Раніше наші вчені заявили, що виявили імунітет до нового коронавірусу
Люди, які заразилися одним із видів коронавірусу, можуть виробити імунітет і до пандемічного коронавірусу SARS-CoV-2. Такого висновку дійшла група українських учених під керівництвом професора Ростислава Білого.
Зараження коронавірусами (зокрема тими, які спричиняють звичайну застуду) може формувати перехресний гуморальний імунітет до коронавірусу SARS-CoV-2. Про це йдеться в дослідженні групи вчених із Львівського національного медичного університету, Французької академії наук і компанії "Експлоджен". Препринт дослідження опубліковано на сайті medRxiv.
Учені, зокрема, виявили, що антитіла у крові пацієнтів із COVID-19 виявляють захисні функції не тільки до коронавірусу SARS-CoV-2, а й до коронавірусу MERS-CoV (цей вид коронавірусу призвів до спалаху близькосхідного респіраторного синдрому у 2011–2012 роках). Дослідники вважають, що є висока ймовірність того, що може бути і зворотний ефект: імунітет, здобутий після зараження MERS-CoV або іншим видом коронавірусу, може спрацювати проти COVID-19.
І тепер є підтвердження.
Група вчених підтвердила наявність антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 у людей, які не хворіли на COVID-19.
Група вчених із Великобританії підтвердила, що коронавіруси формують перехресний імунітет. Роботу опублікували 6 листопада на сайті журналу Science .
Зокрема, дослідники виявили специфічні антитіла, що нейтралізують коронавірус SARS-CoV-2, в організмі пацієнтів, які не хворіли на COVID-19 під час пандемії, але інфікувалися іншими коронавірусами раніше.
Вчені вважають, що це "може дати надію на створення універсальної вакцини, яка захищає як від нинішніх, так і від майбутніх коронавірусів
У серпні про існування перехресного імунітету заявила група українських дослідників. Вони, зокрема, виявили, що антитіла у крові пацієнтів із COVID-19 проявляють захисні функції не тільки до коронавірусу SARS-CoV-2, а й до коронавірусу MERS-CoV, який спричинив спалах близькосхідного респіраторного синдрому у 2011–2012 роках. У роботі зазначали, що існує велика ймовірність того, що може бути і зворотній ефект: імунітет, набутий під час зараження MERS-CoV або іншим видом коронавірусу, може спрацювати проти COVID-19".
science.sciencemag.org
Coronaviruses are sharing several protein regions notable the spike protein (S) on their enveloped membrane surface, with the S1 subunit recognizing and binding to the cellular receptor, while the S2 subunit mediates viral and cellular membrane fusion. This similarity opens the question whether...
www.medrxiv.org