На широкій Слобожанщині, тобто Харківська, значна частина Сумської, Полтавської, Луганської, Донецької й Білгородської областей, вішалку часто називають -
тремпель.
І є такий міф, що причина тому якийсь дореволюційний підприємець, на прізвище Тремпель. Який наче виробляв перший такі вішалки й ввів слово у вжиток в регіоні.
Тільки от краєзнавці, які довгі роки шукали такого, так і не знайшли. Рилися в книгах і архівах. Але нічого не відшукали. Мало того, стало зрозуміло, що слово з'являється і масово починає ходити у міжвоєнний період.
І ось довго копалися і дійшли до найбільш реальної теорії.
Що назва походить від німецького-мінонітського слова drempel, або рідше trempel. Означало воно стінку на горищі, з якої починався дах.
Власне, у 20-х на харківських базарах почали робити зі звичайних вішалок покращені, зі стійочкою для штанів. Просто прикручували болти та стійочку. Оскільки підприємливих людей німецького походження було вдосталь. От і пішло слово.
До речі, воно окрім широкої Слобожанщини, ще й гуляє великим базарами, які торгували з Харковом. Там його не вживають, але чудово знають.
Слово так і не вийшло за регіон, і напевно могло б. Та ось непу наказали довго жити....
Отже, ніякого дореволюційного підприємця не було. Була купа німецьких підприємців з конкретним словом.
Та істина все ж в цих історіях є. Риночок - потужна річ)))
про тремпель