Wi-Fi задачка

Captain

Известный пользователь
Это будет идентичный видимый псевдоним сети или bssid тоже будет одинаковый?
Однаковий SSID (ім'я мережі). BSSID не підлягає зміні в налаштуваннях. Я сумніваюсь що буде гарно працювати з одним ім'ям враховуючи те, що роутер пропонує різні назви: ім'я та ім'я5 зазвичай. Мабуть буде глючити хоча вручну можна зробити однакові SSID.

khots

Активный пользователь
Телефон
Xiaomi Mi 4c
1. Хто пробував на практиці, скажіть: як реалізовано в нових роутерах з Wi-Fi 6 - теж різні налаштування для Wi-Fi 4, 5, 6 чи зроблено одною мережею з різними діапазонами?
2. Якщо в старому роутері (без Wi-Fi 6) зробити однакові налаштування SSID/пароль для 2,4/5 ГГц то чи буде це добре? Враховуючи налаштування за замовчуванням з різними SSID.
Что одинаково назовешь SSID-ы, что по разному, разницы не будет в подавляющем большенстве. По разному удобней по той причине что можно быстро посмотреть на какой ты частоте.

но могут быть исключения для этого нужно чтобы звезды сошлись
1) поддержка роуминга на роутере, настоящего, а ни фейкового, то есть 802.11r/k/i и т.д.
2) поддержка этого же роминга на телефоне.

Когда нет выше перечисленых пунктов, тут каждый пляшет как хочет, у каждого производителя свои какие-то вумные алгоритмы перехода из сети в сеть. но скорее всего он к какой сети подцепился на такой и будет сидеть пока он ее не потеряет, только потом начнет искать новую.

На дешевых роутерах, даже с ac, поддержки нормального роуминга в подавляющем большенстве нет, а "фейковый" роуминг - это просто обрубать клиентов при уменьшени заданного сигнала. как это улучшит экспирианс на клиенте, я не знаю :D скорее наоборот - ухудшит.

Prorab

Skylark
Телефон
Redmi N6P
Чому Wi-Fi зроблено так, що при налаштуванні двох мереж (2,4 та 5 ГГц) в роутері сам роуер пропонує за замовчуванням різні SSID для кожної мережі?
У кинетиков по-умолчанию один и тот же SSID для 2.4 и 5ггц сети. И включен т.н. "бесшовный роуминг" между этими сетями. Но это хорошо работает только в том случае, если девайсы современные. У меня при таком раскладе мой Redmi Note 6 Pro и супруги Redmi Note 5 работали плохо. Постоянно скакали с сети на сеть не смотря на выставленный приоритет 5 ггц сети в настройках роутера. Залез в настройки роутера, разделил сети, и забыл про проблемы. Девайсы железно зацепились за 5ггц и больше никуда не скачут.

GlobalSMS

Пользователь
Це точно? Це ж маячня виходить. 3 різних мережі
Чому три, wifi 6 буде працювати в тих самих діапазонах 2.4ггц і 5ггц. (6ггц можливо з'явиться у wifi 7). З 2.4 діапазона потрібно давно переходити, на який впливають мікрохвильові, блютузи, навіть usb 3.0, в умовах засраного ефіру в багатоквартирних будинках це просто жах, коли сусіди покупляли всяких тенд, лінків і повикручували потужність на 100% + модні зараз дешеві китайські тв бокси ставити на вай фай І не дають жити не собі і не вам. І нас не врятує новомодні не wifi 6, не wifi 7.

З 5ггц ситуація інша, діапазон чистий, більший вибір непересікаючих каналів, але не забувайте, що радіус максимум через 1 стінку, але є і свої плюси, щоб не заважати сусідам. З 6ггц незрозуміло яка ситуація буде, по теорії працювати тільки буде в кімнаті з роутером.

Сама технологія Wifi дуже не досконала, залиште її всяким планшетикам мультики дивитись і котиків пересилати, де не потрібний якісний і стабільний інтернет. Всі стаціонарні пристрої, ПК, тв-бокси, телевізори переводьте на провід, через декілька років скажете дякую, коли ситуація стане катастрофічною
Найкращий wifi це - перфоратор.

Телефон
Samsung S8 + Xiaomi Mi Max 2
Вимкнув в роутері нафіг 2.4 GHz. Зникли залипання інтернету по вечорах. Бісило, коли подалі від квартири смартфон перше підключався до 2.4 домашнього і не переходив в 5 GHz.
В багатоповерхівках без 5GHz нікуди.

Maxxx

Еплодрочер)
Телефон
iPhone XS Max
смартфон перше підключався до 2.4 домашнього і не переходив в 5 GHz.
А чому просто не "забути" мережу 2.4 на смартфоні? В мене ще є багато пристроїв, які "не знають" 5GHz, та їм не потрібна швидкість, такі як "розумні" розетки, реле, шлюз.

Телефон
Samsung S8 + Xiaomi Mi Max 2
В мене був таким тільки ноут, підключив кабелем. Бо затики були страшні.
Вмкнув, щоби роутер менше грівся. Спека. І мусідам менше завад.

Сверху