Філологи-мовознавці. Клуб ботанів

Maxxx

420244
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Re: Выбор телефона

aurowl, зять - это может быть и муж сестры.
 

Янус

S/1979 S 2
Команда форуму
Реєстрація
02.03.08
Місто
Київ
Телефон
Pixel 6a
.
 
Реєстрація
18.05.17
Місто
Харьков
Телефон
Xiaomi
vlad_g,
"«Одень», «надень»… Два слова
Мы путаем так бестолково!
Морозный выдался рассвет,
Оделся в шубу старый дед.
А шуба, стало быть, надета.
«Одень», «надень»… Давай глядеть:
Когда одеть и что надеть.
Я полагаю, что на деда
Три шубы может быть надето.
Но я не думаю, что дед
На шубу может быть надет!" ;)
 

aurowl

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
09.06.12
Місто
міста Торецьк
Там предлагается капсулу вставить в браслет или часы нацепить на конечность?
 
Реєстрація
18.05.17
Місто
Харьков
Телефон
Xiaomi
vlad_g, да в курсе, хотелось чего-либо посвежее.. ;)

Добавлено через 1 минуту
aurowl, именно на конечность ближнего, одев его тем самым ;)
 
Останнє редагування:

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав слово року-2018
Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав «томос» словом 2018 року. Слово є символом утворення в Україні автокефальної помісної церкви та подальшого відходу від ідеологічного впливу Москви.
Про це повідомляє прес-служба «Мислова».

Так, грецьке слово «томос», яке донедавна було відомо лише вузькому колу посвячених у релігійну термінологію людей, викликало найбільший суспільний інтерес у минулому році.

Вперше у вітчизняному публічному просторі воно з’явилось у квітні 2018 року, коли президент України Петро Порошенко попросив парламент підтримати його звернення до Вселенського патріарха щодо надання томосу про Українську помісну автокефальну церкву.

Відтоді інтерес до цього слова з боку українських медіа та суспільства лише зростав, і у грудні українці назвали об’єднання церкви та надання томосу головною політичною подією року.

Також на звання слова року претендували:

євробляхи — слово, яке перекочувало у цьогорічний шортліст з минулого року і продовжило хвилювати значну частину українського суспільства;

безкарність — напади на журналістів та активістів стали ще зухвалішими та жорстокішими, а розслідування цих злочинів не ведуться належним чином;

агресія — у зв’язку з першою неприхованою агресією Росії у Керченській протоці, коли російські військові обстріляли кораблі ВМС України та захопили у полон українських моряків;

воєнний стан — запровадження воєнного стану внаслідок агресії РФ сколихнуло українське суспільство. Проте через його вкрай обмежений характер цей вираз не став визначальним у 2018 році;

новічок — слово року-2018 у Росії, яке не сходило з передовиць провідних світових видань та стало символом політики Кремля.

Словник «Мислово» створений у 2012 році з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.

Нагадаємо, що «Мислово» обирає слово року вшосте. Словом року-2013 став «євромайдан», 2014 — «кіборги», 2015 — «блокада», 2016 — «корупція», а 2017 — «безвіз».
Словник Merriam-Webster назвав словом 2018 року «справедливість»
Відомий американський онлайн-словник Merriam-Webster назвав «justice» («справедливість», «правосуддя») словом року.
Про це йдеться на сайті онлайн-сервісу.

Кількість пошукових запитів за цим словом збільшилася на 74% у порівнянні з 2017 роком.

«Концепція справедливості була в центрі багатьох дискусій 2018 року: расова справедливість, соціальна справедливість, судова справедливість, економічна справедливість. Справедливість має різні значення — від технічних та юридичних до високих та філософських. Питання про те, що саме ми маємо на увазі, коли використовуємо термін, залишається актуальним і дискусійним», — йдеться в публікації Merriam-Webster.

Інтерес до цього слова організація пов'язує також із публікаціями в медіа про виконавчу гілку влади в США, відповідальному за виконання законів. А Міністерство юстиції країни інколи згадувалося просто як «Юстиція» (в англійській мові на позначення «юстиції» та «справедливостія» вживається одне слово. — ДМ. ). Не зникало з новин протягом року розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера про втручання Росії в вибори в США 2016 року, яке здійснюється через Департамент юстиції. Крім того, це слово часто використовувалося під час слухань щодо призначення Бретта Кавано на посаду судді Верховного суду США і публікаціях про них у ЗМІ.

Окрім того, в топ найпопулярніших у користувачів онлайн-словника ввійшли: «націоналізм» (nationalism), «пансексуальний» (pansexual), «орієнтир» (lodestar), «Богоявлення» (epiphany), «даремний» (feckless), laurel (слово з акустичної загадки, яка набула поширення цього року) тощо.

Торік словом року Merriam-Webster назвав «фемінізм». Інтерес до слова був зумовлений викриттям культури насильства та переслідування, спровокованого розслідуванням щодо американського продюсера Гарві Вайншейна.

Нагадаємо, видавництво Collins назвало словом 2018 року «single-use» («одноразовий»). Тоді як за версією Оксфордського словника ним став прикметник «toxic» («токсичний», «отруйний»), а ресурс Dictionary.com обрав «misinformation» («викривлена інформація»).
 

Андрюх@dp.ua

Пенсіонер
Реєстрація
14.02.08
Місто
Дніпро - мій рідний дім
Телефон
дивись підпис

debugger

Moderator
Команда форуму
Реєстрація
27.02.09
Місто
Киев
Самые популярные имена новорожденных в Украине и мире
Топ-10 самых распространенных имен для новорожденных в Украине, по данным Министерства юстиции за первую половину 2018 года, выглядит так:

Женские: София, Анастасия, Анна, Виктория, Мария, Вероника, Злата, Полина, Ева, Милана.

Мужские: Александр, Артем, Максим, Богдан, Дмитрий, Матвей, Владислав, Назар, Давид, Илья.
 
Зверху