Генеалогія

  • Автор теми Alex
  • Дата створення

Alex

Модератор
Команда форуму
Реєстрація
27.10.07
Місто
Дніпро
Телефон
Huawei P40
Из Википедии:
Генеалогия — систематическое собрание сведений о происхождении, преемстве и родстве семей отслеживание родословных и семейных историй; в более широком смысле — наука о родственных связях. Специалисты по генеалогии используют устные сведения, исторические документы, генетический анализ и другие методы, чтобы получить информацию о семье и продемонстрировать родственные связи её членов. Результаты исследований часто отображаются в виде диаграмм или генеалогических схем или записываются в виде рассказов. Запись генеалогического исследования может быть представлена как генеалогическое древо — оно отслеживает потомков либо предков одного конкретного человека.

Суть: с детства интересуюсь историей. На каком-то этапе жизни начал сканить семейные фотографии (лет 12 назад), общаться с пожилыми родственниками, записывать, рисовать схемы и связи. Было составлено начальное древо из 123 человека, внес это все в Drevo - и забросил лет на 5.
Потом наткнулся в Fb на статью одной известной дамы, которая рассказала историю и показала доступность ДНК-теста в сервисе MyHeritage. Была скидка, я заказал тест, дали месяц премиума. Я импортировал в неск.шагов дерево, начал его править, посыпались первые совпадения. Так бывает в сервисе, если твоя частичка дерева совпадает с элементом чужого дерева.
Дальше познакомился с форумом по генеалогии, откуда узнал о FamilySearch и метрическими книгами, которые массово оцифровывают мормоны (даже чуть зауважал их за это). Сначала смотрел книги онлайн, потом скачал, выбрал записи по своим фамилиям, начал развивать дерево.
Узнал об укр.группе в Фб.
На данный момент уперся в физический потолок бесплатной подписки в 250 человек :)

Возможно кому-то будет интересно подобное хобби, поэтому могу что-то посоветовать из того, что узнал сам.
 
Останнє редагування модератором:
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Найцікавіше, це тести деенка. У мене вийшло, що на 20% італієць, а на 46 західні слов'яни. І звідки воно взялось, коли найближчі родичі усі українці-москалі...
А у вас як?
Звісно, уже читав, що ці результати не мають нічого спільного з національностями, та все ж.
 

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
Как можно отправить сэпмл ДНК(23andme) в омерику из Украины?
 
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Как можно отправить сэпмл ДНК(23andme) в омерику из Украины?
адміни групи пишуть, що ніяк. Україну поки що підтримують лише MH та FTDNA (решта не присилає свої набори). От поїдете до Стамбулу - звідти посилайте! :)

Упс, тобто комплект уже є готовий - питання відправки? НП - дорого і швидше, але не кочевряжиться. УП - залежно від відділення, десь відмовляють, десь - приймають. Генеалог Сергій Фазульянов десь на своєму ютубі має відео-інструкцію, а на групі фб - пости щодо цього. Там на уп є нюанс - що писати у зеленій декларації.
 
Останнє редагування:

plebis

why so serious?
Команда форуму
Реєстрація
26.10.07
Місто
Київ
Телефон
OnePlus 10 pro
тобто комплект уже є готовий
Ну да, сюда заказать несложно, как любой товар из Америки.

НП - дорого і швидше, але не кочевряжиться
Точно? Год назад пробовал, не принимают, говорят биоматериал запрещено. В УП звонил, говорили то же самое
 
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
plebis, у тому і питання - це не біоматеріал. Зараз пошукаю для вас той пост.
Так і не знайшов той пост. Сергій у коментарі пише - просто оформляти в особистому кабінеті і відправляти: не посвящати УП що там усередині. Інша дописувачка з Лівобережного поштамту відправила в оригінальному конверті - рекомендований авіа - питань не було. Просто для листів не потрібно заповнювати декларацію та повідомляти, що там.
Ну, я свій FTDNA відправляв з Польщі - взагалі питань не було.
А MH - через спільну доставку UAgenealogy - і дешевше, і підтримка групи, і нема геморою. Але 23andme вони не відправляють.
 
Останнє редагування:

Maxxx

Ябкодрочер)
Реєстрація
01.12.08
Місто
Київ
Телефон
iPhone 12 Pro Max
Я понимаю, это же не полное секвенирование, анализируют частично?
Наверное оффтоп, но тут такое не обсуждалось, а полное никто не заказывал у Dante Labs? Когда-то прощелкал у них офигенные скидки, теперь жалею. И кто-то из специалистов у нас умеет работать с такими данными?
 
Реєстрація
19.07.17
Місто
Київська область
Телефон
Poco X3 Pro 8/256
не посвящати УП що там усередині. Інша дописувачка з Лівобережного поштамту відправила в оригінальному конверті - рекомендований авіа - питань не було. Просто для листів не потрібно заповнювати декларацію та повідомляти, що там.
Ну то відношення буде як до звичайного листа. Поштальони можуть і пальці слинити, гортаючи конверти... І забруднюючи біоматеріал. А потім аналізи що у вас 20% від італійців...
 

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
У мене вийшло, що на 20% італієць, а на 46 західні слов'яни
Це все умовно: нема точних маркерів в ДНК що ти Українець? чи Італієць. Просто виділяють алель, яка характерна для більшості і називають Українською/Італійською... На рівні: якщо блондин із блакитними очима - скандинав...
От і маємо потім Українців, які на 20% Італійці і Італійців, які на 20% Українці
 
Останнє редагування:
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Я понимаю, это же не полное секвенирование, анализируют частично?
Наверное оффтоп, но тут такое не обсуждалось, а полное никто не заказывал у Dante Labs? Когда-то прощелкал у них офигенные скидки, теперь жалею. И кто-то из специалистов у нас умеет работать с такими данными?
Ну це не оффтоп. А генеалогічні тести ДНК. Вилами по воді писане, але цікавинка для тих, хто серйозно цікавиться своїм родоводом.
Чоловікам легше - у них можна досліджувати ігрек-хромосому. Я, власне, зробив автосомний тест у FTDNA. Вони якийсь час зберігають зразки (чипи) і можна доплатити і зробити його більш розширеним. Повний Y десь 360 долярів коштує чи щось таке...

Тому якщо вам цікаво таке робити зараз або в майбутньому для дослідження роду і пошуку далеких родичів - поки живий ваш тато або дідусь - робіть їм тести, доки вони живі. Адже такі тести робляться на зразках лише аід живих людей.

Щодо інших тестів, звісно, у нас є фахівці. Досліджують і здоров'я, наприклад генетичні аномалії щодо онкології для постановки діагноза, є такий чувак Шапочка, і ембріони для народження дітей у майбутньому, Маслова, тощо...
 
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Це все умовно: нема точних маркерів в ДНК що ти Українець? чи Італієць.
Я ж жартуючи. Не існує в ДНК національностей. Можна там дослідити гаплогрупу, або визначити наскільки багато носіїв живе у тій чи іншій області земної кулі. Навіть походячи з території України можна бути і євреєм, монголом, німцем, естонцем чи африканцем.
 

barabas

Гуцул
Реєстрація
05.08.08
Місто
Надвірна коло Станіславова
Телефон
Старий надійний МЕ45 з мультисімом
Займався колись подібним питанням, користувався "Семейной летописью", зібрав базу близько 500 чоловік. Зараз ентузіазм пригас, нові версії програми вже не піратські ( не знайшов), переносити на інші платформи нема часу/бажання. Відносно мене є три-чотири покоління вгору, після мене вже є і два вниз. Верх вже не доповню, бо родичів чтарших з кожним роком менше, а молодших всіх не охопиш- не спілкуються, повиїздили, просто не знаю, де зараз.
 

Дюрі-бачі

ПТН ПНХ
Реєстрація
30.03.10
Місто
Ужгород
Телефон
OnePlus 6T
Видимо я неправильна людина: знаю 4 покоління роду нормально (з сотні дві родичів), про 5 на рівні легенд...
 
Останнє редагування:
  • Like
Реакції: idea

ПотапаПапа

ОстапаПапа
Реєстрація
07.05.11
Місто
Черновцы
Телефон
Samsung Galaxy S10e

Kritik

Имею мнение...
Реєстрація
21.09.08
Місто
Odessa
До коммунистов были церковные книги (не только православные). Велись весьма аккуратно, обычно доступны данные примерно с середины 19-го века. Кое-кому везет - и находят данные более ранние.

Жена по своим смогла копнуть - нашла данные о рождении родственников по прямой линии за 1880-е . Дальше начинались уже серьезные деньги на изыскания (жена при поисках выяснила, что справка по генеалогическим изысканиям существенно дороже, чем справка по каким-то другим причинам, ну и выясняла по другим, а там временные рамки, как-то сложно обосновать, зачем данные на родственников более ранние. Жене еще "повезло", что у нее дед чуть ли не в позапрошлом веке родился).

В моей семье "раскопками" в архивах занимался дядя отца - примерно в те же даты уперся.
 
Останнє редагування:
Реєстрація
29.03.18
Місто
🟦🟨
Телефон
Піксель
Пораджу ресурс geni.com, за допомогою якого разом з вашими рідними можна робити спільне дослідження вашого роду, залишити історію вашим нащадкам.
 
Реєстрація
05.07.18
Місто
Бровари
Як вам добре. У мене комуняки усюди напаскудили. По бабиній лінії нема докумєнтов за 21-22 роки, Київщина. По дідовій лінії згорів архів, Франківщина.
Усі повмирали. Осталось одно косоглазіє :)
 
Реєстрація
31.07.16
Місто
Харьков
Телефон
Nokia X2-02
idea, так само. Маю дуже негативний досвід досліджень в архівах, місцевих тих що зберігаються до передачі в область.
Приблизно така бесіда....
- Цікавить період 20-30 роки.
- Можеш не шукати. Архіви згоріли під час війни.
- Німці спалили?
- Ні, наші чиновники, дров не було, то вони грубки палили.
От така проза життя.
 
Зверху