Сонячні панелі

sober607

Активный пользователь
Місто
Днепропетровск
Пропоную почати тему де будемо обговорювати питання повязані з сонячною єнергією та сонячними панелями.

Питання: Є контроллер та одна сонячна панель які працюють на напрузі 12v (Victron energy 175w). Хочу збільшити виробничтво. Але усі нормальні панелі (наприклад Risen Energy), йдуть 31-41v. Отже нормальну панель я не можу підключити до моєї системи.
Чи можна якось понизити цю напругу до 12-21v? Чи це не варіант і треба перероблювати усю систему на 31-41v?
Контроллер китайський типовий синій. На ньому написано, що якщо аккум 12v, то панель можна підключити не більше 21v. Чи снують контроллери до яких можна підключити 31-41v, і 12v аккум?

Останнє редагування:

len_non

Активный пользователь
Місто
Хмельницька обл.
Телефон
Google Pixel 4xl
Пропоную почати тему де будемо обговорювати питання повязані з сонячною єнергією та сонячними панелями.

Питання: Є контроллер та одна сонячна панель які працюють на напрузі 12v (Victron energy 175w). Хочу збільшити виробничтво. Але усі нормальні панелі (наприклад Risen Energy), йдуть 31-41v. Отже нормальну панель я не можу підключити до моєї системи.
Чи можна якось понизити цю напругу до 12-21v? Чи це не варіант і треба перероблювати усю систему на 31-41v?
Треба переробляти всю систему недоцільно використовувати конвертори то лишнє, на всіляких конверторах йде втрата енергії.

andreuskas

Известный пользователь
Місто
Н.-Северский
Телефон
Samsung M21
Чи можна якось понизити цю напругу до 12-21v?
Теоретично можна, за допомогою DC-DC конвертора.
Думаю можно ещё закрыть 2/3 панели, ну то такое:(
Post automatically merged:

Чем такая не устраивает? Даже заявленна в наличии.

sober607

Активный пользователь
Місто
Днепропетровск
Чи можна якось понизити цю напругу до 12-21v?
Теоретично можна, за допомогою DC-DC конвертора.
Думаю можно ещё закрыть 2/3 панели, ну то такое:(
Post automatically merged:

Чем такая не устраивает? Даже заявленна в наличии.
При тій самій площі, та вартості, потужність в 3-4 рази менше. А взимку і так потуржність вироблюваної єнергії дуже мала.
На практиці така панель видасть 0,5а, 10вт у зимовий не сонячний день. Отже є смисл тільки гарний виробник 400-500вт з напругою 31-41v

SeLena

Шаровик-любитель
Місто
Вараш
Телефон
Xiaomi MAI132
Отже є смисл тільки гарний виробник 400-500вт з напругою 31-41v
Які проблеми? Беріть ще одну на 12В та вмикайте їх послідовно. Отримаєте 24В. Далі купляєте необхідну кількість 24-вольтових панелей та підключаєте паралельно тім двом.

SeLena

Шаровик-любитель
Місто
Вараш
Телефон
Xiaomi MAI132
Отже є смисл тільки гарний виробник 400-500вт з напругою 31-41v
Які проблеми? Беріть ще одну на 12В та вмикайте їх послідовно. Отримаєте 24В. Далі купляєте необхідну кількість 24-вольтових панелей та підключаєте паралельно тім двом.
В мене аккуми 55ah+
Якщо Я буду Заряджати 4 аккуми, їх майже не реально зарядити, бо ток слабкий, і вся потужніть буде ділитись на 4
З той панелькою, що у Вас є, один акумулятор зарядити буде проблематично. В мене дві 12В панельки по 100Вт (очікую ще 3х30Вт з Кітаю, контролер МРРТ, інвертор) та аккум 60А*г і є велике питання щодо заряду, а в Вас акумулятори 220А*г загальної потужності. Ну, не знаю.

Доповнення.
Та ї взагалі, взимку без 24В панелей на 12В акумулятор та МРРТ контролером зі вхідною максимальною напругою не менш 50В нема чого робити.

Змінено: замість «220Вт» справлено на «220А*г».

Останнє редагування:

andreuskas

Известный пользователь
Місто
Н.-Северский
Телефон
Samsung M21
При тій самій площі, та вартості, потужність в 3-4 рази менше. А взимку і так потуржність вироблюваної єнергії дуже мала.
На практиці така панель видасть 0,5а, 10вт у зимовий не сонячний день. Отже є смисл тільки гарний виробник 400-500вт з напругою 31-41v
Ну так скупой платит двожды, ато и трижды. Вместо того чтобы строить высоковольтную и дорогую систему, вы выбрали дешёвую низковольтную. Теперь когда стал вопрос апгрейда выясняется что апгрейдить эту систему дорого. Это кстати не только с панелями так выходит, много где экономия на этапе планирования выливается в огромные затраты на этапе модернизации. Что кстати для вас было решающим в выборе этого инвертора?

sober607

Активный пользователь
Місто
Днепропетровск
Ну так скупой платит двожды, ато и трижды. Вместо того чтобы строить высоковольтную и дорогую систему, вы выбрали дешёвую низковольтную. Теперь когда стал вопрос апгрейда выясняется что апгрейдить эту систему дорого. Это кстати не только с панелями так выходит, много где экономия на этапе планирования выливается в огромные затраты на этапе модернизации. Что кстати для вас было решающим в выборе этого инвертора?
Незнание результирующей мощности в зимнее время. Если бы знал эту информацию, то сразу бы планировал установку панелей высокого вольтажа, и соответственно бы не покупал дешёвые китайские контроллеры.

Всем спасибо. Вопрос отвечен, нужно менять систему на Реальный mppt контроллер и панели 400w

Останнє редагування:

Siroga

Пользователь
Місто
Lutsk
Телефон
Samsung x700
Цілком підтримую, якщо плануєте зробити нормальну систему то потрібно будувати високовольтну, бо якщо на пальцях пояснити, то інвертору набагато легше з 48 вольт зробити 220, аніж з 12. На високовольтних системах вищий ККД і енергоефективність.

А колхозити щось із 1-2 панелями, то така собі ідея, тимбільше що технічні характеристики сонячної панелі близькі до ідеалу при попаданні сонячного світла під прямим кутом, без сонця це в кращому разі 10-20% від заявленого.

Зверху