Wi-Fi задачка

Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Это будет идентичный видимый псевдоним сети или bssid тоже будет одинаковый?
Однаковий SSID (ім'я мережі). BSSID не підлягає зміні в налаштуваннях. Я сумніваюсь що буде гарно працювати з одним ім'ям враховуючи те, що роутер пропонує різні назви: ім'я та ім'я5 зазвичай. Мабуть буде глючити хоча вручну можна зробити однакові SSID.
 
Реєстрація
08.04.15
Місто
Киев
Телефон
Xiaomi Mi 4c
1. Хто пробував на практиці, скажіть: як реалізовано в нових роутерах з Wi-Fi 6 - теж різні налаштування для Wi-Fi 4, 5, 6 чи зроблено одною мережею з різними діапазонами?
2. Якщо в старому роутері (без Wi-Fi 6) зробити однакові налаштування SSID/пароль для 2,4/5 ГГц то чи буде це добре? Враховуючи налаштування за замовчуванням з різними SSID.

Что одинаково назовешь SSID-ы, что по разному, разницы не будет в подавляющем большенстве. По разному удобней по той причине что можно быстро посмотреть на какой ты частоте.

но могут быть исключения для этого нужно чтобы звезды сошлись
1) поддержка роуминга на роутере, настоящего, а ни фейкового, то есть 802.11r/k/i и т.д.
2) поддержка этого же роминга на телефоне.

Когда нет выше перечисленых пунктов, тут каждый пляшет как хочет, у каждого производителя свои какие-то вумные алгоритмы перехода из сети в сеть. но скорее всего он к какой сети подцепился на такой и будет сидеть пока он ее не потеряет, только потом начнет искать новую.

На дешевых роутерах, даже с ac, поддержки нормального роуминга в подавляющем большенстве нет, а "фейковый" роуминг - это просто обрубать клиентов при уменьшени заданного сигнала. как это улучшит экспирианс на клиенте, я не знаю :D скорее наоборот - ухудшит.
 

Prorab

Skylark
Реєстрація
21.11.07
Місто
Черноморск
Телефон
Redmi N8P
Чому Wi-Fi зроблено так, що при налаштуванні двох мереж (2,4 та 5 ГГц) в роутері сам роуер пропонує за замовчуванням різні SSID для кожної мережі?
У кинетиков по-умолчанию один и тот же SSID для 2.4 и 5ггц сети. И включен т.н. "бесшовный роуминг" между этими сетями. Но это хорошо работает только в том случае, если девайсы современные. У меня при таком раскладе мой Redmi Note 6 Pro и супруги Redmi Note 5 работали плохо. Постоянно скакали с сети на сеть не смотря на выставленный приоритет 5 ггц сети в настройках роутера. Залез в настройки роутера, разделил сети, и забыл про проблемы. Девайсы железно зацепились за 5ггц и больше никуда не скачут.
 
Реєстрація
12.10.18
Місто
Киев
Це точно? Це ж маячня виходить. 3 різних мережі

Чому три, wifi 6 буде працювати в тих самих діапазонах 2.4ггц і 5ггц. (6ггц можливо з'явиться у wifi 7). З 2.4 діапазона потрібно давно переходити, на який впливають мікрохвильові, блютузи, навіть usb 3.0, в умовах засраного ефіру в багатоквартирних будинках це просто жах, коли сусіди покупляли всяких тенд, лінків і повикручували потужність на 100% + модні зараз дешеві китайські тв бокси ставити на вай фай І не дають жити не собі і не вам. І нас не врятує новомодні не wifi 6, не wifi 7.

З 5ггц ситуація інша, діапазон чистий, більший вибір непересікаючих каналів, але не забувайте, що радіус максимум через 1 стінку, але є і свої плюси, щоб не заважати сусідам. З 6ггц незрозуміло яка ситуація буде, по теорії працювати тільки буде в кімнаті з роутером.

Сама технологія Wifi дуже не досконала, залиште її всяким планшетикам мультики дивитись і котиків пересилати, де не потрібний якісний і стабільний інтернет. Всі стаціонарні пристрої, ПК, тв-бокси, телевізори переводьте на провід, через декілька років скажете дякую, коли ситуація стане катастрофічною
Найкращий wifi це - перфоратор.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
Вимкнув в роутері нафіг 2.4 GHz. Зникли залипання інтернету по вечорах. Бісило, коли подалі від квартири смартфон перше підключався до 2.4 домашнього і не переходив в 5 GHz.
В багатоповерхівках без 5GHz нікуди.
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
смартфон перше підключався до 2.4 домашнього і не переходив в 5 GHz.
А чому просто не "забути" мережу 2.4 на смартфоні? В мене ще є багато пристроїв, які "не знають" 5GHz, та їм не потрібна швидкість, такі як "розумні" розетки, реле, шлюз.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
В мене був таким тільки ноут, підключив кабелем. Бо затики були страшні.
Вмкнув, щоби роутер менше грівся. Спека. І мусідам менше завад.
 
Реєстрація
08.04.15
Місто
Киев
Телефон
Xiaomi Mi 4c
Wi-Fi використовує FDD чи TDD технологію розділення каналів?
Смотря что ты имеешь ввиду
1) TDD - если разделение аплинка и даунлинка (half-duplex другими словами)
2) FDD - если две разные точки доступа на разных частотах работают, логика! :)
3) TDMA - если разные клиенты работают с одной точкой (только одно устойство в один момент вещает)
4) OFDMA (не путать с OFDM) - на 11ax (это типа фишка последнего стандарта), одно устойство (обычно точка доступа) может одновременно передавать разным клиентам разную инфоримацию, но не уверен что наоборот
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Є позитивні зміни. Справа або в Android 11, або в Poco X3 Pro (Xiaomi), або в оновленні прошивки роутера. Суть в тому, що раніше, якщо девайс випадав з мережі 5 ГГц в 2,4 ГГц через більш сильний сигнал мережі 2,4 ГГц, то назад в 5 ГГц самотужки не повертався. Тільки вручну.
Наразі неодноразово помічав, що як з'явиться можливість, то сам повертається 2,4 -> 5 ГГц. Так в принципі і повинно було б бути.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Придбав новий сучасний роутер з Wi-Fi 6. На одному з компів встановлений Asus PCE-N15 адаптер Wi-Fi (вміє тільки 2,4 ГГц Wi-Fi n), ОС Windows 10. Зі старим роутером він працював відмінно, а з новим роутером просто не бачить мою мережу. Що я тільки не робив: навіть вимкнув Wi-Fi 6, вимкнув Smart Connect щоб були дві роздільні мережі 2,4 та 5 ГГц а не одна мережа - все одно не бачить мою мережу (а сусідів бачить). Що я не так роблю раз не бачить мою мережу?
На смартфоні і на іншому компі все Ок, проблем немає з новим роутером.
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Не міняв, все на "авто". Канали типові, звичайні для Украіни. Тим більш 2,4 ГГц - там все стандартно. Завтра спробую скинути налаштування роутера і завантажитися з Live CD Linux.
P.S. До речі, Smart Connect дуже прикольна штука. Роутер розумно перемикає пристрої між 2,4 та 5 ГГц. Немає такого, що раз пристрій стрибнув на 2,4 то на 5 вже не хоче.
 

Кочевник

Ховрах-Терорист
Команда форуму
Реєстрація
30.01.08
Місто
Київ, Львів
Телефон
Sams Note 20 Ultra + S8
В мене на Асусі смарт коннект навпаки тупить. Xiaomi Mi Max2 постійно висить в 2.4
 

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max

EvgenyTar

наблюдатель
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Харьков
Телефон
Redmi Note 11E Pro
Що я не так роблю раз не бачить мою мережу?
Например в моем сяо роутер 4, перешитом в падаван, есть настройка, в каком стандатрте светить, типа bgn, только n, для 5 Ггц - ac, nac, не помню точно все варианты, может и в твоем продвинутом роутере есть что-то такое же? В конце-концов поставь на телефон и на комп ви-фи аналайзер, посмотри через него, есть ли твоя сеть и на каком канале. Сравни показания на смарте и на компе.
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Завтра спробую скинути налаштування роутера і завантажитися з Live CD Linux.
Завантажився на цьому компі Linux з Live CD. І що ви думаєте: бачить мою Wi-Fi мережу і успішно з'єднується і працює з новим роутером... Без змін налаштувань роутера. А на Windows 10 продовжує не бачити мережу. В чому причина, якщо зі старим роутером працює також і на Windows 10?
P.S. Я думаю, причина в драйвері Wi-Fi під Windows 10 який існує від 2016 року і новішого немає. А для Linux є новіші драйвери під ций самий Wi-Fi адаптер. Тобто проблему неможливо вирішити для Windows 10. Бо новий роутер трохи інакше віщає ніж старий. Все так само, але трохи не так.
Якщо допоможете буду вдячний.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Завтра спробую скинути налаштування роутера і завантажитися з Live CD Linux.
Завантажився на цьому компі Linux з Live CD. І що ви думаєте: бачить мою Wi-Fi мережу і успішно з'єднується і працює з новим роутером... Без змін налаштувань роутера. А на Windows 10 продовжує не бачити мережу. В чому причина, якщо зі старим роутером працює також і на Windows 10?
P.S. Я думаю, причина в драйвері Wi-Fi під Windows 10 який існує від 2016 року і новішого немає. А для Linux є новіші драйвери під ций самий Wi-Fi адаптер. Тобто проблему неможливо вирішити для Windows 10. Бо новий роутер трохи інакше віщає ніж старий. Все так само, але трохи не так.
Якщо допоможете буду вдячний.
Спробуйте поекспериментувати з налаштуваннями віфі-адаптера:

1641983313907.png
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
Спробуйте поекспериментувати з налаштуваннями віфі-адаптера
Там нема чого змінювати бо всі налаштування оптимальні. Під'єднався вже до роутера за допомогою дроту.
 

Вкладення

  • Asus PCE-N15 11n.jpg
    Asus PCE-N15 11n.jpg
    34.5 КБ · Перегляди: 16
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Спробуйте поекспериментувати з налаштуваннями віфі-адаптера
Там нема чого змінювати бо всі налаштування оптимальні. Під'єднався вже до роутера за допомогою дроту.
Ваша справа, звісно. Я би спробував погратися з частотами та режимами.
 
Зверху