Маріюпіль - назва міста на півдні сучасної Донеччини, яке воно мало у 30х роках минулого століття.
В 30-х роках минулого століття місто Донецьк називалося Сталіно, а Донеччина - Сталінська область. Тепер місто офіційно
знов називається так само, раз на рік на дівятоє мая, з чім іскріннє піздравляєм пачітатєлєй топоніміки 30-х років. Тож, практика 30 років не є авторитетом. Особливо для еуропеїстих еуропейців.
Етимологію вивчи, -піліст-.
Багато таких на Львівщині.
До "-пілістів" входять дві категорії людей. Перша - це питомі носії західної говірки, котрі справді не є свідомі існування елінізованих південноукраїнських топонімів та автоматично пов'язують їх із омонімічним елементом української топонімики.
Друга ж категорія - це
м... російськомовні малороси (я пам'ятаю, що погодився не вживати слова "жопа"), котрі хочуть видаватися більшими українцями, ніж самі українці, бо так модно. Це прояв тієї ж дізлексії, що й "кровосісі". Бачив таких у довоєнному "Сімферопілі" та "Севастопілі" пачками. Коли в 14-м бути суперукраїнцем стало немодно, 99% з них перетворилися на
м... мавп.
Першу категорію, котрих справді багато на Львівщині, можна по-людськи поправити та просвітити. Не факт, що вони одразу змінять вимову, адже "-піль" їм звичніший: у них у місті Крижопіль бабця живе, а у місті ТернопІль вуйко помер. Але, зазвичай, коли поясниш, вони не сперечаються з цим. Ну, Мелітополь та й Мелітополь, хай йому грець, чи ж не різниця.
А другу категорію.... Щодо неї я не маю толерантних пропозицій, але й без моїх пропозицій зрозуміло, що це за публіка.
Багато мешканців Львівщини називають Львів Лємбєргом, ще й дуже пафосно. Як справжні малороси.
Не певен стосовно "багато", але саме явище існує, спостерігав його особисто, підтверджую. Явище є недавнім: виникло саме тоді, як стало немодно бути бандерівцем (бо бандерівці ж нетолерантні та гомофобні) і стало модно бути "еуропейцем". Слово "Лемберґ" наразі вживається ніби невсерйоз, ніби папріколу. Але таки вживається.
Діагноз ("малоросійство") колегою поставлений правильний, додати немає чого.