 7500 грн + BMS за 400 грн = примерно 1 КВт емкости за примерно 12000 грн.
А потом а почему не заряжает, а почему мало держит, а откуда столько киловат намотало, а почему квартира сгорела...
 
Реєстрація
02.09.09
Місто
Гдетотамск
Горит все и везде, вопрос только в понимании процессов, происходящих при заряде и разряде аккумуляторов. За две недели только у меня сгорело 2 инвертора на 48 вольт, Маст на 5000 ВА и ЛожикПовер на 3000ВА. Без пожара, но с кучей дыма. Я предпочту собрать сам из того, чему доверяю, чем купить условный "повер квин" и надеяться, что китаец поставил туда то, о чем написал в характеристиках. На пилонтеч денег нет, к сожалению.
 
Реєстрація
02.09.09
Місто
Гдетотамск
Хороший инсталлятор ставит Фрониусы, Виктроны и Пилонтечи за куевые кучи денег. Столько, к сожалению не выделяют. А то, что продается из серии "массмаркета" так и работает, сколько и стоит.
 
Реєстрація
10.09.21
Місто
Київ
Может просто использовать блок питания на 14,6 вольт и 30-50 Ампер? Если bms позволяет заряжать такими токами, то будет хорошо зарядить аккумулятор за 2-3 часа.
Що мається на увазі під БЖ на 14.6, можете дати приклад? Збірка візьме на себе стільки струму, скільки їй дадуть, для звичайного БЖ така батарейка це як КЗ. Як він обмежить струм?
Обов'язково має бути режим CC/CV.
Окрім того, 14.6 це забагато, ці акумулятори чудово заряджаються з розрахунку 3.5 на батарейку, тобто 14V, нема сенсу витискати кілька % на 3.65 ціною ресурсу батарей. В будь-якому випадку напруга має налаштовуватись (в діапазоні 12.8-14.6).

andreuskas, відкрив специфікацію, а там "Аккамуляторная батарея", якщо цей прилад зроблений на тому ж рівні, що й документація, то я б не ризикнув таке купувати. Вже не кажучи про ціну, антимодульність і сумнівну ефективність для поставленої задачі.
 
Реєстрація
02.09.09
Місто
Гдетотамск
На вскидку - https://meanwell.in.ua/acdc/lrs-350-12 . Обычно, переменником можно регулировать выходное напряжение в пределах 11-14 вольт, если напряжения недостаточно, можно резисторный делитель пересчитать под нужное напряжение (вольт до 17 обычно получается поднять, если с паяльником дружите). 100-амперный аккумулятор обычно может заряжаться током от 0.5С до 1С, т.е. он скушает все, что ему выдаст блок питания. Насчет СС/СV, я измерял токовыми клещами процесс зарядки: сначала идет стабильный ток при возрастании напряжения, при приближении к 13,9-14 вольтам напряжение становится стабильным, ток идет на спад.
 

SeLena

Шаровик-любитель
Реєстрація
06.10.11
Місто
Вараш
Телефон
Xiaomi MAI132
Що мається на увазі під БЖ на 14.6, можете дати приклад? Збірка візьме на себе стільки струму, скільки їй дадуть, для звичайного БЖ така батарейка це як КЗ. Як він обмежить струм?
На Алі. Зарядні пристрої, перероблені з серверних блоків живлення із додаванням регулятору напруги від 3 до... вольт, та (в деяких) струму до 50А. Напруга виставляється у режимі ХХ, струм після приєднання акумулятора вручну. Мінуси: не можна регулювати напругу в процесі заряджання, немає захисту від невірної полярності.
 
Реєстрація
10.09.21
Місто
Київ
Тобто ви пропонуєте, по суті, використовувати БЖ в режимі постійного перевантаження (на граничному для нього струмі)? Мабуть, ідея працююча, але я проти такого: це постійно працюючий на максимумі вентилятор на БЖ, важкий режим експлуатації та й заявлена ефективність (LRS-350) 0.85 не вражає.
 
Реєстрація
08.07.23
Місто
Тараща
Телефон
Pixel 4 XL
Панове, які є варіанти ефективної зарядки LFP збірки 4S на 100+ Ah? Наразі планую використати китайський БЖ 24V 15A + понижуючий конвертер до 14V. Але цей варіант розглядався для нечастого використання. Якщо ж заряджати батарейки регулярно, то я прикинув, що лише на зарядному пристрої втрачається величезна кількість енергії: ~80% ККД БЖ, потім ~80% ККД конвертера, виходить сумарний ККД 60-70%, що дуже мало.
Один в ютубі пробував лайном заряджати літій залізо і отримав м"яча з одної банки.
 
Реєстрація
02.09.09
Місто
Гдетотамск
Тобто ви пропонуєте, по суті, використовувати БЖ в режимі постійного перевантаження (на граничному для нього струмі)? Мабуть, ідея працююча, але я проти такого: це постійно працюючий на максимумі вентилятор на БЖ, важкий режим експлуатації та й заявлена ефективність (LRS-350) 0.85 не вражає.
Так кто не дает использовать более щадящие методы? Возьмите БП мощнее (24В 30А), прикрутите к нему регулируемую понижайку такого плана -
https://a.aliexpress.com/_EHDa7oJ и лейте в аккумулятор 14В 20А в режиме СС/СV с защитой и контролем. Просадка напряжения на таком преобразователе у меня составляла 1,5 вольта, т.е. в теории и 16В БП хватит, чтобы на выходе 14В получить. К качеству меанвелл вы напрасно претензии имеете, это немногое, что можно приобрести с заявленными характеристиками и за вменяемые деньги. В общем, есть способы эксплуатации аккумуляторов как за небольшие деньги (раздельные зарядные и инвертор) так и за бОльшие деньги (гибридные инверторы), которые тоже далеко не бесшумные.
 

Priser

Все буде Україна!
Реєстрація
13.10.08
Місто
Павлоград
Телефон
Samsung S10e, Snapdragon
Хтось купував LiFePO4 12В акуми на aliexpress? Дивлюсь на щось типу такого. Цікаво:
1. Як вони за якістю в цілому?
2. Чи дійсно приходить без сплати податків (китайці пишуть, що самі все сплачують).
3. Якщо хтось купував і йому сподобалось отримане, поділіться посиланням. Можна в особисті ;).

Дякую.
 
Зверху