Сонячні панелі

Реєстрація
25.07.09
Місто
Днепропетровск
Пропоную почати тему де будемо обговорювати питання повязані з сонячною єнергією та сонячними панелями.

Питання: Є контроллер та одна сонячна панель які працюють на напрузі 12v (Victron energy 175w). Хочу збільшити виробничтво. Але усі нормальні панелі (наприклад Risen Energy), йдуть 31-41v. Отже нормальну панель я не можу підключити до моєї системи.
Чи можна якось понизити цю напругу до 12-21v? Чи це не варіант і треба перероблювати усю систему на 31-41v?
Контроллер китайський типовий синій. На ньому написано, що якщо аккум 12v, то панель можна підключити не більше 21v. Чи снують контроллери до яких можна підключити 31-41v, і 12v аккум?
 
Останнє редагування:

len_non

Заблокирован
Реєстрація
02.01.14
Місто
Деражня
Телефон
Google Pixel 4xl
Пропоную почати тему де будемо обговорювати питання повязані з сонячною єнергією та сонячними панелями.

Питання: Є контроллер та одна сонячна панель які працюють на напрузі 12v (Victron energy 175w). Хочу збільшити виробничтво. Але усі нормальні панелі (наприклад Risen Energy), йдуть 31-41v. Отже нормальну панель я не можу підключити до моєї системи.
Чи можна якось понизити цю напругу до 12-21v? Чи це не варіант і треба перероблювати усю систему на 31-41v?
Треба переробляти всю систему недоцільно використовувати конвертори то лишнє, на всіляких конверторах йде втрата енергії.
 
Реєстрація
27.01.17
Місто
Н.-Северский
Телефон
Samsung M21
Чи можна якось понизити цю напругу до 12-21v?
Теоретично можна, за допомогою DC-DC конвертора.
Думаю можно ещё закрыть 2/3 панели, ну то такое:(
Post automatically merged:


Чем такая не устраивает? Даже заявленна в наличии.
 
Реєстрація
25.07.09
Місто
Днепропетровск
Чи можна якось понизити цю напругу до 12-21v?
Теоретично можна, за допомогою DC-DC конвертора.
Думаю можно ещё закрыть 2/3 панели, ну то такое:(
Post automatically merged:


Чем такая не устраивает? Даже заявленна в наличии.
При тій самій площі, та вартості, потужність в 3-4 рази менше. А взимку і так потуржність вироблюваної єнергії дуже мала.
На практиці така панель видасть 0,5а, 10вт у зимовий не сонячний день. Отже є смисл тільки гарний виробник 400-500вт з напругою 31-41v
 

SeLena

Шаровик-любитель
Реєстрація
06.10.11
Місто
Вараш
Телефон
Xiaomi MAI132
Отже є смисл тільки гарний виробник 400-500вт з напругою 31-41v
Які проблеми? Беріть ще одну на 12В та вмикайте їх послідовно. Отримаєте 24В. Далі купляєте необхідну кількість 24-вольтових панелей та підключаєте паралельно тім двом.
 

SeLena

Шаровик-любитель
Реєстрація
06.10.11
Місто
Вараш
Телефон
Xiaomi MAI132
Отже є смисл тільки гарний виробник 400-500вт з напругою 31-41v
Які проблеми? Беріть ще одну на 12В та вмикайте їх послідовно. Отримаєте 24В. Далі купляєте необхідну кількість 24-вольтових панелей та підключаєте паралельно тім двом.
В мене аккуми 55ah+
Якщо Я буду Заряджати 4 аккуми, їх майже не реально зарядити, бо ток слабкий, і вся потужніть буде ділитись на 4
З той панелькою, що у Вас є, один акумулятор зарядити буде проблематично. В мене дві 12В панельки по 100Вт (очікую ще 3х30Вт з Кітаю, контролер МРРТ, інвертор) та аккум 60А*г і є велике питання щодо заряду, а в Вас акумулятори 220А*г загальної потужності. Ну, не знаю.

Доповнення.
Та ї взагалі, взимку без 24В панелей на 12В акумулятор та МРРТ контролером зі вхідною максимальною напругою не менш 50В нема чого робити.

Змінено: замість «220Вт» справлено на «220А*г».
 
Останнє редагування:
Реєстрація
27.01.17
Місто
Н.-Северский
Телефон
Samsung M21
При тій самій площі, та вартості, потужність в 3-4 рази менше. А взимку і так потуржність вироблюваної єнергії дуже мала.
На практиці така панель видасть 0,5а, 10вт у зимовий не сонячний день. Отже є смисл тільки гарний виробник 400-500вт з напругою 31-41v
Ну так скупой платит двожды, ато и трижды. Вместо того чтобы строить высоковольтную и дорогую систему, вы выбрали дешёвую низковольтную. Теперь когда стал вопрос апгрейда выясняется что апгрейдить эту систему дорого. Это кстати не только с панелями так выходит, много где экономия на этапе планирования выливается в огромные затраты на этапе модернизации. Что кстати для вас было решающим в выборе этого инвертора?
 
Реєстрація
25.07.09
Місто
Днепропетровск
При тій самій площі, та вартості, потужність в 3-4 рази менше. А взимку і так потуржність вироблюваної єнергії дуже мала.
На практиці така панель видасть 0,5а, 10вт у зимовий не сонячний день. Отже є смисл тільки гарний виробник 400-500вт з напругою 31-41v
Ну так скупой платит двожды, ато и трижды. Вместо того чтобы строить высоковольтную и дорогую систему, вы выбрали дешёвую низковольтную. Теперь когда стал вопрос апгрейда выясняется что апгрейдить эту систему дорого. Это кстати не только с панелями так выходит, много где экономия на этапе планирования выливается в огромные затраты на этапе модернизации. Что кстати для вас было решающим в выборе этого инвертора?
Незнание результирующей мощности в зимнее время. Если бы знал эту информацию, то сразу бы планировал установку панелей высокого вольтажа, и соответственно бы не покупал дешёвые китайские контроллеры.

Всем спасибо. Вопрос отвечен, нужно менять систему на Реальный mppt контроллер и панели 400w
 
Останнє редагування:
Реєстрація
13.11.08
Місто
Lutsk
Телефон
Samsung x700
Ну так скупой платит двожды, ато и трижды. Вместо того чтобы строить высоковольтную и дорогую систему, вы выбрали дешёвую низковольтную. Теперь когда стал вопрос апгрейда выясняется что апгрейдить эту систему дорого. Это кстати не только с панелями так выходит, много где экономия на этапе планирования выливается в огромные затраты на этапе модернизации. Что кстати для вас было решающим в выборе этого инвертора?
Цілком підтримую, якщо плануєте зробити нормальну систему то потрібно будувати високовольтну, бо якщо на пальцях пояснити, то інвертору набагато легше з 48 вольт зробити 220, аніж з 12. На високовольтних системах вищий ККД і енергоефективність.

А колхозити щось із 1-2 панелями, то така собі ідея, тимбільше що технічні характеристики сонячної панелі близькі до ідеалу при попаданні сонячного світла під прямим кутом, без сонця це в кращому разі 10-20% від заявленого.
 

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
В соседнем от меня кооперативе случилось ЧП

"в кооперативе Струмок 27.11 произошло ЧП, был взрыв с последующим пожаром, пострадал дом, нет части дома, отопления и сгорела проводка. Люди оказались практически на улице"

Особых подробностей не было, но Одесса большая деревня, знакомая пишет:

у нас на работе у девочки в Сухом лимана взорвались аккумуляторы от солнечных панелей пол дома разворотило

Вопрос - что сделали не так? Автомобильные аккумуляторы подключили?
 
Реєстрація
27.01.17
Місто
Н.-Северский
Телефон
Samsung M21
Кочевник, это любые аккумы так рванут?

Как делать, чтобы так не было?
Литий рванул,кислотные просто будут выкипать себе.
Они будут "выкипать" водородом, взрыв которого похлеще взрыва газа в доме.
 
Зверху